Baymak Tarihçesi

Baymak Hangi Tarihte Kim Tarafından Kuruldu?

 • 1967 yılında Bayraktaroğlu ailesi tarafından kuruluşu gerçekleşmiştir.

Baymak Hangi Ülkenin?

 • Baymak Türkiye merkezli bir markadır. Ancak ilk başta hisselerinin %50 sini İngiliz Baxi Group a devretmiş. Bu hisseleri daha sonra Hollandalı BDR Therma almıştır. Daha sonraki dönemlerde ise geri kalan %50 hisse Baymak’tan alınmıştır. Yani şuanda Baymak markasının tamamı Hollandalı BDR Therma’ya aittir.

Baymak Tarafından Üretilen Ürünler Nelerdir?

 • Baymak Tarihçesi; Kombi gibi bireysel ısıtma sistemleri, panel ve havlu radyatörler, gaz brülörü, motoin brülörü, kapalı-açık genleşme tankları, oda termostatları, denge tankı, düz-köşe radyatör vanaları, termostatik vanalar, duvar tipi kazanlar, yer tipi yoğuşmalı kazanlar, brülörlü çelik kazanlar, yakıtlı çelik kat kaloriferleri, katı yakıtlı çelik kazanlar, sıvı yakıtlı çelik kat kaloriferleri, katı yakıtlı çelik kat kaloriferleri, boylerler, şofbenler, elektrikli termosifonlar, elektrikli ani su ısıtıcıları, termoboylerler, duvar tipi-salon tipi split klima sistemleri, sirkülasyon pompaları, hidroforlar, atık su pompaları, temiz su dalgıç pompaları, santrifüj pompalar, pv enerji sistemleri, güneş kolektörleri sistemleri, güneş kolektörleri paket sistemleri, hava kaynaklı ısı pompaları gibi ürünleri üretmekte ve piyasada sunmaktadır.

Baymak Tarihçesi

 • İlk modern kat kaloriferlerinin ve ilk termosifonun üreticisidir.
 • 1990 tarihinde Kartal ilçesinde bulunan fabrikada yapılan yatırımlar sebebi ile daha çok büyüme ve gelişme kat etmiştir.
 • Yalnız büyümeyi dış kaynaklar ile finanse ettiği için çıkan Körfez Krizi ile batış durumuna kadar gelmiştir. Batış dönemine yaklaşırken genel müdür tarafından Baymak kurtarılmaya çalışılmış ve bu yolda başarı kat edilmiştir.
 • 2002 tarihinde hisselerin yarısı Yönetim Kurulu Başkanına bırakılmış diğer yarısı ise İngiliz Baxi Group a devredilmiştir. İngiliz Baxi Group Baymak’ın yarı hissedarı olmuştur.
 • 2009 tarihinde Baxi Group Hollanda menşeli De Dietrich-Remeha ile birleşmiştir. Bu sebeple de BDR Therma Baymak’ın %50 hissedarı haline gelmiştir.
 • Sonrasında Yönetim Kurulu Başkanına bırakılan %50 hissesinin tamamı BDR Therma tarafından alınmıştır. Bu sayede Baymak tam anlamı ile BDR Therma’nın olmuştur.
 • 50 yıllık geçmişi bulunan Baymak’ın Tuzla Tepeören’de 60.000 m2 lik alan içerisinde 2 adet üretim tesisi bulunmaktadır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (4 Yorum)

 1. Erol bilgin dedi ki:

  Merhabalar defalarca sizin müşteri hizmetlerini aradım ama bir türlü olumlu bir sonuç alamadım bizim 3 daireli mustakil bir aile evimiz var baymak bir dünya markası olduğu için baymak kombi trrcih ettik ama malasef yanlış yapmışım bizim orta kattaki kombi arıza vermiş servis eve geldiğinde anakart arızalandığını belirtmiş
  Ama maalesef garanti kapsamına girmiyormuş sıvı teması olduğunu belirtmiş ve 950 tl ücret karşılığında değişim sağlamış yalnız burada şöyle bir ayrıntı var kombi su ile temas etme olasılığı 100 de 1 olasılık sıvı teması yok yanı bu maduriyetimim giderilmesini arz ve taleb ederim ayrıca benim kendi oturduğum dairede ise kombi daha 6 aylık iken yaz konumuna aldığımız zaman petek ler ısındığını fark ettik tabi bartın yetkili servis olan volkan teknik servisini aradık eve gelib baktıklarında arızanın üç yol vanası olduğunu ve yine bizden kaynaklandığını bildirin tabi yine ücret karşılığı değişim sağlandı ben 2021ocak sonu müşteri hizmetlerini aradığımda benim evimde hiç bir şekilde işlem yapılmış gözükmüyordu

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Erol Bey… Bizim Baymak genel merkez ile bir bağlantımız yok maalesef. Biz özel servisiz ve genel merkezlerden bağımsız her markaya kullanıcı isteği-talebi üzerine hizmet vermekteyiz. Garantili Baymak cihazlarla alakalı bir sıkıntı yaşamışsınız. Bu sıkıntınızı veya şikayetinizi doğrudan genel merkeze aktarmanız gerekiyor.

 2. Huseyin dedi ki:

  Mrb.110 m daireme kombi almayı düşünüyorum satışınız varmıdır fiyatlar nedir tsk

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hüseyin Bey… Firmamızda satış yok maalesef. Teknik servis olarak satış sonrası garantisi dolan kombilere arıza onarım, bakım, tesisat yıkama gibi birçok hizmeti sunuyoruz.

Petek Yıkama