Ariston Cares Premium 24 Arıza Kodları

Ariston Cares Premium 24 Hata Kodları

Yazımızda sunulan bilgiler Ariston Cares 24 Duvar Tipi Yoğuşmalı Kombi için geçerlidir.

 1. 101 Arıza Kodu Aşırı ısınma sorunudur.
 • Çözüm Maksimum sıcaklık sorunu olarak da bilinir. Su sıcaklığının yüksek olduğunu belirtir. Bu durumda önce cihazınızın su basıncına bakın. Basınç düşük ise yükseltebilirsiniz. Basıncın normal olduğu durumda cihazı resetlemelisiniz. Resetleme işlemini de sorun düzelmediği sürece 3 kez tekrar edebilirsiniz. Resetleme sonrasında da sonuç değişmiyorsa eğer servis yardımı almanız gerekir. Bu gibi durumlarda sorunu yerinde görmek ve tespit yapmak gerekir. Eşanjör, kart, sensör, üç yollu vana, pompa gibi parçalar ile kalorifer filtresini ve tesisatı kontrol etmek gerekir.
 1. 103-104-105-106-107-108 Arıza Kodu Yetersiz dolaşım sorunudur.
 • Çözüm Ekranda beliren bu hata kodları yetersiz dolaşım anlamına gelmektedir. Bu gibi durumlarda teknik açıdan öncelikle cihazınızdaki su basıncını kontrol etmelisiniz. Basınç düşük durumda ise cihaza su basmanız gerekir. Cares Premium 24 model kombinin sağ altındaki doldurma musluğunu sola çevirerek su basmalısınız. Su basma işlemi sonrasında düzelme olmaz ise ekranın sağındaki “RESET” butonuna basarak resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme işleminden sonra da sorunun devam ettiğini görüyorsanız eğer servis yardımı almalısınız. Bu gibi arıza durumlarının birden çok sebebi olabilmektedir. Filtre tıkalı olabilir, pompa sıkışmış olabilir, ana eşanjör tıkanmış olabilir ya da tesisat tıkanmış olabilir, filtre tıkalı olabilir, sensör veya üç yollu vana arızası olabilir. Servis yardımı almalısınız.

 1. 305-306-307 Arıza Kodu P.C.B. hatası demektir.
 • Çözüm Genel anlamda çok sık olmasa da karşılaşılan arıza durumlarından biridir. Bu gibi durumlarda cihaz çalışmayacaktır. Elektronik kart sorunu olarak da adlandırabiliriz. Teknik açıdan kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Sorunun tespiti ve çözümü için mutlaka Ariston Servisi’ni aramalısınız. Elektronik kart tamiri ya da değişim işlemi ile sorun çözümlenecektir.
 1. 501 Arızası Ateşleme-alev yokluğu sorunudur.
 • Çözüm Genel anlamda en sık karşılaştığımız sorunlardan biridir. Cihazın ateşlemesinde sorun olduğunu ve ateşleme yapmadığını belirtir. Bu gibi durumlarda önce dairenizde gaz olduğundan ve Cares Premium 24 model kombinize gaz geldiğinden emin olmalısınız. Gaz geldiğinden eminseniz eğer bu durumda cihazı resetlemelisiniz. Resetleme işlemini de birkaç kez tekrar etmelisiniz. Sonuç değişmiyorsa eğer; anakart, gaz valfi, iyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilir. Bu konudaki tespiti ve müdahaleyi alanında uzman servis ekipleri yapacaktır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (20 Yorum)

 1. İsmail taşkıran dedi ki:

  504 kodunun nedeni nedir acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İsmail Bey… Ariston kombilerde 504 uyarısı alev sorunudur. Dairenizde gaz kesintisi olmadığından, kombiye de gaz geldiğinden emin olmalısınız. Kombiye gaz gelmesine karşın bu sorun yaşanıyorsa kombiyi birkaç kez resetlemelisiniz. Resetleme işlemine karşın sorun düzelmiyorsa servis yardımı almanız gerekir. Kart, elektrotlar, gaz valfi gibi parçalar kontrol edilmelidir.

 2. Şaben polat dedi ki:

  Ariston cares combim var eror 50 hata si veriyor neden olabilir teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Şaben Polat… Ariston Cares model kombilerde 50 hatası yok. 501 hatası olabilir mi acaba? 501 arızasıysa eğer; kombiye gaz geldiğinden yani dairede bir gaz kesintisi olmadığından emin olun. Kombiye gaz geldiğinden ve kesinti olmadığından eminseniz; kombiyi resetleyin. Sorun düzelmezse işlemi birkaç defa daha tekrar edin. Yine de düzelme olmazsa servis yardımı almanız gerekir.

 3. Mustafa öztekin dedi ki:

  Ariston cares premium kombi sıcak su açıkken 502 veriyor sıcak su kapanınca 309 arızası veriyor bu arıza kodları nedir acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey… Yaşadığınız problem gaz valfi veya elektronik karta bağlı gibi duruyor ancak yine de tabi sorunu yerinde görüp incelememiz gerekiyor. Arızanın net teşhisi ve çözümü için 444 1 837 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

 4. Suat Burhan dedi ki:

  Err 309 arızası ne demek

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Suat Bey… Ariston kombilerde 309 arıza kodu kullanım kılavuzunda yer almıyor. Belirttiğiniz arıza kodu 3p9 arızası olabilir mi? 3p9 arıza koduysa eğer bu kod bakımsızlık kodudur. Kombi bakım zamanı geldiği zaman ekranda bu kod belirir. Cihaz normal çalışmaya devam eder ancak bakım yapılmadığı sürece ekrandan bu kod silinmez. Servis yardımı almanızı öneririz.

 5. Nurettin Tambağ dedi ki:

  504 ariza veriyor ne yapmam lazım kombi ariston cares premium 24

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Nurettin Bey… Kombinizde alev problemi var. Öncelikle dairenizde gaz kesintisi olmadığından, gaz olduğundan emin olun. Gaz vanaları açık durumda olsun. Ardından kombiyi “reset” yazan düğmeye basarak resetleyin. Resetleme işlemini sorunda düzelme olmazsa eğer birkaç kez peş peşe uygulayın. Yine de sorun düzelmiyorsa servis çağırmanız gerekir.

  2. İyi ki o dedi ki:

   Benim kombim endusuk35deveya50debile dinlenme yapmıyor gün lerce çalışıyor benim evim ara katta yalıtım li alt üst yakıyor servis geldi bunun fabrikaayari böyle dirdedi inanın biktim

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba… Kombinin durmadan çalışması fabrika ayarlarına bağlı bir durum değildir. Kombi örneğin 50°C ye ayarlı var sayalım. Isınmaya geçtiğinde tesisat suyu sıcaklığı 60°C ve üzerine çıkabilir, akabinde cihaz ayarlanan ısıya gelince (ntc sensör ölçer bu sıcaklığı) kombi durur ve dinlenmeye geçer. Ntc sensör tesisatta düşük bir sıcaklık algılarsa kombi yeniden devreye girer. Kombiniz sıcaklık derecesi fark etmeksizin durmadan çalışıyorsa; ntc sensör ve kart gibi parçalarda sorun olabilir. Farklı bir servis çağırarak ya da direk 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan bize ulaşarak bu konuda yardım alabilirsiniz.

 6. Hasan ASLAN dedi ki:

  Merhaba,
  Ariston cares x 5P3 veya SP3 arıza vermekte. Ne anlama gelmekte acaba? teknik servise ihtiyac var mıdır bu konuda

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hasan Bey… Ariston Cares X model kombilerde SP3 uyarı kodu, cihazın 3 deneme sonrasında ateşleme yapmadığını belirtir. Öncelikle dairenizde gaz olup olmadığına bakın. Yani ocağınız yanıyor mu diye kontrol edin. Ocak da yanmıyorsa dairenizde gaz yok demektir. Kapınızın dışındaki gaz vanasına bakın, kapalıysa açın. Gaz vanası açıksa ve buna rağmen ocak ve kombide çalışmama sorunu varsa bölgenizde gaz kesintisi olabileceğinden bölgenizdeki doğalgaz firmasını arayarak durumu izah edin, bilgi ve yardımları alın. Ocağınız çalışıyorsa kombiye reset atın. Resetleme işlemini sorun düzelmediği sürece maksimum 3 kez arka arkaya tekrarlayabilirsiniz. Ancak yine de sorunda düzelme olmuyorsa, gaz vanaları açık ve kombiye gaz geliyorsa servis çağırmanız gerekir. Birçok parçada sorun olabileceği için sorunu yerinde görmek gerekir.

   1. Hasan dedi ki:

    Yardımınız için çok teşekkür ederim.

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize… Değerli yorumunuz için biz teşekkür ederiz Hasan Bey…

    2. İbrahim ayvaci dedi ki:

     Ariston 303 hatası ne demek nasil çözülür

     1. Kombi Tamircisi dedi ki:

      Merhaba İbrahim Bey… Ariston kombilerde 303 kart arızasıdır. Cihazı maksimum 3 kez resetlemeyi deneyin. Arıza düzelmezse servis yardımı almanız gerekir.

   2. Selćuk bekil dedi ki:

    Kombi ariston cares x. Err108 kodu veriyor su eksildigini fark ettim. Eklledim ama sotun devam ediyor. Resetledim işe yaramadi

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Selçuk Bey… Kombi susuz çalışmaya zorlandığı için kuru yanma yapmış olabilir. Bu yüzden su basma işlemi sonrası da çalışmamış olabilir. Birkaç resetleme işlemine rağmen düzelme olmadıysa eğer; pompa, eşanjör, üç yollu vana, sensör, kart, basınç sensörü arızası olabilir. Tesisatta veya filtrede bir tıkanıklık olabilir. Kısacası birçok sebep olabileceğinden servis yardımı almanız gerekir.

Petek Yıkama