Demirdöküm Adonis Kombi Arıza Kodları

Demirdöküm Adonis Kombi Arıza Kodları konusunda bilinçlenmek isteyen tüketicilerimiz olur ise bu sayfamızı incelemelidir. Bizler Demirdöküm Kombi Servisi olarak sizlere bu sayfamızda Demirdöküm Adonis Kombi Arıza Kodları ve açıklamalarını detaylı olarak sunmuş bulunuyoruz.

F01 Arıza Kodu: Aşırı ısınma sorunu: Tesisat suyu sıcaklığının veya eşanjör bölgesindeki sıcaklığın olması gereken derecenin üstüne çıktığını belirten hata kodudur. Bu durumda kombi çalışmasını durdurur ve ekranda RESET sembolü ile birlikte bu hata kodu belirir. Cihazı bu durumda resetlemelisiniz. Sorun eğer düzelmezse de direk Demirdöküm Adonis Servisi’ni aramalısınız.

F02 Arıza Kodu: Kullanım suyu sıcaklık sensör sorunu: Kullanım suyu sensöründe ya da kablolarda hata olduğunu belirtir. Bu durumda direk ekranda bu hata kodu belirir. Bu sorun yaşandığında kullanım suyu sıcaklığı direk olarak resisat gidiş-dönüş sensörleri tarafından kontrol edilir. Sorun olursa da Adonis Kombi Servisi’ni aramalısınız.

adonis-ariza-kodlari

F03 Arıza Kodu: Tesisat devresi gidiş sensör sorunu: Tesisat suyu sensöründe ya da kablolarda sorun olduğunda bu hata kodu ekranda belirmektedir. Bu durumda kombi kendini emniyete alır. Sorunun düzelmesi adına Demirdöküm Adonis Servisi ile görüşmelisiniz.

F04 Arıza Kodu: İzonizasyon sorunu: Kombiye gelen gazın kesik olduğu durumda kombi kendini emniyete alır. Bu durumda ekranda bulunan RESET sembolüne ile birlikte ekranda bu hata kodu yanıp söner. Kombiyi bir kez resetlemeli sorun düzelmediği durumda da servisi arayarak yardım almalısınız.

F05 Arıza Kodu: Bacanın geri tepmesine karşı emniyet sorunu: Kısmi olarak da olsa bacada oluşan tıkanma ya da geri tepmelerde kombi davlumbazında yer alan baca termostatı direk devreye girer ve kombiyi emniyete alır. Cihazın bünyesinde olan baca sensörü bu durumda otomatik resetlenir. Baca tıkanık olursa da baca sensörü devreye girerek cihazı durdurur, ekranda bu hata kodu belirir. Otomatik resetleme uygulaması sonrasında kombi bir süre kadar yeniden devreye girmeye çalışacaktır. Devreye girmez de eğer sorun devam ederse Adonis Servisi’ni aramalısınız.

F06 Arıza Kodu: Tesisat devresi dönüş sensör sorunu: Tesisat devresi dönül sensöründe ya da kablo bağlantılarında sorun olduğunu belirtir. Bu durumda cihaza müdahale etmeden direk Adonis Kombi Servisi’ni aramalısınız.

F07 Arıza Kodu: Gaz valfi sorunu: Adonis kombide gaz valfinde ya da gaz valfi devresinde sorun olduğunda bu hata kodu ile birlikte RESET sembolü de yanmaya başlar. Cihazın yeniden devreye girmesi için resetleme işlemi yapmanız gerekmektedir. Sorun düzelmez ise de Adonis Kombi Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

F08 Arıza Kodu: Tesisat devresi sensör gidiş aşırı ısınma sorunu: Tesisat suyu sıcaklığının olması gereken değerin üstüne çıktığı durumda ekranda beliren hata kodudur. Bu durumda cihazın yeniden devreye girmesi açısından kapatılması gerekmektedir. Bu şekilde soğutulması sağlanır. Yeniden açıldığında düzelme olmaz ise Demirdöküm Kombi Servisi iletişim hattını aramalısınız.

F10 Arıza Kodu: Tesisat devresi su basınç sorunu: Kombi su basıncının düşük olduğunu belirten hata kodudur. Kombide normalde olması gereken su değerinin 1 bardan az olduğunu ve cihazın suya ihtiyacı olduğunu gösterir. Bu durumda ekrandaki su basınç seviyesi 1,5 olana dek kombiye su eklenmelidir. İşlem sonrası sorun devam ederse de mutlaka Adonis Servisi ile görüşmelisiniz.

F11 Arıza Kodu: Sirkülasyon sorunu: Tesisat gidiş ile tesisat dönüş suyu arasındaki sıcaklık farkının 40 derece olduğu durumlarda ekranda bu hata kodu belirir. Bu durumda tesisat vanaları açık mı diye kontrol edilmeli kalorifer vanalarının kapalı olmadığından emin olunmalıdır. Vanalar açık iken kombi yine de bu hata kodunu vermeye devam ediyor ise Demirdöküm Kombi Servisi ile görüşülmelidir.

F12 Arıza Kodu: Düşük voltaj sorunu: Şebeke geriliminin 165 V ın altında düştüğü durumlarda ekranda beliren hata kodudur. Bu durumda cihazı resetlemek çözüm getirisi sunmaz. Bu nedenle de beklenilmelidir. Eğer şebeke gerilimi 165 V ın üzerine çıkarsa sorun kendi kendine düzelir. Düzelme olmaz ise de mutlaka Adonis Servisi aranılarak yardım istenmelidir.

F13 Arıza Kodu: Tesisat devresi sensörlerinde sıcaklık farkı sorunu: Tesisat dönüş suyu ısısı, gidiş suyu ısısı arasındaki fark 7 dereceden fazla olduğunda ekranda bu hata kodu belirir. Bu durumda cihaza kullanıcı olarak müdahale edemezsiniz. Yapmanız gereken ise Demirdöküm Adonis Servisi ile görüşmektir.

Demirdöküm Adonis Kombi Arıza Kodları‘nı bu makalemizde sizlerle paylaştık. Demirdöküm Adonis Kombi Arıza Kodları konusundaki sorularınız ya da görüşleriniz için bizlere ulaşabilirsiniz.