Baymak Baxi Eco4/Lambert FN/Dolcevita HC Kombi Kullanımı

Baymak Baxi Eco4/Lambert FN/Dolcevita HC Kombi Kullanımı

Önemli Bilgi: Makalemizde yer alan bilgiler Baxi Eco4 24 Fi/i, Lambert 24 FN/BN ve Dolcevita 24 HC model kombiler için geçerlidir.

Baymak Baxi Eco4/Lambert FN/Dolcevita HC Kombi Kullanımı

 1. 1 numaralı düğme
 2. Kalorifer sistemi sıcaklık ayar düğmeleri (+,-)
 3. 2 numaralı düğme
 4. Sıcak su sistemi sıcaklık ayar düğmeleri (+,-)
 5. 3 numaralı düğme
 6. İnfo bilgi düğmesi
 7. 4 numaralı düğme
 8. Reset düğmesi
 9. 5 numaralı düğme
 10. Açma-kapama/konum seçme düğmesi

Ekranda Beliren Sembollerin Anlamları

 • Kalorifer sembolü: Kalorifer konumunda çalışma gösterimi
 • Alev üzerine x işaretli sembol: Alev oluşmadı gösterimi
 • Musluk sembolü: Sıcak su konumunda çalışma gösterimi
 • 8 sembolü: Sıcaklık ayarı, arıza kodları, parametre ayar gösterimi
 • Üçgen içinde ! simgeli sembol: Jenerik hata durumu
 • R harfli sembol: Resetleme gerektirecek arıza söz konusu
 • Kap içinde aşağı doğru ok işaretli sembol: Düşük su basınç problemi gösterimi

Kombide Çalıştırma Modu Seçmek

Panelin sağ altında yer alan açma/kapama düğmesine basarak çalışma modu seçebilirsiniz. Eco4 24 Fi model kombilerde 4 ayrı çalışma modu vardır. Aşağıda çalışma modları sırası ile belirtilmiştir:

 1. Yaz konumu
 2. Kış konumu
 3. Sadece kış konumu
 4. Kapatma

Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

Ekranda musluk simgesi belirene kadar açma/kapama düğmesine basmalısınız. Musluk simgesi belirdiği zaman yaz konumunu açmış olursunuz. Donma koruması aktif olur. Panelin üstünde bulunan musluk -,+ düğmeleri ile ısı ayarlaması yapabilirsiniz. + ile sıcak su ayarını yükseltebilir – ile sıcak su ayarını isteğe bağlı düşürebilirsiniz. Ayarlamayı yaptığınız zaman ekranda kısa süreliğine ayarladığınız ısı derecesi belirir, sonrasında ise çıkış suyu sıcaklık derecesi yer alır.

Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

Ekranda musluk ve yanlamasına İ sembolü belirene kadar açma/kapama düğmesine basmalısınız. Bu simgeler belirdiği zaman kombi sıcak su ve merkezi ısıtma ihtiyacını karşılar. Donma koruması aktif olur. Panelin üstünde bulunan petek -,+ düğmelerini kullanarak ısıtma derecesini belirleyebilirsiniz. + ile ısıtma derecesini artırabilir – ile ısıtma derecesini düşürebilirsiniz. Ayarlama yaptığınızda ekranda ayarladığınız derece birkaç saniye kadar görüntülenir. Sonrasında ise çıkış suyu sıcaklık derecesi ekranda görüntülenir.

Kombiyi Sadece Isıtmada Çalıştırma

Ekranda sadece yanlamasına İ sembolü görüntülenene kadar açma/kapama düğmesine basın. Bu şekilde sıcak su konumunu kapatmış sadece ısıtma modunu açmış olursunuz. Isı derecesini de petek simgeli +,- düğmeleri ile yapabilirsiniz.

Kombiyi Resetleme

Baymak Baxi Eco4/Lambert FN/Dolcevita HC Kombi Kullanımı sırasında ekranın altında yer alan “R” düğmesine birkaç saniye kadar basılı tuttuğunuzda kombiyi resetlemiş olursunuz. Ekranda arıza kodu belirdiğinde işlemi yapmanızı öneririz. Ancak kombiler en fazla 3 kez resetlenebilir. 3 resetleme işleminden sonra da arıza tekrarı olursa;

Baymak Baxi Eco4 24 Fi için; Baymak Baxi Eco4 24 Fi Arıza Kodları linkini tıklayarak bilgiler alabilirsiniz.
Baymak Lambert 24 FN için; Baymak Lambert 24 FN Arıza Kodları linkini tıklayarak bilgiler alabilirsiniz.
Baymak Dolcevita 24 HC için; Baymak Dolcevita 24 HC Arıza Kodları linkini tıklayarak bilgiler alabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (10 Yorum)

 1. Mustafa Kemal KAYMAKCIOĞLU dedi ki:

  Eco4 hermatik kombimiz var ateşleme yapmıyor gösterge 50 dereceyi gösterirken suyu açtığında hızla düşüyor su ısınmıyor,bir müddet sonra düzeliyor bu şekilde kullanıyorum nasıl normale döner

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Kemal Bey… Kombinizde sıcak su sorunu var ancak kombi bu durum için bir hata kodu veya uyarı vermiyor. Yani bir arıza durumu söz konusu ve bu durum birçok sebebe bağlı olabilir. Bu aşamada size uzaktan yaptırabileceğimiz bir işlem de bulunmuyor maalesef. Bu konuda teknik servis yardımı almanız gerekiyor.

 2. Meryem Kuz dedi ki:

  Sıcak su konumunda iken alev işareti gelmiyor, çeşmeden de sıcak su gelmiyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Meryem Hanım… Kombi suyu ısıtmıyorsa ve ekranda bir hata kodu-uyarı da vermiyorsa uzaktan size yaptırabileceğimiz veya sizi yönlendirebileceğimiz bir işlem de bulunmuyor demektir. Yani bu teknik bir sorun olduğu için servis yardımı almanız gerekiyor. Bu konudaki detaylı bilgileri; https://kombitamircisi.com.tr/kombi/sicak-su-arizasi/ bu makalemizde paylaşmıştık. İnceleyerek bilgi alabilir, teknik servis talebi için de bize 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

 3. Mustafa er dedi ki:

  Kombimi yaz modunda en düşük 35 dereceye en duşuk moduna ayarlıyorum yinede musluktan kaynar su akıyor 40°, 45° derecede sabit tutamiyormuyuz surekli su sicakligi artiyor kombimin markası baymak eco 4

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey… Kombi en düşük sıcaklıkta bile suyu aşırı ısıtıyorsa kombi üzerinden bir ayarlama ile bu sorun düzelmez maalesef. Bu durum; sensör, kart gibi birçok parçaya bağlıdır ve bu konuda servis yardımı almanız gerekir.

 4. Çağatay Togay dedi ki:

  Sıcak su ayarını 35 derece olarak yapıyorum neden 60 derece olarak sabitleniyor?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Çağatay Bey… Kombiler marka model ayırdımı olmaksızın ekranda sadece bir ayarlama yaparken ayarladığınız sıcaklığı gösterir. Ayarlama sona erdikten birkaç saniye sonra hiçbir tuşa basmazsanız ekrana kombi içinde ölçülen suyun sıcaklığı yansır. Yani ayarladığınız sıcaklık 35°C, kombi içinde ölçülen sıcaklık 60°C. Kısa süre önce sıcak suyu kullandıysanız veya sıcak su musluğu hala açıksa ekranda ayarlanandan daha yüksek sıcaklık görmek normaldir.

 5. Şahin göz dedi ki:

  Bar ayarını nasıl ayarlayabilirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Şahin Bey… Kombi altında genelde mavi renkte bir musluk olur. Bu musluğu sola çevirdiğinizde su sesi duyarsınız ve bar göstergesini takip ettiğinizde yükselme olduğunu görürsünüz. Bar göstergesi 1 ile 2 bar arasına geldiği zaman mavi musluğu kapatın. Bu şekilde kombiye su basmış olursunuz.

Petek Yıkama