Ariston Egis Kombiyi Resetleme

Ariston Egis Kombiye Reset Atma

Ariston Egis kombilerin üst kısımda mevcut olan 40-90°C arası olan ledlerin yanıp sönmesi halinde arıza olduğu anlaşılabilir. Bu durumda bazen tek bir led yanıp sönebilir, bazen birkaç led aynı anda yanıp sönebilir. Ayrıca bu ledlerin alt kısmında yer alan 3 ledden biri de yine yanıp sönerek uyarı verebilir.

Ledlerin yalnızca yanması cihaz içindeki suyun sıcaklık derecesini gösterir. Örneğin 40 ve 50°C ledi aynı anda sabit bir şekilde yanıyorsa bu cihaz içindeki suyun sıcaklığının ortalama 50°C civarında olduğunu belirtir. Bu bir arıza durumu değildir.

Ariston Egis Kombi Nasıl Resetlenir?

 • Ledlerin yanıp sönme durumunda Ariston yazısının alt kısmında on/off düğmesinin sağında “reset” yazan düğme vardır.
 • “reset” düğmesine yaklaşık 2 saniye basılı tutup parmağınızı çekin.
 • Cihaz bu şekilde resetlenmiş olur.

Tek bir resetleme işlemi sonrasında olur da sorunda düzelme olmazsa bu işlemi arka arkaya en fazla 3 kez uygulayabilirsiniz. Ancak 3 resetleme işleminden sonra da sorunda düzelme olmazsa cihazı resetlemeyi bırakarak servis çağırmanız gerekir.

Kombi her arıza durumunda resetlenmez veya her resetleme işleminden sonra sorun düzelir garantisi vermez. Resetleme işlemi belli başlı arızalarda yapılmalıdır. Ayrıca işlemin en fazla 3 kez uygulanması önerilir. Cihaz arka arkaya 3 resetleme işlemine rağmen düzelmiyorsa parçalarla alakalı bir sıkıntı olduğu anlamına gelir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (16 Yorum)

 1. Hüseyin yıdırım dedi ki:

  Ariston kombim var su basmama rağmen bar yükselmiyor,sorun nedir yardımcı olurmusunuz.???

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hüseyin Bey… Cihazın ya doldurma musluğunda ya da göstergesinde sorun var. Arızanın tespiti ve çözümü için bizlere 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

 2. Selman Köseoğlu dedi ki:

  Ariston yoğuşmalı kombim var. Resetleme yapınca sürekli petekler ısıtıyor ve sıcaktan el değmez hale geliyor. Uzun süre beklememe rağmen normale dönmüyor sürekli işaret dönmeye devam ediyor ve geri tuşuyla çıkmak zorunda kalıyorum. Bu normalmidir yoksa kendisi ana ekrana dönene kadar beklememmi lazım..

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Selman Bey… Ana kart veya sensör arızası olabilir fakat cihazı yerinde incelemeden net bir şey söylemek çok zor. Sorunun tespit ve çözümü için teknik destek almalısınız.

 3. Mahmut güler dedi ki:

  1p2 veriyor hata kodunu eror yapmadan önce

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mahmut Bey… Cihazın kullanım kılavuzunda yer alan bir hata kodu değil. Ayrıca kombiniz arızada mı değil mi onu da belirtmemişsiniz. Daha açıklayıcı bilgi verirseniz yardımcı olabiliriz.

Petek Yıkama