Avcılar Kombi Servisi

İstanbul Avcılar Kombi Servisi

Alanında uzman teknik personellerimizin Avcılar Kombi Servisi olarak sağlamış olduğu hizmetler ile arızalanmış kombilerinizi en doğru ve güvenli bir şekilde onarıyor ve genel olarak çıkabilecek arızalar hakkında önlem alıyoruz. Tüm bunları siz mağdur olmayın ve işiniz zorlaşmasın diye olabileceği kadar hızlı ve kaliteli bir şekilde yapmaya özen gösteriyoruz.

Avcılar Kombi Servisi

 • Erken teşhis hayat kurtarır! Bu durum kombi için de geçerlidir… Vaktinde yapılan kombi bakımı kombinizin ömrünü uzatır. Kombilerinize gerçekten ihtiyaç duyuyor ve önem veriyorsanız Avcılar Kombi Servisi olarak kombi bakımını düzenli bir şekilde yaptırmanız gerektiğini savunuyor ve bu konuda sizlere yardımcı olabileceğini bilmenizi istiyoruz.

Avcılar Kombi Servisinin Hizmet Anlayışı

Avcılar Kombi Servisi olarak siz değerli müşterilerimize hizmet sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Avcılar ilçesinin neresinde olursanız olun kombi servisimizden hizmet alabilirsiniz. Avcılar Kombi Servisimiz siz müşterilerimize daha iyi bir hizmet sunmak için profesyonel ekiplerle sizlere hizmet veriyor. Yapılan işçilik ve parça garantisini sizlere Avcılar Kombi Servisi güvencesi ile sunuyoruz. Hizmetlerimizden memnun kalacağınızın garantisini veriyoruz, sizlere mağduriyet değil memnuniyet güvencesi veriyoruz. Sizleri bekletmeden aynı gün içinde beklediğiniz hizmeti almanıza yardımcı oluyoruz. Bu yüzden her bir kombi sorununuzda bizi güvenle arayabilirsiniz.

Kombi Bakımı Önemli mi?

Kombilere yapılması gereken senelik bakımlar mal ve can güvenliği için çok önemlidir. Biliyoruz ki tesisat ve gaz kaçaklarından oluşan facialarla hemen hemen her kış karşılaşmaktayız ve bu durumları göre göre önlem almamaktayız. Kış aylarında bu zehirlenmeleri sıkça görüyoruz ve duyuyoruz kombinizin bakımı yapılmadığı için ve bacalı kombilerin baca temizlikleri de ihmal edildiği için bu zehirlenmelerinde önüne bir türlü geçilmiyor. Siz de kombinizin senelik bakımını ihmal etmeyiniz. Ailenizin ve sevdikleriniz can güvenliği için…

Kombi Bakımı

Avcılar İlçesindeki Hizmet Bölgelerimiz

Ambarlı – Cihangir – Denizköşkler – Firuzköy – Gümüşpala – Merkez – Mustafa Kemal Paşa – Tahtakale – Üniversite – Yeşilkent

Avcılar Kombi Servisi olarak ayrıca; Avcılar Baymak Servisi, Avcılar Vaillant Servisi, Avcılar Demirdöküm Servisi, Avcılar Eca Servisi, Avcılar Viessmann Servisi, Avcılar Ferroli Servisi gibi hizmetler de sunmaktayız. Bu hizmetlerimizde adı geçen hiçbir marka ile bağlantımız yoktur. Adı geçen markalardan tamamen bağımsız olarak özel servis hizmeti sunmaktayız. Yetkili servis değiliz ve kullanıcılarımızın talebi ve onayı ile özel servis hizmeti sunduğumuzu belirtmek isteriz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (56 Yorum)

 1. Soğutma çalışıyor hepsi çalışıyor yanlız ısıtmaya geçtiğinde üfleme gelmiyor dıııııii diye ses geliyo o kadar

  1. Merhaba Mehmet Bey… Klima soğutmadan veya farklı bir çalışma modundan ısıtmaya geçince direk üfleme yapmaz. Ortalama 5 dk kadar bekler. Ancak uzun süre beklenmesine rağmen yine de ısıtmaya geçmiyorsa bu teknik bir problemdir. Servis yardımı almanız gerekir.

  1. Merhaba Aslı Hanım… Servis ücreti bilgisi almak için 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

  1. Merhaba Mustafa Bey… Kalisto kombiyi “0” konumuna alırsanız eğer kombiyi kapatmış olursunuz yani kombiye gelen elektriği de kesmiş olursunuz. Kombinin bu şekilde çalışması imkansız. Ancak kombiyi en düşük dereceye almanıza rağmen kendiliğinden çalışıyor veya bir konumu kapattığınızı düşünüyorsunuz ancak kapanmıyorsa yine cihaz kendiliğinden çalışıyor diyorsanız, bu bir sorundur. Ancak bu sorun elektronik kart, ntc sensör gibi birçok parçaya bağlıdır. Bu yüzden servis yardımı almanızı öneririz.

 2. ECA proteus plus kombi mize gaz valfi arızası denildi bu parça nın sıfırı ne kadar ikincielini önerirmisiniz

  1. Merhaba Ali Bey… Parça fiyatı konusunda bilgi almak için 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz. Parçanın ikinci eli yani çıkması da olabiliyor ancak parçayı görmeden ne durumda olduğunu bilmeden bir öneride de bulunamıyoruz maalesef.

  1. Merhaba Sare Hanım… bC uyarısı genellikle Airfel markalı kombilerde karşımıza çıkar. Ateşleme yani gaz yokluğu arızasıdır. Dairenizde gaz kesintisi olmadığından emin olun. Gaz vanalarının açık olduğundan, ocağın çalıştığından emin olun. Dairenizde gaz kesintisi yoksa eğer kombiyi birkaç kez resetleyin. Düzelme olursa cihazı kullanmaya devam edin. Ancak düzelme olmazsa mutlaka servis yardımı alın.

  1. Merhaba Muhterem Bey… Dizayn Kombimix 24 model kombilerde re08 arıza kodu; kombiye gaz geliyor ancak cihazda alev oluşmuyor veya oluşan alev sönüyor anlamına gelir. Bu gibi durumlarda önce cihazı resetlemek gerekir. “reset” tuşuna birkaç saniye kadar basılı tutun, cihaz bu şekilde resetlemiş olur. Sorun düzelmezse eğer bu işlemi birkaç kez arka arkaya tekrarlayabilirsiniz. Yine de sorunda düzelme olmazsa servis yardımı almanız gerekir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmuyor maalesef.

 3. Demirdöküm ATRON
  Su basınncını kontrol etmeyi unuttum. Son gördüğümde 0.4 bara düşmüştü. Su bastım 1.5-2 bar seviyesine yükselttim. Ertesi gün 1 bara düştü birdaha yukselttim sonraki gün tekrar düştü1.2 bara. Bu yaklasık bir haftadır her aksam kontrol ediyorum ve hergün düşüyor. Su kaçagı da yok sebebi nedir. Eski kombide ilave tank takmışlardı. Aynı şeymi olacak yine

  1. Merhaba Ramazan Bey… Bir yerde kaçak durumu olsa günde birkaç kez kombiye su basmak durumunda kalırsınız. Evet 0.4 bar düşük bar değeri. Ancak basıncın bir günde 1.5 bardan 1 bara düşmesi bir açıdan normal bir açıdan sorundur. Yani tankın havası eksilmiş ya da bitmiş olabilir. Kombiye bir bakım gerekebilir. Burada aslında önemli olan cihazın basıncının düşüp arızaya geçme sıklığıdır. Kombi düşük basınç arızasına kaç günde bir veya ne kadarda bir düşüyor. Bu durumu incelemeniz gerekir. Yani kombinin bir hata kodu (düşük basınç hata kodu F10) verme sıklığını inceleyin. Kombi basıncının ideal seviyesi 1 ile 2 bar arasıdır. Ancak 1.2 bar düşük değildir. 1 bar da çok düşük değildir. 0.4 – 0.5 – 0.6 – 0.7 gibi değerler düşüktür. Bu durum çok sık yaşanırsa bi servis yardımı almanız gerekir.

 4. Buderus marka U052 model kombimiz var kombi 40 dereceye ayarlı olduğu halde 85-90 derecelere kadar çıkıyor

  1. Merhaba Şennur Hanım… Kombiler normalde sadece ayar yapıldığı an ekranda ayarlanan dereceyi gösterir. Sonrasında ekranda beliren, kombi içindeki suyun sıcaklığıdır. Bu su da her zaman sabit bir sıcaklıkta kalmaz. Yani sıcak su veya ısınma talebi olduğunda yükselir, talep sona erdiğinde düşer. Ancak 40°C ye ayarlı bir kombide sıcaklık 85-90°C ye kadar çıkamaz. Çıkıyorsa da bu yüksek sıcaklık olduğu anlamına gelir. Yani muhtemelen; sıcaklık sensörü, anakart gibi parçalarda sorun olabilir. Yine de tabi sorunu yerinde incelemekte fayda var. Bi servis yardımı alarak kombiyi kontrol ettirmenizi öneririz.

 5. a1. ya da b1 ıkısınden biri ekranda cıkıo kombı calısmıo bu neyın kodudur airfel kombım

  1. Merhaba Fevzi Bey… Airfel kombilerde a1 veya b1 arıza kodu yoktur. Farklı bir arıza kodu veriyor olabilir mi? Ekranı kontrol ederek net arıza kodunu belirtirseniz size yardımcı olmaya çalışırız. Bu bilgiyi aktararak yardım almak için 444 1 837 numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

    1. G1 olabilir o halde. Gaz valfi modülasyon sorunu. Kombiyi birkaç kez resetlemeyi deneyin. Düzelme olmazsa eğer yani sorun yine devam ederse gaz valfinde ya da anakartta sorun olabilme ihtimali var. Servis yardımı almanız gerekir.

  1. Merhaba Süleyman Bey… Kombinizde muhtemelen kart arızası var. “OK” tuşuna birkaç saniye basılı tutarak cihazı resetleyebilirsiniz. Bu işlemi sorun düzelmezse arka arkaya 3 kez tekrarlayabilirsiniz. Sorun yine de düzelmezse eğer teknik müdahale gerekeceğinden servis yardımı almalısınız.

  1. Merhaba İslam Bey… Kombilerde su basıncı 1 ile 2 bar arasında olmalıdır. 2.5 bar üzeri ise basınç yüksek demektir. Kombiye fazla su bastıysanız en yakın petekten su alarak basıncı düşürebilirsiniz. Basınç değerinde kendi kendine yükselme oluyorsa eğer bu bir arızadır ve servis yardımı almanız gerekir.

 6. Kombinin bar sureklı düşüyor ve günde bir kaç kez su basmalıyız yoksa kombi çalişrken çok ses yapiyor

  1. Merhaba Emir Bey… Öncelikle su kaçağı kontrolü yapmanız gerekir. Kombi basıncı düşürüyor ancak bir yerde su kaçağı olma olasılığı vardır. Peteklerde veya kombi altındaki tesisat borularında su kaçağı görürseniz uzman bir tesisatçıdan yardım alın. Kombi altında su kaçağı görürseniz kombi servisi yardımı almanız gerekir. Hiçbir yerde su kaçağı göremediyseniz eğer yine sorun kombi veya tesisatta olabilir. Kombide; genleşme tankının havası bitmiş olabilir, tank delik olabilir ya da eşanjör kireçlenmesi olabilir. Tesisatta ise gözle görülür değil sıva altı kaçağı olabilir. Öncelikle bi kombi servisi yardımı almanızı öneririz. Bu durumda Avcılar Kombi Teknik Servisi olarak size yardımcı olabiliriz. Bizi 444 1 837 numaralı telefonumuzdan arayabilirsiniz.

 7. Baymak yoğuşmalı kombim var. Şu anda oturduğum evden başka eve taşınacağım ve kombimi de taşımak istiyorum. Bu sök tak işlemi uzman teknik servis personelince yapılsa dahi, kombinin performans/çalışmasını etkiler mi?

  1. Merhaba Mustafa Bey… Kombiler ortamın büyüklüğü kadar özelliklerine bağlı olarak tercih edilen ürünlerdir. Bir beyaz eşya elektrik ve su tesisatı uygun olan her ortamda kullanılabilir ancak kombiler bu şekilde değildir. Performansı elbette ki düşebilir veya beklediğinizden de iyi olabilir. Bu durum daha çok şuan mevcut konumu ve yeni mevcut konumuna göre değişir. Daireler ortalama aynı büyüklükte mi? binaların izolasyonu aynı şekilde mi? daireler ara katta mı? kombilerde performansı etkileyen genel faktörler bunlardır. Bu faktörlerde bir değişiklik olmayacaksa eğer kombinin çalışma performansını etkileyen başka bir şey olmaz. Tabi monte edileceği yer de önemlidir. Baca sisteminin konumlandırılması vs. bunlar önemlidir. Şuan ki taşınacağınız yer mevcut yerinizden daha büyükse kombi kapasite açısından düşük gelir ve beklentinize yanıt alamazsınız. Bu şekilde her kombi her ortamda aynı performansı sergileyemez diyebiliriz. Bu durum aslında montajdan ziyade konumlandırma ile alakalıdır.

  1. Merhaba Ali Bey… Kullandığınız kombide yaşadığınız arıza kodu kullanım kılavuzunda yer almıyor. Yani açıklaması bulunmayan harici bir sorun yaşıyorsunuz. Cihazlar genelde hata kodu verdiğinde devre dışı kalır ve çalışmaz. Bu yüzden randıman alamıyorsunuz. Bu gibi durumlarda birçok parçada sorun olabilir. Yani bir kart arızası, bi sensör arızası olabilir. Tabi yine de sorunu net teşhis etmek adına yerinde görmemiz gerekir. Çağrı merkezimize ulaşarak bu konuda yardım talep edebilirsiniz.

 8. Buderus gb72 suyu fazla bastım galiba 3 e düştü kımızıya alttan biraz su boşalttım 2 üzerine geri geldi yeşile kombiyi kapattım korktum ne yapmamlazım çalışması için lütfen yardımcı olurmusunuz

  1. Merhaba Hava Hanım… Kombilerde hemen her tehlikeli duruma karşı emniyet sistemleri vardır. Yüksek basınç halinde de emniyet ventili devreye girerek fazla suyu tahliye eder. Yani fazla suyu kombi altından boşaltır. Siz fazla su basmışsınız ancak suyu boşaltarak 2 bara kadar düşürmüşsünüz. Korkmayın kombi bu durumda patlamaz ya da sorun çıkarmaz. Kombiyi açın, ayarlayın kullanmaya devam edin. Oldu ki bir arıza kodu verdi ya da çalışmadı Avcılar Kombi Servisi olarak bize buradan ya da 444 1 837 numaralı telefonumuzdan ulaşarak yardım alabilirsiniz.

  1. Merhaba Ahmet Bey… Yeni sürüm Novadens Extra model kombilerde E9 arızası aşırı ısınma sebebiyle kapanma sorunudur. Yani cihaz içerisinde yüksek sıcaklık algılanmış ve limit termostat devreyi kapatmış. Önce su basıncının 1 ile 2 bar arasında olduğundan emin olun. Basınç düşükse yani 1 barın altındaysa cihaza su basarak basıncı yükseltin. Dairede en az 3 tane kalorifer vanası ve kombi altındaki tesisat vanaları açık olsun. En son işlem olarak kombiyi resetlemeyi deneyin. Arıza durumunda düzelme olmazsa eğer; pompa, eşanjör, kalorifer sensörü, anakart, üç yollu vana gibi parçalarda sorun olabilir. Kalorifer tesisatı ya da filtresi tıkalı olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için tabi sorunu yerinde görüp incelemek gerekir. Avcılar Kombi Servisi olarak bu konuda bizden yardım talep edebilirsiniz. Çağrı merkezimize ulaşın, ekiplerimiz size yardımcı olacaktır.

 9. Merhabalar. Ariston Egis model kombimizde sıcak su için kullanım vanasını tesisattan açtığımızda kombi basıncımız 30 sn gibi kısa bi zaman içinde 3-3,5 bar üzerine çıkıyor ve su tahliye ediyor. tesisattan sıcak su vanası kapatıldığında hiçbir sorun olmuyor. yardımcı olursanız sevinirim

  1. Merhaba Hüsamettin Bey… Yaşadığınız soruna göre genleşme tankı arızası var gibi görünüyor. Genleşme tankının havası bitmiş olabilir ya da tank delik ve hava tutmuyor olabilir. Yine de cihazı yerinde incelemek lazım. Bu durum için servis yardımı almanız gerekir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmuyor maalesef.

 10. Kombimiz eca yoğuşmalı kombi 36 derecede1,5 dakika çalışıp 3 dadika duruyor.gunluk 12metre küp gaz yakıyor bu normalmi

  1. Merhaba Murat Bey… Kombide kullandığınız derece düştükçe kombinin devreye girme süresi de o kadar kısalır. Düşük sıcaklığa gelmesi kolaydır. Ancak yüksek bir sıcaklığa ulaşması zor olduğundan cihaz daha uzun süre çalışır ancak ortam ısısı hemen düşmeyeceği için daha geç devreye girer. Kombi 36°C de ise bu ısı ayarı baya düşük, cihaz bu ısıyı kolay yakalar ve ortam sıcaklığı düşünce hemen devreye girer. Kombilerin genel olarak ortalama 40°C civarında çalıştırılmaları gerektiğini savunmaktayız. Kombiniz çok sık devreye girip çıktığı için yakıt tüketimini artırmış olabilir. Kombiyi bir de 40°C de kullanarak yakıt tüketimini inceleyin. 36°C lik bir ısı derecesine göre günlük 12 m3 yakıt tüketimi biraz fazla.

 11. Buderus logamax uo52-24k ısıtma suyunda problem yok ancak petek suyu ısınmıyor. Kombiyi kapatıp açtığımda petek suyu ısınıyor bir süre sonra tekrar aynı sorunu yaşıyoruz. Göstergeler de herhangi bir arıza lambası da yanmıyor

  1. Merhaba İlkin Bey… Kombiniz arıza kodu veriyor olsa tahmini bilgi verilebilir ancak bir hata kodu vermediği için kalorifer devresinde çalışan birçok parça vardır ve bu parçaların birçoğunda sorun olabilir. Bu parçalar; devir daim pompası, kalorifer sensörü, anakart, üç yollu vana gibi parçalardır. Yine de soruna yerinde bakmak lazım. Bi servis yardımı almalısınız.

  1. Merhaba Mesut Bey… Demirdöküm Nitron kombide d6 arızası kullanım kılavuzunda yer almayan harici bir sorundur. Genel olarak sensör ya da anakart arızası denilebilir. Tabi yine de sorunu yerinde görüp incelemek gerekir.

  1. Merhaba Tevfik Bey… Aynı sorun mutfakta da oluyorsa kombide sorun var denilebilir. Net teşhis için sorunu yerinde görmek, incelemek gerekir. Ancak sadece banyo musluğunda bu sorun oluyorsa ya muslukta yani bataryada sorun vardır ya da tesisatınızda. Bu durum için de tesisatçıdan yardım almanız gerekir.

  1. Merhaba Hasan Bey… Peteklerin üst ve alt kısımları eşit sıcaklıkta olmaz zaten. Her zaman için giriş üst kısımdan, çıkış alt kısımdan olduğu için arada 20°C lik bir ısı farkı olur. Kombiyi düşük derecede kullanıyorsanız üst kısımlar ılık alt kısımlar daha soğuk olabilir. Bu peteklerin çalışma sistemidir. Ancak bu fark çok fazlayla yani peteklerin üstü çok sıcak alt kısımlar buz gibiyse tesisatta tıkanıklık olabilir. Bu durum için tesisatçıdan yardım almanız gerekir.

 12. ECA confeo plus. 24 kodlu hava basınç sensörü arızası vermiş.
  Kombi kırsal kesimde.Fırtına neticesi hermetik kombi bacası yerinden oynamış ise bu arızayı verebilir mi?

  1. Merhaba Muammer Bey.. Tabi ki… Cihaz atık gaz yolunda sorun olduğunu belirtiyor. Önce dışarı uzanan hava akım borusunu kontrol edin veye ettirin. Baca yerinden çıkmış olabilir. Baca yerinden çıkmışsa yerine takılır ve sorun giderilebilir. Ancak baca yerinden oynamamış veya çıkmamışsa kombi parçalarında sorun olabileceği için servis yardımı almanız gerekiyor.

 13. Baymak duo-tec 24
  2013 Eylül ayında aldığımız kombide şimdiye kadar hiç bu kadar önemli bir şikayetim olmamıştı kombim ateşleme yaptıktan 1 2 dakika sonra ateşleme resmi gidip hiç bir şekilde peteklerde ısıtma olmuyor 1 hatfa önce bu şikauet oldu servisi aradık geldiler hiç bi şe bulamadıklarını ve gelen arkafaş kombinin içinde bir şeye elleyerek çalıştırdı petek yanmıyor fakat sıcak suyu kullanabiliyoruz kombi jiç bir atıza hatası vermiyor ne yapabiliriz

  1. Merhaba Hüseyin Bey… Kombi sıcak su veriyor ancak kalorifer konumunda çalışmıyor. O halde sadece kalorifer sisteminde görev alan parçalarda sorun olabilme ihtimali yüksek. Yani bu parçalar; kalorifer sensörü, devir daim pompası, üç yollu vana, anakart gibi parçalardır. Kalorifer tesisatında tıkanma veya kalorifer filtresinde tıkanma olabilme ihtimali de var tabi ki. Ancak sorunu yerinde görüp incelemek gerekir. Bu yüzden önerimiz farklı bir servisi çağırarak yardım almanız yönündedir.

 14. Demirdöküm milennium plus model. ekranda bazen F9 yazıyor bi süre sonra normale dönüyor ara ara bu şekilde oluyor

  1. Merhaba Latif Bey… Demirdöküm Millennium Plus model kombilerde F9 arıza kodu: kalorifer sensör sorunudur. Sensör veya anakart gibi parçalarda sorun olabilir. Cihaz bu sorunu ara sıra veriyor, kendi kendine düzeliyorsa bu şekilde kullanmaya devam edin. F9 arızası düzelmez veya çok sık tekrar ederse servis yardımı almanız gerekir.

 15. Baymak dolcevita Dx 24 Fİ ekranda 88 hatta tüm diğer yazılarda yanıp sönüyor anakart problemi olduğunu okudum servis süresi ve ücreti ile ilgili bilgi alabilirmiyim

  1. Merhaba Kerim Bey… Baymak kombilerde 88 arıza kodu anakart arızasıdır. 444 1 837 numaralı çağrı merkezimizi arayarak bulunduğunuz bölgeyi belirterek servis süresi ve tahmini ücret bilgisi konusunda yardım alabilirsiniz.

 16. Demirdöküm attın kombi sahibinin. LCD ekranda E modülündeyim kalorifer isi ayarı ise 45 de. Bana avantajları ve dezavantajlarini söyler misiniz

  1. Merhaba Rahim Bey… Demirdöküm Atron kombiyi eco modunda yani ekonomik modda çalıştırıyorsunuz. Bu konumda ayarı 45°C ye getirdiyseniz eğer kombi içindeki suyun sıcaklığı 45°C ye geldiğinde kombi çalışmasını durdurur ve dinlenmeye geçer. Sıcaklık düştüğünde cihaz yeniden devreye girer. Sıcaklık düşene kadar cihaz çalışmadığı için yakıt tüketimi olmaz ve dolayısıyla faturanız daha düşük gelir. Yani eco modda aynı zamanda tasarruf etmiş olursunuz. Eco modun tasarruf sağlama dışında başka bir avantajı ve dezavantajı yoktur.

Petek Yıkama