Airfel Family 24-28 Arıza Kodları

Airfel Family 24-28 Hata Kodları

 1. 10 Arıza Kodu Alev engelleme sorunu.
 • Çözüm Ateşleme sisteminde sorun olabileceğini belirtir. Bu arıza durumunda önce konut içindeki gazı ve kombiye gelen gazı kontrol edin. Gaz vanalarının açık olup kombinize gaz geldiğinden emin olmanız gerekir. Kombiye gaz geliyorsa cihaza reset atmanız gerekir. Resetleme işlemi ile sorun giderilebilir. Ancak resetleme sonrası da arıza devam ederse eğer; anakartta, elektrotlarda ya da gaz grubunda sorun olabilir. Arıza çözümü için servisi aramalısınız.
 1. 20 Arıza Kodu Sınırlama termostatı sorunu.
 • Çözüm Bu arıza durumu ile karşılaştığınız zaman cihaza servis öncesi reset atmalısınız. Resetleme sonrasında arıza düzelmez ve devam ederse eğer servisi arayarak yardım almalısınız.

Airfel Family 24-28 Arıza Kodları

 1. 21 Arıza Kodu Brülör termostatı sorunu.
 • Çözüm Arıza durumunda öncelikle cihazı resetlemeyi deneyin. Resetleme uygulaması sonrası arıza durumunda düzelme olmaz ise cihaza müdahalede bulunmadan servisi arayarak yardımı almalısınız.
 1. 30/31 Arıza Kodu Duman çıkışı ya da hava basınç anahtarı sorunu.
 • Çözüm Hava basınç anahtarında sorun olabileceğini bildiren arıza kodudur. Bu arıza durumu ile karşılaştığınız zaman cihaza müdahale etmemelisiniz. Atık gaz tahliyesinde sorun olabileceğini belirten bu arıza durumunda prosestat, fan ya da anakart arızası söz konusu olabilir. Teknik açıdan arıza tespit ve onarımı için mutlaka servisi aramalısınız.
 1. 40 Arıza Kodu Yetersiz sistem su basıncı uyarısı.
 • Çözüm Sistem basıncının düşük olduğunu belirtir. Bu durumda kombi basıncı düşüktür ve düşük olduğu için cihaz uyarı verir. Bu arıza durumu ile karşılaşırsanız eğer cihaza su basmanız gerektiğini bilmelisiniz. Kombi altında monteli durumda olan doldurma musluğunu sola çevirip basınç değeri 1,5 olana kadar sisteme su basmalısınız. Su basma işleminden sonra arıza düzelir. Düzelme olmadığı taktirde cihazı resetlemeniz yeterlidir. Resetleme sonrası sorun düzelmezse servisi aramalısınız.
 1. 41 Arıza Kodu Yetersiz sistem su basıncı sebebi ile kilitlenme.
 • Çözüm Cihaz önce 40 arıza kodunu vermiş fakat müdahale geciktiği için sistem zarar görmesin diye kombi kilitlenmiş. Kombi su basıncını kontrol edin. Basıncı 1,5 e kadar yükseltin yani kombiye doldurma musluğu ile su basın. Sorun düzelecektir. İşlemi yapamazsanız, işlem sonrasında arıza düzelmez ise servisi arayabilirsiniz.
 1. 42 Arıza Kodu Su basınç dönüştürücüsü sorunu.
 • Çözüm Servis öncesi cihaza müdahalede bulunmadan mutlaka servisi aramalısınız.
 1. 50 Arıza Kodu Yanlış alev sinyali.
 • Çözüm Böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman önce resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrasında arıza durumunda eğer bir düzelme durumu olmuyor ise servisi aramanız gerekmektedir. Anakart, gaz grubu ya da iyonizasyon elektrodu gibi parçalarda sorun olabilir. Yine de net teşhis ve arıza onarımı için işi uzmanına bırakmalısınız.
 1. 51/59 Arıza Kodu Anakart arızası.
 • Çözüm Bu iki arıza kodu da genel anlamda anakartta sorun olabileceğini belirtir. Cihazın beyni görevinde olan anakartın arızalanması sebebi ile tamir ya da değişim uygulaması gerekebilir. Bu konudaki yardımları almak üzere Airfel Servisi’ni aramanız gerekmektedir.
 1. 60 Arıza Kodu Sıcak su probu sorunu.
 • Çözüm Sıcak su sensör arızası diyebiliriz. Bu arıza durumunda cihazınıza hiçbir müdahalede bulunmadan direk servisi aramalısınız. Sensörün arızalı olması, sensör borularında nem olması veya sensör kablolarında problem olması nedeni ile sorun yaşanır. Bu sorunda parça değişimi gerekebileceğinden mutlaka uzman desteği almalısınız.
 1. 71 Arıza Kodu Primer prob sorunu.
 • Çözüm Cihaza herhangi bir müdahalede bulunmadan arıza tespit ve onarımı için mutlaka uzman yardımı almalısınız..
 1. 77 Arıza Kodu Düşük sıcaklık termostatı sorunu.
 • Çözüm Böyle bir sorunda cihaza müdahale etmeksizin arıza tespit ve onarımı için servisi aramalısınız.
 1. J0 Arıza Kodu Ekran kartı ile anakart arasında bağlantı yok.
 • Çözüm Ekran kartına önceden müdahale edildi ise yanlış takılmış olabilir, kombiye uygun olmayabilir ya da ayarlarında sorun olabilir. Müdahale edilmedi ise anakart arızalı olabilir. Bu arıza durumunda cihaza hiçbir müdahalede bulunmadan servis yardımı almalısınız.
 1. J1 Arıza Kodu Uzaktan kumanda paneli ile bağlantı sorunu.
 • Çözüm Uzaktan kumanda paneli ile bağlantı olmadığını belirten bu arıza durumunda kablolarda sorun olabilir. Anakart arızası da söz konusu olabilir. Arızanın teşhis edilerek onarılması için mutlaka servis yardımı almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Petek Yıkama