Ariston Genus Arıza Kodları

Konu Başlıkları

Ariston Genus Hata Kodları

Yazımızda bulunan bilgiler Ariston Genus 24 FF-CF / 28 FF-CF / 36 FF model kombiler için geçerlidir.

 1. 101 Arıza Kodu Maksimum ısı uyarısı.
 • Çözüm Kombi içindeki su sıcaklığının maksimum seviyeye ulaştığını belirten arıza kodudur. Bu durumda limit termostat açılır ve kombiyi aşırı ısınmaya karşı koruma altına alarak bloke eder. Genus kombi 101 hatası çözümü için linki tıklayabilirsiniz.
 1. 501 Arıza Kodu Ateşleme arızası.
 • Çözüm Cihaz da alev oluşmadığını belirten bu arıza durumunda teknik açıdan önce kombinize gaz gelip gelmediğine bakın. Gaz girişlerini kontrol edin ve açık olduğundan emin olun. Daha sonrasında ekranın solunda bulunan “Reset” yazılı düğmeye basın ve resetleme işlemi yapın. 3 resetleme işlemi sonucunda arıza durumu yine de devam etmekte ise mutlaka servisi arayın. Genus model kombinizin; İyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde, ateşleme elektrolarında veya elektronik kartında sorun olabilir. Ariston Servisi tarafından müdahale gereklidir.
 1. 103/104/105/106/107 Arıza Kodu Yetersiz dolaşım.
 • Çözüm Su dolaşımının olmadığını belirten arıza kodudur. Genus kombiye su basma işlemini öğrenmek ve uygulamak, bu sayede sorunu çözümlemek için linki tıklayabilirsiniz.
 1. 111 Arıza Kodu Yetersiz dolaşım “doldurma tuşuna bas”
 • Çözüm Yetersiz su basıncı sebebi ile kombinin kapandığını belirten arıza kodudur. Ekranın soluna baktığınızda; anahtar sembolü,111 arıza kodu 3 damla işaretli simge ve bar değeri (örneğin 0.3 bar) olarak belirir. Ekranın altında ise direk “Doldurma tuşuna bas” yazar. Reset butonunun altında bulunan 3 damla simgeli düğmeye bir kez basmanız gerekir. Sisteme otomatik su basıldığında sorun çözümlenecektir. İşlemi yapamazsanız veya uygulama sonrasında sorun düzelmez ise servis yardımı almalısınız.
 1. 601 Arıza Kodu Egzos dumanı tahliye sorunu.
 • Çözüm Hava akış sorunu yani atık gaz sistem sorunu olarak adlandırabiliriz. Genus model kombilerin bacalı ve hermetik çeşidi olduğu için arıza durumu buna bağlı değişmektedir. Bu sebeple de arıza durumuna bağlı parçalar da farklı olabilmektedir. Genus hermetik model kombilerde; anakart, fan ya da prosestat arızalı olabilir. Bacalı model kombilerde ise; baca tıkalı, baca çekmiyor olabilir ya da baca sensöründe sorun olabilir. Net tespit için ve sorunun çözümlenmesi için servisi aramalısınız.
 1. 305/306/307 Arıza Kodu Anakart arızası.
 • Çözüm Genus model kombinin en önemli parçası olan anakartta sorun olduğunu belirten arıza kodlarıdır. Bu gibi arıza durumlarında “reset” düğmesine basılarak kombi resetlenmelidir. Resetleme sonrasında arızada düzelme durumu olmaz ise mutlaka servis aranmalı ve yardım alınmalıdır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (33 Yorum)

 1. Uğur yiğit dedi ki:

  Fıskiyece sıcak su akarken birden soğuk sıcak suya dönüşüyor, neden.tsk.

Petek Yıkama