Demirdöküm Atron Kombi Kullanımı

Demirdöküm Atron Kombi Nasıl Kullanılır?

Demirdöküm Atron Kombi Kullanımı

 1. 1 numaralı tuş
 2. Kalorifer suyu sıcaklık ayarı/yaz/kış konum seçim düğmesi.
 3. 2 numaralı tuş
 4. Kullanım suyu sıcaklık ayarı/ON/OFF düğmesi.
 5. 3 numaralı tuş
 6. Eco/Comfort/Reset düğmesi
 7. 4 numara
 8. LCD ekran. (sıcaklık, hata kodları ve parametrelerin gösterimi)

Atron Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

Öncelikle tesisat suyu sıcaklık ayar düğmesini güneş simgesine getirmelisiniz. Yaz konumunda sadece sıcak su kullanılır, kaloriferler ısınmaz. Kullanım suyu ayar düğmesini (2) min. Ve max. Değerler arasında talep ettiğiniz bir sıcaklık ayarına getirin.

► Kullanım suyu ayar düğmesinde; Min. Değer karşılığı 35°C dir. Max. Değer karşılığı ise 64°C dir.

Bu değerler arası isteğe bağlı sıcaklık ayarı belirlediğinizde LCD ekranda sıcaklık ayarı görüntülenecektir.

Atron Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

Öncelikle kalorifer suyu sıcaklık ayar düğmesini saat yönünde çevirerek kalorifer simgesine doğru çevirmelisiniz. Dijital ekranda basınç değeri görüntülenir. Basınç değerinin 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. Basınç düşük ise kombiye su basmalısınız. Kış konumunda kombinin önceliği sıcak sudur. Sonra kalorifer ısıtmasıdır. Kalorifer suyu sıcaklık ayar düğmesini (1) min. Ve max. Değerler arasında istediğiniz bir sıcaklık ayarına getirmelisiniz.

► Kalorifer suyu sıcaklık ayar düğmesinde; Min. Değer karşılığı 38°C dir. Max. Değer karşılığı 85°C dir.

► Yerden ısıtma sisteminde min. Değer karşılığı 30°C dir. Max. Değer karşılığı 50°C dir.

Bu değerler arasında talebe göre ısıtma derecesi ayarlayın. Ayarladığınız ısı derecesi LCD ekranda görüntülenecektir.

Atron Kombide Eco Modu Ne İşe Yarar?

Kombi ayarlanan sıcaklık değerine geldiğinde kombinin durmasını sağlayan fonksiyondur. Ortamın ısı kaybına göre yeniden kombi devreye girmektedir.

Eco moduna almak için 3 numaralı düğmeye basmalısınız. LCD ekranda “E” sembolü belirecektir. Bu modun kullanım suyu konforuna etkisi bulunmamaktadır. Kombiyi Eco modda çalıştırmak isterseniz eğer kalorifer suyu sıcaklık ayar düğmesini “e” konumuna getirmelisiniz. Eco modu işlevi sayesinde ısıtmada tasarruf sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Atron Kombide Comfort Modu Ne İşe Yarar?

Fabrika ayarı comfort ve kış konumudur. Comfort modunu seçtiğinizde ekranda “C” harfi görüntülenir. Comfort modunun kullanım suyu konforuna etkisi yoktur. Comfort modunda kombi tesisatta modülasyonlu çalışma yapar. Yani kalorifer suyu sıcaklığı ayarlanan değerin üstüne çıktığında alevin boyunu alçaltır, yükseltir. Otomatik sıcaklık ayarı sağlar.

Atron Kombiyi Resetleme

Demirdöküm Atron Kombi Kullanımı sırasında cihaz arızaya geçerse resetleme işlemi için 3 numaralı düğmeye basmanız gerekir. Birkaç saniye kadar basılı tuttuğunuzda resetlemiş olursunuz. Düğmeye bir kez bastığınızda sırası ile LCD ekranda E, C sembolleri yer alacaktır. Bir kez daha basarsanız kombiyi resetlemiş olursunuz. Ekranda arıza belirdiği zaman bu botunu kombiyi arızadan çıkarmak için kullanabilirsiniz. Kombiyi birkaç kez resetlemenize karşın sorun düzelmezse Demirdöküm Atron Arıza Kodları linkini tıklayarak yaşanan sorunun sebepleri ile çözümlerini öğrenebilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (260 Yorum)

 1. Ali tas dedi ki:

  Merhabalar atron kombiyi sıcak suyu min 35 te ayarliyorum dusa giriyorum dustan ciktigim dereceyi 50 lilerde göruyorum bu normalmi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Bey… Kombi kalorifer ya da sıcak su konumu fark etmeksizin ekranda sadece ayarladığınız anda ısı derecesini gösterir. Birkaç saniye kadar ayarlanan ısı ekranda kalır. Daha sonrasında kombi su sıcaklığı ekranda belirir. Yani normalde derece 50’ye çıkmaz. Kombi suyunun sıcaklığı 50’ye çıkar. Kombi yine sizin ayarladığınız 35 derecede çalışma yapar. Kombiyi hangi konumda kullanırsanız kullanın bu durum aynı şekilde devam eder. Petekleri çalıştırdığınızda ekranda ayarlanan ısı görünür ve ısı ayarlamasını bıraktıktan sonra derece giderek yükselir. Isıtma sağlanması sonrasında derecenin düştüğünü görürsünüz. Aynı şekilde sıcak su musluğunu açtığınız zaman da ekranda ayarladığınız ısı görünmeyecektir. Derece artacaktır. Musluğu kapattığınızda da düşme olacaktır. Yani bu bir sorun değildir.

Petek Yıkama