Ariston Clas Kombide 501 Arızası

Ariston Clas Kombide 501 Arızası Nedir?

Alev yok-ateşleme problemi.

Kullanıcı Arıza Durumunda Ne Yapabilir?

 • Önce ocağınız doğalgazlı ise ocağınızı çalıştırın, çalışıp çalışmadığına bakın.
 • Ocağınız da çalışmıyor ise dairenize gaz gelmiyordur. Kapı dışındaki gaz vanasına bakın.
 • Kapı dışındaki gaz vanası kapalı durumdaysa açın. Gaz vanasının açık olduğu nasıl anlaşılır? linki tıklayarak bu konuda bilgi alabilirsiniz. Eğer gaz saatinin orada mühür varsa eğer fatura gecikmesi sebebi ile gazınız kesilmiştir. Faturayı ödeyip doğalgaz firmasını arayın. Bu durumda kombi yanındaki gaz vanasını kapatın. Kombiyi de kapatarak bekleyin. Vana açık durumda ise bölgede gaz çalışması olabilir ve bu sebeple gazınız kesilmiş olabilir. Bu durumda doğalgaz firmasını arayarak bilgi ve yardımları alabilirsiniz.
 • Ocağınız çalışıyor ise Ariston Clas model kombinin yanındaki gaz vanasına bakın. Kapalı ise mutlaka açın.
 • Gaz vanaları açık ve kombinize gaz geliyor ise kombiyi resetleyin. Ekranın hemen solunda yer alan “reset” düğmesine bir kez basmanız yeterlidir. Sorun devam ediyorsa resetleme işlemini maksimum 3 kez tekrarlayın.

Kullanıcı olarak bu uygulamaları mutlaka yapın, gereken kontrolleri sağlayın. Buna rağmen arıza durumu yine de devam etmekte ise yapabileceğiniz başka bir işlem bulunmuyor. Bu durumda işi uzmanına bırakmalı ve Ariston Servisi yardımı almalısınız.

Hangi Parçalarda Sorun Olabilir?

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (12 Yorum)

 1. ogün köse dedi ki:

  ariston genus kullaamaktayım benım sorunum kalorifer ısıtmayı 39 derece dahıl altına aldığımda bir müddet sonra hata 501 alev eksik arızası verıyor resetliyorum sonra 40 derecenın üstüne aldiğimda düzeliyor .birde 38ve 37 derecece aldığımda ısıtma sistemi pompası aşırı çalişma dıyor.Bu kunuda aydınlatırsanız çok memnun kalırım şimdiden teşekkür ederim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ogün Bey… Isı ayar düğmesinde bir tutarsızlık durumu söz konusu olabilir. Cihaz düşük derecede aşırı ısınma hatasına geçiyor, belirli bir derece altında arızaya geçiyor, belirli bir derece üstünde normal çalışıyor vs… Bu gibi durumlar kart arızası sebebiyle yaşanabilir. Yine de tabi incelemeyi yerinde yapmadan net bilgi aktarmamız çok zor.

Petek Yıkama