444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Airfel Digifel Duo Arıza Kodlarıslogan
down
Paylaş:

Airfel Digifel Duo Hata Kodları

Digifel Duo model kombiler arızaya geçtiği zaman ekranda anahtar simgesi belirir. Bu durumda reset düğmesine basarsanız oluşan hata kodu ekranda belirecektir. Bu şekilde hangi sorunun yaşanıldığını anlayabilirsiniz.

Makalemizde sunacağımız bilgiler; Airfel Digifel 24 KW KB2-24CE/ Digifel Duo 24 KW KM1-24CE/ Digifel Duo 28 KW KM1-28CE model hermetik kombiler içindir.

 1. LP Arıza Kodu Düşük su basınç sorunudur.
 • Çözüm Ekranda böyle bir hata kodu belirdiği zaman kombinin suyu az demektir. Yani bu durumda cihaza su basmanız gerekmektedir. Su basıncı 1 barın altındadır ve bu değeri 1,5 bara çıkarmanız gerekmektedir. İşlemi doldurma musluğu ile yapabilirsiniz. Digifel Duo kombinin sağ altındaki mavi doldurma musluğunu sola çevirerek açmalı ve sol alt kısımda bulunan bar göstergesi 1,5 olana kadar kombiye su basmalısınız. Basıncı yükselttikten sonra doldurma musluğunu sağa çevirip kapatmayı unutmayın. Sorun çözümlenecektir. Düzelme olmazsa eğer kalorifer düğmesinin solundaki “R” harfindeki kırmızı butona 3 saniye kadar basılı tutarak resetleme işlemi yapabilirsiniz.

 1. HL Arıza Kodu Limit termostat sorunudur.
 • Çözüm Kalorifer gidiş suyunun 100°C üzerinde olduğunu belirtir. Bu durumda limit termostat cihazı emniyete alır ve aşırı sıcaklıktan korur. Cihaz bu sebeple arızaya geçer. Bu durumda cihazın susuz çalışmadığından emin olmalısınız. Yani bar değeri düşük ise su basmalısınız. Birkaç kez de resetleme işlemi yapabilirsiniz. Sorunun düzelmediği durumlarda Airfel Servisi yardımı almalısınız. Cihazınızda; pompa sıkışıklığı, kalorifer filtresinde tıkanma, ana eşanjörde kireçlenme, üç yollu vanada konum değiştirme gibi durumlar söz konusu olabilir. Net tespit için mutlaka uzmanı tarafından yerinde görülmesi gerekir.
 1. AF Arıza Kodu Prosestatın devrede olduğunu belirtir.
 • Çözüm Baca sisteminde ya da prosestatta sorun olduğu zaman güvenlik amacı ile elektronik kart bu hata kodunu ekranda belirtir. Bu gibi durumlarda genel olarak hava akış sorunu da yaşanıyor diyebiliriz. Prosestatın yanı sıra; anakart ya da fan arızası da olabilir, baca yerinden çıkmış olabilir. Net tespitin yapılması ve soruna müdahale edilmesi açısından uzman yardımı almalısınız.
 1. Hb Arıza Kodu Kalorifer sensörü sorunudur.
 • Çözüm Kalorifer gidiş borusu üstünde yer alan kalorifer ntc sinde sorun olması ya da kablolarda kısa devre-kopma gibi durumlar söz konusu olduğunda bu hata kodu ekranda belirmektedir. Teknik açıdan net tespit ve çözüm adına sorunun yerinde görülmesi gerekir. Bu nedenle de uzman yardımı alın.
 1. db Arıza Kodu Kullanım suyu sensörü sorunudur.
 • Çözüm Kullanım suyu çıkış borusu üstünde yer alan sıcak su ntc sinde sorun olması ya da kablolarda kısa devre-kopma olması gibi durumlarda bu sorun ekranda belirir. Bu durumun birden çok sebebi olabileceğinden kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden servis yardımı almalısınız.
 1. bC Arıza Kodu Brülörde kontrol sorunu ya da ateşleme görülmedi.
 • Çözüm Brülörde yanma oluşmadığı zaman bu hata kodu ekranda belirir. Bu gibi durumlarda önemli olan konutunuzda gazın olmasıdır. Gaz yoksa bu sebeple sorun yaşanıyordur. Digifel Duo kombinize gaz geldiğinden kesin olarak eminseniz eğer resetleme işlemi yapabilirsiniz. Maksimum 3 kez resetleme işlemi yapabilirsiniz. İşlem sonrasında sorun düzelmezse eğer yapabileceğinize başka bir işlem yoktur. Ateşleme sorunlarında; gaz armatörü, anakart, iyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilmektedir. Net tespit ve sorunun çözümlenmesi için Airfel Servisi’ni aramalısınız.
 1. C1 Arıza Kodu 01 arıza koduna benzer. Gaz valfi modülasyon sorunudur.
 • Çözüm Gaz valfi bobinlerine yeteri kadar voltaj ve akım gelmediğinde ekranda bu hata kodu yer alır. Cihaz bu durumda çalışmayacak yani ateşleme yapmayacaktır. Bu gibi arıza durumlarında yapılması gereken şey servis yardımı almaktır. Net parça tespiti ve çözümü için işi uzmanına bırakmanız gerekmektedir.
 1. A5 Arıza Kodu Prosestat kontağı kapalı ya da kararsızlık var.
 • Çözüm Digifel Duo model kombinin ateşleme yapması sırasında; fan, prosestat, gaz valfinin açılması, ateşleme elektrodunun devreye girmesi ve iyonizasyonun oluşması sıralamasında bir sorun olduğunu belirtir. Elektronik kart ekranda bu hata kodunu vererek cihazı koruma altına alır. Bu durumda net tespit yapılması ve sorunun çözümlenmesi adına Airfel Servisi’ni aramanız gerekmektedir.
 1. Fr Arıza Kodu Donma sorunudur.
 • Çözüm Kalorifer sensörünün 1°C sıcaklığı algıladığı zaman ana eşanjörde donma tespit eder. Bu durumda elektronik kart ekranda bu hata kodunu gösterir. Bu durumda Digifel Duo model kombideki su boşaltılmalıdır. Sonrasında cihaz şalterinden kapatılmalıdır. Gaz vanası kapatılarak ana eşanjördeki ısı 5°C olana kadar beklenilmelidir. Bu işlemleri konusunda uzman teknisyen yapabilir. Uygulama sonrasında parçalarda sorun var ise tespit edilir ve ona göre gereken müdahale yapılır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (50 Yorum)

   1. Merhaba İsmail Bey… Dairede elektrik olmasına karşın kombi ekranına elektrik gelmiyorsa muhtemel sebep anakart arızasıdır. Kullanıcı olarak sizin yapabileceğiniz bir işlem bulunmuyor. Servis yardımı almanız gerekir.

   2. Yaklaşik bir aydir AF hata kodu ile uğrasiyoruz 1 saat önce yetkili servis geldi beynin bozuk oldugunu ve 490 tl civarinda yapim bedeli alacagini soyledi gittiklerinden beridir de HL hata kodu veriyor cok merak eddim yukarida yazanlarla gelen servisin soylediklerinin arasinda hicbir iliski bulamadim size soruyorum hayroluyor insallah

    1. Merhaba Yusuf Bey… AF arızası atık gaz devresi sorunu, HL arızası aşırı ısınma sorunu. AF arızasında biz de makalemizde zaten anakarta bağlı bir arıza olabileceğini belirtmişiz. Servisin verdiği bilgilerle bizim sunduğumuz bilgiler arasında nasıl hiçbir ilişki bulamadınız anlamadım? Size AF arızası için beyninin bozuk olduğunu belirtmişler. Kombide beyin anakarttır. Biz de zaten AF arıza kodu açıklamamızda prosestat, fan ya da anakart arızası demişiz. Servis gittikten sonra cihazınız farklı bir arızaya geçmiş. Bu arıza durumu hakkındaki detaylar da yine makalemizde yazıyor. Anlamadığınız konu neyse belirtin size ona göre yardımcı olmaya çalışalım. Ayrıca servis size sanırım anakartın değişimi için 490 ₺ kadar fiyat bilgisi vermiş. Biz firma olarak bu maliyet tutarından daha düşük bir maliyete anakart tamiri yapıyoruz. Bu konuda da bilgi ve yardım almak için bize ulaşabilirsiniz.

     1. Kocaeli dilovasına hizmet vermektemisiniz ?
      490 Tl istediler standart ucretiniz ne kadar sizin yardimci olursaniz memnun olurum

      1. Merhaba Yusuf Bey… Tabi ki Kocaeli Dilovası ilçesine hizmetimiz bulunuyor. Anakartı teste alıyoruz, test sonrası masraf bilgisi veriliyor. Yani aslında ekiplerin yerinde görmesi gerekir. Ancak ortalama fiyat bilgisi için 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayarak ekiplerimizle görüşebilirsiniz.

     2. Yukarida yazan anlamadigim konu Hl arizasinda 100* oldugununda ariza verir diyor ekranda derece 40 derece gosteriyor

      1. Hayır Yusuf Bey… Siz durumu yanlış anlamışsınız. Makalemizde kalorifer gidiş sıcaklığı 100°C üzerindeyse HL sorunu yaşanır diyoruz. Yani bu kalorifer gidiş sensörü tarafından hissedilen, algılanan sıcaklığın 100°C olduğunu belirtir. Bunu ekrana her zaman yansıtmaz. Yani kombinizde şöyle bir sorun var; cihaz içerisinde bulunan suyu tesisatta dolaştıramıyor. Bu yüzden sensör tarafından hissedilen sıcaklık maksimum değerin üzerinde. Biz orada sıcaklık 100°C ye geldiğinde cihaz arızaya geçer demiyoruz, sensör tarafından hissedilen sıcaklık yüksek olduğu için cihaz arızaya geçmiş diyoruz.

      2. Verdiğiniz bilgiler icin tesekkur ederim kolay gelsin sizlere

  1. Airfel digifel duo kombi kullanmaktayım kombinin ekrandaki ışık devamlı yanmakta ısı göstergesi 51 52 gösteriyor devamlı çalışıyor kombi galiba kullanmasakta bazende sıçak şu kesintisi oluyor çoğu kez duşta yarıda kaldım yardım ederseniz sevinirim saygılarımla

   1. Merhaba Onur Bey… Ekrandaki ısı göstergesi normal. Ancak sıcak suda sorun var. Sıcak su kesintilerinin yanı sıcak suyun soğumasının birçok sebebi vardır. Ekranda bir arıza kodu belirmediği için de bu sorunla alakalı tahmini bilgi veremiyoruz maalesef. Kullanıcı olarak sizin yapabileceğiniz herhangi bir işlem de olmadığı için servis yardımı almalısınız. Sorun ancak yerinde görülürse bir tespit yapılarak arıza giderilebilir.

  2. Merhabalar. Kombi ekranında bir arıza kodu göstermemektedir. Ancak sabah uyandığımızda petek ayarı kapalı olmasına rağmen petekler ateş gibiydi. Bunun nedeni nedir acaba? Resetlememize rağmen düzelmedi. Sorunu nasıl çözebilirim?

   1. Merhaba Sezer Bey… Kombi yaz konumunda eğer tüm petekleri ısıtıyorsa üç yollu vana arızası vardır. Sıcak suyu kalorifere kaçırıyordur. Kombiye yakın birkaç petekte ısı oluyorsa bu normaldir. Çünkü her kombi bu şekilde çalışır.

   1. Merhaba Musa Bey… Ekranda petek işareti çıkıyorsa eğer kombiyi yaz konumuna alamamış olabilirsiniz veya kombinizde bir sorun vardır yaz konumunda petekleri de ısıtır. Öncelikle kombiyi yaz konumuna aldığınızdan emin olun. Yaz konumunda ekranda sıcak su derecesi ile sadece musluk sembolü belirir. Bu konumu seçerek cihazı denemeye alın. Yine petek sembolü çıkıp peteklerinizde ısı durumu oluyorsa üç yollu vana veya elektronik kart arızası olabilir. Net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir.

  3. iyi günler kombi çalışıyor fakat 24 dereceye gelince ekranda anahtar işareti çıkıyor suyu ısıtmıyor birkaç defa reset atmama rağmen herhangi bi düzelme olmadı yardımcı olabilirmisiniz

   1. Merhaba İsmail Bey… Kombinizde sıcak su arızası var. Normalde su ısındıkça ekrandaki derecenin 24°C üzerinde olması gerekir. Anahtar sembolü çıkıyorsa bu cihazın arızaya geçtiği anlamına gelir. Resetleme işlemi yaptığınızda da genelde ekranda bir hata kodu belirmesi gerekir. Hata kodu beliriyorsa hata kodunu bize söylemeniz gerekir ki arıza durumu hakkında tahmini bir bilgi aktaralım. Hiçbir hata kodu çıkmıyorsa sorunu net olarak bulmamız için yerinde görmemiz gerekir. Bu durum için bi servis yardımı almanız gerekir.

   1. Merhaba Durak Şahin… A arıza kodunun yanında mutlaka bir harf ya da rakam belirmesi gerekir. Mesela AF veya A5 gibi… Bu şekilde arıza kodunu net belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

   1. Merhaba Mesut Bey… Airfel Digifel Duo model kombilerde 6C uyarısı yok. BC uyarısı olabilir büyük ihtimalle. BC uyarısı gaz yokluğu sorunudur. Brülörde yanma olmadığını belirtir. Öncelikle dairenizde gaz olduğundan, gaz kesintisi olmadığından emin olun. Gaz varsa eğer resetleme işlemini birkaç kez daha tekrar edin. Yine de sonuç alamıyorsanız ve arıza durumu devam ediyorsa servis yardımı almalısınız.

  4. alttan ısıtmada sorun yaşıyorum.sıcak suda hiçbir problem yok.yerden ısıtmayı açtığımda ise kombi çalışıyor ve altındaki borular sadece 1-2 dakikalığına ısınıyor sonra yeniden buz gibi oluyor.bütün gün calıştırsam da yerler hiç ısınmıyor. tesisatın havasını aldım,su basıncı yerinde sizce sorun nedir.

   1. Merhaba Hüseyin Bey… Tesisatınızda tıkanma olabilir, tesisat temizliği gerekebilir veya kombi parçalarında sorun olabilir. Net bilgi vermek için sorunu yerinde görmek gerekir. Bu yüzden servis yardımı almalısınız.

  5. Merhaba ,
   Dijital gösterge de derece 35 derece devamlı yanıp sönüyor ve sürekli çalışıyor kombi su basınçı 1,5 bar da sorun nedir acaba_?

   1. Merhaba Durmuş Bey.. Airfel Digifel Duo model kombilerde kalorifer ve sıcak su sistemi için en düşük sıcaklık ayarı 35°C den başlar. Düşük sıcaklıkta olduğu için cihaz sürekli çalışıyor olabilir. Dereceyi artırın ve deneme yapın, yine aynı durum varsa eğer servis yardımı almanız gerekir.

  6. slm kombi yi açıyorum yanmaya başlayınca 15 saniye yanıyor sönüyor 5 saniye sonra tekrar yanıyor devamlı böyle arızası ne olabilir

   1. Merhaba Salih Bey… Bu durum anladığım kadarıyla kalorifer konumunda yaşanıyor. Kombiyi düşük sıcaklıkta kullanıyorsanız eğer bu durum normaldir. Yani çok sık devreye girip çıkabilir. Dereceyi artırarak cihazı yeniden deneyin. Yine aynı durum varsa eğer servis müdahalesi gerekir. Net arıza tespiti için de sorunu yerinde görmek gerekir.

   1. Merhaba İsmail Bey… Airfel Digifel Duo model kombilerde 6c dediğiniz BC uyarısıdır. Yani gaz yokluğu sorunu. Dairenizde gaz olduğundan, kombinize de gaz geldiğinden emin olun. Resetleme işlemini birkaç kez daha deneyin. Arızada düzelme olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekir.

  7. Ustam benim sorunum sicak su açtiğimda 1. 2 saniye ateşleme oluyor hemen alev kaybolup derecenin solunda h harfi beliriyor.bir ustaya göre sensör sorunu.2 usta anakart sorunu.hangisi hakli.veya sizin düşücenizi alabilirmiyim

   1. Merhaba Mesut Bey… Kombi ekranında h dışında bir harf ya da rakam beliriyor mu? Öncelikle önemli olan budur. Çünkü arıza kodları cihazın hangi sistemde sorun yarattığını ifade eder ve müdahale de ona göre yapılır. Sadece H beliriyorsa bu muhtemelen harici bir sorundur ve harici sorunlar genel olarak anakarta bağlıdır. Tabi yine de sorunu yerinde görmek gerekir. İnceleyerek net bilgi verilebilir.

  8. Aırfel dıgıfel duo kombi kullaniyorum kombi kapali iken bile çalisiyor resetleme yapamiyorum R ye aliyorum kirmizi yanmiyor surekli 45 ile 50 arasinda çalisiyor

   1. Merhaba Kadir Bey… Kombinin sürekli çalışması, kapalıyken bile çalışması normal değildir. Bu bir kart arızası olabilir, ancak yine de sorunu yerinde görüp incelemek gerekir. Bu yüzden servis yardımı almanızı öneririz.

  9. airfel kpmbim bu sabah RF hatası verdi burda yazılanları denedim işe yaranadı serviisi aradım gelip anakartın bozuk olduğunu söyleyerek yenisini aldım bu doğru birşeymi sizce sorun anakarta bağlı birşey olması ve anakartın bozulması ne kadar doğrudur size danışayım istedim

   1. Merhaba Murat Bey… Kombiniz Fr arızası veriyorsa eğer bu donma sorunudur. Kombi donma arızası veriyorsa bu anakarta bağlı bir durum değildir. Yani daha çok eşanjör, pompa, üç yollu vana gibi parçalarda sorun olabilme ihtimali var. Kombi donma sorunu veriyorsa muhtemelen açık balkondadır. Ya da soğuk havaya maruz kalabilecek bir ortamdadır. Bu ortamın kapalı olması şarttır. Yani açık balkonda mutlaka balkonu kapattırın. Kombi ve altında bulunan tesisat vanaları dolap içine aldırın. Aksi halde havalar daha da soğuyacağı için bir kombi fiyatı kadar masraf çıkabilir.

   1. Merhaba Rıdvan Bey… 6C arızası dediğiniz BC arıza kodudur. Bu arıza kodu cihazda alev oluşmadığı zaman yaşanır. Yani brülörde yanma olmuyor alev algılanamıyorsa bu sorun yaşanır. Dairenizde gaz olduğundan ayrıca kombinize de gaz geldiğinden emin olun. Kombiye gaz geldiğinden eminseniz eğer birkaç kez arka arkaya kombiyi resetlemeyi deneyin. Yine de sorunda düzelme durumu olmuyorsa servis yardımı almanız gerekir. Yapabileceğiniz başka bir işlem bulunmuyor maalesef.

  10. Sureli suyu bosaltmasi gosterdigi derecede yanmamasi orn. Kapali oldugu halde yanmasi gibi sorun nasil halledilir yardimci olur musunuz?

   1. Merhaba Tülay Hanım… Kombinizde birkaç ayrı sorun var. Kombi öncelikle suyu boşalttığı için yani su akıttığı için bu soruna bakmak gerekir. Kombi parçalarında delinme, kırılma veya çatlama durumu olabilir. Hangi parçada veya parçalarda sorun varsa önce bu sorunun giderilmesi gerekir. Kombi ayarlanan sıcaklıkta yanmıyorsa peteklerin temizliği gerekebilir. Filtre tıkalı olabilir. Kombi kapalı olduğu halde yanmaz. Kombiyi tamamen kapattığınızda hiçbir konumda çalışmaz. Ancak yaz konumuna almanıza rağmen dairede yer alan tüm peteklerin ısındığından bahsediyorsanız bu da üç yollu vana, anakart gibi parçalara bağlıdır. Sorunların yerinde görülmesi daha sağlıklı olur. Bu yüzden bi servis yardımı almanızı öneririz.

   1. Merhaba Bozan Bey… Kombi basıncı 2,5-3 barın üstünde olmadığı sürece bir sorun teşkil etmez. Basınç zaten 3 barın üstüne çıkarsa kombi emniyet ventilinden su akıtır ve fazla suyu dışarıya tahliye eder. Yine de basıncı düşürmek isterseniz kombiye en yakın peteğin hava alma müşürünü açarak oradan su alabilirsiniz. Siz su aldıkça basınç düşecektir.

   1. Merhaba Sezgin Bey… Airfel kombilerde bC uyarısı gaz yokluğu-ateşleme arızasıdır. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlemler; dairenizde gaz kesintisi olmadığından emin olun. Tüm gaz vanalarını kontrol edin ve daireye gaz geldiğinden, kombiye gaz geldiğinden emin olun. Kombiye gaz geldiğinden eminseniz eğer “r” düğmesine basılı tutarak kombiyi resetleyin. Resetleme işlemini maksimum 3 kez arka arkaya tekrarlayın. Arıza yine düzelmiyorsa eğer yapabileceğiniz başka bir işlem yok. Bu arıza durumunda genelde; anakart, iyon-ateşleme elektrodu ve gaz valfi arızası karşımıza çıkmaktadır. Tabi net teşhisi ancak yerinde yapabiliriz. İzlemeniz gereken yol işi uzmanına bırakmaktır. Muhtemel parçaları sıraladık ancak müdahale etmeniz için değil, bilinçli tüketiciler olmanız içindir.

   1. Merhaba Seda Hanım… Kombi arızaya geçtiği zaman ekranda anahtar uyarısı verir. “R” düğmesine birkaç saniye kadar basılı tutun. Ya sorun düzelir ya da ekranda bir uyarı kodu belirmesi gerekir. Sorun düzelirse sıkıntı yok, cihazı kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak bir arıza kodu verirse bu arıza kodunu bize belirterek yardım alabilir ya da direk 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayarak durumu izah edebilir yine yardım alabilirsiniz.

  11. merhaba, sıcak su sürekli 40 C kulanmaktaydık, fakat artık 50 C üstüne getirdiğimizde ısıtmaya başladı. 40’lı C ‘lerde az ısıtıp ateşleme hemen duruyor. Problem hakkında yardımcı olabilir misiniz. model DIGIFEL DUO KM1-24CE

   1. Merhaba Orhan Bey… Airfel Digifel Duo model kombilerde sıcak su 35-55°C arasıdır. 40°C kullanım açısından idealdir ve 50°C civarı yüksek bir sıcaklıktır. Cihaz eğer 40°C civarına ayarlandığında devreye girmiyor veya devre dışı kalıyorsa bu bir sensör ya da kart arızası olabilir. Ancak yine de sorunu yerinde görmeden net bilgi vermek çok zor. Bu yüzden bi servis yardımı almanızı tavsiye ederiz. 444 1 837 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

  12. Hayırlı işler benim kombide hiçbir arıza kodu göstermiyor ama kalorifer ve sıcaksuyu açınca yanma olmuyor alev lambasıda yanmıyor sorun ne olabilir acaba kombi airfail dua dijital

   1. Merhaba Şerif Bey… Kombi bir uyarı-hata kodu verse bu konuda daha ayrıntılı bilgi aktarılabilir. Ancak cihaz bir uyarı vermediği için bu konuda tahmini de olsa uzaktan sorunu görmeden bilgi aktarmak çok zor. Kombide; sensör, kart, gaz valfi, fan, prosestat gibi birçok parçada sorun olabilme ihtimali var. Servis çağırarak cihazı kontrol ettirmenizi öneririz. Bizden yardım almak için de 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.