Alarko Trendy Arıza Kodları

Konu Başlıkları

Alarko Trendy Hata Kodları

Makalemizde yer alan bilgiler Alarko Trendy TY 20 HE/ TY 20 AE model kombiler için geçerlidir.

Alarko Trendy model kombilerde ekran bulunmaz. Ledler yer alır ve arıza durumları ledlerin yanma durumlarına göre değişir. Ledler arasında alev simgesi olan (en üstteki led) cihaz açık durumda olduğu sürece sabit yanar. Diğer ledler sadece yanıyor ise bu cihazın içindeki su sıcaklık derecesi demektir, yani arıza değildir.  Arıza ledleri 1 saniye ara ile yanıp söner ise bu bir arıza durumudur.

 1. 80 Ledi Yanıp Sönüyor ise Alev yok.
 • Çözüm Bu arıza durumu ile karşılaştığınız zaman dairenizde gaz olduğundan emin olmak adına gaz vanalarına bakmalısınız. Dairenizde gaz var ise Trendy model kombi yanındaki gaz vanasını kontrol edebilir, kapalı ise açabilirsiniz. Kombiye gaz geldiğinden eminseniz eğer “R” butonuna bir kez basarak resetleme işlemi uygulayabilirsiniz. Arıza durumu devam ettiği sürece resetleme işlemini birkaç kez daha uygulayabilirsiniz. Uygulama neticesinde sonuç alınamıyorsa eğer; anakartta, gaz armatöründe veya elektrotlarda (iyonizasyon-ateşleme) sorun olabilir. Tespit yapılması ve sorunun çözümlenmesi adına Alarko Servisi’ni aramalısınız.
 1. 70 ve 80 Ledi Yanıp Sönüyor ise Aşırı sıcaklık.
 • Çözüm Böyle bir arıza durumu ile karşılaştığınız an öncelikle kombinin altındaki tesisat vanalarının açık durumda olup olmadığını kontrol edin, kapalı ise açın. Daha sonrasında kalorifer vanalarına bakın, kapalı ise açın. Vanalar açık şekilde ise “R” konumlu reset düğmesine basarak sorun düzelmediği sürece birkaç resetleme işlemi uygulayın. Resetleme ardından arıza durumu devam etmekte ise mutlaka Alarko Servisi’ni arayın. Aşırı ısınma sorunlarında; kalorifer tesisatında, kalorifer filtresinde veya ana eşanjörde tıkanma olabilir. Ana eşanjör kireçlenmiş olabilir. Üç yollu vana konum atlıyor ya da ortada bir yerde kalıyor olabilir. Devir daim pompasında sıkışıklık olabilir. Net tespit ve müdahale yerinde yapılmalıdır.
 1. 60 ve 80 Ledi Yanıp Sönüyor ise Atık gaz sistem kilitlenmesi.
 • Çözüm Bu arıza durumunda cihaz kilitlenmiş demektir. Trendy model kombilerin hermetik ve bacalı çeşidi olduğu için bu arıza durumunda arızalı parçalar da değişiklik gösterir. Hermetik kombiler ve bacalı kombilerde atık gaz sistemi değişmektedir. Bu iki kombi çeşidini birbirinden ayıran en önemli özellik de atık gaz sistemi olmaktadır. Hermetik kombilerde fan ile sağlanan hava akışı bacalı kombilerde baca ile sağlanır. Bu yüzden hermetik kombilerde böyle bir arıza durumu ile karşılaşıldığı zaman; fan, anakart ya da prosestat arızalı olabilir, hava akım borusu yerinden çıkmış olabilir. Bacalı kombilerde ise; baca tıkanmış, baca çekmiyor olabilir ya da baca sensörü arızalanmış olabilir. Tespitin yapılması ve sorunun çözümlenmesi için servis yardımı almalısınız.
 1. 60 Ledi Yanıp Sönüyor ise Atık gaz sistemi sorunudur.
 • Çözüm Bu arıza durumu atık gaz sisteminde sorun olduğunu belirten bir uyarıdır. Cihaza müdahale etmeden servisi aramalısınız. Atık gaz sistemi Trendy model kombilerin çeşidine göre değişir ve arızalı parçalar da ona göre değişmektedir. Net tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.
 1. 60 ve 70 Ledi Yanıp Sönüyor ise Tesisatta su yok veya su dolaşımı yok.
 • Çözüm Bu arıza durumunda tesisatta yeterli değerde su basıncı olmadığı için cihaz bloke konuma geçer ve çalışmaz. Trendy kombiye su basma işlemi için linki tıklayabilirsiniz.
 1. 50 Ledi Yanıp Sönüyor ise Kullanım suyu ntc sorunu.
 • Çözüm Sıcak su sensöründe arıza olabileceğini belirtir. Yalnız bu arıza durumunda direk sensör arızalı diyemeyiz. Sensörün bağlı olduğu borularda nem, bağlantılarda kopma-kısa devre durumu olabilir. Sorunun tespit edilmesi ve çözüme ulaşması adına Alarko Servisi’ni aramalısınız.
 1. 40 Ledi Yanıp Sönüyor ise Kalorifer ntc sorunu.
 • Çözüm Kalorifer sensöründe arıza olabileceğini belirtir. Yalnız yine de bu sorunda direk kalorifer sensöründe sorun var diyemeyiz. Sensörün bağlı olduğu boruların nemlenmesi, kablolarında kopma veya kısa devre durumlarında da bu sorun yaşanabilir. Tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (54 Yorum)

 1. İbrahim jendi dedi ki:

  trendy kombi 40 arıza

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İbrahim Bey… Makalemizde arıza durumu konusunda bilgiler yer almaktadır. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için bu konuda servis yardımı almalısınız. Bize 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan ulaşarak bu konuda yardım alabilirsiniz.

 2. Erman dedi ki:

  40-80 kırmızı yanıyor-yanip sönme değil,sürekli yanıyor.sicak su yok, ısıtmıyor;acep nedir sorun.alarko kombi eski göstergelerden kombi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Erman Bey… Kullanım kılavuzunda 40 ve 80°C led uyarısı belirtilmediği için ve daha öncesinde böyle bir hata durumu ile karşılaşmadığımız için uzaktan net bilgi aktaramıyoruz. Ancak kombiye gaz geldiğinden eminseniz kombiyi birkaç kez resetlemeyi deneyin. Resetleme sonrası da düzelme olmazsa eğer servis müdahalesi gerekir. Sorunu yerinde görüp incelememiz gerekiyor.

 3. Elvan Zeybek dedi ki:

  Merhaba benim kombim en kısık ta olmasına rağmen 60 derecede yanıyor arızası nedir acaba.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Elvan Zeybek… Kombide sensör, kart, üç yollu vana gibi parçaları kontrol etmek gerekir. Cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Düzelme olmazsa servis yardımı almanız gerekiyor.

 4. Kasım karadamar dedi ki:

  Sicak su gelmiyo sicak suyu acinca ateşleme kesiliyo dağa sonra suyu kapatinca tekrar ateşliyo ama sicak su gelmiyo

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kasım Bey… Kombilerde sıcak su arızaları birçok sebebe bağlıdır. Her mevsim kombiyi sıcak su devresinde kullandığımız için, içinde bulunan neredeyse hemen her parçada sorun olabilme ihtimali vardır. Bu yüzden bi servis yardımı almanız gerekiyor. Yani sorunu yerinde görmemiz gerekiyor.

 5. İbrahim bayhoca dedi ki:

  Kombinin pompası çok hızlı duruyor ve uzun süre kendini yenilemiyor. Ne yapmalıyız?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İbrahim Bey… Teknik bir problemden bahsediyorsunuz ancak teknik açıdan size buradan yaptırabileceğimiz bir işlem yok maalesef. Bu konuda uzman yardımı almalısınız. Yani bi servis çağırarak sorunu kontrol ettirmelisiniz.

 6. Kahraman ordu dedi ki:

  Kombi istenen ısıya gelince alev sönüyor. Peşinden pompa kısa bir süre sonra duruyor. Pompanın çalışma süresini nasıl uzatırız

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kahraman Bey… Kombi yanma ve ısıtma sonrası brülördeki alev söner ve pompa bir süre kadar çalışır. Pompanın çalışması tamamen tesisattaki sıcaklığa yani ısıya bağlıdır. Bu sıcaklık süresi uzatılamaz veya kısılamaz. Otomatiktir.

 7. İsmail özkaya dedi ki:

  80 nolu led yanıp sönüyor resetledim düzeldi daha sonraki günlerde aynı oldu şimdi tamamen yanıp sönüyor ofoldu

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İsmail Bey… Cihaz gaz yokluğu hatası vermiş ve resetlendiğinde düzelmiş. Ani bir hata durumu olabilir. Ancak sonrasında sorun sıklıkla yaşandı ve cihaz artık reseti de kabul etmiyorsa; kart, elektrotlar veya gaz valfi gibi parçaları kontrol etmek lazım. Bazı durumlarda prosestat arızası da karşımıza çıkabiliyor. Cihazı yerinde incelemek gerekir.

 8. ÖZgür dedi ki:

  Alorko trendy kombim var kombimin standart ayarı nasıl olmalıdır özellikle Petekler için soruyorum faturalar yüksek geliyor ve sık sık 50 60 yanıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Özgür Bey… Öncelikle https://kombitamircisi.com.tr/trendy-kombi-kullanimi/ linki tıklayarak buradan LED Grubu başlığı altında sunulan bilgileri incelemenizi öneririz. Kombinizde eğer 50-60°C ledleri yanıyorsa ayarladığınız ortalama sıcaklık 55-65°C arası demektir. Yani kombi için yüksek sıcaklıktır. Bu şekilde kullanımda sıcaklık yüksek olduğu için fatura da tabi kabarık gelir. Sıcaklık ayar düğmeleri 1’den 7’ye doğru sıralanmıştır. Her biri bir sıcaklık anlamı ifade etmez. Ancak ledlerin yanma durumlarına göre tahmin edilebilir. Kalorifer devresinde düğme 2-3 arasında bir yerde olursa ortalama 40-45°C civarı olur. Tabi beklentinize göre bu değer düşükse mecburen sıcaklığı artırmanız gerekir. Sıcaklık artmasına rağmen verim düşükse-fatura yüksekse petek temizliği veya kombi bakımı gerekebilir.

   1. huriye ars dedi ki:

    Merhaba.alarko eski kombilerdenvar.bacali.kombi calisiyor.yarin saat yada birkac saat sonra kombi ses cikariyor ama atealeme yapmiyor.petwkler soguyor.sorun ne olabilir.surekli kombiyi yeniden baslatmak zorunda kaliyoruz.kombu durduk yere neden duru.

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Huriye Hanım… Kombi devreden çıktığı için muhtemelen petekleri soğutuyor. Ancak devreden çıkması birçok sebebe bağlıdır. Kombi özellikle de eski ve bacalı tipse yeterli hava akışı sağlayamadığı için de alevi kesebilir. Bi servis yardımı alarak kombiyi kontrol ettirmelisiniz.

     1. HURİYE ARSLAN dedi ki:

      Tekrardan Merhaba,
      Servis çağırdık.sensörü arızalıdır deyip sensör değiştirdiler.ama aynı sorunu hala yaşıyoruz.Bazen duruyor bazen durmuyor kombi.Kartı arızalı olabilir dediler ki o da baya masraflıymış sanırım.kartı arızalı olsa sürekli aynı sorunu yaşatmaz mı.zor durumda kaldık.karta mı baktırsak bilemedik.bacadan olabilir diyorsunuz.

     2. Kombi Tamircisi dedi ki:

      Kombide kart üzerinde birçok işlemci vardır. Bazen her zaman değil ara sıra da arıza verdiği olabilir. Baca sisteminden dediğimiz hata alevin kesilmesiydi. Alev; fan, prosestat, kart sebebiyle de kesilir. Kart tespit edildiyse eğer kontrol etmek lazım. Kartın tamiri de yapılabiliyor. Ücret bilgisi almak isterseniz; 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

 9. hakan baskan dedi ki:

  selam benim sorunum sıcak su banyoda su bir sıcak bir soguk oluyor bir turlü ayar tutmuyor neden

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hakan Bey… Aynı sorun mutfakta da oluyorsa kombide sıcak su sorunu var diyebiliriz ve bu durum birçok parçadan kaynaklı olabileceği için arıza teşhisi ve çözümü için servis yardımı almalısınız. Ancak bu durum sadece banyoda oluyorsa banyo batarya-musluğunda ya da banyo tesisatında sorun olabilir. İmkanınız varsa banyo batarya-musluğunu değiştirin. Sorun hala devam ederse bi tesisatçı çağırarak tesisatınızı kontrol ettirin.

 10. Remzi Çamlıdağ dedi ki:

  Alarko trendi hermatik kombi 60-70 kesik kesik yanıyor reset yapınca 40 devamlı yanıyor ve arıza devam ediyor çalışmıyor sebebi nedir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Remzi Bey… 60-70 ledi yanıp sönüyorsa tesisat basıncı düşük demektir. Panel üzerinde yer alan bar saatine bakarak da basıncın düşük olduğunu anlayabilirsiniz. Bar göstergesi 1 barın altında kombiye su basmanız gerekir. Kombinin sağ alt kısmında mavi ya da siyah renkte plastik uçlu musluk olması lazım. Bu musluğu sola çevirin, su sesi duyarsınız. Bar saatine bakın 1,5 olunca bu musluğu kapatın, sorununuz düzelecektir. İşlemi yapamazsanız veya işlem sonrası sorun düzelmezse 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayarak destek ve yardım alabilirsiniz.

 11. Uğur küçükşahin dedi ki:

  Kombide 80 ledi yanıp sönüyor.4 defa reset attım ama bi değişiklik olmadı sebebi nedir acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Uğur Bey… Dairenizde gaz olduğundan ve gaz kesintisi olmadığından emin olun. Dairenizde gaz olduğundan, gaz kesintisi olmadığından ve kombiye gaz geldiğinden eminseniz eğer resetleme işlemini denemişsiniz ve çözüm alamamışsınız. Bu durumda servis yardımı almanız gerekir. Makalemizde muhtemel sebepler hakkındaki bilgileri açıkladık. Bu gibi parçalarda sorun olabilir.

 12. Fatih AL dedi ki:

  Kombi sıcaklığını 59 dereceye getirdiğimde kombi yanıyor tekrar 30 saniye içerisinde 28dereceye kadar düşüyor sebebi nedir

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Fatih Bey… Ekranda beliren 28°C kombi içindeki suyun sıcaklığıdır. Kombi bu derecede suyu yeterince ısıtmaz. Daha doğrusu suyu ısıtmadığı için derece düşük olur. Kombi ayarladığınız sıcaklığa gelmeden hemen dereceyi düşürüyor yani suyu ısıtamıyor. Bu bir arıza durumudur. Net teşhis için de sorunu yerinde görmek gerekir. Bu yüzden servis yardımı almalısınız.

 13. gülsüm kuru dedi ki:

  alarko trendt kombim ates ısıgı yanıyo ve 80 yanıp sönüyor kombi devreye gecmiyor

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Gülsüm Hanım… Kombiniz gaz yokluğu-ateşleme sorunu veriyor. Öncelikle dairenizde gaz kesintisi olmadığından emin olun. Dairenizde gaz kesintisi yoksa kombi yanındaki gaz vanasının açık olduğundan emin olun. Kombiye gaz geldiğinden eminseniz eğer iki düğme (sıcak su ve kalorifer ısı ayar düğmesi) arasında “r” düğmesi vardır. Bu düğmeye basarak cihazı resetleyin. Bu işlemi sorun düzelmezse eğer birkaç kez daha tekrar edin. Ancak yine de arıza durumunda düzelme olmuyorsa servis yardımı almanız gerekir.

 14. mustafa izcan dedi ki:

  İyi günler Alarko trendy kombim var 60 de su ve petek ısınmıyordu resetledim kombi çalışıyor ancak lambalar yanmıyor. su ve petekler ısınmıyor . ne yapmam gerekir?

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Mustafa bey bunun bir çok nedeni olabilir incelemeden maalesef net bir şey demek imkansız. Servis kaydı oluşturarak bir baktırın sizin yapa bileceğiniz bir çözümü yok maalesef.

 15. Oğuzhan acar dedi ki:

  Merhaba mevcut kombimde şuna kombi çalışır halde iken kombi yanıyor 40 derecede ve ateşleme yaparak 50 dereceye çıkıp 3ila6 saniye arasında sönüyor ve bunu 2 dakka ve 3 dakka arasında sürekli yapıyor nedeni nedir.

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Oğuzhan Bey… Kombiniz çok sık devreye girip çıkıyor. Ayarladığınız 40°C düşük bir derece. Çünkü Alarko Trendy model kombilerde en düşük derece 35°C dir. Cihaz bu yüzden çok sık devreye girip çıkıyor olabilir. Cihaz ayarını biraz daha yükselterek deneme yapın. Yine aynı durum varsa eğer kombide sorun olabileceği için servis yardımı almanız gerekir.

 16. Murat kaya dedi ki:

  Merhaba kolay gelsin alarko trendy marka kombim var petek düğmesi kapalı konumda sıcak su düğmesi bir konumunda sıcak suyu açtığımız da veya kombi kapalı iken tekrar kombi yi açtığımızda birden kendi kendine ateşleniyor yanıyor yanıyor peteklere su veriyor petek düğmesi kapalı olduğu halde sorun ne olabilir. Şimdiden teşekkür ederim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Murat Bey… Kombi yaz konumunda yani sıcak suda uzun süre kullanılırsa eğer içinde bulunan suyu parçalar zarar görmesin diye tesisata gönderir. Bu yüzden kombiye yakın birkaç petekte ısı olabilir. Böyle bir durum varsa eğer cihazınızda sorun yok demektir. Ancak tüm peteklerinizde ısı oluyorsa eğer ya anakart ya da üç yollu vanada sorun olabilir. Yine de net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir. Bu yüzden servis çağırmalısınız.

   1. Murat kaya dedi ki:

    Evet hocam yaz olduğu için sadece sıcak su konumunda kalıyor petek düğmesi kapalı dediğim gibi kombi kapalı iken açtığımız da veya sıcak suyu kullandığımız da bar bir de iken petek lere veriyormuş gibi bir buçuğa yükseliyor yanıyor ledler den 70 80 isı gösteriyor on onbeş saniye yanma süresi bittiğinde normale dönüyor bar tekrar eski konumu na geliyor açık olan ilk petek e baktığımda biraz sıcaklık oluyor bu durum bizi biraz tedirgin yapıyor umarım sorun yoktur. Yorumlarınızı bekliyorum teşekkür ediyorum

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Murat Bey… Kombi basıncının yükselmesi farklı bir sorundur. Ancak 70 ve 80 LED i yanıp sönüyorsa eğer bu da aşırı sıcaklık sorunudur. Kombiye yakın bir peteğin ısınması normal bir durumdur. Ancak basınçla alakalı durumu takibe alın. Basınçta yine yükselme durumları olursa eğer veya arıza LED i yanıp sönerse eğer servis yardımı almanız gerekir.

 17. Emin ARICI dedi ki:

  Alarko trendy kombim var.Sıcak su ısıtma gayet güzel çalışıyor.
  Kalorifer ayarını 7 . kademeye kadar çıkarttığım halde kombi çalışmadı.
  Normal beklemede 40 numaralı LED yanıyor.Arıza ne olabilir? Ne yapmam lazım?
  Selamlar,Cevabınız için teşekkürler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Emin Bey… 40 ledi yanıp sönüyorsa eğer kalorifer sensörü arızasıdır. Ancak sabit bir şekilde yanıyorsa kombi içerisindeki suyun sıcaklığını belirtir. En yüksek dereceye ayarlamanıza rağmen kaloriferlerinizde yine de bir ısınma durumu olmuyorsa teknik bir arıza durumu söz konusudur. Yapabileceğiniz herhangi bir işlem olmadığı için servis çağırmalısınız.

 18. Timur Akçay dedi ki:

  Merhaba kolay gelsin alarko trendy kombim var sıcak su ayarını kaça getirirsem getireyim 40 derece led ı yanıyor banyo sırasında soğuk su ile ılıklaştırmaya çalışınca kombi 2 dakikada bir su soğuk geliyor sonra tekrardan sıcak su devreye giriyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Timur Bey… 40°C LED i sadece yanıyorsa cihazda sorun yok demektir. Fakat sıcak su ısınmada bir sorun varsa bu harici bir arızadır. Zaten Alarko Trendy model kombilerde LED ler 40°C den başlar. Ancak 40°C LED i yanıp sönüyorsa bu sensör arızasıdır. Kalorifer sensöründe sorun olduğunu belirtir. NTC sensöre bağlı bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Net teşhis için tabi sorunu yerinde görmek gerekir. Bunun için de servis yardımı almalısınız.

  2. Mustafa dedi ki:

   Merhabalar benim kombi sıcak suyu acincadevamli arıza veriyor 70 ve80 yanıp sönüyor acaba neden

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Mustafa Bey… Makalemizde de belirttiğimiz gibi 70-80°C ledlerinin aynı anda yanıp sönmesi aşırı ısınma sorunudur. Kombide sıcak su ayarı yüksek ise ayarı kısın. Yani 35-38°C lere kadar düşürün. Havalar zaten sıcak. Ancak sıcak su ayarı zaten kısıktaysa, kısıkta olmasına rağmen yine de musluğu açınca cihaz bu uyarıyı veriyorsa; limit sensör, anakart, sıcak su sensörü gibi parçaları kontrol etmek gerekir. Yani bi servis yardımı almanız gerekiyor.

 19. Nurullah yerli dedi ki:

  Mrb ustam benim kombi petekler kapali sicaksu acik konumda peteklere inanilmaz bi sicaklik gidiyor veya ikiside acik petek 40 dereceye ayarliyken kendi kendi ne peteklere yine asiri sicaklik geliyor neden olabilir.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Nurullah Bey… Petekler yani petek konumu kapalı olmasına karşın tüm peteklerde aşırı ısınma oluyorsa kombinizde üç yollu vana arızası olabilir. Kombiye yakın birkaç petekte ısı oluyorsa bu bir sorun değildir. Her kombi bu şekilde çalışır. Ancak tüm peteklerde ısı oluyorsa üç yollu vana kaçırıyordur. Bu durumda parçanın tamiri ya da değişimi gerekebilir. Servis yardımı almalısınız.

 20. Abdülkadir Alğan dedi ki:

  Kombide sürekli 80 lambası yanıyor sıcak suda sorun yok ama kaloriferi ısıtmıyor sorun nedir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Abdülkadir Bey… Kombinizde ateşleme sorunu var. Öncelikle dairenizde gaz olduğundan emin olmanız gerekir. Doğalgaz vanalarını kontrol edin. Ocak doğalgazlı ise ocağın çalıştığından emin olun. Ocak da çalışmıyorsa dairenizde gaz yoktur. Bölgenizin doğalgaz dağıtım şirketini arayarak bu konudaki bilgi ve yardımları alabilirsiniz. Ocağınız çalışmıyorsa kombiyi birkaç kez resetlemeyi deneyin. Alarko Trendy model kombilerde küçük “r” harfli bir düğme vardır. Birkaç saniye kadar bu düğmeye basılı tutun. Sorun düzelmezse işlemi arka arkaya birkaç kez daha uygulayın. Yine de sorunda düzelme olmuyorsa servis çağırmanız gerekir.

 21. hakan bahcıvan dedi ki:

  alarko trendy kombi sıcak su ısıtmıyor suyu açınca cihaz ısıtmaya gecmiyor. ama kalorifer iyi ısıtıyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hakan Bey… Isıtma devresinde yani kalorifer devresinde bir sorun yoksa sıcak su aksağında bir problem var demektir. Yalnız kombide hemen her parça sıcak su için çalışır. Bu yüzden arızanın yerinde görülmesi ve tespit edilmesi gerekir. Bunun için servis yardımı almanızı öneririz.

 22. Hatice aydın dedi ki:

  Merhaba . kombi sürekli çalışıyor suan 50 de sıcak su acıldıgında kombi devreye girer gibi habire çalışıyor anlamadık yardımcı olursanız seviniriz..

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hatice Hanım… Kombinizin kalorifer düğmesinde, elektronik kartında veya devir daim pompasında sorun olabilir. Arızayı yerinde görmeden biz de net bir bilgi veremiyoruz maalesef. Bu konuda mutlaka servis yardımı almalısınız.

 23. Nedim dedi ki:

  Son ayar 7.düğmesine alıyorum 80 derece ama 63.dereceyi geçmiyor sorun nedir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Nedim Bey… Kullandığınız Trendy model kombilerde en yüksek sıcaklık derecesi 85°C dir. Ayar düğmesi de en son 7 ye kadardır. Ekran olmadığı için sıcaklık derecesini görüntüleyemezsiniz. Ancak düğmelerin yanında bulunan 80 LED ine kadar yandığında sıcaklık derecesini tahmin edebilirsiniz. Ayarladığınız derecenin üzerine çıkmıyorsa düğmede sorun olabilir veya cihaz ile alakalı bir problem olabilir. Net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir.

Petek Yıkama