Baymak Baxi Luna 3 Arıza Kodları

Baymak Baxi Luna 3 Hata Kodları

Yazımızda sunacağımız bilgiler Baymak Baxi Luna 3 240 Fi/ 310 Fi/ 240 i model kombiler için geçerlidir. Baxi Luna 3 240 Fi ve 310 Fi model kombiler hermetik olup, Baxi Luna 3 240 i model kombiler bacalı kombilerdir.

 1. E01 Arıza Kodu Gaz beslemesi blokaj sorunu.
 • Çözüm Baxi Luna 3 model kombilerde sıkça karşılaşılan bu sorunda cihazın ateşleme yapmadığını anlayabiliriz. Arıza durumuyla karşılaşıldığında servis öncesi neler yapmak gerekir ve arızanın sebepleri neler olabilir? Bilgi almak için yalnızca Baxi Luna 3 kombi E01 hatası çözümü linkini tıklayabilirsiniz.
 1. E02 Arıza Kodu Emniyet termostat sorunu.
 • Çözüm Aşırı ısınma durumlarına karşı emniyet görevinde olan limit termostatın arızalı olduğunu anlatan hata kodudur. Bu arıza durumunda öncelikle “R” konumlu düğmeye birkaç saniye kadar basılı tutarak resetleme işlemi yapmanız gerekmektedir. Resetleme ardından sorunda düzelme olmaz ise servisi aramalısınız. Aşırı ısınma sorunlarının birçok sebebi olabileceği için yerinde tespit ve müdahale gerekmektedir.
 1. E03 Arıza Kodu Hava akış problemi.
 • Çözüm Baymak Baxi Luna 3 model kombilerde çeşit olması sebebi ile bu sorunda karşımıza çıkan arızalı parçalar da değişmektedir. Baxi Luna 3 E03 hatasının çözümü için ya da bu sorun hakkındaki detayları öğrenmek için linki tıklayabilirsiniz.
 1. E04 Arıza Kodu Geçici alev kaybı sorunu.
 • Çözüm Brülörde yanma oluşumu sonrasında alev kaybı yaşandığını belirten arıza kodudur. Bu durumda önce “R” konumlu düğmeye birkaç saniye kadar basılı tutarak resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrasında arızada düzelme olmaz ise; iyonizasyon elektrodunda, anakartta veya gaz armatöründe sorun olabilir. Tespit için ve çözüm için servisi aramalısınız.
 1. E05 Arıza Kodu Isıtma devresi sensör sorunu.
 • Çözüm Her ne kadar ısıtma devresi sensörü hatası gibi görünse de sorun sadece sensöre bağlı olmamaktadır. Ayrıntılı bilgi almak isterseniz Baxi Luna 3 E05 hatası linkini tıklayabilirsiniz.
 1. E06 Arıza Kodu Kullanım suyu devresi sensör sorunu.
 • Çözüm Sıcak su sensöründe sorun olduğunu bildiren arıza durumudur. Sıcak su alamazsınız. Bu arıza durumunda sıcak su ntc sinde, ntc kablolarında veya borularında sorun olabilir. Net tespit yapılması ve arızanın çözümlenmesi için servisi aramalısınız.
 1. E10 Arıza Kodu Düşük su basıncı arızası.
 • Çözüm Genelde sık karşılaşılan bir sorundur. Bu arıza durumunda tesisat su basıncı düşük demektir, yani cihazın ihtiyacı olan suyu basmanız gerekir. Baxi Luna 3 kombiye su basma linkini tıklayarak işlemi servis çağırmaya gerek kalmadan uygulayabilirsiniz.
 1. E25 Arıza Kodu Maksimum sıcaklık uyarısı.
 • Çözüm Kombi tesisatındaki suyun maksimum seviyeyi aştığını belirten bir arıza kodudur. Baxi Luna 3 kombide E25 hata kodu linkini tıklayarak arıza durumu hakkındaki tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.
 1. E35 Arıza Kodu Alev oluşum sorunu.
 • Çözüm Brülörde alev oluşumunda sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Böyle bir sorunla karşılaştığınız an öncelikle “R” konumuna birkaç saniye kadar basmalı ve kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme işleminden sonra arızada düzelme durumu olmaz ise işlemi birkaç kez daha uygulayın. Sonuç aynı ise bu durumda Baymak Servisi’ni arayın. İyonizasyon elektrodunda, anakartta veya gaz valfinde arıza olabilir. Tespit ve müdahale uzman servis ekibi tarafından yapılacaktır.
 1. E80 Arıza Kodu Devresel kontrol sistem sorunu.
 • Çözüm Bir nevi anakart sorunu olarak adlandırılabilir. Bu arıza durumunda cihaza müdahalede bulunmadan direk servisi aramalısınız.
 1. E97 Arıza Kodu Yanlış enerji besleme sorunu.
 • Çözüm Voltaj problemi olarak da adlandırabileceğimiz bir arıza durumudur. Arıza detaylarını öğrenmek için Baxi Luna 3 E97 hatası çözümü sayfasını inceleyebilirsiniz.
 1. E98/99 Arıza Kodu Ana kontrol panosu elektriksel arıza.
 • Çözüm Elektronik kartta veya bağlantılarda sorun olabileceğini belirten arıza kodlarıdır. Bu durumda cihaza hiçbir müdahalede bulunmadan Baymak Servisi’ni aramalı ve yardım almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (18 Yorum)

 1. Ergin yıldız dedi ki:

  Merhaba baymak baxi kombim sıcak su yu ılık veriyor derecesini sona getirdigim halde ılık su veriyor tam ısıtmıyor arıza koduda vermiyor sebebi nedir bunun şimdiden teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ergin Bey… Bu durum tüm musluklarda oluyorsa kombide eşanjör, tribün dahil birçok parçada sorun olabilir. Ancak tek bir muslukta oluyorsa; musluk-batarya bozuk olabilir, tesisatta sorun olabilir veya filtre tıkalı olabilir. Sorunu yerinde incelemeden net bilgi aktarmak çok zor.

 2. Berna Babur dedi ki:

  İyi akşamlar yaklaşık 3 haftadır kombi arıza veriyor restliyorum geçiyor bi kaç gün aradan sonra tekrar hata veriyor E3 görünüyor ekranda 35 te yanıyor 3 petek açık 2 yıl önce ana kartı değişti şuan kombiyi şalterden kapattım ne yapmaliyim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Berna Hanım… Makalemizi incelediyseniz eğer E3 arızası hakkında detaylar yazmaktadır. Düzelme durumu olmasa da yine de her ihtimale karşı kombiyi resetlemeyi deneyin. Dediğimiz gibi muhtemelen düzelme olmayacaktır. Bu yüzden servis yardımı almanız gerekiyor.

 3. ibrahim sağ dedi ki:

  Merhabalar ; Baymak Luna 3 Kombi elektrik yok cihaz kapalı şalteri kaldırınca kombiden ara ara ses geliyor.Ancak ekranda herhangi bir arıza kodu ya da açık / kapalı olduğuna dair ibare yok.Bu veya buna benzer durumda kullanıcı / müşteri olarak öncelikli kendimiz bir şey yapabilir miyiz ? Ya da servis den yardım almak mı gereklidir ? Teşekkürler.İyi Çalışmalar.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İbrahim Bey… Dairenizde elektrik kesintisi olmadığından emin olun. Dairenizde elektrik kesintisi yoksa ve kombi şalteri açık olmasına karşın yine de kombi ekranına elektrik gelmiyorsa bu bir kart arızasıdır. Kullanıcı olarak maalesef ki yapabileceğiniz hiçbir işlem bulunmuyor. Servis yardımı almanız gerekir. Bu konuda size yardımcı olabiliriz. Bize 444 1 837 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

 4. GÜLAY YAVUZ dedi ki:

  Baymak luna3 avant kombi kullanıcısıyım. Basınç ibresi 1 civarında olmasına rağmen gösterge panelinde E10 düşük basınç ikazı veriyor. Nedeni ???

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Gülay Hanım… Kombide basınç ölçer, basınç göstergesi ve basıncı yükselten parçalar ayrıdır. Doldurma musluğunu açtığınızda su sesi geliyor ve basınç ibresinde ilerleme oluyorsa her iki parçada da sorun yok diyebiliriz. Ancak basıncı 1 barın üzerine çıkarmanıza rağmen ya da 1.5 bara getirmenize rağmen cihaz yine de E10 yani düşük basınç arızası veriyorsa eğer basınç ölçerde sorun var demektir. Bu parça basınç sondası veya basınç swichi olarak da bilinir. Parça bozuk ya da arızalı olduğu için basıncı ölçemez ve bu yüzden cihaz basıncı normal değerde olmasına rağmen yine de düşük basınç arızası verir. Bu parçanın değiştirilmesi gerekeceğinden bi servis yardımı almanız gerekir. Bizi 444 1 837 numaralı telefonumuzdan arayarak bu konuda yardım alabilirsiniz.

 5. Lale Çölgeçen dedi ki:

  E01 arıza veriyor r ye iki saniye tutuyorum aoo veriyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Lale Hanım… Baymak kombilerde E01 arızası gaz yokluğu sorunudur. Önce dairenizde gaz kesintisi olmadığından emin olun. Kombiye gaz geldiğinden emin olun. Dairede gaz var ve kombiye gaz geliyorsa resetleme işlemi yapmanıza rağmen cihaz düzelmiyor ve sonrasında A00 arızasına geçiyorsa; anakart, gaz valfi, iyon-ateşleme elektrodu gibi parçalarda sorun olabilir. Tabi yine de cihazı yerinde incelemek gerekir. Servis yardımı almanızı öneririz.

 6. Emin kadak dedi ki:

  Kombiyi açarken 99 rakamı yanıp sönüyor

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Emin Bey… Baymak kombilerde harici bir sorundur 99 arıza kodu. Yani muhtemel sebep elektronik kart ile alakalıdır. Ancak yine de sorunu gelip yerinde görmek ve incelemek gerekir. Arıza durumunda cihaza birkaç kez reset atın. Düzelme olmazsa servis yardımı almanızı öneririz.

 7. ALPAN AYAN dedi ki:

  Benim Baymak BAXI LUNA HTİ 450 KAZANLI KOMBİM VAR.
  Bunun Beyni kartı arızalı orjinal servislerde çok pahalı ucuz yoldan nasıl bir çözüm bulabiliriz.
  Yorumlarınızı sabırsızlık ile bekliyorum.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Alphan Bey… Parçaların arıza durumlarına bağlı olarak tamir işlemi de yapılabiliyor. Ancak öncelikle parçayı incelemek gerekir, teste almak gerekir. Bu konuda bilgi ya da yardım almak için çağrı merkezimize (444 1 837) ulaşabilirsiniz.

 8. Adil ÖZEL dedi ki:

  Kullanım suyunun sıcaklığını nasıl ayarlaya biliriz.
  Ayarladığımız sıcaklıkta kalmıyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Adil Bey… Tüm kombilerin çalışma sistemi aynıdır. Ekranda sadece ayar yaptığınız an ayarladığınız dereceyi görüntüleyebilirsiniz. Birkaç saniye sonra ekranda kombi içerisindeki suyun sıcaklık derecesi görüntülenir. Kombilerin hiçbiri ayarlanan sıcaklıkta kalmaz. Ekranda beliren dereceye aldanmayın, kombi siz hangi dereceye aldıysanız o derecede çalışır ve yakıt tüketimi yapar. Yani cihazınızda bir arıza durumu yok diyebiliriz.

 9. Mustafa Ünal dedi ki:

  Kombimizde sıcak su simgesinin yanında ECO yazısı var. Bu kombide bir sorun olduğunu mu gösteriyor; yoksa biz mi daha önce o yazıyı farketmedik. teşekkür ederim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey… Kombinizi eco moduna almışsınız yani ekonomik modda çalıştığı için ekranda ECO sembolü beliriyor. Bu bir sorun değildir. ECO modu kullanım suyunca (sıcak suda) tasarruf yaşattıran ekonomik moddur. Bu moddan çıkmak isterseniz eğer “P” harfindeki düğmeye birkaç kez basabilirsiniz. Ekrandaki ECO sembolü silinecektir. Bu şekilde kullanım suyunu manuel olarak ayarlayabilirsiniz.

Petek Yıkama