Arçelik DGK Y 20 LCD Kombi Kullanımı

Arçelik DGK Y 20 LCD Kombi Nasıl Kullanılır?

Önemli Bilgi: Makalemizde bulunan bilgiler Arçelik DGK Y 20 LCD ve Arçelik DGK Y 24 LCD model kombi kullanım talimatı ile alakalı bilgilerdir.

Arçelik DGK Y 20 LCD Kombi Kullanımı

 1. 1 numaralı düğmeler
 2. Sıcak su ayar düğmeleri (+,-)
 3. 3 numaralı düğmeler
 4. Kalorifer sistemi ayar düğmeleri (+,-)
 5. 5 numara
 6. Gösterge-LCD ekran
 7. 6 numaralı düğme
 8. Reset/Yaz-kış mod seçme düğmesi
 9. 7 numaralı düğme
 10. Eco-comfort seçim/açma-kapama düğmesi
 11. 9 numaralı sembol
 12. Sıcak su fonksiyon gösterimi
 13. 10 numaralı sembol
 14. Yaz modu gösterimi
 15. 11 numara
 16. Isı ya da arıza gösterimi
 17. 12 numara
 18. Eco modu gösterimi
 19. 13 numaralı sembol
 20. Isıtma fonksiyonu gösterimi
 21. 15 numaralı sembol
 22. Yanık brülör ve aktüel güç gösterimi
 23. 16 numara
 24. Manometre (bar göstergesi)

Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

6 numarası ile ifade ettiğimiz konum seçme düğmesine ekranda sadece musluk simgesi belirene kadar basmanız gerekir. Musluk simgesini görüntülediğiniz zaman cihaz sıcak su konumunda yani yaz konumunda demektir. Sıcak su derecesi belirlemek için 1 numarası ile gösterdiğimiz +,- düğmelerini kullanabilirsiniz. Dereceyi beklentinize göre artırabilir ya da düşürebilirsiniz. Ekranda ayarladığınız sıcak su derecesi görüntülenecektir. Sonrasında görüntülenen çıkış suyu sıcaklık derecesi olacaktır.

Sıcak su konumunda ayar 40 ile 55°C arasıdır.

Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

Arçelik DGK Y 20 LCD Kombi Kullanımı sırasında 6 numaralı konum seçme düğmesine ekranda petek ile musluk simgesini görene kadar basın. Bu iki simgenin aynı anda görüntülenmesi cihazın kış konumuna alındığı ifade etmektedir. Yani kombi sıcak su talebine ve ısınma talebine karşılık verecektir. Kalorifer sıcaklık derecesini ayarlamak için de 3 numaralı +,- düğmelerine basmalısınız. Ekranda ayarladığınız derece görüntülenir. Sonrasında çıkış suyu sıcaklık değeri çıkar.

Kalorifer konumunda ayar 30 ile 85°C arasıdır. Tavsiye edilen ise min. 45°C de kullanmanızdır.

Eco/Comfort Modu

Bu fonksiyonlar suyun çıkış hızını ve kullanıcı rahatlığını garanti altına almaktadır. 7 numaralı eco/comfort düğmesine bastığınızda ekranda “eco” ya da “comfort” yazar. Bu şekilde fonksiyonlardan birini tercih edebilirsiniz. Kombi çalışır durumda iken comfort modu kombide bulunan suyu sıcak halde tutar. Bunun anlamı ise musluğu açtığınız anda çok kısa süre içinde kombi çıkışından sıcak su alabileceğinizdir. Eko mod ise ekonomik kullanım içindir. Konumlardan birini seçebilir ikisini aynı anda kullanamazsınız. İşlevi iptal etmek isterseniz 7 numaralı eco/comfort düğmesine ekranda “eco” ve “comfort” yazısı gidene kadar basabilirsiniz.

Kombiyi Resetleme

Ekranda “A” ve “F” harfi ile başlayan bir arıza kodu belirdiği zaman önce arıza kodu açıklamasına bakmanız gerekir. Açıklamada servis öncesi resetleme yapın önerisi var ise 6 numarası ile belirtiğimiz “reset” düğmesine basılı tutmalısınız. Cihaz arızadan çıkmazsa işlemi birkaç kez tekrarlayın. Sorunda yine de düzelme olmaz ise Arçelik DGK Y 20 LCD Arıza Kodları linkini tıklayarak bilgi ve yardımları alabilirsiniz.

Manometre

Tesisat su basıncını görüntüleyebileceğiniz parçadır. 0 bardan başlar 4 bara kadar devam eder. İdeal seviyesi “1 ile 2 bar arası” dır. Arçelik DGK Y 20 LCD Kombi Kullanımı sırasında 1 barın altı düşük, 2,5 barın üstü yüksek su basıncını ifade eder. Bar göstergesini (manometreyi) ara sıra kontrol etmelisiniz. Basıncın düşük olduğu durumda su basmalı, yüksek olduğu durumda fazla suyu tahliye etmelisiniz. Su basma işlemi kombi altında monteli olan kırmızı doldurma musluğu ile yapılabilir. Fazla suyu tahliye etmek için de kombinize en yakın petek havasını alabilirsiniz.

Kombi basıncı yetersiz olduğunda ekranda “F37 arıza kodu” görüntülenir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Petek Yıkama