Airfel İntegrity Kombi Kullanımı

Airfel İntegrity Kombi Nasıl Kullanılır?

Airfel İntegrity Kombi Kullanımı

 1. A harfli LED göstergesi
 2. Su basınç LED göstergesi
 3. B harfli düğme
 4. Reset / Açma-kapama düğmesi
 5. C harfli gösterim
 6. Kalorifer sıcaklık LED göstergesi
 7. D harfli düğme
 8. Kalorifer sıcaklık ayar düğmesi
 9. E harfli gösterge
 10. Kullanım suyu sıcaklık LED göstergesi
 11. F harfli düğme
 12. Kullanım suyu sıcaklık ayar düğmesi

Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

Sadece sıcak su konumunda kullanmak istiyorsanız eğer D harfi ile gösterdiğimiz kalorifer sıcaklık ayar düğmesini en sola “off” konumuna getirmeniz gerekir. Bu sayede kalorifer konumunu kapatmış olursunuz. Sıcak su ayarı yapmak için de F harfi ile gösterdiğimiz kullanım suyu sıcaklık ayar düğmesini saat yönünde (sağa doğru) çevirmelisiniz. E harfi ile gösterilen kullanım suyu sıcaklık LED inde ayarladığınız sıcaklık derecesi görüntülenecektir. Musluğu açtığınızda LED yanıp söner. Herhangi bir sıcak su talebi olmaz ise (musluk açılmaz ise) LED sabit yanar.

► Sıcak su derecesi; 35 ile 57°C arasıdır.

Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

D harfi ile gösterdiğimiz kalorifer simgeli düğmeyi sağa doğru çevirdiğiniz zaman kalorifer konumunu açmış ve kış konumuna geçmiş olursunuz. Aynı zamanda kalorifer sıcaklık ayarını da yapmış olursunuz. Düğmeyi sağa çevirdiğiniz zaman kalorifer derecesi yükselir. Dereceyi C harfi ile gösterdiğimiz mini ekrandan görüntüleyebilirsiniz. Bu şekilde talebiniz olan ısıtma ayarını da seçmiş olursunuz. Kaloriferler devreye girdiğinde LED yanar. Yalnız kış konumunda sıcak su da alabilirsiniz. Kombinin önceliği de sıcak su olduğu için musluğu açtığınızda kombi kalorifer konumunu kapatıp sıcak su talebinize yanıt verir. Musluğu kapattığınızda kalorifer konumu devreye girer ve kaloriferleriniz ısınmaya başlar.

► Kalorifer ısı derecesi; 35 ile 85°C arasıdır.

Kombiyi Bekleme Moduna Alma

D ve F harfi ile gösterdiğimiz kalorifer ve musluk simgeli düğmeyi en sola “off” konumuna getirdiğiniz zaman cihaz bekleme moduna yani stand-by moduna geçer. Bu konumda ekranda tesisat basıncını gösteren LED aktif olur. Kalorifer ve kullanım suyu sıcaklıklarını göstermekte olan ufak LED ler ise “- – “ şeklinde olur. Cihaz bu konuma alındığında donma koruması aktif demektir.

İntegrity Kombiyi Resetleme

Airfel İntegrity Kombi Kullanımı sırasında arıza durumu ile karşılaştığınız zaman B harfi ile gösterdiğimiz Açma-kapama/reset düğmesine basmanız gerekir. Arıza tekrarında işlemi birkaç kez daha uygulamalısınız. Sorun düzelmiyorsa Airfel İntegrity Arıza Kodları linkini tıklayarak buradan arıza durumu hakkındaki bilgi ve yardımları alabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (4 Yorum)

 1. osman kartal dedi ki:

  kolay gelsin, sıcaklık çevirme düğmesinde arıza var dereceyi istediğim sıcaklığa getiremiyorum, başka başka dereceler çıkıyor. nasıl çözebilirim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Osman Bey… Düğme boşa dönüyor işlev sağlamıyorsa karta müdahale edilmesi gerekir. Servis yardımı almalısınız.

 2. kenan sarar dedi ki:

  kalorifer ayar dügmesini en sona yani sağ tarafa doğru sonuna kadar çeviriyorum ama sıcaklık ayarı 30 dereceden yukarı çıkmıyor normalinde 85 dereceye kadar çıkması lazım ama olmuyor sorun nedir sizce aırfel integrity

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kenan Bey… Kalorifer düğmesini en sağa çevirdiğinizde maksimum dereceyi ayarlamış olursunuz. Ancak cihaz 30°C den yukarı çıkmıyorsa ya düğmede sorun vardır ya da anakartta. Çünkü kombide düğmeler anakart potansına bağlıdır. Bu durum için yani arızanın net tespiti ve çözümü için servis yardımı almalısınız.

Petek Yıkama