Baymak 88 Arızası

Baymak 88 Arızası Nedir?

Harici bir sorundur ve genelde elektronik kart arızası olarak karşımıza çıkar. Bazı Baymak kombi modellerinde ekranda E88 arızası olarak da belirebilir.

Baymak 88 Arızası

Arızanın Sebepleri Nelerdir?

Kombide anakart arızası olarak adlandırabileceğimiz bu arıza durumu birçok sebebe bağlı olabilmektedir. Çünkü anakartın birçok arızalanma sebebi bulunmaktadır. Bu sebepleri kısaca sıralamak gerekirse eğer;

 • Voltaj dalgalanmaları sebebi ile sorun yaşanıyor olabilir,
 • Anakart kullanım ömrünü yitirmiş olabilir (cihaz çok eski ise),
 • Kombide arızalı olan farklı parçalar anakartı bozmuş olabilir.

Bu gibi durumlar sebebi ile Baymak kombinizde bu hata kodu ile karşılaşıyor olabilirsiniz. Baymak kombiniz bu arıza kodunu veriyor ise kombi hiçbir konumda çalışma yapamaz. Baymak kombide beyin görevinde olan anakarta müdahale edilmesi gerekir.

Baymak 88 Arızasının Çözümü

Çözüm için öncelikle Baymak kombinin işin uzmanı tarafından yerinde görülmesi gerekir. Tespit sonrası anakartta kesin sorun olduğu görülür ise anakart arıza tespiti için teste alınır. Test sonucunda arızalı olduğu anlaşılır ise kullanıcı onayı alınarak tamiri yapılır veya kullanıcı talebi üzerine sıfır anakart ile değişimi yapılır. Sorun anakarta yapılan müdahale sonucunda çözümlenmiş olur.

Anakart tamiri olacaksa muhtemelen aynı gün, harici durumlarda maksimum bir gün sonrasında onarılmış vaziyette Baymak kombiye takılarak cihaz çalışır şekilde teslim edilecektir. Parça tamir edilemeyecek durumda ya da kullanıcı değişimini talep ediyor ise sıfır parça teminatı genelde aynı gün yapılmakta olup, cihaz yine çalışır durumda kullanıcısına teslim edilmektedir.

Baymak 88 veya E88 arızası çözümü için yapılan anakart tamiri veya değişimi gibi uygulamalar uzman ekibimizce aynı gün içerisinde yapılmakta olup, tamir veya değişim gibi uygulamalarımız 1 yıl servis ve işçilik ile birlikte garantimiz altındadır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (10 Yorum)

 1. ibrahim buran dedi ki:

  Meraba kolaygelsin Benin lx 24 fi musluk kirldi bar dusuk 0 yani gösterge actigm zamn 88 yaziryor sonra 5 saniye sonra E10 yaziyor bununla ilgili bilgi ala bilirmyim karttami skinti var yoksa su veremiyorum o yuzdenmi bar dusuk oldugu icinmi yoksa tesekurler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İbrahim Bey… İlk etapta kombiye su basmak gerekir. Kombiye su basmadan 88 arızasına direk müdahale etmek doğru değildir. 88 arızasının normalde kombi su basıncı ile alakası olmaz. Ancak yine de cihaza su basıp arızayı da yerinde incelemek gerekir. Su basma işlemi sonrası cihaz resetlenirse bu arıza durumu çözümlenebilir. Doldurma musluğu kırık ise su basma işlemi uygulanamaz. Bu işlem için zaten bi servis çağırmanız gerekir. İşlem bitiminde 88 arızası da duruma göre incelenir.

 2. Yaşar güler dedi ki:

  Benim kombim termo teknik marka 88 arızası veriyor ve vuruyorum düzeliyor sonra tekrar aynı oluyor sebebi nedir ve kadar Tutar tamiri

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yaşar Bey… Makalemizde de belirttiğimiz gibi genel olarak kombilerdeki 88 arızaları karta bağlı olmaktadır. Ancak kartın hangi işlemcisinde ne sorun var onu bilmeden fiyat bilgisi veremeyiz maalesef. Parçayı teste almamız gerekir. Ortalama fiyat bilgisi almak isterseniz de; 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

 3. ismail yapıcı dedi ki:

  kombim arızalandı ekranda 88 yazmaktadır herhalde anakart arızası var ne yapmalıyım.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İsmail Bey… Evet Baymak kombilerde 88 arıza kodu anakart arızasıdır. Ancak kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmuyor maalesef. Cihazı birkaç kez arka arkaya resetlemeyi deneyin. Düzelme olmazsa eğer servis çağırmanız gerekir. Yardım için 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

 4. Yusuf gürcan dedi ki:

  Merhaba baymak fx24 konbim 88 arıza kodu verdi kart tamiri ve programı yenilendi taktik karti konbi ateşleme yapip devriyegecmiyor.neden olabilirim yardımcı olabilirisiniz

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yusuf Bey… Baymak kombilerde 88 arıza kodu anakart sorunudur. Kart tamiri yapılmış ancak sorunda düzelme olmuyor veya cihaz devreye girmiyorsa bağlantılarının ve diğer parçalarının kontrol edilmesi gerekir. Bunun için de servis ekiplerinin soruna yerinde bakması gerekir. Servis yardımı almalısınız.

 5. ali suat dedi ki:

  Baymak BH13 kombi 88 anakart arızası veriyor. Yeni anakart veya tamir fiyatları hakkında bilgi alabilir miyim?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Bey… Tahmini fiyat bilgisi almak üzere 444 1 837 numaralı çağrı merkezimize ulaşabilirsiniz.

Petek Yıkama