Ariston Clas Kombide 501 Arızası

Ariston Clas Kombide 501 Arızası Nedir?

Alev yok-ateşleme problemi.

Kullanıcı Arıza Durumunda Ne Yapabilir?

 • Önce ocağınız doğalgazlı ise ocağınızı çalıştırın, çalışıp çalışmadığına bakın.
 • Ocağınız da çalışmıyor ise dairenize gaz gelmiyordur. Kapı dışındaki gaz vanasına bakın.
 • Kapı dışındaki gaz vanası kapalı durumdaysa açın. Gaz vanasının açık olduğu nasıl anlaşılır? linki tıklayarak bu konuda bilgi alabilirsiniz. Eğer gaz saatinin orada mühür varsa eğer fatura gecikmesi sebebi ile gazınız kesilmiştir. Faturayı ödeyip doğalgaz firmasını arayın. Bu durumda kombi yanındaki gaz vanasını kapatın. Kombiyi de kapatarak bekleyin. Vana açık durumda ise bölgede gaz çalışması olabilir ve bu sebeple gazınız kesilmiş olabilir. Bu durumda doğalgaz firmasını arayarak bilgi ve yardımları alabilirsiniz.
 • Ocağınız çalışıyor ise Ariston Clas model kombinin yanındaki gaz vanasına bakın. Kapalı ise mutlaka açın.
 • Gaz vanaları açık ve kombinize gaz geliyor ise kombiyi resetleyin. Ekranın hemen solunda yer alan “reset” düğmesine bir kez basmanız yeterlidir. Sorun devam ediyorsa resetleme işlemini maksimum 3 kez tekrarlayın.

Kullanıcı olarak bu uygulamaları mutlaka yapın, gereken kontrolleri sağlayın. Buna rağmen arıza durumu yine de devam etmekte ise yapabileceğiniz başka bir işlem bulunmuyor. Bu durumda işi uzmanına bırakmalı ve Ariston Servisi yardımı almalısınız.

Hangi Parçalarda Sorun Olabilir?

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

 1. ramazan çalışkan dedi ki:

  501 arıza kodu çıkıyor resette atsam düzelmiyor 8m2 gaz var acaba ondan olurmu basınç yok diye

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ramazan Bey… Ariston kombilerde 501 gaz yokluğu hatasıdır. Gaz az olduğu için de cihaz bu uyarıyı verebilir. Gaz yükleyerek deneme yapın, cihazı resetleyin. Yine de sorun devam ederse eğer makalemizde belirttiğimiz arıza durumları söz konusu olabilir. Bunun için bi servis yardımı almalısınız.

Petek Yıkama