Demirdöküm Aden Kombi Kullanımı

Demirdöküm Aden Kombi Nasıl Kullanılır?

Demirdöküm Aden Kombi Kullanımı

 1. 1 numaralı düğme
 2. Açma/kapama/konum değiştirme düğmesi
 3. 2 numaralı düğme
 4. Program saati (opsiyonel)
 5. 3 numaralı düğme
 6. Manometre (kalorifer tesisatı basınç göstergesi)
 7. 4 numaralı düğme
 8. Kalorifer sıcaklık ayar düğmesi
 9. 5 numaralı düğme
 10. Sıcak su ayar düğmesi
 11. 6 numara
 12. LED göstergesi

Aden Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

Öncelikle 1 numaralı düğmeyi sağ tarafta yer alan musluk simgesine getirmelisiniz. Daha sonrasında 5 numaralı düğmeyi sağa doğru çevirerek sıcak su ayarı belirlemelisiniz. Sıcak su ayar düğmesini sağa çevirdikçe LED göstergesinde bulunan ışıklar yanacaktır. LED göstergesinde 30 dan başlayarak 90 a kadar giden ısı dereceleri vardır. Hangi dereceye ayarlarsanız o dereceye kadar kırmızı ışık yanacaktır. Sıcak su derecesini kaça ayarladığınızı bu şekilde görüntüleyebilirsiniz. Ayarlama yaptıktan sonra musluğu açtığınızda su ısınacaktır. Su ısındıkça LED ekranda yanan derecelerde artış olacaktır, musluğu kapattığınız zaman derece düşecektir.

► Kullanım suyu sıcaklığı; Min. 35°C dir. Max. 64°C dir.

Aden Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

Öncelikle 1 numaralı düğmeyi sol tarafta yer alan petek ve musluk simgesine getirmelisiniz. Daha sonrasında 4 numaralı düğmeyi sağa çevirerek kalorifer ayarı belirlemelisiniz. Kalorifer ayar düğmesini sağa çevirdikçe LED göstergesinde bulunan ışıklar yanar. LED göstergesi siz düğmeyi sağa çevirdikçe artacaktır. Hangi ışığa kadar yanıyorsa ayarladığınız kalorifer ısı ayarı o olur. Kalorifer devresi açılır ve kaloriferleriniz ısınmaya başlar. Aynı zamanda sıcak suyu da kullanabilirsiniz. Yalnız sıcak su musluğunu açtığınızda kaloriferler durur, musluğu kapattığınızda kaloriferler yeniden ısınmaya başlar.

► Kalorifer sıcaklığı; Min. 30°C dir. Max. 85°C dir.

► Ledler sadece kırmızı şekilde yanıyorsa; Aden kombi ayarladığınız sıcaklık ya da çıkış sıcaklık derecesini gösteriyor demektir. Ledler yanıp sönüyorsa cihazda sorun var demektir. Hangi led ya da ledler yanıp sönüyorsa arıza durumu ona göre değişmektedir.

Aden Kombiyi Resetleme

Demirdöküm Aden Kombi Kullanımı sırasında oluşan arızalarda direkt resetleme yapabileceğiniz bir düğme yoktur. 1 numaralı açma/kapama düğmesini “0” konumuna getirin. Daha sonrasında yeniden cihaz hangi konumda ise (yaz ya da kış) o konuma tekrardan alın. Arıza devam ederse işlemi birkaç kez daha tekrar edebilirsiniz. Yine de yaşanan sorun düzelmezse Demirdöküm Aden Arıza Kodları linkini tıklayarak yaşanan sorun hakkındaki bilgilere ulaşabilirsiniz.

Aden Kombiye Su Basma

Gösterge 1 barın altını gösteriyorsa sol alt tarafta bulunan siyah doldurma musluğu ile kombi basıncını 1,5 bara kadar çıkarmalısınız.  Arızanın tekrar etmesi, sıkça yaşanması ya da sorunun çözümlenmemesi halinde servis yardımı almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (198 Yorum)

 1. Musab polat dedi ki:

  Kombi yaz ayında ateşleme yapmiyor 80 led ışığı yanip sönüyor ateşleme devreye girmiyor su ısıtmıyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Musab Bey… Demirdöküm Aden kombilerde 80 led arızası aşırı ısınma sorunudur. Ateşleme sorunu değildir. Ancak cihaz bu sorunda devreye girmez yani hiçbir konumda çalışmaz. Detaylı bilgiye https://kombitamircisi.com.tr/demirdokum/aden-ariza-kodlari/ linkinden ulaşabilirsiniz. Teknik yardım almak isterseniz de bize; 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

 2. erhan eker dedi ki:

  Benim aden kombinin petek ayat düğmesinde e harfi bulunuyor bu ne işe yarar

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Erhan Bey… ECO modu, kombi ayarlanan sıcaklık değerine geldiğinde kombinin durmasını sağlayan fonksiyondur. Ortamın ısı kaybına göre yeniden kombi devreye girmektedir. Kombiyi ECO modunda çalıştırmak isterseniz eğer kalorifer suyu sıcaklık ayar düğmesini “e” konumuna getirmelisiniz. ECO modu işlevi sayesinde ısıtmada tasarruf sağlamanıza yardımcı olacaktır.

 3. Nadir çınar dedi ki:

  Merhaba Hasan bey. 4 nolu düğmedeki çizgiler kaçar dereceye tekabül eder. Mesela dik olan ilk çizgiden sonraki (saate göre 1 istikametinde olan) çizgi kaç dereceyi gösterir.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Nadir Bey… Petek sıcaklığını temsil eden çizgiler arasındaki ilk kesik 30°C’yi son kesik ise 80°C’yi temsil eder.

 4. Hasan ÇEBİ dedi ki:

  Aden kombiden bir sıcak bir soğuk su geliyor.!!

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hasan Bey… Bu durum yani sıcak suda dalgalanma durumu daire içindeki tüm musluklarda varsa sorun hem kombi hem tesisatta olabilir. Bu aşamada sizi uzaktan yönlendirebileceğimiz bir işlem olmadığı için uzman yardımı almalısınız. Bu durum sadece tek bir muslukta oluyorsa (örneğin mutfakta olmuyor sadece banyoda oluyorsa) bu da bir tesisat sorunudur. Bu durumda uzman bir tesisatçıdan yardım almak gerekir.

 5. Fatih kartal dedi ki:

  Kombi derece düğmesinin üzerinde bulunan “e” ne anlama geliyor ustam ?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Fatih Bey… ECO modunu simgeler. Kombi yaklaşık 60°C civarında çalışır. Bu sıcaklığa geldiği zaman durur, sıcaklık düşünce tekrar devreye girer.

Petek Yıkama