Airfel Kombide Anahtar İşareti Yanıyor

Airfel Kombide Anahtar İşareti Nedir?

Bu durum cihazın arızaya geçtiğini belirtir. Cihazda bir arıza durumu söz konusu olduğu için cihaz çalışmayacaktır.

Bu Durumda Kullanıcı Ne Yapmalı?

► Anahtar işareti ekranın sol üst tarafında belirir ve cihaz bu durumda çalışmaz. Bu durumda R harfinde olan küçük düğmeye basmanız gerekir. Bu şekilde cihazı resetlemiş olursunuz. Cihaza reset attığınız zaman ya ekranda bir hata kodu belirecektir ya da kombi normale dönecektir.

Bilmenizi İsteriz: Airfel kombilerde modele bağlı arıza kodları değişmektedir. Modeline göre anahtar simgesi yanıp R butonuna basıldığında bazen C ya da C1 ile başlayan, bazen direk led ile gösterilen, bazen de rakamsız direkt harflerle ekranda çıkan arıza kodları belirebilmektedir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (263 Yorum)

 1. Muhammed SEYHAN dedi ki:

  Reset tuşuna bastıktan sonra
  db yazısı çıkıyor.

  Servisin gelmesi şart mı,
  Yoksa kendim halledebilir miyim?

  Teşekkür ederim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Muhammed Bey… Kullanım suyu çıkış borusu üstünde yer alan sıcak su ntc sinde sorun olması ya da kablolarda kısa devre-kopma olması gibi durumlarda bu sorun ekranda belirir. Bu durumun birden çok sebebi olabileceğinden kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden servis yardımı almalısınız.

 2. Recep Çıtak dedi ki:

  Kombimde arıza işareti mevcut nasıl giderebilirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Recep Bey… Baca sistemi problemi yaşıyorsunuz. Kombi maksimum 3 resetleme sonrası düzelmiyor ve arıza devam ediyorsa servis yardımı almanız gerekir. İlgili makalemizden arıza ile alakalı tüm bilgiye ulaşabilirsiniz; https://kombitamircisi.com.tr/airfel/af-arizasi/ .

 3. Göktan Aktaş dedi ki:

  İyi çalışmalar benim kombi AirFel durmadan anahtar zil işareti çıkıyor gece oluyor bazen

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Göktan Bey… R harfinde olan küçük düğmeye basmanız gerekir. Bu şekilde cihazı resetlemiş olursunuz. Cihaza reset attığınız zaman ya ekranda bir hata kodu belirecektir ya da kombi normale dönecektir.

 4. Kurbani aras dedi ki:

  Kombi 1 aylık ama ne sıcak su ısınıyor nede
  hata kodu yazmıyor şu basıncı 1.5 ateşleme yapmıyor yükselince yapıyor ama en çok 5 daha sonrada sönüyor bu kış gününde perişan ediyor servis hafta sonu yok ya çözün yada iade alın

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kurbani Bey… Kombiniz henüz çok yeni ve garantisi de devam ediyor. Marka genel merkezi ile görüşerek sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

 5. Yusuf Çomak dedi ki:

  Hocam Bizim Kombi Anahtar İşareti Sol Üst Köşede Çıktı VE 18 Derecede Tıkalı Kaldı Sonra Burdan Bakıp Resetledikten Sonra Çalışmaya Başladı Bunun Sebebi Ne Olabilir Veyahut Servis Çağırmaya Gerek Kaldı mı Daha

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yusuf Bey… Kombiler bazen farklı sebeplerle arızaya geçebilmektedir. Şu anlık düzeldi ise bir sorun yok diyebiliriz. Yani cihazı bu şekilde kullanabilirsiniz. Ancak bu durum çok sık tekrar eder veya reset atmanıza rağmen düzelmezse, ekranda farklı hata kodları çıkarsa o zaman cihazı yerinde incelememiz gerekir.

Petek Yıkama