Baymak Baxi Luna 5 Arıza Kodları

Baymak Baxi Luna 5 Hata Kodları

 1. E01 Arızası Ateşleme başarısızlığı.
 1. E02/F02 Arızası Hatalı alev sorunu.
 • Çözüm Brülörde algılanan alevde sorun olduğunu belirtir. Bu arıza durumunda önce reset butonuna basın ve kombiyi resetleyin. Resetleme işlemi sonrasında sorunun devam ettiği durumlarda servisi arayarak yardım isteyebilirsiniz.

Baymak Baxi Luna 5 Arıza Kodları

 1. E03 Arızası Aşırı ısınma hatası.
 1. E04/E05/E06/F23 Arızası Hava akış anahtarı sorunu.
 • Çözüm Bu arıza durumları hava akış anahtarı yani prosestat ile alakalıdır. Arıza durumu hakkında detaylı bilgi almak için veya yapılması gereken işlem varsa servis çağırmadan önce öğrenmek ve uygulamak için linki tıklayabilirsiniz.
 1. E08 Arızası İyonizasyon problemi.
 • Çözüm Alev denetiminde bir sorun olduğunu belirtir. Bu arıza durumu ile karşılaşırsanız eğer önce reset düğmesine basın ve kombinizi resetleyin. Arıza yine mi devam ediyor? O halde servis yardımı almanız gerekir. İyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde veya anakartta sorun olabilir. Arıza tespiti ve çözümünü uzmanına bırakmalısınız
 1. E09 Arızası Gaz valfi geri besleme problemi.
 • Çözüm Gaz valfi bobinlerinde sorun olabilir. Ayrıca anakart da arızalı olabilir. Cihaza müdahalede bulunmayın ve mutlaka servisi arayarak yardım talebinde bulunmalısınız.
 1. E12/E21/F25 Arızası Elektronik kart hatası.
 • Çözüm Anakart ile alakalı bir sorun olduğunu belirten bu arıza durumunda cihaz çalışmaz ve arızaya geçer. Kullanıcı olarak cihaza bir müdahaleniz de söz konusu olamayacağından arızanın onarılması için servis yardımı almanız gerekir.
 1. F13 Arızası Reset kilitlenme hatası.
 • Çözüm Kısa zaman içerisinde reset butonuna olması gerekenden fazla bastığınızda ekranda belirir. Reset butonuna yeniden basıldığında ya da cihaz şalterinden kapatılıp yeniden açıldığında sorun düzelecektir. Düzelme olmaz ise başka bir müdahalede bulunmadan servisi arayın ve servis yardımı almalısınız.
 1. F22 Arızası Düşük şebeke gerilim sorunu.
 • Çözüm Kombiye gelen voltajın düşük olması sebebi ile cihazın bloke olduğunu belirten arıza kodudur. Bu sorunla karşılaşırsanız eğer cihaza müdahale etmeden bir süre beklemelisiniz. Şebeke geriliminde düzelme olur ise yani voltajlar düzelir ise arıza durumunda da düzelme olabilir. Ancak arıza durumu uzun zaman bekleme sonucunda düzelmez de devam ederse eğer; bu voltaj sebebi ile anakartın yandığı ya da hasar gördüğü anlamına gelir. Anakart tamiri ya da değişimi olmadan sorun düzelmez. Müdahale için Baymak Servisi yardımı alabilirsiniz. Yalnız bu sorunu yaşıyorsanız eğer müdahale sonrası yeniden yaşayabilirsiniz. Bunun için de Kombi Regülatörü cihazı kullanmanızı tavsiye ediyoruz.
 1. F31 Arızası Merkezi ısıtma ntc si sorunu.
 • Çözüm Yani kalorifer sensörü arızalı demektir. Sensörlerin bağlı olduğu kablo ya da borular ile alakalı sorun da olabilir. Arızanın teşhisinin yapılması ve onarılması için mutlaka servisi aramalısınız.
 1. F32 Arızası Dış hava termostatı arızası.
 • Çözüm Her tür kombide bulunmayan ancak işlev açısından önemli olan dış hava sensöründe arıza olabileceğini belirtir. Dış hava sensörü olan kombilerde sensör arızası veya kablolar ile alakalı sorun olabiliyorken dış hava sensörü olmayan kombilerde elektriksel bir arıza durumu söz konusu olabilmektedir. Teknik açıdan arıza durumunda tespit ve onarım işini, uzmanına bırakmalısınız.
 1. F33 Arızası Kullanım suyu ntc si sorunu.
 • Çözüm Yani sıcak su sensör arızası demektir. Sıcak su sensörü kombilere kablolar ve borular ile bağlantılıdır. Bu yüzden kablolardaki kopma, kısa devre durumlarında, borulardaki nemlenme durumlarında da bu sorun yaşanabilmektedir. Arızanın teşhis edilip onarılması açısından mutlaka Baymak Servisi yardımı almalısınız.
 1. F37 Arızası Düşük tesisat devresi su basıncı hatası.
 • Çözüm Sistemdeki suyun yeterli seviyede olmadığını ve bu sebeple cihaza su basmak gerektiğini belirtir. Genelde çok sık karşımıza çıkan bu arıza durumunda cihaza servis desteği olmaksızın müdahale ederek sorunu çözümleyebilirsiniz. Baymak Baxi Luna 5 model kombinin altında monteli durumda olan doldurma musluğunu sola çevirip bar göstergesi 1,5 değerine geldiğinde işlemi sonlandırıp doldurma musluğunu kapatmalısınız. İşlem sonrası ekranda “AP uyarısı” belirir. Baxi Luna 5 kombi AP uyarısı hakkında bilgi almak için linki tıklayabilirsiniz.
 1. F59 Arızası Gaz armatörü hatası.
 • Çözüm Ateşleme devresindeki en önemli parçalardan biri olan gaz valfinde sorun olabileceğini belirten bir arıza kodudur. Bu durumda sorun sadece gaz valfi ile alakalı değil anakart ile alakalı da olabilir. Arıza yerinde görülür ise net bilgi ve yardımlar sunulabilir. Bu yüzden cihaza müdahale etmemeli ve arızanın çözümü için servisi aramanız gerekmektedir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (10 Yorum)

 1. Nagihan yalçın dedi ki:

  Sıcak su gelmiyor nasıl yapabilirim ?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhabalar Nagihan Hanım,
   https://kombitamircisi.com.tr/kombi/sicak-su-arizasi/
   Yukarıda bıraktığımız linkten ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 2. Miraç dedi ki:

  Kombide hiçbir arıza kodu görünmüyor ama musluk moduna aldığımızda hem suyu çok ısıtmıyor hem petekleri ısıtıyor sorunun çözümü nedir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Miraç Bey
   https://kombitamircisi.com.tr/kombi/sicak-su-arizasi/
   Yukarıda bıraktığımız linkten ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 3. Gulsum ünal dedi ki:

  Baymak luna e82 hatası veriyoryaptırdım 700 tl ödedim ama hiç bir işe yaramadı

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Gülsüm Hanım… Bu durumu işlemi yaptırdığınız firmaya aktarırsanız daha sağlıklı olur. Bizim gelip kombinizi kontrol etmemizi isterseniz 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

 4. Emre kocak dedi ki:

  Mrb luna5 baymak kombine ısı ayarı yapmak istiyorum petek işaretlerinin artı ve eksi ikisine uzun bastığım zaman 100 çıkıyor bunu 50ye düşünüyorum ama nasıl okeyliycem geri 100 oluyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Emre Bey… Isı ayarı yapmak için düğmelere uzun süre basmanıza gerek yok. Uzun süre basarsanız karşınıza parametre ayarı çıkar. Cihazın bilgi ayarları. Bu ayarların değiştirilmesini önermiyoruz. Can ve mal güvenliği açısından tehlike arz etmektedir. Sıcak su ayarı yapmak için direk musluk simgeli “+,-” tuşlarını kullanmalısınız. Kalorifer ayarı yapmak için kalorifer simgeli “+,-” tuşlarını kullanmalısınız. Bu tuşlara uzun süreli basmayın tek tek basın.

 5. Medine yaglicioglu dedi ki:

  Merhabalar iyi günler… Baymak luna5 kombimiz var su isinmiyor evde çok fazla isinmiyor ve faturalarimiz çok fazla geliyor bu konuda neler yapabiliriz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Medine Hanım… Fatura yüksek gelir düşüncesiyle kombiyi düşük derecelerde kullanıyorsanız cihaz çok sık devreye gireceği için yakıt tüketimini artırabilir. Düşük derecede kullanırsanız ayrıca beklediğiniz verimi de alamazsınız. Dereceyi artırmanıza rağmen yine de peteklerdeki sıcaklık yüksek değilse aynı şekilde musluktan akan suyun sıcaklığı da düşükse, kombi ve tesisat temizliği gerekebilir, kombi parçalarında sorun olabilir. Cihazın incelenmesi adına servis yardımı almanızı öneririz.

Petek Yıkama