Arçelik Kombi E01 Arızası

Arçelik Kombide E01 Arızası Nedir?

Ateşleme sorunudur.

Bilmenizi İsteriz! E01 Arızası; Arçelik DGK YP 25/33 PRMX, DGK 20 HR/20 BI, DGK 20 HP LCD, DGK 26 HP LCD, DGK Y 20 HP LCD modellerinde ateşleme sorunudur.

Kullanıcı Servis Öncesi Ne Yapabilir?

  • Gaz Kontrolü

Dairede gaz kesintisi olabilir ve kombi bu yüzden arızaya geçmiş olabilir. Bu aşamada gaz vanalarını ve bağlantı varsa eğer ocağı kontrol etmek gerekir. Ocağa gaz geliyorsa dairede gaz kesintisi yok demektir. Ancak ocak da yanmıyorsa bu durum dairede gaz kesintisi olduğunu veya gaz vanalarının kapalı olabileceğini belirtir.

Kombi yanındaki, ocak yanındaki, kapı dışındaki ve binanın içindeki gaz vanalarını kontrol etmeli, tüm vanaların açık olduğundan emin olmalısınız. Gaz vanalarının hepsi açık yine de ocak ve kombi yanmıyorsa bölgenizin doğalgaz firmasını arayarak durumu izah etmeli bilgi ve yardım almalısınız.

  • Resetleme İşlemi

Ocak yanıyor, (ocak olmasa bile dairede gaz kesintisi olmadığından eminseniz) kombi bu arızayı gaz vanası açık olmasına rağmen veriyorsa bu durumda kombiyi sadece resetlemeniz gerekir. Bir resetleme işlemi ile sorun düzelmezse işlemi arka arkaya birkaç kez daha uygulayabilirsiniz.

Yine de durum aynı ve sorun devam etmekteyse bu aşamada uzman yardımı almak gerekir.

Muhtemel Arıza Sebepleri Nelerdir?

  1. Ateşleme elektrodu sorunu,
  2. İyon elektrodu sorunu,
  3. Gaz valfi sorunu,
  4. Anakart sorunu.

Ancak yine de sunulan bilgilerden yola çıkarak cihaza müdahale etmemenizi, arızanın net tespiti ve çözümü için servis yardımı almanızı öneririz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Petek Yıkama