444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Baymak Baxi Luna 3 Arıza Kodlarıslogan
down
Paylaş:

Baymak Baxi Luna 3 Hata Kodları

Yazımızda sunacağımız bilgiler Baymak Baxi Luna 3 240 Fi/ 310 Fi/ 240 i model kombiler için geçerlidir. Baxi Luna 3 240 Fi ve 310 Fi model kombiler hermetik olup, Baxi Luna 3 240 i model kombiler bacalı kombilerdir.

 1. E01 Arıza Kodu Gaz beslemesi blokaj sorunu.
 • Çözüm Baxi Luna 3 model kombilerde sıkça karşılaşılan bu sorunda cihazın ateşleme yapmadığını anlayabiliriz. Ateşleme arızası durumlarında önce konutunuzdaki gaz girişlerine bakmalısınız. Dairenize gaz geliyor mu? kombi yanındaki gaz vanası açık durumda mı? Buna bakmalısınız. Gaz vanaları açık şekilde ise “R” tuşuna 2 saniye kadar basılı tutarak resetleme işlemi uygulayın. Resetleme işleminden sonra sorunda düzelme durumu olmaz ise; gaz valfinde, ateşleme-iyonizasyon elektrotlarında veya anakartta sorun olabilir. Arızanın tespit edilmesi ve çözümlenmesi için mutlaka uzman yardımı alın.
 1. E02 Arıza Kodu Emniyet termostat sorunu.
 • Çözüm Aşırı ısınma durumlarına karşı emniyet görevinde olan limit termostatın arızalı olduğunu anlatan hata kodudur. Bu arıza durumunda öncelikle “R” konumlu düğmeye birkaç saniye kadar basılı tutarak resetleme işlemi yapmanız gerekmektedir. Resetleme ardından sorunda düzelme olmaz ise servisi aramalısınız. Aşırı ısınma sorunlarının birçok sebebi olabileceği için yerinde tespit ve müdahale gerekmektedir.
 1. E03 Arıza Kodu Hava akış problemi.
 • Çözüm Baymak Baxi Luna 3 model kombilerde çeşit olması sebebi ile bu sorunda karşımıza çıkan arızalı parçalar da değişmektedir. Hermetik model kombilerde fan, anakart ya da prosestat arızalı olabilir. Bacalı kombilerde ise; baca tıkalı, baca çekmiyor veya baca sensöründe sorun olabilir. Tespitin yerinde yapılması gerekeceğinden mutlaka Baymak Servisi yardımı almalısınız.
 1. E04 Arıza Kodu Geçici alev kaybı sorunu.
 • Çözüm Brülörde yanma oluşumu sonrasında alev kaybı yaşandığını belirten arıza kodudur. Bu durumda önce “R” konumlu düğmeye birkaç saniye kadar basılı tutarak resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrasında arızada düzelme olmaz ise; iyonizasyon elektrodunda, anakartta veya gaz armatöründe sorun olabilir. Tespit için ve çözüm için servisi arayın.
 1. E05 Arıza Kodu Isıtma devresi sensör sorunu.
 • Çözüm Kalorifer sensör sorunu olarak bilinen bu arıza durumunda kalorifer sensöründe sorun olabilir, kalorifer sensör borularında nemlenme ya da sesör kablolarında sorun olduğu zaman da bu arıza durumu yaşanır. Tespitin yerinde yapılması gerekir. Bu sebeple Baymak Servisi’ni arayarak yardım alın.
 1. E06 Arıza Kodu Kullanım suyu devresi sensör sorunu.
 • Çözüm Sıcak su sensöründe sorun olduğunu bildiren arıza durumudur. Sıcak su alamazsınız. Bu arıza durumunda sıcak su ntc sinde, ntc kablolarında veya borularında sorun olabilir. Net tespit yapılması ve arızanın çözümlenmesi için servisi aramalısınız.
 1. E10 Arıza Kodu Düşük su basıncı arızası.
 • Çözüm Genelde sık karşılaşılan bir sorundur. Bu arıza durumunda tesisat su basıncı düşük demektir, yani cihazın ihtiyacı olan suyu basmanız gerekir. Baxi Luna 3 model kombilerin sağ alt tarafındaki kırmızı doldurma musluğunu sola çevirerek su basma işlemi uygulamalı, basıncı 1,5 değerine getirmelisiniz. Basınç yükseldiğinde ekranda yanıp sönen E10 arıza kodu silinecek ve derece belirecektir. İşlem sonrasında kırmızı doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatmayı unutmayın.
 1. E25 Arıza Kodu Maksimum sıcaklık uyarısı.
 • Çözüm Kombi tesisatındaki suyun maksimum seviyeyi aştığını belirten bir arıza kodudur. Bu arıza durumunda önce kombi altındaki tesisat vanaları ile petek vanaları kontrol edilmelidir. Vanaların açık olması gerekir, kapalı ise mutlaka açık konuma çevirin. Daha sonrasında “R” konumlu reset düğmesine birkaç saniye kadar basılı tutarak resetleme işlemi uygulayın. Resetleme sonrasında ve işlemler sonrasında sorunda düzelme olması ise; pompa sıkışmış olabilir, ana eşanjörde kireç-tıkanma olabilir, kalorifer dönüş vanasındaki pislik tutucu filtre tıkanmış olabilir, kalorifer tesisatında tıkanma durumu olabilir veya üç yollu vanada sorun olabilir. Net tespit yapılması ve arızanın çözümlenmesi için mutlaka servisi arayın.
 1. E35 Arıza Kodu Alev oluşum sorunu.
 • Çözüm Brülörde alev oluşumunda sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Böyle bir sorunla karşılaştığınız an öncelikle “R” konumuna birkaç saniye kadar basmalı ve kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme işleminden sonra arızada düzelme durumu olmaz ise işlemi birkaç kez daha uygulayın. Sonuç aynı ise bu durumda Baymak Servisi’ni arayın. İyonizasyon elektrodunda, anakartta veya gaz valfinde arıza olabilir. Tespit ve müdahale uzman servis ekibi tarafından yapılacaktır.
 1. E80 Arıza Kodu Devresel kontrol sistem sorunu.
 • Çözüm Bir nevi anakart sorunu olarak adlandırılabilir. Bu arıza durumunda cihaza müdahalede bulunmadan direk servisi aramalısınız.
 1. E97 Arıza Kodu Yanlış enerji besleme sorunu.
 • Çözüm Voltaj problemi olarak da adlandırabileceğimiz bir arıza durumudur. Cihaz otomatik resetleneceğinden herhangi bir işlem ya da uygulama yapmamanızı tavsiye ederiz. Uzun süre bekleme ardından sorunda düzelme olmazsa eğer anakart arızalanmış olabilir. Tespit ve müdahale için Baymak Servisi’ni aramalısınız. Uygulamalar sonucunda sorun düzelir yalnız sorun tekrardan yaşanabileceğinden yine bir anakart arızası ile karşılaşmamak amacı ile mutlaka “kombi regülatörü” kullanın.
 1. E98/99 Arıza Kodu Ana kontrol panosu elektriksel arıza.
 • Çözüm Elektronik kartta veya bağlantılarda sorun olabileceğini belirten arıza kodlarıdır. Bu durumda cihaza hiçbir müdahalede bulunmadan Baymak Servisi’ni aramalı ve yardım almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (14 Yorum)

  1. Kombimizde sıcak su simgesinin yanında ECO yazısı var. Bu kombide bir sorun olduğunu mu gösteriyor; yoksa biz mi daha önce o yazıyı farketmedik. teşekkür ederim.

   1. Merhaba Mustafa Bey… Kombinizi eco moduna almışsınız yani ekonomik modda çalıştığı için ekranda ECO sembolü beliriyor. Bu bir sorun değildir. ECO modu kullanım suyunca (sıcak suda) tasarruf yaşattıran ekonomik moddur. Bu moddan çıkmak isterseniz eğer “P” harfindeki düğmeye birkaç kez basabilirsiniz. Ekrandaki ECO sembolü silinecektir. Bu şekilde kullanım suyunu manuel olarak ayarlayabilirsiniz.

  2. Kullanım suyunun sıcaklığını nasıl ayarlaya biliriz.
   Ayarladığımız sıcaklıkta kalmıyor.

   1. Merhaba Adil Bey… Tüm kombilerin çalışma sistemi aynıdır. Ekranda sadece ayar yaptığınız an ayarladığınız dereceyi görüntüleyebilirsiniz. Birkaç saniye sonra ekranda kombi içerisindeki suyun sıcaklık derecesi görüntülenir. Kombilerin hiçbiri ayarlanan sıcaklıkta kalmaz. Ekranda beliren dereceye aldanmayın, kombi siz hangi dereceye aldıysanız o derecede çalışır ve yakıt tüketimi yapar. Yani cihazınızda bir arıza durumu yok diyebiliriz.

  3. Benim Baymak BAXI LUNA HTİ 450 KAZANLI KOMBİM VAR.
   Bunun Beyni kartı arızalı orjinal servislerde çok pahalı ucuz yoldan nasıl bir çözüm bulabiliriz.
   Yorumlarınızı sabırsızlık ile bekliyorum.

   1. Merhaba Alphan Bey… Parçaların arıza durumlarına bağlı olarak tamir işlemi de yapılabiliyor. Ancak öncelikle parçayı incelemek gerekir, teste almak gerekir. Bu konuda bilgi ya da yardım almak için çağrı merkezimize (444 1 837) ulaşabilirsiniz.

   1. Merhaba Emin Bey… Baymak kombilerde harici bir sorundur 99 arıza kodu. Yani muhtemel sebep elektronik kart ile alakalıdır. Ancak yine de sorunu gelip yerinde görmek ve incelemek gerekir. Arıza durumunda cihaza birkaç kez reset atın. Düzelme olmazsa servis yardımı almanızı öneririz.

   1. Merhaba Lale Hanım… Baymak kombilerde E01 arızası gaz yokluğu sorunudur. Önce dairenizde gaz kesintisi olmadığından emin olun. Kombiye gaz geldiğinden emin olun. Dairede gaz var ve kombiye gaz geliyorsa resetleme işlemi yapmanıza rağmen cihaz düzelmiyor ve sonrasında A00 arızasına geçiyorsa; anakart, gaz valfi, iyon-ateşleme elektrodu gibi parçalarda sorun olabilir. Tabi yine de cihazı yerinde incelemek gerekir. Servis yardımı almanızı öneririz.

  4. Baymak luna3 avant kombi kullanıcısıyım. Basınç ibresi 1 civarında olmasına rağmen gösterge panelinde E10 düşük basınç ikazı veriyor. Nedeni ???

   1. Merhaba Gülay Hanım… Kombide basınç ölçer, basınç göstergesi ve basıncı yükselten parçalar ayrıdır. Doldurma musluğunu açtığınızda su sesi geliyor ve basınç ibresinde ilerleme oluyorsa her iki parçada da sorun yok diyebiliriz. Ancak basıncı 1 barın üzerine çıkarmanıza rağmen ya da 1.5 bara getirmenize rağmen cihaz yine de E10 yani düşük basınç arızası veriyorsa eğer basınç ölçerde sorun var demektir. Bu parça basınç sondası veya basınç swichi olarak da bilinir. Parça bozuk ya da arızalı olduğu için basıncı ölçemez ve bu yüzden cihaz basıncı normal değerde olmasına rağmen yine de düşük basınç arızası verir. Bu parçanın değiştirilmesi gerekeceğinden bi servis yardımı almanız gerekir. Bizi 444 1 837 numaralı telefonumuzdan arayarak bu konuda yardım alabilirsiniz.

  5. Merhabalar ; Baymak Luna 3 Kombi elektrik yok cihaz kapalı şalteri kaldırınca kombiden ara ara ses geliyor.Ancak ekranda herhangi bir arıza kodu ya da açık / kapalı olduğuna dair ibare yok.Bu veya buna benzer durumda kullanıcı / müşteri olarak öncelikli kendimiz bir şey yapabilir miyiz ? Ya da servis den yardım almak mı gereklidir ? Teşekkürler.İyi Çalışmalar.

   1. Merhaba İbrahim Bey… Dairenizde elektrik kesintisi olmadığından emin olun. Dairenizde elektrik kesintisi yoksa ve kombi şalteri açık olmasına karşın yine de kombi ekranına elektrik gelmiyorsa bu bir kart arızasıdır. Kullanıcı olarak maalesef ki yapabileceğiniz hiçbir işlem bulunmuyor. Servis yardımı almanız gerekir. Bu konuda size yardımcı olabiliriz. Bize 444 1 837 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.