Baymak 88 Arızası

Baymak 88 Arızası Nedir?

Harici bir sorundur ve genelde elektronik kart arızası olarak karşımıza çıkar. Bazı Baymak kombi modellerinde ekranda E88 arızası olarak da belirebilir.

Baymak 88 Arızası

Arızanın Sebepleri Nelerdir?

Kombide anakart arızası olarak adlandırabileceğimiz bu arıza durumu birçok sebebe bağlı olabilmektedir. Çünkü anakartın birçok arızalanma sebebi bulunmaktadır. Bu sebepleri kısaca sıralamak gerekirse eğer;

 • Voltaj dalgalanmaları sebebi ile sorun yaşanıyor olabilir,
 • Anakart kullanım ömrünü yitirmiş olabilir (cihaz çok eski ise),
 • Kombide arızalı olan farklı parçalar anakartı bozmuş olabilir.

Bu gibi durumlar sebebi ile Baymak kombinizde bu hata kodu ile karşılaşıyor olabilirsiniz. Baymak kombiniz bu arıza kodunu veriyor ise kombi hiçbir konumda çalışma yapamaz. Baymak kombide beyin görevinde olan anakarta müdahale edilmesi gerekir.

Baymak 88 Arızasının Çözümü

Çözüm için öncelikle Baymak kombinin işin uzmanı tarafından yerinde görülmesi gerekir. Tespit sonrası anakartta kesin sorun olduğu görülür ise anakart arıza tespiti için teste alınır. Test sonucunda arızalı olduğu anlaşılır ise kullanıcı onayı alınarak tamiri yapılır veya kullanıcı talebi üzerine sıfır anakart ile değişimi yapılır. Sorun anakarta yapılan müdahale sonucunda çözümlenmiş olur.

Anakart tamiri olacaksa muhtemelen aynı gün, harici durumlarda maksimum bir gün sonrasında onarılmış vaziyette Baymak kombiye takılarak cihaz çalışır şekilde teslim edilecektir. Parça tamir edilemeyecek durumda ya da kullanıcı değişimini talep ediyor ise sıfır parça teminatı genelde aynı gün yapılmakta olup, cihaz yine çalışır durumda kullanıcısına teslim edilmektedir.

Baymak 88 veya E88 arızası çözümü için yapılan anakart tamiri veya değişimi gibi uygulamalar uzman ekibimizce aynı gün içerisinde yapılmakta olup, tamir veya değişim gibi uygulamalarımız 1 yıl servis ve işçilik ile birlikte garantimiz altındadır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (16 Yorum)

 1. Yıldırım Enes dedi ki:

  merhaba kombide 88 arızası var. voltajda sorun yok kart voltajdan yanmış olabilir mi?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yıldırım Bey… Cihazı yerinde görmeden net bilgi aktarmak çok zor. Voltajda sorun yok ise, arızalı olan parçalar ana kartı bozmuş olabilir. Cihaz eski ise ana kart kullanım ömrü bitmiş olabilir.

 2. Murat Yıldırım dedi ki:

  Baymak 88 arızası tamir ücreti nedir?
  Ana kartı yenilersek ne kadar?
  Tamir edilirse ne kadar?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Murat Bey… Maliyet parçanın neden arızalandığında, hangi aksamında sorun olduğuna bağlı değişir. Ortalama fiyat bilgisi almak için; 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

 3. Reşat karaçöl dedi ki:

  Merhaba baymak kombim 88 hata veriyor ama sıcak su geliyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   merhabalara reşat bey
   Anakartta sorun olduğunda ekranda 88 hatası oluşur.Cihazı birkaç kez arka arkaya resetlemeyi deneyin. Düzelme olmazsa eğer servis çağırmanız gerekir.

Petek Yıkama