Baymak Dolcevita/Falke Condense/Lambert Attivo Kullanımı

Baymak Dolcevita/Falke Condense/Lambert Attivo Kullanımı

Önemli Bilgi: Makalemizde yer alan bilgiler Baymak Dolcevita DPY, Dolcevita Felice 240, Falke Condense, Lambert Attivo, Lambert LPY kombi kullanım kılavuzu bilgileridir.

Baymak Dolcevita/Falke Condense/Lambert Attivo Kombi Nasıl Kullanılır

 1. K1 düğmesi
 2. Kalorifer ısısını artırma düğmesi (+)
 3. K2 düğmesi
 4. Kalorifer ısısını düşürme düğmesi (-)
 5. K3 düğmesi
 6. Yaz konumu/info bilgi düğmesi
 7. K4 düğmesi
 8. Reset düğmesi
 9. K5 düğmesi
 10. Yaz-kış konum seçme/açma-kapama düğmesi
 11. K6 düğmesi
 12. Sıcak su ayarını düşürme düğmesi (-)
 13. K7 düğmesi
 14. Sıcak su ayarını yükseltme düğmesi (+)

Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

K5 konum seçme düğmesine ekranda musluk simgesi görüntülenene kadar arka arkaya basmalısınız. Musluk simgesi belirdiği zaman yaz konumu yani sıcak su konumu açılmış olur. Bu konumda kombi ısıtmayı kapatır ve sadece sıcak su konumunu açar.

Sıcak su ayarı yapmak için;

K6 ve K7 düğmelerini kullanabilirsiniz. Düğmelerden K7 (+) ya basarak sıcak su ayarını yükseltebilir, K6 (-) düğmesine basarak sıcak su ayarını düşürebilirsiniz. Beklentinize göre bir derece belirlemelisiniz. Düğmeleri kullandıkça ekranda sıcak su ayarını görüntüleyebileceksiniz. Birkaç saniye düğmelere basmadığınızda ekranda çıkış suyu sıcaklık derecesi görüntülenir.

Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

K5 konum seçme düğmesine ekranda hem petek hem de musluk simgesini görene kadar arka arkaya basın. Bu simgeler ekranda görüntülendiğinde cihaz kış moduna geçer. Bu modda hem ısıtma yapar hem sıcak su sağlar. Yalnız her iki işlevi aynı anda yapmaz. Öncelik sıcak su konumu olduğu için sıcak su musluğunu duş veya kullanım sırasında açtığınızda petek devresi kapanır sıcak su talebine yanıt verilir. Sıcak su musluğunu kapattığınızda ise petek devresi açılır. Petekler yeniden ısınmaya başlar.

Kalorifer ısı ayarı yapmak için;

K1 ve K2 düğmelerini kullanabilirsiniz. Düğmelerden K1 (+) ısı ayarını yükseltir, K2 (-) ısı ayarını düşürür. Düğmeleri kullanarak ısı ayarlaması yapabilirsiniz. Ekranda ayarladığınız dereceyi aynı zamanda görüntüleyebilirsiniz. +,- düğmelerine basılı tutarsanız sıcaklık derecesi daha hızlı yükselecektir. Tek tek bastığınızda 1°C kadar artma-düşme olacaktır. Ayarlama sonrasında hiçbir düğmeye basmazsanız eğer birkaç saniye sonra ekranda çıkış suyu sıcaklık derecesi yer alacaktır.

Kombiyi Resetleme

Baymak Dolcevita/Falke Condense/Lambert Attivo Kombi Kullanımı sırasında ekranda “E” veya “F” harfi ile başlayan arıza kodları yer aldığında cihaz arızaya geçmiş demektir. Her arıza durumunda kombi resetlenmemelidir. Resetlense dahi sonuç değişmeyecektir. Arıza kodunun açıklamasına göre resetleme uygulaması öneriliyorsa servis öncesi resetleme yapılmalıdır.
Kombiyi resetlemek için; K4 ile belirttiğimiz “R” düğmesine bir kez basmanız gerekmektedir. Kombi bu durumda resetlenir. Yani arızadan çıkar. İşlem sonrası sorun devam ederse birkaç reset uygulaması daha yapabilirsiniz. Arıza yine de düzelmezse;

Baymak Dolcevita DPY modeli için; Baymak Dolcevita DPY Arıza Kodları linki tıklayarak bilgi alın.
Baymak Dolcevita Felice modeli için; Baymak Dolcevita Felice Arıza Kodları linki tıklayarak bilgi alın.
Baymak Falke Condense modeli için; Baymak Falke Condense Arıza Kodları linki tıklayarak bilgi alın.
Baymak Lambert Attivo modeli için; Baymak Lambert Attivo Arıza Kodları linki tıklayarak bilgi alın.
Baymak Lambert LPY modeli için; Baymak Lambert LPY Arıza Kodları linki tıklayarak bilgi alın.

İ Düğmesi

İ düğmesi info bilgi düğmesidir. İnfo düğmesinin işlevi cihazın o anki çalışma durumunu ifade eder. Düğmeye bastığınızda cihaz hakkındaki bilgilere ulaşılabilir. Bu düğme yalnızca servis ekipleri tarafından kullanılmalıdır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (6 Yorum)

 1. Bahanur gül dedi ki:

  Kombimi kış modunda kullanırken sadece kaloriferin yanmasını istiyorım sıcak suyu kapatmak için ne yapmam gerekiyor?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Bahanur Gül… Kombiniz eğer görselde yer alan model ise bu modellerde sıcak su konumunu kapatma fonksiyonu yok maalesef.

 2. Coşkun Keleş dedi ki:

  Merhaba kombim suyu ısıtırken petekler ısıtmıyor dün sıcaktı bugün buz gibi petekler ne yaptıysam olmadı bar 1.5 da

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Coşkun Bey… Kaloriferlerin çalışmaması birçok parçadan veya sorundan kaynaklı olabilmektedir. https://kombitamircisi.com.tr/bilgi-servisi/radyatorler-calismiyor/ linkini incelerseniz burada yapmanız gereken işlemler ile arızanın muhtemel sebepleri yazmaktadır.

 3. Yüksel Çekin dedi ki:

  Baymak lambert attivo 240 kombi petekleri ısıtırken ortalama 3 dk.çalışıyor 3dk.bekliyor bekleme süresini nasıl uzatırız.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yüksel Bey… Kombi ayarlanan ısıya göre ısıtma yapar ve bu süre de ntc sensör ayrıca brülör bekleme süresi ile belirlenir. Yani her şey otomatik olduğu için ayarlamalar ile düzeltilemez. Cihazın çalışma sistemi çalış-dinlen koşuluna bağlıdır.

Petek Yıkama