Baymak Baxi Luna 3/Luna 3 Avant Kombi Kullanımı

Baymak Baxi Luna 3/Luna 3 Avant Kombi Nasıl Kullanılır?

Baymak Baxi Luna 3/Luna 3 Avant Kombi Kullanımı

 1. Musluk simgeli düğme
 2. Kullanım suyu sıcaklık ayar düğmeleri (+,-)
 3. R harfli düğme
 4. Reset düğmesi
 5. P harfli düğme
 6. Eco/comfort fonksiyon ayar düğmesi
 7. Kalorifer simgeli düğme
 8. Merkezi ısıtma sıcaklık ayar düğmeleri (+,-)
 9. On/off düğmesi
 10. Açma-kapama/çalışma mod seçim düğmesi

Ekranda Görüntülenen Simgeler ve Anlamları

Musluk simgesi: Kullanım suyu çalışma modu

Petek simgesi: Merkezi ısıtma çalışma modu

Eco sembolü: Eco fonksiyonu aktif

Üçgen içinde ünlem işaretli simge: Jenerik hatası

88.8 simgesi: Sıcaklık ayarı/arıza kodları/parametre ayar gösterimi

Kap içinde aşağı inen ok simgesi: Düşük su basınç uyarısı

Büyük alev simgesi: 3 güç kademesi

R sembolü: Resetleme gerektiren arıza durumu var

Alev simgesi: Brülör devrede/alev oluşumu

Kombinin Çalışma Modları

 • Sıcak su (yaz konumu)
 • Sıcak su + ısınma (kış konumu)
 • Sadece ısınma

Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

Açma-kapama/mod seçim düğmesine (5) ekranda sadece musluk sembolü görünene kadar basın. Musluk sembolünü gördüğünüzde cihaz yaz konumunda çalışmaya hazır demektir. Bu konumda yalnızca sıcak su alabilirsiniz. Kombi ısıtma yapmaz.

Sıcak Su Ayarı Nasıl Yapılır?

Sıcak su ayarı yapmak için musluk simgeli +,- düğmelerini kullanabilirsiniz. Dereceyi beklentinize göre artırıp düşürebilirsiniz. Ayarladığınız sıcaklık derecesini de ekranda kısa süreliğine görüntüleyebilirsiniz. Yaptığınız ayardan birkaç saniye sonra ekranda çıkış suyu sıcaklığı görüntülenir.

Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

Açma-kapama/mod seçim düğmesine (5) ekranda kalorifer ve musluk sembolü görünene kadar basılı tutun. Bu sembolleri gördüğünüzde cihaz kış moduna geçmiş demektir. Bu modda kombi ısıtma yapar ve sıcak su talebini olduğunda (sıcak su musluğu açıldığında) karşılık verir. Ekranda da brülörün devrede olduğunu belirten alev sembolü belirir. Yalnız taleplerin ikisine aynı anda yanıt vermez. Sıcak su musluğunu kullanım için açtığınızda kalorifer devresini kapatır. Sıcak su musluğunu kapattığınız zaman kalorifer devresini açar. Bu kombinin çalışma prensibidir.

Kalorifer Sıcaklık Ayarı Nasıl Yapılır?

Kombiyi kış moduna aldıktan sonra panelde bulunan kalorifer simgeli +,- (4) düğmelerini kullanarak ısıtma ayarı belirleyebilirsiniz. Düğmelere bastıkça ekranda ayarladığınız dereceyi görüntülersiniz. Talep ettiğiniz ısı ayarını seçtiğinizde yani düğmeleri kullanmadığınızda birkaç saniye sonra ekranda çıkış suyu sıcaklık değeri görüntülenecektir. Beklentinize göre ısı derecesini düşürebilir ya da yükseltebilirsiniz.

Kombiyi Sadece Isıtmada Kullanma

Baymak Baxi Luna 3/Luna 3 Avant Kombi Kullanımı sırasında yalnızca kaloriferler ısınsın istiyorsanız bunun için açma-kapama/konum seçme düğmesine (5) ekranda sadece kalorifer sembolünü görene kadar basmalısınız. Daha sonra kalorifer simgeli +,- (4) düğmesi ile sıcaklık ayarı yapabilirsiniz. Kombi bu konumda sıcak su konumunu devre dışı bırakır ve sadece ısıtma sağlar.

P Düğmesi

“P” düğmesi kombide eco/comfort fonksiyon seçimi için kullanılmaktadır. Eco= ekonomik çalışmadır. Tasarruflu kullanım denilebilir. Comfort= konforlu kullanımdır. Konfor ve ekonomik çalışma için bu modlardan birini seçebilirsiniz. Düğmeye bastığınızda ekranda “eco” veya “comfort” yazar bu şekilde talep ettiğiniz fonksiyonu seçebilirsiniz.

Kombiyi Resetleme

Baymak Baxi Luna 3/Luna 3 Avant Kombi Kullanımı sırasında ekranında “E” harfi ile başlayan bir arıza kodu ve “R” sembolü gördüğünüzde cihaz resetle düzelebilecek bir arıza veriyor demektir. Servis çağırmadan önce “R” harfli düğmeye bir kez basmanız yeterlidir. Arıza düzelmediği sürece işlemi birkaç kez tekrar edebilirsiniz. Sorun düzelmezse mutlaka servis çağırın. Ekranda yalnızca arıza kodu ve Jenerik hatası  varsa “R” sembolü yoksa ya da hiçbir uyarı kodu vermeden bir sorun yaşanıyorsa resetleme işlemi yapmadan arıza hakkında bilinçli olmak için;

Baymak Baxi Luna 3 model için; Baymak Baxi Luna 3 Arıza Kodları linki tıklamalısınız.
Baymak Baxi Luna 3 Avant model için; Baymak Baxi Luna 3 Avant Arıza Kodları linki tıklamalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (112 Yorum)

 1. Drdane kayki dedi ki:

  Baymak luna 3 avant kombimiz bazen 5 saniye yaniyor 3 dakika sonra devreye giriyor bazende daha uzun süre çalışıp duruyor normal mi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Dürdane Hanım… Kombilerin çalışma süresi; ayarlanan sıcaklık, brülör bekleme süresi ve sensörün tesisatta ölçtüğü ısıya bağlıdır. Normal olup olmadığını anlamak için kombiyi yerinde incelememiz gerekiyor.

Petek Yıkama