Airfel Kombide Anahtar İşareti Yanıyor

Airfel Kombide Anahtar İşareti Nedir?

Bu durum cihazın arızaya geçtiğini belirtir. Cihazda bir arıza durumu söz konusu olduğu için cihaz çalışmayacaktır.

Bu Durumda Kullanıcı Ne Yapmalı?

► Anahtar işareti ekranın sol üst tarafında belirir ve cihaz bu durumda çalışmaz. Bu durumda R harfinde olan küçük düğmeye basmanız gerekir. Bu şekilde cihazı resetlemiş olursunuz. Cihaza reset attığınız zaman ya ekranda bir hata kodu belirecektir ya da kombi normale dönecektir.

Bilmenizi İsteriz: Airfel kombilerde modele bağlı arıza kodları değişmektedir. Modeline göre anahtar simgesi yanıp R butonuna basıldığında bazen C ya da C1 ile başlayan, bazen direk led ile gösterilen, bazen de rakamsız direk harflerle ekranda çıkan arıza kodları belirebilmektedir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (168 Yorum)

 1. Mehmet Akif aydın dedi ki:

  Merhabalar, Airfel digifix marka kombimiz arıza verdi ve resetleme yaptığımda b1 hata kodu ekranda yazmakta.Kombiyi 5-6 defa resetleme yaptım ateşleme yaptı ve çalışmaya başladı, fakat 15 dakika çalıştıktan sonra tekrardan kapattı, yardımcı olabilir misiniz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Akif Bey… Kombide alevi kesen bir durum olduğu için cihaz devre dışı kalıyor. Ancak bu durumda kullanıcı olarak yapabileceğiniz tek işlem resetlemedir. Kombiyi arıza durumunda resetleyin. Arıza çok sık tekrar ederse veya resetleme işlemine rağmen düzelme olmazsa servis yardımı almanız gerekir.

 2. Duygu ünverdi dedi ki:

  Kombim A5 veriyor ve R ye basınca 27 gösteriyor dereceyi çalışmıyor ne yapmam lazım?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Duygu Hanım… Kombiniz baca sistemi hatası veriyor. Bir sebeple yeterli hava akışı sağlayamadığı için ateşlemeyi kesmiş. Kombi bu durumda çalışmaz. Ancak kullanıcı olarak yapabileceğiniz tek işlem kombiyi resetlemektir. Birkaç reset işlemine rağmen düzelme olmazsa servis yardımı almanız gerekir. Prosestat, fan, kart gibi parçaları ayrıca baca sistemini yerinde görüp kontrol etmek gerekir.

 3. Elmeddin huseynov dedi ki:

  Komide 18 dusuyor anahtar isaresi dusur (R) basiyorum yene calismuyor mavi duymeni aciyorum su doluyor yene calismuyor neden ol bilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Elmeddin Bey… Kombiniz C1 18 arızası veriyorsa bu düşük basınç arızasıdır ve kombiye 1.5 bara kadar su basmak gerekir. Ancak işlemi yapmanıza rağmen sorun düzelmezse birkaç reset işlemi deneyin. Yine düzelme olmazsa servis yardımı almanız gerekir. Kombi ekranda sadece 18 gösteriyorsa bu tesisat içerisindeki suyun sıcaklığı olabilir. Ancak cihaz resetlenmesine karşın düzelme olmuyorsa her şekilde servis yardımı almanız gerekir. Sorunu yerinde görmeden uzaktan bilgi aktarmak çok zor. Bu konuda uzman yardımı almalısınız.

 4. Didem dedi ki:

  Airfel digifel kombimde anahtar işareti yanıp sonuyo resetleme yapıyorum AF yazıyor ekrana ne yapmalıyım lütfen acil cevap

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Didem Hanım… Kombiniz baca sistemi hatası veriyor. Yani yeterli hava akışı sağlayamadığı için arızaya geçmiş. Kombiyi birkaç kez daha resetlemeyi deneyin. Düzelme olmazsa servis çağırmanız gerekir.

 5. baki gül dedi ki:

  merhaba airfel digifel duo kombimde ateşleme yaptıktan sonra ekran da petek ısı derecesi 35derecede ayarlı ama ateşlemeden sonra ekranda petek ısı dereceleri surekli degişiyor 60-45-53-39-….. bu şekilde gb. artı olarak ta ekran yanıp sonüyor ne yapmam lazımdır ? iyi çalışmalar

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Baki Bey… Sıcaklık derecelerinde görülen ani iniş çıkış durumları normal değildir. Bu durum genel olarak sensör, kart gibi parçalara bağlı olabilmektedir. Arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için servis yardımı almalısınız.

 6. Umut Özdemir dedi ki:

  Merhaba,
  Airfel kombide reset tuşuna 3 saniye bastıktan sonra 6C, hata kodunu alıyorum. Bununla ilgili bilgi rica etmekteyim. Teşekkürler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Umut Bey… Airfel kombilerde 6C değil bC uyarısı vardır. Muhtemelen bu arızadan bahsediyorsunuz. Bu arıza durumu ateşleme sistemine bağlıdır. Dairenizde gaz kesintisi olmadığından ve kombiye gaz geldiğinden emin olun. Gaz kesintisi yoksa, gaz vanaları açıksa ve kombiye gaz geldiğinden eminseniz, kombiyi yeniden resetlemeniz gerekir. Kombiyi arızadan çıkarmak için resetleme işlemini birkaç kez uygulayabilirsiniz. Buna rağmen arıza hala devam etmekte ise servis yardımı almalısınız. Cihazı yerinde inceleyip, kontrol etmek gerekir.

 7. Mahmut tekbıyık dedi ki:

  Merhaba airfel kombi sıcak su gelmiyor reset dügmesine bastım hb yazdı ekran da ne yapmam lazım

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mahmut Bey… Airfel kombilerde hb arızası sensör sorunudur. Kalorifer sensöründe, sensör bağlantı soketlerinde veya farklı aksamlarda sorun olabilir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem yok maalesef. Bu konuda servis yardımı almalısınız.

 8. Yasin dedi ki:

  Dün den beri anahtar işareti var ekranda resetledim halde gitmedi LP kodu geliyor onun için ne yapmam lazım

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yasin Bey… Airfel kombide LP uyarısı düşük basınç uyarısıdır. Kombi altında monteli durumda olan bar saatine (yuvarlak basınç göstergesine) bakın. 1 barın altını gösteriyordur. Yine kombiye monteli mavi renkteki musluğu sola çevirip açın. Su sesi duymanız gerekir. Su sesi duyduktan sonra bar göstergesine bakın. 1.5 bara gelince mavi musluğu sağa çevirip kapatın ve işlemi sonlandırın. Sorun düzelecektir. Düzelme olmazsa resetleme işlemi uygulamanız gerekir.

 9. Mehmet Necim Gültekin dedi ki:

  Merhaba basınç göstergesi 0 gösteriyor R tuşuna basınca LP çıkıyor. Mavi musluğu açınca su sesi geliyor kombi çalışmaya başlıyor ancak arka taraftaki metal ince borudan su geliyor. Mavi musluğu kapatınca arka taraftaki borudan bir müddet daha su geliyor basınç düşüyor ve kombi kapanıyor. Yardımcı olurmusunuz.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Kombiniz su akıttığı için basıncı sıfırlamış. Su akıntısı olduğu sürece kombiye su basmaya devam edersiniz. Buradaki problem basıncın düşmesi değil, kombinin su akıtmasıdır. Ancak kombi nereden, hangi parçadan su akıtıyor? bunu yerinde görmeden bilgi aktarmak çok zor. Bu konuda size yardımcı olmamızı istiyorsanız 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

 10. Gülcan Akcelik dedi ki:

  Buderus anahtar resmi var resetledim duzelmedi ve ünlem var

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Gülcan Hanım… Kombi ekranında bir hata kodu belirmesi gerekir. Anahtar sembolü ve ünlem beliriyorsa mutlaka bir kod da olması gerekir. Mesela 6A arızası gibi. Böyle bir hata kodu varsa bize buradan yazın, arıza durumuyla alakalı size yardımcı olmaya çalışalım.

 11. gurkan azak dedi ki:

  anahtar isareti var resetledim lp isareti cikti..basinc 0 mavi muslugu sola cevirdim ne su sesi geldi nede basinc yukseldi..ne olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Gürkan Bey… Kombi altındaki tesisat vanaları açıksa, dairenizde su kesintisi yoksa, buna rağmen doldurma musluğunu çevirdiğinizde su sesi gelmiyorsa doldurma musluğu bozuktur. Boşa dönüyordur ve değişimi gerekir. 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayarak bu konuda yardım alabilirsiniz.

 12. Filiz dedi ki:

  Merhaba. airfel digifix reset tuşu yok anaaht ara işareti var ve 13 diyor nasıl resetleyebilirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Filiz Hanım… Airfel Digifix kombilerde reset düğmesi var. Kırmızı küçük yuvarlak “r” olan yere sivri uçlu bir şeyle birkaç saniye basılı tutun. Bu şekilde cihazı resetlemiş olursunuz.

 13. Ökkes güner dedi ki:

  Kombim digifel premix c1 51 arızası veriyor, arızası nedir acaba, ne yapmamız gerekir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ökkeş Bey… Airfel Digifel Premix model kombiler yoğuşmalıdır. Yoğuşmalı kombilerdeki fan devirlidir. Kombiniz c1 51 yani fan devir hatası veriyor. Fan veya kart arızası olabilir. Cihazı birkaç kez resetlmeyi deneyin. Düzelme olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekir.

 14. Hatice bulut dedi ki:

  Kombide cr yazıyor ne anlama geliyor?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hatice Hanım… Airfel kombilerde cr arızası kullanım kılavuzunda yer almıyor. C1 arızası olabilir mi acaba? Ancak böyle olsa bile C1 sonrası bir rakam daha belirtmesi gerekir. Örneğin; C1 17 gibi. Böyle bir hata kodu veriyorsa bize yazın, yardımcı olmaya çalışalım.

 15. Cansel koca dedi ki:

  r tuşuna bassam da resetlemedi, suyunu aldım biraz düzeldi calısıyor, fakat soguk suyu acınca direk 17 21 ekrana cıkıyor anahtar işaretiyle birlikte

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Kombi sıcak su musluğu açılırsa eğer devreye girer soğuk suda devreye girmez Cansel Hanım. Belirttiğiniz 17 21 arızaları kullanım kılavuzunda yer almıyor. Yani belirttiğiniz şekilde bir hata kodu yok. C1 17 arızası yüksek basınç durumu. Petekten su alarak biraz basıncı düşürebilirsiniz. Yani basıncı 1,5 bara kadar düşürebilirsiniz. C1 21 de hava akışına bağlı bir sorun olabilir. Sorunları yerinde incelemek gerekir.

 16. Cansel koca dedi ki:

  merhabalar, kombide anahtar işareti gözüküyor ve su 2,4 a6 gözüküyor arada alev işareti geliyor fakat ısıtmıyor nasıl düzeltebilirim, r tuşuna bastım fakat düzelmedi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cansel Hanım… Muhtemelen “i” tuşuna basılı tutarak cihazın bilgi ekran kodlarına giriş yapmışsınız. A6= Kalorifer devresi su basınç değeridir. Tesisat basıncı 2.4 yani çok yüksek değil. Kalorifer simgeli “-” tuşun basarak bu menüden çıkış yapmalısınız. Anahtar sembolü belirdiğinde sadece “R” tuşuna birkaç saniye kadar basılı tutmanız gerekir. Ekranda bir hata kodu çıkarsa bize buradan belirtebilirsiniz. Ancak hata kodu çıkmıyor ve cihaz çok sık anahtar uyarısına geçiyorsa servis yardımı almalısınız.

 17. AYDIN SUBAŞI dedi ki:

  Kombim sürekli ateşleme yapıyor ve bir süre sonra ekranda anahtar işaretiyle birlikte 30 derece kalıyor ve çalışmıyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Aydın Bey… Anahtar işareti makalemizde de belirttiğimiz gibi bir arıza durumudur. Resetlendiğinde cihaz ya düzelir ya da ekranda bir hata kodu belirmesi gerekir. Hata kodu yoksa eğer ve cihaz çok sık anahtar sembolü uyarısına geçiyorsa birçok sorun olabilir. Sorunu yerinde görüp incelememiz gerekiyor.

 18. Sefa Çelik dedi ki:

  Kolay gelsin kombim çalışırken ekranındaki sayılar sürekli değişiyor ve ayreten alev işareti bir geliyor bir gidiyir sorun nedir acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sefa Bey… Kombilerin hepsi (marka model veya çeşit fark etmiyor) sadece ısı ayarlaması yapılırken ekrana ayarladığınız sıcaklığı yansıtır. Birkaç saniye sonrasında ise ekranda tesisatta dolaşan suyun sıcaklığını yansıtır. Bu sıcaklık cihaz devreye girdiğinde yani ekranda alev sembolü belirdiğinde yükselir, cihaz dinlenmeye geçtiğinde yani alev sembolü söndüğünde düşer. Bu bir arıza değildir. Alev sembolü de dediğimiz gibi kombi devreye girip ısıtmaya geçtiğinde ekrana yansır, dinlenme aşamasında brülördeki alev söndüğü için ekrandan kaybolur. Cihazınızda bir sorun yok. Çalışma sistemi doğru ve olması gerektiği gibi.

 19. Ahu Aksu dedi ki:

  Airfel kombide alev işareti ne anlama geliyor ve nasıl düzeltebilirim rica etsem Bilgi verir misiniz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahu Hanım… Brülörde alev oluştuğu zaman yani kombi petekleri ısıtmaya başladığı zaman ekranda alev sembolü belirir. Petekler ısınıp cihaz dinlenmeye geçtiğinde alev sembolü ekrandan kaybolur. Bu durum düzeltilemez veya değiştirilemez. Çünkü arıza değildir. Her kombi bu şekilde çalışır.

 20. Ahmet Turan Deniz dedi ki:

  Airfel digifix kombi ekranda musluk işareti geldi problemmi var.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey… Kombi kış konumundayken ekranda musluk sembolü belirirse kombi sıcak su konumuna geçiş yapmıştır yani sıcak su musluğu açıktır ve kullanılır durumdadır. Sıcak su kullanılmadığı halde yani bir musluk açık olmadığı halde, kış konumunda olan bir kombi ekranda musluk sembolünü gösteriyorsa kalorifer devresini kapatmış demektir. Yani sadece bu durumda problem var denilebilir.

 21. Birgül mutllu dedi ki:

  Kombimin ekranı sürekli yanıp sönüyor ekranda ⁰c harfi var neden olur acaba ışık sönmüyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Birgül Hanım.. °C dediğimiz sıcaklık birimidir. Yani santigrat diyebiliriz. Bu birikim ekranda görünmesi normaldir. Cihaz içerisindeki suyun sıcaklığını veya ayarladığınız sıcaklığı ekrana yansıtır. Bir arıza değildir. Ancak cihaz çalışmıyorsa servis gerekebilir.

 22. Birgül mutllu dedi ki:

  Kombimin ekranı sürekli yanıp sönüyor ekranda ⁰c harfi var neden olur acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Birgül Hanım… °C bu sıcaklık birimidir. Santigrat olarak adlandırılır. Cihaz içerisindeki sıcaklığı veya ayarlanan sıcaklığı santigrat cinsinden gösterir. Örneğin 25°C sıcaklık gibi. Bu bir sorun değildir. Ancak makalemizde de belirttiğimiz gibi ekranda bir anahtar sembolü varsa “R” tuşuna basarak kombiyi resetlemek gerekir. Anahtar sembolü yoksa, cihaz çalışmıyor ama bir hata kodu da vermiyorsa o zaman servis yardımı almak gerekir.

 23. Hasan Kılıç dedi ki:

  Kombiyi resetleyince bc çıkıyor bir kaçkere resetledim aynı ne yapabilirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hasan Bey… Airfel kombilerde BC uyarısı ateşleme sorunudur. Dairenizde gaz kesintisi olup olmadığına bakın. Gaz kesintisi olmadığından eminseniz, kombiye gaz geldiğinden emin olun. Kombiye gaz gelmesine karşın yine de bu sorun yaşanıyorsa kombiyi arka arkaya 3 kez resetleyin. Arıza durumunda bir değişiklik olmuyorsa servis yardımı almanız gerekir.

 24. Aybike dedi ki:

  Ekranda anahtar işareti var kaç kere resetlemek istesem de hiçbir şey değişmiyor A1 diyip derece yükseliyor görünüyor. Kombi kapalıydı yeni açtım

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Aybike Hanım… Airfel kombilerde A1 ile başlayan bir hata kodu yoktur. R düğmesine birkaç saniye basılı tuttuğunuzda hata kodu ekrana yansır. Bu hata kodunu bize iletmeniz gerekir. Muhtemelen “İ” düğmesine basarak cihazın bilgi menüsüne girmişsiniz ve karşınıza A1 parametresi çıkmış. Kalorifer simgeli “-” tuşuna basarak bu menüden çıkmanız gerekiyor. R düğmesine bastığınızda direk karşınıza çıkan kodu bize yazarsanız buradan yardımcı olmaya çalışırız. Yardım almak için de yine 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

 25. Karadavut mert dedi ki:

  Merhaba. Airfel digifix duo kombi kullanıyorum. Ekranda anahtar işareti var. Resetledim fakat düzelmiyor ne yazık ki. Ekranda 6C yazıyor. Ne yapmam gerekiyor?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mert Bey… Muhtemelen bC arızasıdır. Yani ateşleme arızası. Dairenizde gaz kesintisi olmadığından özellikle de kombiye gaz geldiğinden emin olun. Kombiye gaz geldiğinden, kesinti olmadığından eminseniz; kombiyi birkaç kez resetleyin. Düzelme olmazsa servis yardımı almalısınız.

 26. Mesut yıldız dedi ki:

  Anahtar işaretinde Kombinizi R tuşunda kapatmaya çalışıyoruz yanlız kapanmıyor c1 yazısı geliyor ekrana kombi çalışmıyor ne yapmamız gerek

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mesut Bey… c1 sonrası bir de sayı belirmesi gerekir. Örneğin; c1 17 veya c1 33 gibi… c1 sonrası ekranda beliren sayıyı da bize buradan aktarabilirseniz arıza durumu hakkında yardımcı olmaya çalışırız.

  2. Emre Ferah dedi ki:

   Airfel GIDIFEL-CONDENSE yoguşmali kombi kullaniyorum kombi calisirken otomatik ekranda bar ne kadar oldugunu goremiyorum bi bilginiz varmi?

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Emre Bey… Kombi basıncı düşük olduğu zaman ekrana genelde bar değeri yansır. Cihaz devreye girdiği zaman ekranda basınç düşük veya yüksek değilse genelde sıcaklık derecesi yansır.

 27. Betül dedi ki:

  Kombimde anahtar işareti çıkıyor. Barı yükselttim 1.5 yaptım. Kaloriferden su aldım. Defalarca resetlediğim halde anahtar işareti kaybolmuyor ve kaloriferlerim bir gündür yanmıyor. Ne yapmalıyım

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Betül Hanım… Cihazı doğru şekilde resetlediğinizden eminseniz ve cihaz resetlenmesine rağmen yine de düzelmiyorsa veya reseti kabul etmiyorsa yapabileceğiniz başka bir işlem yok maalesef. Servis yardımı almalısınız.

 28. Gökçe dedi ki:

  Merhaba, anahtar işareti yanıp sönüyor. Resete bastım 3-4 kere ama değilmedi. Bar 1, 5. Derece 17 _18. Resete bastığımda LP hargi çıkıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Gökçe Hanım… Kombi tesisatındaki su azaldığı için kombi bu uyarıyı veriyor. Yani LP uyarısına geçiyor. Kombinin altında mavi renkte bir musluk göreceksiniz. Bu parçayı sola doğru çevirin, su sesi gelecek. Su sesi duyduktan sonra basıncı takip edin. Basınç değeri 1,5 olunca mavi musluğu kapatın, problem çözümlenecektir.

 29. Yıldırım sedal dedi ki:

  Merhabalar reset atıyorum fakat hata kodu alıyorum ve bu yaklaşık 5 dakikada bir oluyor hata kodu. ( bC ) olarak görüyorum

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yıldırım Bey… Airfel kombilerde bC arızası ateşleme sorunudur. Kombide bir sebeple alev kesiliyorsa bu hatayı verebilir. Kombiyi arıza durumunda yeniden resetlemeyi deneyin. Arıza çok sık yaşanıyor veya resetlenmesine karşın düzelmiyorsa; gaz valfi, kart, elektrotlar, fan, cihazın çeşidine göre prosestat gibi parçaları kontrol etmek gerekir.

 30. Sıdıka Yazar dedi ki:

  Gecenin bir yarısı ev buz gibi oldu ne oldugunu anlamadim bu yaziyi okuyunca hemen resetledim çalıştı çok teşekkür ederim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sıdıka Hanım… Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize. Değerli yorum ve görüşünüz için biz teşekkür ederiz.

 31. Mehmet Adanır dedi ki:

  Benim de Airfel kombide anahtar işareti yanıyordu, bir kaşığın tersiyle reset yaptım , çalıştı,yoksa tesisatçı çağıracaktım,çok teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize Mehmet Bey… Değerli yorum ve görüşünüz için biz teşekkür ederiz.

 32. Şehmuz yıldız dedi ki:

  Kombin çalışmıyor anahtarisareti var üzerinde ve çalıştırmak istediğimizde çıt çıt sesleri geliyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Şehmuz Bey… Kombinizi makalemizde belirttiğimiz gibi resetlemeyi deneyin. Ekranda ya bir hata kodu belirir ya da cihaz normale döner. Bir hata kodu belirirse bize buradan belirtin, yardımcı olmaya çalışalım.

 33. İlker yılmaz dedi ki:

  Ekranda anahtar resmi var reset atıp çalıştırıyorum ekranın ortasında 77 sayısı yanıp sönüyor ve kombi calışmıyor herhangi bir hata kodu cıkmıyor yardım eder misiniz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İlker Bey… Öncelikle bar değerine bakın. 1 bardan az ise kombiye monteli mavi veya siyah doldurma musluğunu sola çevirerek açın ve basınç değeri 1.5 olunca musluğu kapatın. Cihaz düzelmez veya basınç değeri 1.5 civarıysa kombiyi birkaç kez daha resetleyin. Yine de bir düzelme olmazsa servis çağırmanız gerekir. 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

 34. YAVUZ TANRIVERDİ dedi ki:

  Merhaba; anahtar işareti çıkıyor reset atıldıktan sonra düzeldi ve normal çalışmaktadır. iki ay sonra gene anahtar işareti çıkıyor ve gene reset attım ve düzeldi. bu normal mi? devamlı aynı şekilde yapmak doğru bir işlem mi? şimdiden yardımlarınız için teşekkürler…

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yavuz Bey… Kombi resetlendiğinde bir uyarı kodu veriyor olsa arıza hakkında tahmini de olsa bilgi aktarılabilir ancak sıklıkla anahtar sembolü ekranda beliriyor ve kombiyi çok sık resetlemek gerekiyorsa servis müdahalesi gerekir. Kombi anahtar uyarısı verdiğinde cihazı yeniden resetleyin, bir uyarı verirse bize buradan yazın veya direk 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan bize ulaşarak durumu belirtin. O zaman sizi sorun hakkında bilinçlendirebiliriz. Ancak şu anlık cihazı resetleyerek kullanmaya devam etmelisiniz. Çünkü servis çağırsanız da cihazı arızadan çıkarmak için resetleyecektir. Ve cihaz düzeleceği için yok yere servis ücreti ödemek durumunda kalırsınız.

 35. Serkan hızlan dedi ki:

  Airtel kombi…sol üstte anahtar simgesi çıkıyor,R harfine basıp resetledigimde LP işareti çıkıyor yardımcı olursanız sevinirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Serkan Bey… Airfel kombilerde LP hatası düşük basınç sorunudur. Kombiye monteli genelde mavi veya siyah renkte bir musluk olması gerekir. Bu musluğu sola çevirin ve basıncı 1.5 bara ayarladıktan sonra musluğu yeniden kapatın, sorun düzelir. İşlemi yapamazsanız 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

 36. Çağla alakus dedi ki:

  Merhaba kombi de arıza işareti yanıyor resetledigimizde Af ışığı yanıyor arıza geçmiyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Çağla Hanım… Airfel kombilerde AF arızası baca sistemi yani hava akış sorunudur. Kombi baca yoluyla yeterli hava akışı sağlayamazsa bu arızaya geçer. Bu konuda servis yardımı almalısınız.

 37. Esin bayqt dedi ki:

  Merhaba dun air airfel yogusmali kombimin petek ayarinj biraz dusurdum sabah kalktigimda petekler tamamen buz gibi idi kombiye baktigimda bari 4 gosteriyor bir petekten su bosalttim 2 den asagi inmiyor ve ekranda ara sira 1.8 veya 2 gostwrip anahtar gösteriyor restledim olmadi sarteli indirdim beklwdim bir sure sonra actim duzelmedi evde cocuk var ev buz gibi ne yapmaliyim gunduzde iste oldugum icin bisey yapamdim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Esin Hanım… Kombi basıncı kendiliğinden yükseliyorsa bu en başta bir sorundur. Ancak 2 den aşağı düşmüyorsa manometre yani bar saati bozuk olabilir, kombinizde bar saati yoksa basınç sensörü veya pompa arızası da olabilir. Belki basınç düşüktür ancak yanlış ölçüldüğü veya yanlış gösterdiği için bilemiyorsunuzdur. Bu yüzden kombi devreye girmiyor olabilir. Yani sorunu yerinde incelemeden uzaktan bilgi sunmak çok zor. Bi servis yardımı alarak kombiyi kontrol ettirmelisiniz.

 38. Çağla Günes dedi ki:

  Merhabalar dün kombimi kapattim ama calışmaya devam etti bir sure bekledim kapanıp tekrar açıldı sarteli indirdim ve tekrar actigimda 01 hata kodunu verdi nedenini ogrenebilir miyim su an sartelim var gaz kapalı bir kere daha kapali oldugu halde calismaya baslamisti servis tekrar edebilecegini ana kartinda sorun oldugunu soyledi ana karti yanmis veya degistirilmesi hususunda bit maliyet oder miyim kombi garanti kapsaminda

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Çağla Hanım… Kombi kapalı olduğu halde çalışıyorsa ve akabinde 01 hata kodu veriyorsa gaz valfi veya kart arızası olabilir. Garantili kombilere müdahale etmediğimiz için ücret ödemeniz gerekir mi gerekmez mi net bilgi vermemiz çok zor. Ancak bildiğimiz kadarıyla garantili kombilerde kart arızaları garantiye girmiyor. Yine de servisi ile görüşerek bu konuda daha net bilgi alabilirsiniz.

 39. Arzuhal özduran dedi ki:

  Kombi mizin ekran sürekli yanıp sönüyor c harfi var nedeni nedir acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Arzuhal Hanım… Kombiniz C den sonra rakamlar daha göstermesi gerekir. Mesela c1 17 arızası gibi… Bu şekilde net arızayı belirtebilirseniz, size yardımcı olmaya çalışırız.

 40. Cemil çakır dedi ki:

  Hayırlı günler eirfey kombimin ekranı yanıp sönüyor reset attığımda düzeliyor ama bi süre sonra birdaha yapıyor sebebi ne olabilir teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cemil Bey… Ekranda birlikte ekranda bir hata kodunun da yanıp sönmesi gerekir. Mesela bir AF uyarısı olabilir bir BC uyarısı olabilir. Böyle bir hata kodu veriyorsa bize belirtin, yardımcı olmaya çalışalım.

 41. Feyyaz karapınar dedi ki:

  Kombim airfel ekranda 6c arızası çıkıyor anlamınedir tşler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Feyyaz Bey… 6C gibi görünür ancak o BC arızasıdır. Yani gaz yokluğu arızası.Dairenizde gaz kesintisi olmadığından emin olmanız gerekir. Kombiye gaz geldiğinden emin olun. Kombiyi birkaç kez resetleyin. Yine de düzelme durumu olmazsa servis yardımı almanız gerekir.

 42. Nihat atatak dedi ki:

  Benim kombide airfer anahtar isareti cikiyor suyu actigimda resetliyoruz bazen oluyor bazen olmuyor neden boyle yapa

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Nihat Bey… Anahtar işareti cihaz bir arızaya geçtiğinde ekranda belirir. Ancak resetlediğinizde düzeliyorsa uzaktan bilgi sunmak çok zor. Şunu da belirtmek isteriz ki cihaz çok sık bu arızaya geçerse servis yardımı almanız gerekir. Cihazı yerinde görüp bi tespit yapmamız gerekir.

 43. Sefer dikmen dedi ki:

  Airfel kombide arıza işareti yanıyor resete bastığımda LP işareti yanıyor ama tekrar anahtar işareti gitmiyor ne yapmamız gerekir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sefer Bey… Airfel kombilerde LP uyarısı düşük basınç sorunudur. Tesisat basıncı 1 bardan az ise cihaz bu uyarıyı verir. Kombi altında monteli olan mavi vanayı sola çevirin ve basıncın 1,5 bar olmasını sağlayın. Basınç bu değere gelince doldurma musluğunu kapatın. Sorun düzelir. İşlemi yapamadığınız durumlarda veya sorunun düzelmediği durumlarda 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

 44. Bektas dedi ki:

  R tuşuna basınca düzeldi ama
  yazi için teşekkürler Peteklerdenn baya kirli su çıktı ne yapmamiz lazım daha. Önce petekler hiç temizlenmedi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Bektaş Bey… Peteklerden eğer kahverengi şeklinde çamurlu su geliyorsa petek temizliği gerekir. Bunun için tabi servis yardımı almanız gerekir. Petekleriniz bugüne kadar hiç temizlenmedi ve özellikle kullanalı 3-4 yılı geçtiyse bu işlemi yaptırmanız gerekir.

 45. Bektas dedi ki:

  Bilgi için çok teşekkürler çok faydalı oldu

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize Bektaş Bey… Değerli yorum ve görüşünüz için teşekkür ederiz.

 46. AYŞE GÜL YILDIRIM dedi ki:

  kombimizin ekranında sürekli anahtar işareti yanıyor. eski model bir kombi olduğu için reset tuşu yok o yüzden kombiyi kapatıp yeniden açıyoruz ama sorun çözülmedi. sürekli anahtar işareti görünüyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ayşe Gül Hanım… Kombinizin tam olarak modelini belirtebiliyorsanız size yardımcı olmaya çalışırız. Model bilmiyorsanız “r” veya “reset” tuşu yoksa eğer, cihazı şalterinden kapatıp açmanıza rağmen düzelme olmuyorsa servis çağırmanızı öneririz.

 47. Eren Türkmen dedi ki:

  Kombi hep anaktar isareti cikiyor Ŕ ile reset atiyorum İ e basarak a1 yapiyorum yine ayni yardimci olurmusunuz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Eren Bey… Kombi arızaya geçtiği zaman anahtar sembolü ekranda belirir. “r” tuşuna bastığınızda sorunun düzelmesi ya da ekranda bir hata kodu belirmesi gerekir. Kullanım kılavuzunda a1 arıza kodu yer almıyor. Harici bir sorun olabilir ya da yanlış görmüş olabilirsiniz. “C1 ..” (.. yerine bir rakam belirir örneğin;17 yani C1 17 gibi) bir uyarı da veriyor olabilir. Bu uyarı kodunu net olarak bize belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

   1. Sinen Memişoğlu dedi ki:

    17 yazıyor bizde

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Sinem Hanım… Muhtemelen C1 17 arızası olabilir. Eğer belirttiğimiz C1 17 arızası ekranda beliriyorsa, kombi basıncı yüksek demektir. Kombiye en yakın petekten biraz su alarak basıncı 1,5 bara düşürün. Sorun düzelmez veya çok sık tekrar ederse servis yardımı almanız gerekir.

 48. Ferhat yancar dedi ki:

  Anahtar ışığı yanıyor resetledim a f çıkıyor ne anlama geliyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ferhat Bey… Kombinizde hava akış sorunu var. Cihaz baca yoluyla yeterli hava akışı sağlayamadığı zaman bu hatayı verir. Teknik müdahale gerekir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmuyor maalesef. Bu yüzden servis yardımı almalısınız.

 49. Ecem ecemm dedi ki:

  Merhaba.ekranda anahtar işareti çıkıyor r işaretine basıyorum düzeldi gibi kayboluyor kod falan çıkmıyor düzeldi sanıyorum 5 dakika sonra gene anahtar işareti çıkıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ecem Hanım… Airfel kombide cihaz ani bir arızaya geçtiği zaman anahtar sembolü çıkar. Resetleme işlemi yapıldığında ya sorun düzelir ya da ekranda genelde harflerle beliren (LP arıza kodu gibi) bir hata kodu belirmesi gerekir. Cihaz düzeliyor sonra yine anahtar sembolüne geçiyorsa harici bir sorun var demektir. Yani sebebi belli olmayan harici bir problem diyebiliriz. Bu durumda cihazı yerinde inceleyerek bir arıza tespiti yapmak gerekir. Ancak bu şekilde net bir teşhis yapılarak sorun bulunup çözümlenebilir. Bu yüzden bi servis yardımı almanızı öneririz.

  2. Metehan ender ulaş dedi ki:

   R ye basınca c1 18 hatası veriyor ne demek oluyor

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Metehan Bey… Kombi düşük basınç uyarısı veriyor. Bu hata kodu genelde Airfel Digifel Premix model kombilerde karşımıza çıkmaktadır. Kombinin sağ altına doğru bakın, kombiye monteli mavi renkte sağa sola çevrilebilir bir musluk göreceksiniz. Bu parça doldurma musluğudur. Yavaşça solunuza doğru çevirin, kombiden su sesi duyarsınız. Basıncı ekrandan takip edin. 1.5 bar olduğu zaman çevirdiğiniz doldurma musluğunu kapatın ve iyice sıkın. Sorun düzelecektir. İşlemi yapamazsanız veya sorun işlem sonrası düzelmezse 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

 50. Serdar korkmaz dedi ki:

  İyi akşamlar kombimiz lp arıza işareti verıyor ne anlama gelıyor acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Serdar Bey… Airfel kombide LP uyarısı düşük basınç uyarısıdır. Yani tesisat basıncının 1 bar altında olduğunu belirtir. Kombi altında bulunan mavi ya da siyah renkteki musluğu sola çevirip açmanız ve basınç değerini 1,5 bara çıkarmanız gerekir. İşlemi yaptıktan sonra çevirdiğiniz musluğu geri kapatmayı unutmayın. İşlemi yapamazsanız veya parçayı bulamazsanız bizi arayarak yardım alabilirsiniz.

 51. Uğur yıldırım dedi ki:

  Merhaba kombimde anahtar işareti yanıp sönüyor resetledim hb işareti çıktı ne yapmalıyım bu durumda sıcak suyu kullana bilirmiyim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Uğur Bey… Airfel kombilerde hb arızası kalorifer ntc sensör arızasıdır. Bu durumda bazen kombiler sıcak su verebiliyor. Çünkü kombinizde sıcak su konumunu etkileyen bir sensör arızası yok. Ancak kalorifer sensörü veya anakart gibi parçalarda sorun olabilme ihtimali olduğu için servis çağırarak cihazı kontrol ettirmeniz gerekir.

 52. TUĞÇE SERİN dedi ki:

  merhabalar.. Airfel marka kombi kullanıyorum 1 yıl dolmak üzere .. Sürekli hata veriyor aldığım günden bu yana .. c1 51 hatası veriyor ve petekler soğuyor… Sanırım anakart hatasıymış.. Garantim hala devam ediyor, servis para talep eder mi?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Tuğçe Hanım… Airfel kombilerde C1 51 arıza kodu evet anakart arızası gibi görünüyor. Firma olarak garantili cihazlara bakmadığımız için garanti koşullarını da tam olarak bilemiyoruz. Yani hangi arızalar garantiye girer hangi arızalar garanti dışı kalır bu konuda net bir bilgiye sahip değiliz. Ancak bildiğimiz kadarıyla anakart arızaları garantiye girmiyor. Yine de Airfel Yetkili Servisle görüşerek bu sorunu kullandığınız gün itibari ile yaşadığınızı belirterek yardım talebinde bulunabilirsiniz.

 53. keziban aslan dedi ki:

  merhaba. cihazda anahtar işareti çıkıyor ve R ye bastığım zaman LP yazıyor ne yapmalıyım

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Keziban Hanım… Kombiniz düşük basınç hatası veriyor. Yani tesisat basıncı düşük olduğu için cihaz arızaya geçmiş. Kombi altında mavi ya da siyah renkte plastik uçlu bir musluk olması gerekir. Bu parça direk kombiye montelidir. Sol tarafa doğru çevirin. Su sesi gelmesi lazım. Kombi basıncını kontrol edin, 1,5 bar olduğunda bu musluğu kapatın, sorun düzelecektir. İşlemi yapamazsanız veya işlem sonrası sorun düzelmezse eğer 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayarak destek alabilirsiniz.

 54. Sevinc er dedi ki:

  Merhaba kombide anahtar resmi yaniyo sonuyo r ye basiyorum db bu cikiyor ne yapmaliyim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sevinç Hanım… Kombinizde kullanım suyu sensör arızası var. Yani db uyarı kodunun açıklması bu şekildedir. Servisimizi arayarak bu konuda yardım talebinde bulunabilirsiniz.

 55. Fatih BAYRAM dedi ki:

  Merhaba yaklaşık 1 gündür çok fazla rüzgar esmektedir. Bu rüzgar sonucunda çatılardan kiremitler düşmekte bazı zayıf ağaçlarda devrilmiştir. Benim evimde bulunan Airfel Digifix kombim bu 1 günü sonunda AF arızası verdi. Rüzgar hala esmektedir. Arızanın nedeni rüzgar mıdır? Rüzgar ise rüzgar kesilince arıza gider mi?
  Not: Resetleme işlemi sonucu arıza kaybolmamaktadır.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Fatih Bey… Airfel kombilerde AF arıza kodu atık gaz devresi ile yani hava akışı ile alakalı bir sorundur. Yani cihaz bir sebeple yanmak içi gereken havayı bacadan içeri alamıyor ya da yanma sonrası oluşan atık gazı dışarıya atamıyor. Bu tabi ki rüzgarlı havalarda karşımıza çıkan sorunlardan biridir. Tabi önemli olan havaların rüzgarlı olmadığı dönemlerdir. Eğer bu dönemlerde de yine bu sorunla karşılaşırsanız sorun kombide yani kombi parçalarında diyebiliriz. Sadece rüzgarlı havalarda AF arıza kodu ile karşılaşıyorsanız bu direk rüzgara bağlı diyebiliriz. Ayrıca bacanın da yerinden çıkmadığından emin olmanız gerekir.

 56. Ercan alp dedi ki:

  Airfel kombin normal aktif çalışıyorken bazen soğuyor kombiye baktığımda c1 54 arıza kodu veriyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ercan Bey… Airfel kombilerde c1 54 arızası; Kalorifer dönüş suyu sıcaklığı gidiş suyu sıcaklığından yüksek olduğunda yaşanır. Normalde tam tersi olması gerekir. Yani gidiş suyu sıcaklığı her zaman için dönüş suyu sıcaklığına göre yüksektir. Bu bir arıza durumudur. Sensör, pompa, anakart gibi birçok parçaya bağlı olabilir. Net teşhis için sorunu yerinde incelemek gerekir. Bu yüzden servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

 57. Erdi Ahmet dedi ki:

  Abi slm kombim airfel duo gunde 1 2 defa AF koduyla ariza veriyor servisi aradik hiçbişi yapmadan gitti çunku kombi onlar geldiğinde çalışiyor. niyeyse. Biz sıfır dairede oturuyoruz sizin elektrik şantiye elektriği güç yetersiz geliodur dedi gitti AF ariza koduna bakiyorum elektrikle alakasi yok. Bide sitede 30 a yakin aile bu kombiyi kullaniyor kimsede bu şikayet yok

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Erdi Bey… Servis ekipleri geldiğinde cihaz AF uyarısı vermiyorsa net bir arıza teşhisi yapılamaz. Ancak yaşadığınız sorun prosestata bağlı bir arıza durumu. Yani prosestatın devreye girdiğini belirtir. Prosestat, anakart, fan gibi parçalarda sorun olabilme ihtimali var. Cihaz AF uyarısına geçtiğinde cihazı resetleyin. Düzelirse bu şekilde kullanmanız gerekir. Maksimum 3 resetleme sonrası düzelmezse o zaman net bir arıza teşhisi yapılabilir. O zaman servis çağırmanızı öneririz. Dairesel değil kombi ile alakalı bir arıza durumu var.

 58. hayal ermen dedi ki:

  anahtar şeklinde ki resim bi gidiyor bi geliyor napmalıyım

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hayal Hanım… Airfel kombilerde anahtar sembolü cihazın arızaya geçtiğini belirtir. “r” düğmesine basın bir kez. Cihaz ya düzelir ya da ekranda farklı bir arıza kodu belirir. Arıza kodu belirirse bize buradan belirtin yardımcı olmaya çalışalım.

 59. Ali dedi ki:

  Merhaba 2 aydır airfel digifel duo kullanıyorum her pazar gunu sureklı 15 20 dakıka arayla anahtar ısaretı vıkıyor hafta ıcı hıc bır sıkıntı yok basınc 1.5 hafta sonu sureklı anahtar ısaretı cıkmasının sebebı nedır acaba kolay gelsın

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Bey… Airfel kombilerde anahtar simgesi çıktığı zaman resetleme işlemi yapın yani r düğmesine basın. Ekranda ya hata kodu belirir ya da cihaz düzelir. Cihazın özellikle hafta sonu bu sorunu vermesi şebeke basıncına bağlı olabilir. Ancak yine de sorunu gelip yerinde incelemek gerekir. R düğmesine basın, sorun düzelirse cihazı kullanmaya devam edin. Ekranda bir hata kodu verirse de hata kodunu bize yazın, yardımcı olmaya çalışalım.

 60. İSMAİL ÇAPKAN dedi ki:

  selam benim airfel 10 yıllık kombim var kombi çalışıyor ama peteklere sıcak su vermiyor ve hep arızaya geçiyor kombi tamircisi çağırdım bana dediki diyaframı açan anahtar arızalı ama o parçayıda bulamıyoruz sizce arıza getirdiğim kombi tamircinin dediği gibimi sürekli sıcak su yani musluk simgesi yanıp sönüyor sıcak su ve şebeke suyu muslukları kombide kapalı olmasına rağmen yardımcı olursanız sevinirim

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba İsmail bey… Gelen arkadaşın dediği olabilir. Su şalteri takılı da kalıyor olabilir kapalıyken sıcak suda çalışmaya çalışıyor ise. Üç yollu vana olabilir. Airfel yetkili servisten arıza kaydı oluşturun mutlaka onlarda bu parça vardır.

 61. Rasim demirel dedi ki:

  Merhaba
  Sıcak su açıldığında bir sıcak bir soğuk akıyor sürekli sıcak akmıyor sebebi nedir

  İyi akşamlar

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Rasim Bey… Cihaz bir arıza kodu veriyor olsa tahmini bilgi verebiliriz ancak anladığım kadarıyla cihaz bir hata kodu da vermiyor. Bu durumda birçok parçada sorun olabilir. Yani kombide bulunan neredeyse hemen her parça sıcak suda görev alır. Bu yüzden sorunu yerinde görüp bi tespit yapmak gerekir. Servis çağırmalısınız.

 62. İbrahim yıldız dedi ki:

  Kombimizde anahtar arıza işareti var ve devamlı yanıp sönüyor ne yapmalıyım?

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba İbrahim Bey… Kombinizin panelinde “R” düğmesi olması lazım. Düğmeye birkaç saniye kadar basılı tutun. Cihaz ya düzelir ya da ekranda bir hata kodu verir. Düzelirse sorun yok, kullanmaya devam edebilirsiniz ancak düzelme olmaz da ekranda hata kodu verirse hata kodunu belirtin bize buradan bilgi aktarmaya çalışalım.

 63. Seher yılmaz dedi ki:

  Kombide anahtar işareti çikti resetledim 6C tarzi bi harf belirdi daha sonra 15 ve 16 sürekli olarak yanip sönmeye başladi

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Seher Hanım… Airfel kombilerde BC arıza kodudur. BC arıza kodu gaz yokluğu sorunudur. Yani kombinizde ateşleme sorunu var. Dairenizde gaz var mı önce kontrol edin. Kombiye gaz geldiğinden emin olun. Gazla alakalı bir sorun yoksa eğer birkaç resetleme işlemi daha uygulayın. Ancak arızada düzelme olmaz, devam ederse servis müdahalesi gerekir. Servis çağırmanız lazım.

 64. Fatma oz dedi ki:

  Acil cevp anhatar resmi vardi resetledim harf cikti sonra kokten kapatim actim normale dondu yaninda alev isareti var normal mi sizce dikatimi once cekmemisti

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Fatma Hanım… Resetleme sonrası ekranda beliren harflere göre arıza kodunun açıklamasına bakabilirdiniz, ancak cihazı kapatıp yeniden açmışsınız ve düzelmiş. Muhtemelen küçük bir aksaklık vardı resetlendiğinde düzeldi. Alev sembolü kombi kış konumunda yani petek ve sıcak su konumunda çalışırken ekranda belirir. Bu normal bir durumdur.

 65. Alperen Belen dedi ki:

  R DÜGMESİNE BASILI TUTUNCA HL İŞARETİ VERİYOR.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Alperen Bey… Airfel kombilerde HL arızası aşırı ısınma sorunudur. Öncelikle kombi su basıncına bakın, 1 le 2 arasında olduğundan emin olun, basınç düşükse kombiye su basın. Kombi altındaki tesisat vanaları ile petek vanalarının açık olduğundan emin olun. Kombiyi birkaç kez arka arkaya resetleyin. Arıza durumunda yine de bir düzelme olmadıysa eğer servis yardımı almanız gerekir.

 66. suat ergun dedi ki:

  r tusuna bastm Fr isareti cikti sebebi nedir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Suat Bey… Airfel kombilerde Fr uyarısı donma sorunudur. Yani kalorifer sensörü 1°C sıcaklık hissettiği zaman ana eşanjörde donma tespit eder ve yaşadığınız sorun da buna bağlıdır. Kombiniz açık balkonda ise dolap içine almanız gerekir. Bazen tek başına dolap bile yeterli olmayabiliyor. Kombi altındaki boruların da dolap içine alınması gerekiyor. Bu durumda maalesef ki kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için servis yardımı almalısınız.

 67. Süleyman Furkan Binay dedi ki:

  Airfel Digifel kombimizin sol üst köşesinde anahtar işareti yanıp sönüyor ve sarı bir ışık yanıyor ekranda bu sorunla ilgili çözümleri okudum reset atılması gerekiyor denilmiş fakat bizim kombimizde reset tuşu veya reset deliği yok veyahut biz bulamadık nasıl yapmamız gerekir teşekkürler…

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Süleyman Bey… Kombinizin paneline bakın küçük bir “R” harfli düğme olacak. Düğme gibi görünmediği için bulamamış olabilirsiniz. İğne veya kalem ucuyla basarak resetleme işlemi yapabilirsiniz. Resetleme işlemi ile sorun düzelebilir veya ekranda bir hata kodu yer alabilir. Bu şekilde sorunu çözümleyebilir veya arıza kodu açıklamasına göre yaşadığınız sorunun sebeplerini öğrenebilirsiniz. Buradan bize de yazabilirsiniz arıza kodunu, size yardımcı olmaya çalışırız.

 68. Turgay ARSLAN dedi ki:

  Kombine resetledim C1 gösteriyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Turgay Bey… Kombinizde anahtar sembolü ile karşılaşıp resetleme işlemi yaptığınızda C1 kodundan sonra bir de rakam belirmesi gerekir. Mesela C1 33 gibi… Bu rakamı da belirtirseniz eğer yaşadığınız sorunun sebepleri ve çözümü hakkında bilgi aktarabiliriz.

 69. hanifi suatoğlu dedi ki:

  merhaba efendim kombiömde anahtar düğmesi yanıp sönüyor resetledim lp işareti çıktı basıncı yükseltim r butonuna bastım yine olmadı kombi ateşlrme yapmıyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hanifi Bey… Airfel kombilerde LP arıza kodu düşük su basınç arızasıdır. Kombiye su basmanıza rağmen arıza devam ediyorsa basınç sondasında sorun olabilir veya farklı arızalar da söz konusu olabilir. Arızanın teşhis edilerek onarılması açısından servis yardımı almanız gerekir.

   1. Mehmet Șenses dedi ki:

    RF kodu çıktı benimkinde ne tür bir arıza var acaba

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Mehmet Bey… Airfel kombilerde RF hata kodu yok ama AF hata kodu olabilir mi? AF hata koduysa eğer prosestatın devreye girdiğini belirtir. Yani prosestat, fan, anakart gibi parçalarda sorun olabilir. Yine de net teşhis için soruna yerinde bakmak gerekir. Servis çağırmalısınız.

     1. Mehmet Șenses dedi ki:

      Çok tşk ederim ilginiz için af kodu yanlış bakmışım

     2. Kombi Tamircisi dedi ki:

      Rica ederim Mehmet Bey… Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize…

     3. Cafer sav dedi ki:

      As kodu görünüyor arıza sebebi nedir

     4. Kombi Tamircisi dedi ki:

      Merhaba Cafer Bey… Airfel kombilerde As değil AF uyarısı vardır. AF uyarısı atık gaz devresi ile alakalı bir sorundur. Yani bu sorun prosestat devreye girdiği zaman yaşanır. Prosestat, fan, anakart gibi parçaların yerinde görülerek kontrol edilmesi gerekir. Bi servis yardımı almanız gerekiyor. 444 1 837 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

    2. Yüksel Yılmaz dedi ki:

     Gösterge paneli yanıp sönüyor sıcak su gelmiyor

     1. Kombi Tamircisi dedi ki:

      Merhaba Yüksek Bey… Ekranda eğer bir anahtar sembolü varsa “r” tuşuna basın. Ekranda ya bir hata kodu belirmesi gerekir ya da sorunun düzelmesi gerekir. Ekranda hata kodu varsa bize belirtin arıza durumu hakkında bilgi aktarmaya çalışalım. Ancak bir hata kodu belirmemesine rağmen cihaz çalışmıyorsa ya da ekran yanıp sönüyorsa direk servis çağırmanız gerekir.

 70. Saida dedi ki:

  Kombimde anahtar yanip sonuyor Rduymeye bastim gine olmiyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Efendim… R düğmesine bastığınızda sorun düzelmiyorsa eğer ekranda hata kodu belirmesi gerekir. Ekranda hangi hata kodu beliriyor? Bize söylerseniz ona göre arıza durumu hakkında bilgi aktarabiliriz.

 71. Sinan Yalçın dedi ki:

  Reset düğmesine bastım LP diye düğmeye basınca oluyor düğmeye basılı tutmayınca yine anahtar yanıp sönüyor ne yapmalıyım

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sinan Bey… Airfel kombilerde LP düşük basınç uyarısıdır. Kombi basıncı düşük olduğu için bu uyarıyı veriyor. Kombi basıncını 1,5 bara kadar çıkarmalısınız. Kombinizin altında modele bağlı çevrilebilir plastik uçlu doldurma musluğu olacaktır (mavi ya da siyah renkte) bu parçayı sola doğru çevirin. Kombiden su sesi gelir. Basınç 1,5 bara gelene kadar kombiye su basın. İşlem sonrası doldurma musluğunu kapatın. Sorun düzelecektir.

 72. Celil erdine dedi ki:

  Kombide anahtar işareti yanıp sönüyor ne yapmalıyım

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Celil Bey… Airfel kombinizin panelinde bulunan “R” düğmesine basın. Cihazınızın modeline göre düğme çok küçükse eğer kalem ucu ya da iğne ile basabilirsiniz. Kombi bu şekilde resetlenecektir. Resetleme sonrası ya arıza düzelir ya da ekranda bir uyarı kodu belirir. (mesela LP gibi) Uyarı kodu belirirse o kodu bize belirtin. Sorun nedir? yapılması gerekenler nelerdir? veya hangi parçalarda sorun olabilir? buradan size bilgi aktarmaya çalışalım.

   1. Mahmut Canpolat dedi ki:

    Airfel kombide lp arıza kodu var tekrarlıyor

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Mahmut Bey… Kombiniz düşük basınç arızası veriyor. Yani tesisat basıncı 1 barın altında olduğu için cihaz arızaya geçmiş. Kombinizin tam olarak modelini bilmediğimiz için net yönlendirme yapamıyoruz. Ancak alt kısmında mavi veya siyah renkte plastik uçlu bir musluk olması gerekir. Sola doğru çevirin, su sesi duyacaksınız. Bar saatine bakın ya da ekranı kontrol edin 1,5 bara gelince bu musluğu sağa çevirip kapatın. Sorununuz düzelecektir. İşlemi yapamazsanız veya destek almak isterseniz bizi arayabilirsiniz.

   2. Erhan Sevil dedi ki:

    Merhaba kombim de anahtarı işareti yanıp sönüyor resetleme düğmesine bastığım zaman LP uyarısı veriyor bana ne yapmam lazım ?

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Erhan Bey… LP uyarısı Airfel kombilerde düşük basınç uyarısıdır. Kombi altındaki mavi veya siyah renkte olan doldurma musluğunu sola çevirin, su sesi duyacaksınız. Yuvarlak bar saati olması lazım, onu takip edin. Bar saati 1 ile 2 bar arasına geldiğinde doldurma musluğunu kapatın. Sorun düzelecektir. İşlemi yapamazsanız destek için bizi arayabilirsiniz.

   3. Nesibe bulut dedi ki:

    Kombide anahtar isareti cikiyor reset dugmesine basinca bC gibi bi sembol cikiyo yeni tasindim eve ne yapabiliriz acaba

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Nesibe Hanım… Airfel kombilerde bc uyarısı ateşleme arızasıdır. Gaz vanalarının açık durumda olduğundan emin olun. Gaz vanaları açıksa, dairede gaz varsa eğer “r” düğmesine birkaç saniye kadar basılı tutarak cihazı resetleyin. Arızada düzelme olmazsa resetleme işlemini arka arkaya en fazla 3 kez uygulayın. Yine de sorun devam ederse teknik müdahale gerekebilir. Bu durumda servis yardımı almanız gerekir. Yardım için 444 1 837 numaramızı arayabilirsiniz.

   4. Sinem çelik dedi ki:

    Kombi sıcak su vermiyor ve reset düğmesine basınca ters 9 şeklinde kod çıktı bu ne anlama geliyor ve resetleyince sıcaklığı peteklere aktardı.

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Sinem Hanım… Kombi resetlendiğinde ekranda ters 9 şeklinde bir arıza kodu yer almıyor. Harici bir sorun olabilir. Kombi sıcak su konumundayken peteklerin hepsi ısınıyorsa; kart, üç yollu vana veya sensör arızası olabilir. Ancak yine de sorunu yerinde görüp incelememiz gerekiyor. 444 1 837 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

 73. Aygün dedi ki:

  Airfel digifix duo kombimizin ekrani surekli yanip yanip sönüyor sigortadan kapatmamiza ragmen reset atmamiza ragmen ayni

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba efendim… Cihazın ekran kartı veya elektronik kartı ile alakalı bir sorun olabilir. Net teşhis için yine de sorunu yerinde görmek gerekir. Servis yardımı almalısınız.

Petek Yıkama