Airfel MINIMAX/LOGIC/DİALOG 24 FF Arıza Kodları

Airfel MINIMAX/LOGIC/DIALOG 24 FF Hata Kodları

Makalemizde yer alan bilgiler Airfel MINIMAX 24 FF / LOGIC 24 FF / DIALOG 24 FF model kombilerde karşılaşılan arıza durumları ve arızaların çözüm bilgileridir.

Airfel MINIMAX 24 FF Arıza Kodları

 1. E1 Arıza Kodu Alev kesintisi sorunu.
 • Çözüm Bu arıza durumunda LED lamba kırmızı renkte yanar. Bu gibi sorunlarda önce dairenizdeki gazı kontrol etmeniz gerekir. Dairenizde gaz var mı? Ocağınız doğalgazlıysa ocağınız yanıyor mu? Bu kontrolleri yapın. Dairenizde gaz olduğundan eminseniz cihazı “off” konumuna getirin birkaç saniye sonra bir önceki konumu (yaz veya kış konumu) neyse o konuma geri alın. Bu işlemi de arka arkaya birkaç kez tekrar edin. Yine de sorunda bir düzelme durumu olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekir. Bu gibi sorunlarda; gaz armatörü, elektronik kart, iyon veya ateşleme elektrodunda problem olabilir. Yine de uzman ekiplerce sorunun yerinde görülmesi gerekir.
 1. E2 Arıza Kodu Aşırı sıcaklık sorunu.
 • Çözüm Kalorifer tesisatındaki suyun sıcaklığının maksimum değeri geçtiğini belirtir. Bu durumda LED lamba kırmızı renkte yanar. Cihazı önce birkaç kez kapatıp açın. Basınç değerine bakın, basınç düşükse kombiye su basın. Kombi altındaki tesisat vanalarının ve kalorifer vanalarının açık olduğundan emin olun. Uygulamalardan sonra yine de sorunda düzelme olmuyorsa; tesisatta ya da filtrelerde tıkanma olabilir, ana eşanjörde kireçlenme olabilir, pompada sorun olabilir, üç yollu vana arızalı olabilir, kart veya sensör arızası olabilir. Yine de net teşhis için servis çağırmalısınız.
 1. E3 Arıza Kodu Atık gaz sorunu.
 • Çözüm Baca sisteminde tıkanma olabilir ya da baca çekişinde problem olabilir. LED ekran kırmızı renkte yanar. Bu gibi durumlarda cihaz bacalıysa baca çekişi kontrol edilmelidir. Baca tıkalıysa temizlenmeli, çekmiyorsa çekiş kuvvetlendirilmeli, baca sensörü kontrol edilerek sorun görülürse değiştirilmelidir. Cihaz hermetikse eğer; fan, anakart, prosestat gibi parçalar ile baca kontrol edilmeli, sorun neyse onarımı yapılmalıdır.
 1. E4 Arıza Kodu Kalorifer devresi su basıncı yetersiz.
 • Çözüm Panelin sağında yer alan bar göstergesine bakacak olursanız eğer 1 barın altını gösterir. Kombi tesisatındaki suyun yetersiz olduğunu belirten bu arıza durumunda kombiye su basmak ve basıncı yükseltmek gerekir. Kombinin sağ altında yer alan “siyah doldurma musluğu” nu sola çevirerek bar göstergesini takip etmeli ve basıncı 1,5 bara kadar yükseltmelisiniz. İşlem sonrası sorun düzelir. Düzelme olmazsa, işlemi yapamazsanız veya işlemi çok sık yapıyorsanız servis yardımı almalısınız.
 1. E6 Arıza Kodu Kullanım suyu sensör sorunu.
 • Çözüm Sıcak su ntc si olarak da adlandırabileceğimiz sensörde, sensör bağlantılarında ya da borularında problem olabilir. Teşhis yapılması adına servis çağırmanız gerekir.
 1. E7 Arıza Kodu Kalorifer sensör sorunu.
 • Çözüm Isıtma ntc sinde yani sensörde, sensör bağlantıları ya da borularında sorun olabileceğini belirten uyarı kodudur. Bu durumda hiçbir işlem yapmadan servis çağırmalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (10 Yorum)

 1. Cengiz Polat dedi ki:

  Slm bendeki kombi Airfel diyalog 24ff modeli. E4 hata verdikten sonra kurcaladiktan sonra çalışıyor.su basıncı 1.5 sıkıntı yok 2 hafta sonra yine E4 hata verir.burda su basınç sivici bulamadım.yardimci olurmusunuz.varmi parçaları.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cengiz Bey… Kombi parça değişimi konusunda kullanıcı yönlendiremiyoruz maalesef. Yorumların herkese açık olması sebebiyle parçanın yerini de tarif edemeyiz. Bir sorun yaşıyorsanız uzman yardımı almalısınız.

 2. Elvan Alsahin dedi ki:

  Merhaba.Kombimin markası Airfel ecofel /Kb1-24ce .kombi 40 dereceye kadar ibre yükseliyor. Aniden 30 a düşüyor. Bir süre sonra kombi tekrar çalışıyor derece 40 a kadar yukselip ibre tekrar 30 a düşüyor. Petek düğmesi 80 dereceye çevirsem de kapatsamda aktif olmuyor.sorun nedir acaba.teşekkür ederim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Elvan Bey… Sıcaklık sensörü, kart, pompa, eşanjör gibi birçok parçada ayrıca tesisatta sorun olabilir. Tabi cihaz doğrudan bir hata kodu-uyarı vermediği için net bilgi de aktaramıyoruz. Bu aşamada cihazı yerinde görüp incelememiz gerekiyor.

 3. Ramazan ALTIN dedi ki:

  Aırfell dıalog 24ff konbi sürekli e 3 bar hatası veriyor. Servis su basınç sivic gurubunu değiştirdi ama hiç bir değişiklik olmadı değişimden sonra 1 ay kullandım. Aynı hatayı verdi. Kalerifer dede e.4 de ditlayip ditlayip belir zaman sonra kendisi e-4 hatasından çıkıp çalışıyor. Bu konuda yardımlarınızı bekler iyi çalışmalar dilerim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ramazan Bey… Makalemizi incelediyseniz eğer kullandığınız modelde E3 arızası baca sistemi-hava akış sorunudur. E4 arızası ise düşük basınç sorunudur. Arızanın muhtemel sebepleri de makalemizde detaylı olarak sunulmuştur. Cihaz çok sık E4 arızası veriyorsa ve gözle görülür su akıntısı yoksa; sıva altı tesisat kaçağı olabilir, eşanjör kireçlenmesi veya genleşme tankı sorunu olabilir. Harici olarak E3 arızasında kombiniz hermetik olduğu için; baca sistemi dahil, fan, prosestat, kart gibi parçaları kontrol etmek gerekir. Cihaza sürekli su basmak veya cihazı sürekli resetlemek çözüm değildir maalesef. Bu konuda teknik yardım almak isterseniz bize; 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

 4. Mehmet Akif Yörük dedi ki:

  Merhaba evimde kullandığım kombi airfel minimax 24ff sıcak su kullanırken su bazen elinizi yakıyor arkası sıra normal musluk suyu sıcaklığında akıyor derecesi 35 derece ile 65 derece arasında değişiyor kombi 65 dereceyi görünce kendiliğinden kapanıp suyun derecesi 35 ı görünce ateslemeye başlıyor.sıkıntı ntc sensor ünden midir? Yoksa sıcak su akış tirubininden mıdır? Şimdiden ilginize teşekkür ederim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Akif Bey… Sıcak su arızaları maalesef ki sadece sensör veya tribüne bağlı olmuyor. Sudaki dalgalanma durumu; kart, üç yollu vana, eşanjör gibi birçok parçaya da bağlı olabiliyor. Sorunu yerinde görüp incelemek gerekiyor. Yani bu konuda servis yardımı almanız gerekiyor.

 5. HİCABİ MUCUR dedi ki:

  merhaba bende airfel minimax 24 ff kombi var sıcak suda mutfak iyi ısıtıyor lakin banyoda 42 dereceyi geçmiyor sorun nerden kaynaklanıyor olabilir yardımcı olursanız seviniriz teşekkürler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hicabi Mucur… Kombide bir sorun olsa mutfak suyunda da aynı durumu yaşarsınız. Tek bir tarafta böyle bir durum söz konusu ise; banyo batarya-musluğunda sorun olabilir, batarya-musluk filtresinde tıkanma olabilir veya banyoya gelen tesisatınızda tıkanıklık gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu durumlar için uzman bir tesisatçıdan yardım almalısınız.

Petek Yıkama