444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Airfel MINIMAX 24 FF Arıza Kodlarıslogan
down
Paylaş:

Airfel MINIMAX 24 FF Hata Kodları

Önemli Bilgi: Makalemizde yer alan bilgiler Airfel MINIMAX 24 FF / LOGIC 24 FF / DIALOG 24 FF model kombilerde karşılaşılan arıza durumları ve arızaların çözüm bilgileridir.

Airfel MINIMAX 24 FF Arıza Kodları

 1. E1 Arıza Kodu Alev kesintisi sorunu.
 • Çözüm Bu arıza durumunda LED lamba kırmızı renkte yanar. Bu gibi sorunlarda önce dairenizdeki gazı kontrol etmeniz gerekir. Dairenizde gaz var mı? Ocağınız doğalgazlıysa ocağınız yanıyor mu? Bu kontrolleri yapın. Dairenizde gaz olduğundan eminseniz cihazı “off” konumuna getirin birkaç saniye sonra bir önceki konumu (yaz veya kış konumu) neyse o konuma geri alın. Bu işlemi de arka arkaya birkaç kez tekrar edin. Yine de sorunda bir düzelme durumu olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekir. Bu gibi sorunlarda; gaz armatörü, elektronik kart, iyon veya ateşleme elektrodunda problem olabilir. Yine de uzman ekiplerce sorunun yerinde görülmesi gerekir.
 1. E2 Arıza Kodu Aşırı sıcaklık sorunu.
 • Çözüm Kalorifer tesisatındaki suyun sıcaklığının maksimum değeri geçtiğini belirtir. Bu durumda LED lamba kırmızı renkte yanar. Cihazı önce birkaç kez kapatıp açın. Basınç değerine bakın, basınç düşükse kombiye su basın. Kombi altındaki tesisat vanalarının ve kalorifer vanalarının açık olduğundan emin olun. Uygulamalardan sonra yine de sorunda düzelme olmuyorsa; tesisatta ya da filtrelerde tıkanma olabilir, ana eşanjörde kireçlenme olabilir, pompada sorun olabilir, üç yollu vana arızalı olabilir. Yine de net teşhis için servis çağırmalısınız.
 1. E3 Arıza Kodu Atık gaz sorunu.
 • Çözüm Baca sisteminde tıkanma olabilir ya da baca çekişinde problem olabilir. LED ekran kırmızı renkte yanar. Bu gibi durumlarda cihaz bacalıysa baca çekişi kontrol edilmelidir. Baca tıkalıysa temizlenmeli, çekmiyorsa çekiş kuvvetlendirilmeli, baca sensörü kontrol edilerek sorun görülürse değiştirilmelidir. Cihaz hermetikse eğer; fan, anakart, prosestat gibi parçalar ile baca kontrol edilmeli, sorun neyse onarımı yapılmalıdır.
 1. E4 Arıza Kodu Kalorifer devresi su basıncı yetersiz.
 • Çözüm Panelin sağında yer alan bar göstergesine bakacak olursanız eğer 1 barın altını gösterir. Kombi tesisatındaki suyun yetersiz olduğunu belirten bu arıza durumunda kombiye su basmak ve basıncı yükseltmek gerekir. Kombinin sağ altında yer alan “siyah doldurma musluğu” nu sola çevirerek bar göstergesini takip etmeli ve basıncı 1,5 bara kadar yükseltmelisiniz. İşlem sonrası sorun düzelir. Düzelme olmazsa, işlemi yapamazsanız veya işlemi çok sık yapıyorsanız servis yardımı almalısınız.
 1. E6 Arıza Kodu Kullanım suyu sensör sorunu.
 • Çözüm Sıcak su ntc si olarak da adlandırabileceğimiz sensörde, sensör bağlantılarında ya da borularında problem olabilir. Teşhis yapılması adına servis çağırmanız gerekir.
 1. E7 Arıza Kodu Kalorifer sensör sorunu.
 • Çözüm Isıtma ntc sinde yani sensörde, sensör bağlantıları ya da borularında sorun olabileceğini belirten uyarı kodudur. Bu durumda hiçbir işlem yapmadan servis çağırmalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.