Kombide Akış Şalteri

Kombide Akış Şalteri Görevi Nedir?

Sıcak su talebi için musluk açıldığı an elektronik karta bildirme ve kombinin sıcak su konumunda çalışmasını sağlama görevinde olan parçadır.

Akış Şalterinin Arızalanma Sebepleri Nelerdir?

 • Suyun içinde bulunan kireç ile akış şalteri içindeki mevcut parçaların iletkenliği kaybolabilmektedir. Direk olarak şebeke suyundan gelmekte olan yabancı cisimlerden kaynaklı arızalanabilir. Parça bu gibi durumlarda çalışmaz ve arızaya geçer.

Kombide Akış Şalteri

Akış Şalteri Arızası Nasıl Anlaşılır?

 • Sıcak su konumunda görev alan akış şalterinin arızalanması halinde kombi sıcak su vermez. Sıcak su arızalarında genelde karşımıza sık çıkan arızalı parçalardan biridir. Farklı sorunlarda karşımıza arızalı olarak çıkmamaktadır. Yalnız kombideki her sıcak su arızası akış şalteri arızası demek değildir.

Akış Şalteri Arızası Nasıl Çözümlenir?

 • Akış şalterinin arızalı olduğu ancak yerinde görülür ise tespit edilebilir. Bu tespit alanında uzman servis ekipleri tarafından yapılır. Arıza durumunda ise parçanın tamiri olmaz. Parça değişimi ile arıza çözümlenebilir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (22 Yorum)

 1. Elif Mat dedi ki:

  Türbin ve ntc ısı sensörü bozulmaları kullanıcı kaynaklı bozulmalar olabilir mi?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Elif Hanım… Belirttiğiniz parçalar kombide sıcak su devresinde çalışan ısıya dayanıklı iç parçalardır. Kullanıcı kaynaklı bozulamaz veya arızalanamaz. Ancak kullanıcı cihazı açarak parçalara müdahale ettiyse parçalar bu sebeple hasar gördüyse bu doğrudan kullanıcı hatası demektir.

Petek Yıkama