Airfel Riello Residence Kombi Kullanımı

Airfel Riello Residence Kombi Nasıl Kullanılır?

Airfel Riello Residence Kombi Kullanımı

 1. 1 numaralı düğme
 2. Konum seçme düğmesi
 3. 2 numaralı düğme
 4. Kullanım suyu sıcaklık ayar düğmesi
 5. 3 numaralı gösterim
 6. Yaz konumu
 7. 4 numaralı düğme
 8. OFF / RESET konumu
 9. 5 numaralı gösterim
 10. Genel çalışma için LED gösterge
 11. 6 numaralı gösterim
 12. Kış konumu
 13. 7 numaralı düğme
 14. Kalorifer devresi sıcaklık ayar düğmesi
 15. 8 numaralı gösterim
 16. Termomanometre

Kombiyi Yaz Konumuna Alma

1 numaralı konum seçme düğmesini 3 numarası ile gösterdiğimiz “güneş simgesi” bulunan konuma çevirmelisiniz. Bu konum yaz yani sadece sıcak su konumudur. Yaz konumuna geçtikten sonra sıcak su ayarı yapmanız gerekir. 2 numarası ile gösterdiğimiz kullanım suyu sıcaklık ayar düğmesini sola doğru çevirdiğinizde ısı ayarını yükseltmiş olursunuz. Sağa çevirdiğinizde ise ayarı düşürmüş olursunuz.

Kombiyi Kış Konumuna Alma

1 numaralı konum seçme düğmesini 6 numarası ile gösterdiğimiz “kar simgesi” bulunan konuma çevirmelisiniz. Bu konumda kombi hem peteklerle ısıtma yapar hem de sıcak su sağlar. Sıcak su musluğunu kullanım için açtığınızda kalorifer konumu devre dışı kalır kombi sıcak su talebini karşılar. Sıcak su musluğu kapandığında ise kalorifer konumunu yeniden devreye sokar ve kaloriferler ısınmaya başlar. Kalorifer sıcaklık ayarını yapmak için 7 numaralı düğmeyi sola doğru (+ yönüne doğru) çevirmelisiniz. Bu şekilde kalorifer sıcaklık ayarını artırmış olursunuz. Ayarı düşürmek için de düğmeyi sağa doğru çevirebilirsiniz.

Otomatik Çevre Ayarlama Sistemi (C.T.R)

C.T.R. ayarlamasını yapmak için 7 numaralı kalorifer ısı ayar düğmesini üst ortada bulunan petek simgesine getirmelisiniz. Bu yaklaşık 55°C ile 65°C arasıdır. Bu fonksiyonu seçtiğinizde yeşil LED yanar. Bu fonksiyon sayesinde; kombi harekete geçerek oda sıcaklığını, oda termostatında seçili sıcaklığa ulaşılmasını sağlamak için ısıtma suyu sıcaklığını otomatik ayarlar. Bu sayede kombi daha az enerji ve gaz tüketerek daha uzun süre kullanılmış olur.

Riello Residence Kombiyi Resetleme

Airfel Riello Residence Kombi Kullanımı sırasında LED ışıklarının yanma durumlarında göre sorun yaşandığı zaman 1 numaralı düğmeyi 4 numarası ile gösterdiğimiz konuma çevirin. Bu şekilde yaklaşık 5-6 sn. kadar bekleyin ve cihazı yeniden mevcut olan konumuna (yaz ya da kış konumuna) çevirin. Arıza tekrarında işlemi birkaç defa tekrarlayabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (16 Yorum)

 1. Fatih Arıcan dedi ki:

  Kombim airfel riello dijital ekran,ekran kış konumunda kaldı, ve dondu, kış konumunu kapatamıyorum,devamlı çalışıyor,resetleme yapıp baslatinca gene kış konumunda çalışıyor, kapatamıyorum,ne yapmak lazım acaba,

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Fatih Bey… Bu bir kart sorunu olabilir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmadığını için bu konuda teknik servis yardımı almalısınız.

 2. Mehtap Kara dedi ki:

  Kombinin ekranında ışık yanıyor ve reset yazıyor ne yapmam gerekiyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehtap Hanım… Ekran ışığı sürekli yanıyorsa ya ekran kartına ya da anakarta bağlı bir arıza durumu vardır. Servis yardımı almanızı öneririz.

 3. Mehtap Kara dedi ki:

  Aırfel rıello famıly kombi kullanıyorum yaz ayarına nasılsın getirebilirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehtap Hanım… 1 numaralı konum seçme düğmesini 3 numarası ile gösterdiğimiz “güneş simgesi” bulunan konuma çevirmelisiniz. Bu konum yaz yani sadece sıcak su konumudur. Yaz konumuna geçtikten sonra sıcak su ayarı yapmanız gerekir. 2 numarası ile gösterdiğimiz kullanım suyu sıcaklık ayar düğmesini sola doğru çevirdiğinizde ısı ayarını yükseltmiş olursunuz. Sağa çevirdiğinizde ise ayarı düşürmüş olursunuz.

Petek Yıkama