ÜCRETSİZ KOMBİ BAKIMI KAZANMAK İSTER MİSİNİZ ? DETAYLAR »
444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Alarko Trendy-D Arıza Kodlarıslogan
down

Canlı Destek
Bağlan

Arızanı Çöz
Çözüme Git

Pratik Bilgiler
Hayatınızı Kolaylaştırın

Paylaş:

Alarko Trendy-D Hata Kodları

 1. F4 Arızası  Alev oluşmuyor.
 • Çözüm Bu arıza durumunda ekranda reset yazısı ile birlikte İngiliz anahtarı resmi de belirir. Böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman önce gaz girişlerini kontrol edin ve kombinize gaz geldiğinden emin olun. Gaz vanaları kapalı durumda ise açın. Kombi yanındaki gaz vanasına da bakın, kapalı ise açın. Gaz olduğundan eminseniz eğer “R” konumlu düğmeye bir kez basarak resetleme işlemi uygulayın. Arıza devam ederse eğer resetleme işlemini birkaç kez daha uygulayabilirsiniz. Yine de sonuç alamıyorsanız eğer mutlaka Alarko Servisi’ni arayın. Bu arıza durumunda elektronik kartta, gaz valfinde ya da ateşleme-iyonizasyon elektrodunda arıza olabilmektedir. Net tespit ve çözüm için uzman yardımı alın.

►►► F4 Arıza kodu ile birlikte ekranda sadece İngiliz anahtarı resmi olur ise bu sahte alev demektir. Gaz vanası kapalı olmasına karşın iyonizasyon elektrodunun iyon algıladığını belirtir. Yani alev hisseder. Bu arıza durumunda cihaza müdahaleniz söz konusu olmamalıdır. İyonizasyon elektrodunda, elektronik kartta veya gaz valfinde sorun olabilir. Servisi arayarak yardım almalısınız.

 1. F1 Arızası Limit termostat arızası.
 • Çözüm Aşırı ısınma olarak adlandırabileceğimiz bu arıza durumunda ekranda reset ve İngiliz anahtarı resmi de belirir. Öncelikle kombi altındaki vanaların ve petek vanalarının açık olup olmadığına bakmalısınız. Vanalar kapalı şekilde ise açık konuma çevirmelisiniz. Daha sonrasında “R” konumlu düğmeye basarak resetleme işlemi uygulamalısınız. Bu uygulamalardan sonra da sorunda düzelme olmuyor ise Alarko Servisi yardımı almalısınız. Aşırı ısınma sorununun sebepleri; ana eşanjörün kireçlenmesi-tıkanması, kalorifer filtresinde tıkanma olması, kalorifer tesisatının tıkalı olması, pompanın sıkışması, üç yollu vananın konum atlaması veya ortada kalması gibi durumlardır. Tespit yapılması ve arızanın çözümlenmesi adına mutlaka uzman yardımı alın.

Alarko Trendy-D Arıza Kodları

 1. F5 Arızası Hava prosestatı sorunu.
 • Çözüm Ekranda bu arıza kodu ile birlikte İngiliz anahtarı resmi de belirir. Hava akış sorunu olarak da adlandırabileceğimiz arıza durumudur. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmadan servisi aramalısınız. Prosestatın yanı sıra fan ya da elektronik kartta da sorun olabilir. Hava akım borusu yani baca yerinden çıkmış olabilir. Tespit yapılması ve arızanın giderilmesi adına mutlaka servisi arayın.
 1. F3 Arızası Kalorifer sensör sorunu.
 • Çözüm Ekranda bu hata kodu ile birlikte İngiliz anahtarı resmi de belirir. Bu arıza durumunda kalorifer sensöründe, sensör borularında veya sensör kablolarında sorun olabileceğini anlayabiliriz. Bu gibi durumlarda cihaza müdahalede bulunmadan tespit yapılması ve arızanın çözümlenmesi adına servisi aramalısınız.
 1. F2 Arızası Sıcak su sensör sorunu.
 • Çözüm Ekranda hata kodu ile birlikte İngiliz anahtarı resmi de belirir. Bu arıza durumunda sıcak su sensörünün yanı sıra sensör borularında veya sensör kablolarında da sorun olabilmektedir. Arızanın tespit edilmesi ve çözümlenmesi için mutlaka servisi arayın.
 1. F0 Arızası Tesisatta su yok veya su dolaşımı yok.
 • Çözüm Bu arıza durumunda ekranda İngiliz anahtarı resmi de belirir. Tesisat su basıncının düşük olduğunu veya su dolaşımının olmadığını belirtir. Bu arıza durumunda önce cihazın su basıncını kontrol edin. Panelin en sağında yuvarlak gösterge vardır. Gösterge en soldaki kırmızıya yakın ise düşük demektir. Trendy-D model kombinin sol altındaki siyah renkteki doldurma musluğunu sola çevirerek gösterge yeşilin ortasına gelene kadar su basmalısınız. Bu değere geldiğinde sorun düzelecektir. Sorun düzelmiyorsa veya bar değeri normali gösteriyor ise su devir daimi olmuyordur. Bu durumda önce kombi altındaki vanaları ve petek vanalarını kontrol edin. Vanalar kapalı ise açın. Buna rağmen sorun yaşanıyor ise; pompa arızalı olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir, kalorifer tesisatında tıkanma olabilir ya da ana eşanjör tıkalı olabilir. Tespit ve çözüm için mutlaka servisi arayın.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

  1. Merhaba. Benim Alarko Trendy-d kombim var. Kombimde şöyle bir sorun var. Son derecesi olan 7 çok iyi çalışıyor ama düşük derecede çalışmıyor. Bir alevleniyor yüksek bir dereceyi gösterip hemen duruyor. normalde hep 3’te çalıştırırdım ama şimdi düşük derecelerde hiç çalışmıyor. Sizce bunun sebebi ne olabilir? Şimdiden teşekkür ederim.

   1. Merhaba Gökhan Bey… Kombide ısı ayar düğmeleri arka kısımda yer alan anakart potans kısmına bağlıdır. Potans yerinde bir sorun varsa eğer bu yüzden çalışmıyor veya devre dışı kalıyor olabilir. Ancak bu bir pompa arızası, sensör arızası da olabilir. Tesisatınızda veya kalorifer filtresinde tıkanma durumları da olabilir. Net teşhis için sorunu yerinde incelemekte fayda var. Bu yüzden servis yardımı almanızı öneririz.