Airfel Kombide Anahtar İşareti Yanıyor

Airfel Kombide Anahtar İşareti Nedir?

Bu durum cihazın arızaya geçtiğini belirtir. Cihazda bir arıza durumu söz konusu olduğu için cihaz çalışmayacaktır.

Bu Durumda Kullanıcı Ne Yapmalı?

► Anahtar işareti ekranın sol üst tarafında belirir ve cihaz bu durumda çalışmaz. Bu durumda R harfinde olan küçük düğmeye basmanız gerekir. Bu şekilde cihazı resetlemiş olursunuz. Cihaza reset attığınız zaman ya ekranda bir hata kodu belirecektir ya da kombi normale dönecektir.

Bilmenizi İsteriz: Airfel kombilerde modele bağlı arıza kodları değişmektedir. Modeline göre anahtar simgesi yanıp R butonuna basıldığında bazen C ya da C1 ile başlayan, bazen direk led ile gösterilen, bazen de rakamsız direk harflerle ekranda çıkan arıza kodları belirebilmektedir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (194 Yorum)

 1. Ahmet Karakaya dedi ki:

  Anahtar işareti çıktı resetledim gitti tekrar sıcak suyu açınca 2dk sonra yine anahtar işareti geliyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey… Cihaz arızaya geçiyor ancak bir uyarı da vermiyor. Uyarı vermediği sürece arızayı yerinde görmeden bilgi veremiyoruz maalesef. Cihaz çok sık arızaya geçiyorsa bu konuda servis yardımı almalısınız.

 2. Mehmet sefik Dağ dedi ki:

  Klimanin water ful isigi kirmizi yanip sonuyor nicin

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Klima arızaya geçmiş muhtemelen. Klimayı kapatıp yeniden açmayı deneyin. Bu işlemi birkaç kez tekrar edin. Düzelme olmazsa eğer servis yardımı almalısınız. Sorunu yerinde görmemiz gerekiyor.

 3. Murat can altıntaş dedi ki:

  Kombide r tuşuna basınca lp diyor arızası nedir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Murat Can Bey… Kombiniz düşük basınç hatası veriyor. https://kombitamircisi.com.tr/airfel/lp-arizasi/ linkini inceleyerek burada belirtilen işlemleri uygulayabilir, sorunu çözümleyebilirsiniz.

 4. Mustafa Aykut dedi ki:

  Merhaba ben tatil e cikar iken evde doğal gaz i felan kapattim kombi yi de kapattım gelince actim çalışmıyor anahtar isareti var ama düğme yok cihazda resetleme yapamiyorum ne yapmalıyım

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey… Kırmızı renkte çok küçük bir buton olması gerekir. Başında R yazar. Kırmızı yere sivri uçlu bir şey ile basarsanız veya basılı tutarsanız cihaz normale dönecektir.

 5. Emine akyüz dedi ki:

  Resetleme tuşuna basarken tuş birden kayboldu kırmızıydı tuşu o an fark edemedik içine mi girdi dışarı mı fırladı temin edebilir miyiz o parçayı acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Emine Hanım… Kırmızı çok küçük bir parçadır. Zor bulunur. Araştırma yapmamız gerekiyor. 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayarak bu konuda bilgi alabilirsiniz.

 6. Süleyman çevik dedi ki:

  Airfel kombi kullanıyorum. Anahtar işareti çıkıyor. Reset attım. Düzelmedi. Şu sıcaklığı 26’a kadar çıkıyor. Tekrar 13e kadar düşüyor. Basıncı da normallesmiyyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Süleyman Bey… Normalde resetleme işlemi sonrası ya cihaz normale döner ya da ekranda bir hata kodu belirmesi gerekir. Ancak hata kodu belirmiyorsa teknik bir sorun vardır ve bu sorunu yerinde görmemiz, tespit etmemiz gerekiyor.

 7. Bahar çakmak dedi ki:

  Airfel kombi kullanıyorum anahtar isareti çıkıyor resetledim fakar her hangi bir ariza kodu belirmedi bu durumdan dolayı sıcak suyu kullanmak bir tehlikeye yol acar mi ?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Bahar Hanım… Resetleme işlemi sonrası ekranda bir hata kodu çıkmıyorsa cihazın normale dönmüş olması gerekir. Yani çalışıyor olması gerekir. Bir hata kodu vermiyor ancak sıcak su da vermiyorsa bu teknik bir sorundur ve servis müdahalesi gerekir. Ancak cihaz çalışıyorsa kullanabilirsiniz.

 8. Eren Şenol dedi ki:

  Merhaba. Resimde gösterilen kombiye sahibim. Anahtar işareti çıktığı zaman reset tuşuna basıyorum kombi çalışma sesi geliyor ve ardından 4-5 saniye sonra altından kirli su ile şiddetli bi hava atıyor. Bunun sebebi nedir. Anahtar işaretininde ne zaman çıkacağı belli olmuyor bazen ayda 1 bazense 1 hafta sonra tekrar çıkıyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Eren Bey… Kombinin su akıtması birçok sebebe bağlıdır. Hangi parçadan veya nereden su geldiğini yerinde görmeden bu konuda bilgi sunmak çok zordur. Ancak sizi yönlendirebileceğimiz yani kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem de olmadığı için servis yardımı almalısınız.

 9. Mehmet Kıdemli dedi ki:

  İyi günler Airfel marka kombimizden memnunduk fakat ekranda bir süredir anahtar işareti belirip çalışmıyor resetleyip devam ediyor 2 saat kadar sonra yine anahtar düğmesi beliriyor sebebi nedir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Anahtar sembolü sonrası resetlendiğinde düzeliyorsa sorun yok. Ancak çok sık bu durum yaşanıyorsa bir sorun var diyebiliriz. Kombi bir hata kodu, bir uyarı vermediği için bu konuda net bilgi sunmak çok zor maalesef. Sorunu yerinde görüp incelememiz gerekiyor.

 10. İSLAM ZER dedi ki:

  Aırfel digifel duo kombim var.Banyonun suyunu açınca direk anahtar çıkıyor ve ısıtmıyor.Sorun nedir?.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İslam Bey… Anahtar sembolü çıktığı zaman kombiyi resetlemek gerekir. Resetleme işlemi yapıldığında ya sorun düzelir ya da ekranda bir hata kodu olması gerekir. Bu işlemi çok sık yapmak zorunda kalıyorsanız, bu durum sadece banyoda oluyorsa teknik bir sorun var demektir. Sadece banyoda olması bize kalırsa kombiye değil tesisata bağlı bir sorundur. Banyo batarya-musluğu bozuk olabilir, filtrede tıkanıklık olabilir veya bir tesisat sorunu olabilir. Uzman bir tesisatçıdan yardım almanızı öneririz.

 11. Muhammet Uğur dedi ki:

  merhabalar;

  kombi daha önce anahtar simgesi ile çalışmadığında R simgesine basıp resetlediğimde çalışıyordu, anca simdi R ye bastığım halde çalışmıyor, fişini çıkarıp taktığımda çalışıyor, o da 10 dakika sonra tekrar anahtar simgesi ile arıza durumu gösteriyor, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
  saygılarımla,

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Muhammet Bey… Kombi reset düğmesine bastığınızda çalışmıyorsa mutlaka ekranda bir hata kodu vermelidir. Mesela LP gibi bir hata kodu olması gerekir. Bu hata kodunu bize belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırız. Bir hata kodu yoksa teknik bir sıkıntı vardır ve servis yardımı almanız gerekir.

 12. Burak Karakurt dedi ki:

  Aırfel Dıgıfel Duo kombimde sıcak su problemi var. Ekranda 2 ışık ve anahtar simgesi yanıyor. Ara ara uğraştıkça geliyor ama uzun süredir tekrar ediyor. Ne yapmalıyım

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Burak Bey… Anahtar sembolü varsa eğer cihaz arızaya geçiyor demektir. Resetlediğinizde düzeliyorsa kısa süreli arıza diyebiliriz. Ancak çok sık tekrar ediyorsa veya resetleme işlemine rağmen düzelmiyorsa yapabileceğiniz bir işlem yok maalesef. Bu konuda servis yardımı almalısınız.

 13. Serkan Uzunoğlu dedi ki:

  airfel. Digifel kombinin ekranında anahtar simgesi yanıp sönüyor reset düğmesi ne basınca af yazıyor az çalışıp duruyor neden

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Serkan Bey… Airfel kombilerde AF arızası hava akış sorunudur. Kombi baca sistemiyle alakalı bir arıza veriyor. Dışarıdan bir sebeple hava akışı sağlayamıyor. Baca sisteminde sorun olabilir, fan, kart, prosestat gibi parçaları da kontrol etmek gerekiyor.

 14. Mehmet Akif aydın dedi ki:

  Merhabalar, Airfel digifix marka kombimiz arıza verdi ve resetleme yaptığımda b1 hata kodu ekranda yazmakta.Kombiyi 5-6 defa resetleme yaptım ateşleme yaptı ve çalışmaya başladı, fakat 15 dakika çalıştıktan sonra tekrardan kapattı, yardımcı olabilir misiniz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Akif Bey… Kombide alevi kesen bir durum olduğu için cihaz devre dışı kalıyor. Ancak bu durumda kullanıcı olarak yapabileceğiniz tek işlem resetlemedir. Kombiyi arıza durumunda resetleyin. Arıza çok sık tekrar ederse veya resetleme işlemine rağmen düzelme olmazsa servis yardımı almanız gerekir.

 15. Duygu ünverdi dedi ki:

  Kombim A5 veriyor ve R ye basınca 27 gösteriyor dereceyi çalışmıyor ne yapmam lazım?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Duygu Hanım… Kombiniz baca sistemi hatası veriyor. Bir sebeple yeterli hava akışı sağlayamadığı için ateşlemeyi kesmiş. Kombi bu durumda çalışmaz. Ancak kullanıcı olarak yapabileceğiniz tek işlem kombiyi resetlemektir. Birkaç reset işlemine rağmen düzelme olmazsa servis yardımı almanız gerekir. Prosestat, fan, kart gibi parçaları ayrıca baca sistemini yerinde görüp kontrol etmek gerekir.

 16. Elmeddin huseynov dedi ki:

  Komide 18 dusuyor anahtar isaresi dusur (R) basiyorum yene calismuyor mavi duymeni aciyorum su doluyor yene calismuyor neden ol bilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Elmeddin Bey… Kombiniz C1 18 arızası veriyorsa bu düşük basınç arızasıdır ve kombiye 1.5 bara kadar su basmak gerekir. Ancak işlemi yapmanıza rağmen sorun düzelmezse birkaç reset işlemi deneyin. Yine düzelme olmazsa servis yardımı almanız gerekir. Kombi ekranda sadece 18 gösteriyorsa bu tesisat içerisindeki suyun sıcaklığı olabilir. Ancak cihaz resetlenmesine karşın düzelme olmuyorsa her şekilde servis yardımı almanız gerekir. Sorunu yerinde görmeden uzaktan bilgi aktarmak çok zor. Bu konuda uzman yardımı almalısınız.

 17. Didem dedi ki:

  Airfel digifel kombimde anahtar işareti yanıp sonuyo resetleme yapıyorum AF yazıyor ekrana ne yapmalıyım lütfen acil cevap

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Didem Hanım… Kombiniz baca sistemi hatası veriyor. Yani yeterli hava akışı sağlayamadığı için arızaya geçmiş. Kombiyi birkaç kez daha resetlemeyi deneyin. Düzelme olmazsa servis çağırmanız gerekir.

 18. baki gül dedi ki:

  merhaba airfel digifel duo kombimde ateşleme yaptıktan sonra ekran da petek ısı derecesi 35derecede ayarlı ama ateşlemeden sonra ekranda petek ısı dereceleri surekli degişiyor 60-45-53-39-….. bu şekilde gb. artı olarak ta ekran yanıp sonüyor ne yapmam lazımdır ? iyi çalışmalar

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Baki Bey… Sıcaklık derecelerinde görülen ani iniş çıkış durumları normal değildir. Bu durum genel olarak sensör, kart gibi parçalara bağlı olabilmektedir. Arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için servis yardımı almalısınız.

 19. Umut Özdemir dedi ki:

  Merhaba,
  Airfel kombide reset tuşuna 3 saniye bastıktan sonra 6C, hata kodunu alıyorum. Bununla ilgili bilgi rica etmekteyim. Teşekkürler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Umut Bey… Airfel kombilerde 6C değil bC uyarısı vardır. Muhtemelen bu arızadan bahsediyorsunuz. Bu arıza durumu ateşleme sistemine bağlıdır. Dairenizde gaz kesintisi olmadığından ve kombiye gaz geldiğinden emin olun. Gaz kesintisi yoksa, gaz vanaları açıksa ve kombiye gaz geldiğinden eminseniz, kombiyi yeniden resetlemeniz gerekir. Kombiyi arızadan çıkarmak için resetleme işlemini birkaç kez uygulayabilirsiniz. Buna rağmen arıza hala devam etmekte ise servis yardımı almalısınız. Cihazı yerinde inceleyip, kontrol etmek gerekir.

 20. Mahmut tekbıyık dedi ki:

  Merhaba airfel kombi sıcak su gelmiyor reset dügmesine bastım hb yazdı ekran da ne yapmam lazım

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mahmut Bey… Airfel kombilerde hb arızası sensör sorunudur. Kalorifer sensöründe, sensör bağlantı soketlerinde veya farklı aksamlarda sorun olabilir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem yok maalesef. Bu konuda servis yardımı almalısınız.

 21. Yasin dedi ki:

  Dün den beri anahtar işareti var ekranda resetledim halde gitmedi LP kodu geliyor onun için ne yapmam lazım

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yasin Bey… Airfel kombide LP uyarısı düşük basınç uyarısıdır. Kombi altında monteli durumda olan bar saatine (yuvarlak basınç göstergesine) bakın. 1 barın altını gösteriyordur. Yine kombiye monteli mavi renkteki musluğu sola çevirip açın. Su sesi duymanız gerekir. Su sesi duyduktan sonra bar göstergesine bakın. 1.5 bara gelince mavi musluğu sağa çevirip kapatın ve işlemi sonlandırın. Sorun düzelecektir. Düzelme olmazsa resetleme işlemi uygulamanız gerekir.

 22. Mehmet Necim Gültekin dedi ki:

  Merhaba basınç göstergesi 0 gösteriyor R tuşuna basınca LP çıkıyor. Mavi musluğu açınca su sesi geliyor kombi çalışmaya başlıyor ancak arka taraftaki metal ince borudan su geliyor. Mavi musluğu kapatınca arka taraftaki borudan bir müddet daha su geliyor basınç düşüyor ve kombi kapanıyor. Yardımcı olurmusunuz.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Kombiniz su akıttığı için basıncı sıfırlamış. Su akıntısı olduğu sürece kombiye su basmaya devam edersiniz. Buradaki problem basıncın düşmesi değil, kombinin su akıtmasıdır. Ancak kombi nereden, hangi parçadan su akıtıyor? bunu yerinde görmeden bilgi aktarmak çok zor. Bu konuda size yardımcı olmamızı istiyorsanız 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

 23. Gülcan Akcelik dedi ki:

  Buderus anahtar resmi var resetledim duzelmedi ve ünlem var

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Gülcan Hanım… Kombi ekranında bir hata kodu belirmesi gerekir. Anahtar sembolü ve ünlem beliriyorsa mutlaka bir kod da olması gerekir. Mesela 6A arızası gibi. Böyle bir hata kodu varsa bize buradan yazın, arıza durumuyla alakalı size yardımcı olmaya çalışalım.

 24. gurkan azak dedi ki:

  anahtar isareti var resetledim lp isareti cikti..basinc 0 mavi muslugu sola cevirdim ne su sesi geldi nede basinc yukseldi..ne olabilir