Airfel Kombide Anahtar İşareti Yanıyor

Airfel markalı kombilerde genelde karşılaşılan ve sebebi merak edilen bazı arıza durumları vardır. Bu arıza durumları genelde kullanıcılar tarafından yaşanılır fakat çözüm seçenekleri de her zaman merak edilir. Her modelde arıza kodları ayrıdır ve anlamları da değişmektedir. Bugün sunacağımız bilgiler Airfel Kombide Anahtar İşareti Yanıyor konusu ile alakalı olacaktır. Ekranda anahtar işareti olduğunda sorusunun sebepleri neler olabilir ya da bu durumda kullanıcı neler yapabilir? Merak edenler yazımızı okuyabilir.

Airfel Kombide Anahtar İşareti Yanıyor

Airfel Kombide Anahtar İşareti Yanıyor

Airfel kombide anahtar işareti ne demek diye merak edenler için bilgileri sunalım.

→ Airfel kombide anahtar işareti yanıyor ise bu cihazın arızaya geçtiğini belirtir. Cihazda bir arıza durumu söz konusudur. Cihaz bu durumda arızaya bağlı çalışma yapmaz.

Airfel Kombide Anahtar İşareti Yanıyorsa Ne Yapılmalı?

► Anahtar işareti ekranın sol üst tarafında belirir ve cihaz bu durumda çalışmaz. Sorunun sebebini öğrenmek adına R harfinde olan küçük düğmeye basmanız yani cihaza reset atmanız gerekmektedir. Cihaza reset attığınız zaman ekranda direk arıza kodu belirecektir. Bu da cihazın hangi arızayı verdiğini gösterecektir.

→ Airfel kombilerde modele bağlı arıza kodları değişmektedir. Modeline göre anahtar simgesi yanıp R butonuna basıldığında bazen C ya da C1 ile başlayan bazen direk led ile gösterilen bazen de harfsiz direk rakam ile ekranda çıkan arıza kodları belirebilmektedir.

Bu durumda ekranda yanan arıza koduna göre işlem yapılır. Arıza durumunun sebebini öğrenmek adına kullanım kılavuzunu inceleyebilir ya da yardım için bizleri arayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir