Ariston Cares Premium Kombi Kullanımı

Ariston Cares Premium Kombi Nasıl Kullanılır?

Ariston Cares Premium Kombi Kullanımı

 1. 1 numaralı düğme
 2. Açma / kapama ve çalışma konum seçme düğmesi
 3. 2 numaralı düğme
 4. Kullanım suyu sıcaklığını artırma / azaltma düğmesi
 5. 3 numaralı gösterim
 6. Gösterge (ekran)
 7. 4 numaralı düğme
 8. Kalorifer sistemi sıcaklığını artırma / azaltma düğmesi
 9. 5 numaralı düğme
 10. RESET (sıfırlama) düğmesi

Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

1 numaralı konum seçme düğmesine ekranda sadece musluk simgesini görene kadar basın. Kombi bu durumda sadece sıcak su konumunda çalışacaktır. Daha sonra ise 2 numaralı musluk simgesine ait +,- düğmeleri ile sıcaklık derecesi ayarlayın. Ekranda ayarladığınız dereceyi görebilirsiniz. Beklentiniz olan sıcak su derecesini bu şekilde ayarlayın. Musluğu açtığınızda su ayarladığınız sıcaklıkta akacaktır.

► Sıcak su değeri; 36°C ile 60°C arasında değişir.

Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

1 numaralı konum seçme düğmesine ekranda hem petek hem de musluk simgesini görene kadar basın. Daha sonrasında ısınma sistemi sıcaklığını ayarlamanız gerekir. Bunun için de 4 numaralı petek simgesine ait +,- düğmelerini kullanabilirsiniz. Düğmeleri kullandığınızda ısı derecesi değişecektir. Bu dereceyi ekranda görüntüleyebilirsiniz.

► Kalorifer değeri; 35°C ile 82°C arasında değişir.

Kombiyi Resetleme

Ekranda arıza kodu ile birlikte “R” sembolü görünür ise 5 numaralı reset düğmesine bir kez basmalısınız. Arıza tekrarında işlemi en fazla 3 kez yapabilirsiniz. Arızada düzelme olmaz ise Ariston Cares Premium Arıza Kodları linkini tıklayarak arıza hakkındaki tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (34 Yorum)

 1. Ercan Akif Ergül dedi ki:

  Merhaba ..1. Kattan 3. Kata taşındım badana boya yapacagimdan ilk gün kombi kapalı haldeyken su bari 0 a düşmüştü..2 ye yakın yukselttim ve yine kapalı haldeyken 2 gün içerisinde 1 in altına düştüğünü gördüm bar emniyet ventilini degismeme rağmen petek vanalarini kontrol etmeme rağmen yone duzelmedi .. diger sorunlar ne olabilir sizce yorumunuz nedir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ercan Bey… Bazı kombiler kapandığında cihaz kendini korumaya alır ve içerisinde yer alan suyu tesisata boşaltır. Bu sebeple cihaz her kapandığında basınç düşüyor olabilir. Cihazı çalışır durumdayken kontrol edin. Yine basınç düşme durumu olursa o zaman hem tesisat hem de kombiden kaynaklı sorunlar olabilir. Bu aşamada incelemeyi yerinde yapmamız gerekir.

 2. Burak Yıldız dedi ki:

  Mrb ariston cares premium 24 marka kombi kullanıyorum sürekli sıcak su almada sıkıntı oluyor bi veriyor bi vermiyor sıcak su gelmediği zaman arıza kodu veriyor sp3. 3. gündür çalışmayan sıcak su bu gün çalışıyor ama sıcaklık derece arttırma tuşu dereceyi yükseltiyor ama düşürmüyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Burak Bey… Kombi 2. kez alev denemesi yapmış ve yine başarılı olunamamış. Alev oluşmadığı için 3.yani son alev denemesi yapıyor. Başarılı olunursa bu kod ekrandan kısa sürede silinir. Alev başarılı olmazsa kombi 501 (gaz yokluğu-ateşleme) arızasına geçer. Dairede gaz kesintisi yoksa, kombi resetlenmelidir. Birkaç resetleme işlemi sonrasında sorun hala devam ediyorsa servis yardımı almak gerekir.

Petek Yıkama