444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Airfel Digifel Premix C1 56 Arızasıslogan
down
Paylaş:

Airfel Digifel Premix C1 56 Arıza Kodu Çözümü

Voltaj problemidir. Konuta ve Digifel Premix model kombiye voltajın düzenli gelmediğini ve bu sebeple arızaya geçtiğini belirtir.

Airfel Digifel Premix C1 56 Arızası nda Tüketici Ne Yapmalı?

Digifel Premix model kombilerde karşılaşılan bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunamazsınız. Cihaz bu durumda otomatik resetlenecektir. Sorunun yaşanılmasındaki sebep konuta gelen voltajın düzenli olmamasıdır. Bu durumda elektrikçi çağırarak öncelikle konutunuza gelen voltajı ölçtürebilirsiniz. Voltaj ölçümü sonrasında düşük ya da yüksek çıkar ise elektrikçi önerilerine uyulabilir. Fakat normal çıkarsa eğer Digifel Premix model kombi düzgün gelmeyen voltaj sebebi ile arızalanmış demektir. Bu durumda Airfel Servisi yardımı almalısınız.

Airfel Digifel Premix C1 56 Arızası nın Çözümü:

  • Digifel Premix kombide anakart arızası Kombinizde voltaj sorunu varsa ve cihaz otomatik resetlenmesine rağmen uzun süre beklediğiniz halde arıza durumunda düzelme olmuyorsa, voltajı ölçtürdüğünüzde normal (220 volt) çıkıyorsa bu durumda anakart arızası ile karşı karşıyasınız demektir. Çünkü anakart düşük veya yüksek gelen voltaj sebebi ile arızalanabilmekte veya yanabilmektedir. Bu durumda çözüm için anakarta uzman servis ekibi tarafından müdahale edilmelidir. Parça yandıysa veya hasar gördüyse anakart tamiri de yapılabilir. Kullanıcı talebi veya kartın arıza durumuna göre değişim işlemi yapılarak da sorun çözümlenebilir.

Ancak arıza durumu tekrar edebileceğinden yine bu sorunla karşılaşmamak için mutlaka “Kombi Regülatörü” cihazı kullanın.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.