Baymak Baxi Luna 3 Arıza Kodları

Baymak Baxi Luna 3 Hata Kodları

Yazımızda sunacağımız bilgiler Baymak Baxi Luna 3 240 Fi/ 310 Fi/ 240 i model kombiler için geçerlidir. Baxi Luna 3 240 Fi ve 310 Fi model kombiler hermetik olup, Baxi Luna 3 240 i model kombiler bacalı kombilerdir.

 1. E01 Arıza Kodu Gaz beslemesi blokaj sorunu.
 • Çözüm Baxi Luna 3 model kombilerde sıkça karşılaşılan bu sorunda cihazın ateşleme yapmadığını anlayabiliriz. Arıza durumuyla karşılaşıldığında servis öncesi neler yapmak gerekir ve arızanın sebepleri neler olabilir? Bilgi almak için yalnızca Baxi Luna 3 kombi E01 hatası çözümü linkini tıklayabilirsiniz.
 1. E02 Arıza Kodu Emniyet termostat sorunu.
 • Çözüm Aşırı ısınma durumlarına karşı emniyet görevinde olan limit termostatın devreye girdiğini belirten hata kodudur. Bu arıza durumunda öncelikle “R” konumlu düğmeye birkaç saniye kadar basılı tutarak resetleme işlemi yapmanız gerekmektedir. Resetleme ardından sorunda düzelme olmaz ise kombi su basıncını kontrol etmelisiniz. Basınç ideal değerde ise; petek ve tesisat vanalarına bakarak vanaların açık olduğundan özellikle de 3 petek vanasının mutlaka açık olduğundan emin olmalısınız. Bu işlemlere rağmen hala sorun devam etmekte ise; sensör, kart, üç yollu vana, pompa, eşanjör gibi parçaların ayrıca tesisatın ve kalorifer dönüş filtresinin kontrol edilmesi gerekir.
 1. E03 Arıza Kodu Hava akış problemi.
 • Çözüm Baymak Baxi Luna 3 model kombilerde çeşit olması sebebi ile bu sorunda karşımıza çıkan arızalı parçalar da değişmektedir. Baxi Luna 3 E03 hatasının çözümü için ya da bu sorun hakkındaki detayları öğrenmek için linki tıklayabilirsiniz.
 1. E04 Arıza Kodu Geçici alev kaybı sorunu.
 • Çözüm Brülörde yanma oluşumu sonrasında alev kaybı yaşandığını belirten arıza kodudur. Bu durumda önce “R” konumlu düğmeye birkaç saniye kadar basılı tutarak resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrasında arızada düzelme olmaz ise; iyonizasyon elektrodunda, anakartta veya gaz armatöründe sorun olabilir. Tespit için ve çözüm için servisi aramalısınız.
 1. E05 Arıza Kodu Isıtma devresi sensör sorunu.
 • Çözüm Her ne kadar ısıtma devresi sensörü hatası gibi görünse de sorun sadece sensöre bağlı olmamaktadır. Ayrıntılı bilgi almak isterseniz Baxi Luna 3 E05 hatası linkini tıklayabilirsiniz.
 1. E06 Arıza Kodu Kullanım suyu devresi sensör sorunu.
 • Çözüm Sıcak su sensöründe sorun olduğunu bildiren arıza durumudur. Sıcak su alamazsınız. Bu arıza durumunda sıcak su ntc sinde, ntc kablolarında veya borularında sorun olabilir. Net tespit yapılması ve arızanın çözümlenmesi için servisi aramalısınız.
 1. E10 Arıza Kodu Düşük su basıncı arızası.
 • Çözüm Genelde sık karşılaşılan bir sorundur. Bu arıza durumunda tesisat su basıncı düşük demektir, yani cihazın ihtiyacı olan suyu basmanız gerekir. Baxi Luna 3 kombiye su basma linkini tıklayarak işlemi servis çağırmaya gerek kalmadan uygulayabilirsiniz.
 1. E25 Arıza Kodu Maksimum sıcaklık uyarısı.
 • Çözüm Kombi tesisatındaki suyun maksimum seviyeyi aştığını belirten bir arıza kodudur. Baxi Luna 3 kombide E25 hata kodu linkini tıklayarak arıza durumu hakkındaki tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.
 1. E35 Arıza Kodu Alev oluşum sorunu.
 • Çözüm Brülörde alev oluşumunda sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Böyle bir sorunla karşılaştığınız an öncelikle “R” konumuna birkaç saniye kadar basmalı ve kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme işleminden sonra arızada düzelme durumu olmaz ise işlemi birkaç kez daha uygulayın. Sonuç aynı ise bu durumda Baymak Servisi’ni arayın. İyonizasyon elektrodunda, anakartta veya gaz valfinde arıza olabilir. Tespit ve müdahale uzman servis ekibi tarafından yapılacaktır.
 1. E80 Arıza Kodu Devresel kontrol sistem sorunu.
 • Çözüm Bir nevi anakart sorunu olarak adlandırılabilir. Bu arıza durumunda cihaza müdahalede bulunmadan direk servisi aramalısınız.
 1. E97 Arıza Kodu Yanlış enerji besleme sorunu.
 • Çözüm Voltaj problemi olarak da adlandırabileceğimiz bir arıza durumudur. Arıza detaylarını öğrenmek için Baxi Luna 3 E97 hatası çözümü sayfasını inceleyebilirsiniz.
 1. E98/99 Arıza Kodu Ana kontrol panosu elektriksel arıza.
 • Çözüm Elektronik kartta veya bağlantılarda sorun olabileceğini belirten arıza kodlarıdır. Bu durumda cihaza hiçbir müdahalede bulunmadan Baymak Servisi’ni aramalı ve yardım almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (28 Yorum)

 1. Ayla baygar dedi ki:

  Baymak baxi luna 3 kombim ısı yükselten düğmesi çalışmıyor delinmiş lastik

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ayla Hanım… Plastik tuşlarla alakalı bir sıkıntı olduğunda panel komple değiştirilir. Yine de bir inceleme yapmak gerekiyor.

 2. Merve duman dedi ki:

  Merhaba E03 arızası verdi kombimiz reset attım hava geçiş borularını temizledim ancak hata devam ediyor çözüm ne olabilir acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Merve Hanım… Boru temizliği ile düzelebilecek bir sorun değil maalesef. Parçalarla alakalı bir sıkıntı olduğu için servis yardımı almalısınız. Kombinizin çeşidine göre arıza durumu değişmektedir. İncelemeyi yerinde yapmamız gerekiyor.

 3. Zeki karasu dedi ki:

  Baymak BAXI LUNA 240
  Kombim, önce E01 arızası gösteriyor. R resete basıyorum A00 arızasına geçiyor. Arıza ne olabilir.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Zeki Bey… Baymak kombilerde A00 arıza kodu kullanım suyu sıcaklığına bağlıdır. Arızanın sebebi sensör, sensör bağlantıları veya anakart gibi parçalardan kaynaklı olabilir. Yine de tabi sorunu yerinde görüp incelememiz gerekiyor.

 4. Murat yavuz dedi ki:

  İyi günler. Kombim hiçbir arıza kodu vermiyor ve çalışmıyor. Kışlık konuma getirdiğim halde çalışmıyor. Derceyi de artırdım olmadı. Reset attım, mod değiştirdim gene de olmadı. Çok rica ediyorum yardımcı olun

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Murat Bey… Kombi hata kodu vermiyorsa; petek vanalarını kontrol edin ve açık olduğundan emin olun. Kombi su basıncının 1 ile 2 bar arasında olduğundan emin olun, basınç düşükse su basma işlemi uygulayın. Kombiyi kış konumuna aldığınızdan emin olun. Yine de ısınma olmuyorsa cihazda teknik bir sorun var demektir. Size uzaktan tarif edebileceğimiz veya yaptırabileceğimiz başka bir işlem olmadığı için servis yardımı almalısınız. Bu konuda yardım rica ediyorsanız da bize; 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

Petek Yıkama