Baymak BH 11/13 Hermetik Şofbenler

Baymak BH 11/13 Hermetik Şofben Çeşitleri

Baymak BH 11/13 Hermetik Şofbenler hakkında bilgilerin yer aldığı sayfamız sadece bilinçlenmeniz amacı ile hazırlanmıştır. Firmamız cihaz satışı yapmamaktadır.

Baymak BH 11/13 Hermetik Şofbenler

Baymak BH 11/13 Hermetik Şofbenler

 • Baymak BH 11 model şofbenlerde 11 litre/dakika sıcak su kapasitesi mevcuttur.
 • Baymak BH 13 model şofbenlerde 13 litre/dakika sıcak su kapasitesi mevcuttur. (Diğer özellikler her iki şofben için de aynıdır)
 • Şofbenler hermetik baca sistemine sahiptir. Bacası dışarı doğru uzanmaktadır.
 • LCD kontrol paneli sayesinde çıkış suyu sıcaklığı anlık olarak görüntülenebilir.
 • Elektronik ateşleme ve alev modülasyonuna sahiptir.
 • LCD ekranı sayesinde oluşan arızalar görüntülenebilmekte ona göre müdahale yapılabilmektedir.
 • Su sıcaklık ayarı minimum 35°C maksimum 60°C kadardır.
 • Baca tıkanıklığı gibi durumlara karşı emniyet sistemi bulunmaktadır.
 • Aşırı ısınma durumlarına karşı yanmamanız için emniyet sistemi bulunmaktadır.
 • Alev koruma emniyet sistemi bulunur.
 • İsteğe bağlı doğalgaz veya LPG ile kullanılabilir.
 • Olumsuz hava koşullarında donmaya karşı tam koruma fonksiyonu vardır.

Dairesinde ısıtma cihazı olan (doğalgaz sobası, elektrikli ısıtıcı veya kömürlü soba gibi…) hemen her tüketici Baymak BH 11 veya Baymak BH 13 model hermetik şofbeni güvenle kullanabilir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (20 Yorum)

 1. Yılmaz dedi ki:

  Merhabalar ve şimdiden teşekkürler .
  Baymak BH12 kullanıyorum. İlk sorum, musluğu açınca sofben yaklaşık 10 saniye sonra ateşleme yapıp suyu ısıtmaya başlıyor. Bu 10 saniye boyunca sıcak su almak için boşa su israfı oluyor. (Alevlendikten sonra borulardaki soğuk suyun geçip sıcak suyun gelmesi için geçen süreyi kastetmiyorum. Alevlenmesi 10 saniye sürüyor. Musluk şofbenin 3 mt yanında.)
  Bu durum normal mi ? Servise sordum Baymak şofbenler böyle dediler. Bizim eski tüplü şofbenler bile hemen alevlenmeye başlardı.

  **2. sorum da ısı göstergesindeki sıcaklığı 38 ayarlamama rağmen bazen 30 çok altında bazen 50 derecinin üstünde veriyor. Su girişimizde başın düşürücü de takılı.
  Teşekkürler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yılmaz Bey… Ateşleme geç oluyor gibi. Yani musluğu açar açmaz brülörde alev oluşur ve cihaz ateşleme yapar. Bu süre uzunsa ateşleme sistemini kontrol etmek lazım. Diğer sorunuza gelecek olursak; şofbeni hangi sıcaklığa ayarlarsanız ayarlayın sıcak su kullanırken ekrandaki derece, ayarladığınız dereceden daha yüksek olur. Sıcak kullanmadığınız zaman ekrandaki derece ayarladığınız dereceden daha düşük olur. Bu bir arıza değildir.

 2. soner duru dedi ki:

  bh 13 kombim var. bunu buyuk tup ile nasil kullanabilirim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Soner Bey… Baymak BH 13 ler kombi değil şofbendir. Yani sadece sıcak su cihazı. Cihaz doğalgazlı ise LPG ye dönüştürerek kullanabilirsiniz. Dönüşüm işlemini biz yapmadığımız için size bu konuda yardımcı olamıyoruz maalesef.

 3. Fatih Maral dedi ki:

  Merhabalar. Baymak BH 11 hermetik şofben kullanıyorum. Banyoda suyu geç ısıtıyor. Su ısınınca kendi kendine soğuyor ve kendi kendine ısınıyor. Sabit sıcaklıkta durmuyor. Nedeni ne olabilir ?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Fatih Bey… Bu durum hem banyo hem de mutfakta yani tüm musluklarda oluyorsa şofbende sorun vardır. Bu sorun sensör, kart gibi birçok parçadan kaynaklı olabilir. Ancak sadece banyoda oluyorsa; banyo bataryası-musluğu bozuk olabilir, filtre tıkanmış olabilir veya tesisatınızda bir sorun olabilir.

 4. bayram tekalp dedi ki:

  Baymak bh 13 model hermatik sofben kullanıyorum. Suyu geç ısıtıyor ve kısa süreli açıp kapatıldığı zaman tekrardan geç ısınıyor. (kapatma süremiz maksimum 5 saniye)

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Bayram Bey… Bu durum tek bir muslukta oluyorsa tesisata bağlı olabilir. Ancak tüm musluklarda aynı şikayetiniz varsa şofbeni yerinde kontrol etmemiz gerekiyor.

Petek Yıkama