canlı destek ariza kaydi canlı destek

Kombi Su Basıncı

Kombi cihazları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen tüketici sayısı her zaman için fazladır. Kullanıcılarımız her zaman her şeyden önce cihazlarına hakim olmak ister. Bu sebeple de tüm özelliklerini araştırır ve arıza durumlarında önce kendi müdahale etmek ister. Kullanıcı olarak aslında cihaza müdahale edebilecek bir durum söz konusu değildir. Fakat bazı arıza durumlarında kullanıcı cihaza su basarak ya da resetleyerek sorunu kendi de çözümleyebilir. Resetleme işlemi basittir. Fakat Kombi Su Basıncı nı ayarlamak zordur. Çünkü bu konuda çoğu kullanıcı bilgi sahibi olmamaktadır. Bizler de bu düşünce ile Kombi Servisi olarak makalemizde sizlere kombilerin ideal su basıncı ve su basıncını artırma konusunda gereken bilgileri sunuyor olacağız. Konuya dair bilgi sahibi olmak isteyen kullanıcılarımız olur ise makalemizi incelemelidir.

Kombi Su BasıncıKombi Su Basıncı Kaç Olmalı?

Her marka model ve çeşitteki kombilerin ideal su basınç seviyesi 1 ile 2 barın arasıdır.

Kombi Su Basıncı Nasıl Ayarlanır?

Kombi su basıncı düşük ise; Yani 1 barın altını gösteriyor ise su basılarak ayarlanabilir. Su basma görevinde olan doldurma musluğu kullanılır. İdeal su basınç seviyesi bu şekilde ayarlanabilir.

Kombi su basıncı yüksek ise; Yani 2,5 veya 3 barın üzerinde ise fazla su tahliye edilerek ayarlanabilir. Bu durum için kombinize en yakın kaloriferin üst yan kısmını (hava alma müşürünü) açabilir oradan su alarak basıncı ideal konuma ayarlayabilirsiniz.

Kombilerin her çeşidinde, her marka modelinde basıncın ayarlanması aynı yöntemler ile olur. Yalnız kombi su basıncı ile alakalı doğru bilip yanlışlığı kanıtlanan bilgiler olabilmektedir. Sizlere bu bilgileri de sunalım…

Kombiye su basma videosunu izleyerek de işlem konusunda bilinçli olabilirsiniz.

 

Önemli Bilgi: Kombilerdeki su basıncının 1 barın çok az üstünde olması basıncın düşük olduğu anlamına gelmez. Bu durumda kombiye su basmak zorunda değilsiniz. Su basmadan da kullanmaya devam edebilirsiniz. Aynı şekilde 2 barın biraz üstünde olması da basıncın yüksek olduğu anlamına gelmez. Bu durumda da yüksek basıncı düşürmenize gerek yoktur.

Kombi Su Basıncı Sürekli Yükseldiğinde ya da Düştüğünde Ne Yapmak Gerekir?

Kombinizin su basıncı sürekli olarak düşüyor ve sürekli su basmak zorunda kalıyorsanız ya da basınç sürekli yükseliyor ve sürekli basıncı düşürmek zorunda kalıyorsanız bu durumda mutlaka Kombi Servisi yardımı almalısınız. Bu cihazda oluşan bir arızayı belirtir. Arıza durumu yerinde görülmeden net bilgiler verilemez. Bu sebeple de teknik açıdan bu gibi durumlarda mutlaka servis yardımı alın önerisinde bulunabiliriz.

footer logo
Kombitamircisi.com.tr olarak sizlere kombi servisi hizmetini daima HIZLI ve GARANTİLİ olarak sunuyor. Bizleri takip ederek güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.
sosyal medyada biz
facebook twitter youtube google instagram
kredi kartı ile kapıda ödeme
visa master card
iletişim bilgileri
telefon
444 1 837
infomailkombitamircisi.com.tr
adres
Esentepe Mh. Milangaz Cd. Asia Residence A Blok K:7 D:19
biz size ulaşalım
Online Servis Talebinde Bulunarak, Bizlere Ulaşarak Kayıt Bırakabilirsiniz. talep oluştur En Kısa Sürede Dönüş Yapacağız!

E-Bültene Kayıt Olun

Kombitamircisi.com.tr adresine kayıt olarak güncel kampanyalardan ve haberlerden ilk haberdar olan siz olun!
rapid ssl

Marka ve Logolardan Bağımsız Özel Servistir.

© Copyright Tüm Hakkı Saklıdır. 2016 Kombitamircisi.com.tr