ÜCRETSİZ KOMBİ BAKIMI KAZANMAK İSTER MİSİNİZ ? DETAYLAR »
444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Airfel Kombide Anahtar İşareti Yanıyorslogan
down

Canlı Destek
Bağlan

Arızanı Çöz
Çözüme Git

Pratik Bilgiler
Hayatınızı Kolaylaştırın

Paylaş:

Airfel Kombide Anahtar İşareti Nedir?

Airfel kombide anahtar işareti yanıyor ise bu cihazın arızaya geçtiğini belirtir. Cihazda bir arıza durumu söz konusudur. Cihaz bu durumda arızaya bağlı çalışma yapmaz.

Airfel Kombide Anahtar İşareti Yanıyor ise Ne Yapılmalı?

► Anahtar işareti ekranın sol üst tarafında belirir ve cihaz bu durumda çalışmaz. Sorunun sebebini öğrenmek adına R harfinde olan küçük düğmeye basmanız yani cihaza reset atmanız gerekmektedir. Cihaza reset attığınız zaman ekranda direk arıza kodu belirecektir. Bu da cihazın hangi arızayı verdiğini gösterecektir.

Airfel Kombide Anahtar İşareti Yanıyor

→ Airfel kombilerde modele bağlı arıza kodları değişmektedir. Modeline göre anahtar simgesi yanıp R butonuna basıldığında bazen C ya da C1 ile başlayan bazen direk led ile gösterilen bazen de harfsiz direk rakam ile ekranda çıkan arıza kodları belirebilmektedir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (38 Yorum)

  1. Airfel digifix duo kombimizin ekrani surekli yanip yanip sönüyor sigortadan kapatmamiza ragmen reset atmamiza ragmen ayni

   1. Merhaba efendim… Cihazın ekran kartı veya elektronik kartı ile alakalı bir sorun olabilir. Net teşhis için yine de sorunu yerinde görmek gerekir. Servis yardımı almalısınız.

   1. Merhaba Celil Bey… Airfel kombinizin panelinde bulunan “R” düğmesine basın. Cihazınızın modeline göre düğme çok küçükse eğer kalem ucu ya da iğne ile basabilirsiniz. Kombi bu şekilde resetlenecektir. Resetleme sonrası ya arıza düzelir ya da ekranda bir uyarı kodu belirir. (mesela LP gibi) Uyarı kodu belirirse o kodu bize belirtin. Sorun nedir? yapılması gerekenler nelerdir? veya hangi parçalarda sorun olabilir? buradan size bilgi aktarmaya çalışalım.

  2. Reset düğmesine bastım LP diye düğmeye basınca oluyor düğmeye basılı tutmayınca yine anahtar yanıp sönüyor ne yapmalıyım

   1. Merhaba Sinan Bey… Airfel kombilerde LP düşük basınç uyarısıdır. Kombi basıncı düşük olduğu için bu uyarıyı veriyor. Kombi basıncını 1,5 bara kadar çıkarmalısınız. Kombinizin altında modele bağlı çevrilebilir plastik uçlu doldurma musluğu olacaktır (mavi ya da siyah renkte) bu parçayı sola doğru çevirin. Kombiden su sesi gelir. Basınç 1,5 bara gelene kadar kombiye su basın. İşlem sonrası doldurma musluğunu kapatın. Sorun düzelecektir.

   1. Merhaba Efendim… R düğmesine bastığınızda sorun düzelmiyorsa eğer ekranda hata kodu belirmesi gerekir. Ekranda hangi hata kodu beliriyor? Bize söylerseniz ona göre arıza durumu hakkında bilgi aktarabiliriz.

  3. merhaba efendim kombiömde anahtar düğmesi yanıp sönüyor resetledim lp işareti çıktı basıncı yükseltim r butonuna bastım yine olmadı kombi ateşlrme yapmıyor.

   1. Merhaba Hanifi Bey… Airfel kombilerde LP arıza kodu düşük su basınç arızasıdır. Kombiye su basmanıza rağmen arıza devam ediyorsa basınç sondasında sorun olabilir veya farklı arızalar da söz konusu olabilir. Arızanın teşhis edilerek onarılması açısından servis yardımı almanız gerekir.

     1. Merhaba Mehmet Bey… Airfel kombilerde RF hata kodu yok ama AF hata kodu olabilir mi? AF hata koduysa eğer prosestatın devreye girdiğini belirtir. Yani prosestat, fan, anakart gibi parçalarda sorun olabilir. Yine de net teşhis için soruna yerinde bakmak gerekir. Servis çağırmalısınız.

   1. Merhaba Turgay Bey… Kombinizde anahtar sembolü ile karşılaşıp resetleme işlemi yaptığınızda C1 kodundan sonra bir de rakam belirmesi gerekir. Mesela C1 33 gibi… Bu rakamı da belirtirseniz eğer yaşadığınız sorunun sebepleri ve çözümü hakkında bilgi aktarabiliriz.

  4. Airfel Digifel kombimizin sol üst köşesinde anahtar işareti yanıp sönüyor ve sarı bir ışık yanıyor ekranda bu sorunla ilgili çözümleri okudum reset atılması gerekiyor denilmiş fakat bizim kombimizde reset tuşu veya reset deliği yok veyahut biz bulamadık nasıl yapmamız gerekir teşekkürler…

   1. Merhaba Süleyman Bey… Kombinizin paneline bakın küçük bir “R” harfli düğme olacak. Düğme gibi görünmediği için bulamamış olabilirsiniz. İğne veya kalem ucuyla basarak resetleme işlemi yapabilirsiniz. Resetleme işlemi ile sorun düzelebilir veya ekranda bir hata kodu yer alabilir. Bu şekilde sorunu çözümleyebilir veya arıza kodu açıklamasına göre yaşadığınız sorunun sebeplerini öğrenebilirsiniz. Buradan bize de yazabilirsiniz arıza kodunu, size yardımcı olmaya çalışırız.

   1. Merhaba Suat Bey… Airfel kombilerde Fr uyarısı donma sorunudur. Yani kalorifer sensörü 1°C sıcaklık hissettiği zaman ana eşanjörde donma tespit eder ve yaşadığınız sorun da buna bağlıdır. Kombiniz açık balkonda ise dolap içine almanız gerekir. Bazen tek başına dolap bile yeterli olmayabiliyor. Kombi altındaki boruların da dolap içine alınması gerekiyor. Bu durumda maalesef ki kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için servis yardımı almalısınız.

   1. Merhaba Alperen Bey… Airfel kombilerde HL arızası aşırı ısınma sorunudur. Öncelikle kombi su basıncına bakın, 1 le 2 arasında olduğundan emin olun, basınç düşükse kombiye su basın. Kombi altındaki tesisat vanaları ile petek vanalarının açık olduğundan emin olun. Kombiyi birkaç kez arka arkaya resetleyin. Arıza durumunda yine de bir düzelme olmadıysa eğer servis yardımı almanız gerekir.

  5. Acil cevp anhatar resmi vardi resetledim harf cikti sonra kokten kapatim actim normale dondu yaninda alev isareti var normal mi sizce dikatimi once cekmemisti

   1. Merhaba Fatma Hanım… Resetleme sonrası ekranda beliren harflere göre arıza kodunun açıklamasına bakabilirdiniz, ancak cihazı kapatıp yeniden açmışsınız ve düzelmiş. Muhtemelen küçük bir aksaklık vardı resetlendiğinde düzeldi. Alev sembolü kombi kış konumunda yani petek ve sıcak su konumunda çalışırken ekranda belirir. Bu normal bir durumdur.

  6. Kombide anahtar işareti çikti resetledim 6C tarzi bi harf belirdi daha sonra 15 ve 16 sürekli olarak yanip sönmeye başladi

   1. Merhaba Seher Hanım… Airfel kombilerde BC arıza kodudur. BC arıza kodu gaz yokluğu sorunudur. Yani kombinizde ateşleme sorunu var. Dairenizde gaz var mı önce kontrol edin. Kombiye gaz geldiğinden emin olun. Gazla alakalı bir sorun yoksa eğer birkaç resetleme işlemi daha uygulayın. Ancak arızada düzelme olmaz, devam ederse servis müdahalesi gerekir. Servis çağırmanız lazım.

   1. Merhaba İbrahim Bey… Kombinizin panelinde “R” düğmesi olması lazım. Düğmeye birkaç saniye kadar basılı tutun. Cihaz ya düzelir ya da ekranda bir hata kodu verir. Düzelirse sorun yok, kullanmaya devam edebilirsiniz ancak düzelme olmaz da ekranda hata kodu verirse hata kodunu belirtin bize buradan bilgi aktarmaya çalışalım.

  7. Merhaba
   Sıcak su açıldığında bir sıcak bir soğuk akıyor sürekli sıcak akmıyor sebebi nedir

   İyi akşamlar

   1. Merhaba Rasim Bey… Cihaz bir arıza kodu veriyor olsa tahmini bilgi verebiliriz ancak anladığım kadarıyla cihaz bir hata kodu da vermiyor. Bu durumda birçok parçada sorun olabilir. Yani kombide bulunan neredeyse hemen her parça sıcak suda görev alır. Bu yüzden sorunu yerinde görüp bi tespit yapmak gerekir. Servis çağırmalısınız.

  8. selam benim airfel 10 yıllık kombim var kombi çalışıyor ama peteklere sıcak su vermiyor ve hep arızaya geçiyor kombi tamircisi çağırdım bana dediki diyaframı açan anahtar arızalı ama o parçayıda bulamıyoruz sizce arıza getirdiğim kombi tamircinin dediği gibimi sürekli sıcak su yani musluk simgesi yanıp sönüyor sıcak su ve şebeke suyu muslukları kombide kapalı olmasına rağmen yardımcı olursanız sevinirim

   1. Merhaba İsmail bey… Gelen arkadaşın dediği olabilir. Su şalteri takılı da kalıyor olabilir kapalıyken sıcak suda çalışmaya çalışıyor ise. Üç yollu vana olabilir. Airfel yetkili servisten arıza kaydı oluşturun mutlaka onlarda bu parça vardır.

  9. Merhaba 2 aydır airfel digifel duo kullanıyorum her pazar gunu sureklı 15 20 dakıka arayla anahtar ısaretı vıkıyor hafta ıcı hıc bır sıkıntı yok basınc 1.5 hafta sonu sureklı anahtar ısaretı cıkmasının sebebı nedır acaba kolay gelsın

   1. Merhaba Ali Bey… Airfel kombilerde anahtar simgesi çıktığı zaman resetleme işlemi yapın yani r düğmesine basın. Ekranda ya hata kodu belirir ya da cihaz düzelir. Cihazın özellikle hafta sonu bu sorunu vermesi şebeke basıncına bağlı olabilir. Ancak yine de sorunu gelip yerinde incelemek gerekir. R düğmesine basın, sorun düzelirse cihazı kullanmaya devam edin. Ekranda bir hata kodu verirse de hata kodunu bize yazın, yardımcı olmaya çalışalım.

   1. Merhaba Hayal Hanım… Airfel kombilerde anahtar sembolü cihazın arızaya geçtiğini belirtir. “r” düğmesine basın bir kez. Cihaz ya düzelir ya da ekranda farklı bir arıza kodu belirir. Arıza kodu belirirse bize buradan belirtin yardımcı olmaya çalışalım.

  10. Abi slm kombim airfel duo gunde 1 2 defa AF koduyla ariza veriyor servisi aradik hiçbişi yapmadan gitti çunku kombi onlar geldiğinde çalışiyor. niyeyse. Biz sıfır dairede oturuyoruz sizin elektrik şantiye elektriği güç yetersiz geliodur dedi gitti AF ariza koduna bakiyorum elektrikle alakasi yok. Bide sitede 30 a yakin aile bu kombiyi kullaniyor kimsede bu şikayet yok

   1. Merhaba Erdi Bey… Servis ekipleri geldiğinde cihaz AF uyarısı vermiyorsa net bir arıza teşhisi yapılamaz. Ancak yaşadığınız sorun prosestata bağlı bir arıza durumu. Yani prosestatın devreye girdiğini belirtir. Prosestat, anakart, fan gibi parçalarda sorun olabilme ihtimali var. Cihaz AF uyarısına geçtiğinde cihazı resetleyin. Düzelirse bu şekilde kullanmanız gerekir. Maksimum 3 resetleme sonrası düzelmezse o zaman net bir arıza teşhisi yapılabilir. O zaman servis çağırmanızı öneririz. Dairesel değil kombi ile alakalı bir arıza durumu var.