Alarko Kombide PnP run Uyarısı Nedir?

Alarko Kombide PnP run Ne Demek?

Alarko markalı yeni model kombilerde (Super Fit modeli gibi) karşımıza çıkan hava atma fonksiyonunun aktif olduğunu belirten koddur. Bu kod bir arıza veya hata belirtisi değildir, yalnızca işlem uyarısıdır.

Bu Fonksiyon Ne Zaman Devreye Girer?

Elektrik kesintisi olduğu zaman veya kombi ilk defa çalıştırıldığı-devreye girdiği zaman ekrana yansır. Kombinin güvenli çalışması adına hava atma fonksiyonu devreye girer, sistem havasını atar. Bu işlem yalnızca 3 dakika sürmektedir. 3 dakika sonunda işlev sona erer ve ekrandaki bu yazı-uyarı silinir.

Kullanıcı Ne Yapabilir?

Bu bir arıza uyarısı-hata kodu olmadığı için kullanıcının yapabileceği veya yapması gereken bir işlem yoktur. Cihazı resetlemek veya kapatıp yeniden açmak ekrandaki kodun-yazının silinmesini sağlamaz. Aksine yapılacak olan hava atma işleminin yinelenmesine, işlemin sağlıklı bir şekilde çalışmamasına neden olur. Bu yüzden hiçbir müdahalede bulunmadan fonksiyonun tamamlanmasını beklemek gerekir.

NOT: Cihaz bu uyarıyı verdiğinde çalışmaz. 3 dakika sonunda ekran kendiliğinden düzelir ve cihaz devreye girer. Uzun süre bekleme neticesinde cihaz olur da devreye girmez veya çok sık bu uyarıyı verirse bu durumda mutlaka bir teknik servis yardımı alınmalıdır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Petek Yıkama