canlı destek ariza kaydi canlı destek

Kombi Su Basıncı

Kombi Su Basıncı kaç barda olması gerektiği çok sık yapılmadığı için en çok sorulan sorular arasındadır. Kombide basınç ayarının 1 ile 2 bar arasında olması gerekmektedir. Daha net bir cevap vermek gerekirse 1.5 bar diye biliriz. Basınç bir barın altına düştüğü zaman kombi arızaya geçer ve çalışmaz. Basınç 3 barı geçtiği zaman ise kombi emniyet ventili açar ve su damlatmaya başlar. Bu nedenle basıncı 1 ile 2 bar arasında tutmanız gereklidir. Bu nedenle Kombi Servisi olarak diyebiliriz ki kombide basınç değeri oldukça önemlidir. Kombiye her zaman su basmak kalıcı çözüm olmamaktadır. Mesela bu durumu kullanıcı olarak sizler kontrol edebilirsiniz.kombinin su seviyesi, kombinin su ayariKombiye su basmak için gereken şey doldurma musluğudur. Kombide doldurma musluğu yoksa yani kırıksa değişimi için servisi aramalısınız. Yoksa kombiye su basma işlemini hiçbir şekilde gerçekleştiremezsiniz.

Kombide bu parça dışında kombiye su basabileceğiniz alternatif bir parça yoktur. Zaten kombide bu görevi sağlayan tek parça doldurma musluğudur diyebiliriz. Kombide doldurma musluğunun yeri her zaman için kombi altıdır. Kombinin özellikle de altında ön tarafa doğru monteli olan bu parçayı bulabilmeniz oldukça basittir. Çoğu kombide musluğa benzeyen doldurma musluğu bazı tip kombilerde kelebek ya da L harfine benzer şekilde olabilmektedir. Buna benzer parça bulduysanız doldurma musluğudur diyebiliriz. Musluğa benzer bir şekilde emniyet ventili olabilmektedir. Yalnız bu parça her tip kombide genellikle kırmızı renkte olur. Bu şekilde bulduğunuz parçayı çevirmeyin. Çünkü kombi bu durumda su akıtmaya başlayacaktır. Kombi altında bulunan doldurma musluğunun rengi ise genellikle mavi, siyah veya gri olabilmektedir. Bulduğunuz doldurma musluğunu sol tarafa doğru çevirin. Çevirdiğiniz zaman zaten kombiden su sesi geldiğini duyacaksınız. Bu durum kombiye su basıldığını gösterir.

Kombiye su basma videosunu izleyerek de işlem konusunda bilinçli olabilirsiniz.

Kombi Su Basıncı

Kombi basıncı olması gereken değere yani 1 ile 2 bar arasına gelene kadar musluk açık olsun. Sonrasında musluğu kapalı duruma getirin. Yani sağ tarafa doğru çevirin. Bu şekilde kombiye su doldurma işlemini başarıyla tamamlamış sayılırsınız. Doldurma musluğunu çevirdiniz fakat kombiden su sesli gelmiyor basınçta da ilerleme olmuyorsa bu durumda doldurma musluğu arızalı demektir. Yine teknik açıdan Kombi Servisi telefonunu aramanızda fayda vardır.

Kombi Su Basıncı kaç olması gerekiyor. Kombiye ne kadar su basılmalı. Basınç göstergesinde nereye kadar su basılır.

footer logo
Kombitamircisi.com.tr olarak sizlere kombi servisi hizmetini daima HIZLI ve GARANTİLİ olarak sunuyor. Bizleri takip ederek güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.
sosyal medyada biz
facebook twitter youtube google instagram
kredi kartı ile kapıda ödeme
visa master card
iletişim bilgileri
telefon
444 1 837
infomailkombitamircisi.com.tr
adres
Esentepe Mh. Milangaz Cd. Asia Residence A Blok K:7 D:19
biz size ulaşalım
Online Servis Talebinde Bulunarak, Bizlere Ulaşarak Kayıt Bırakabilirsiniz. talep oluştur En Kısa Sürede Dönüş Yapacağız!

E-Bültene Kayıt Olun

Kombitamircisi.com.tr adresine kayıt olarak güncel kampanyalardan ve haberlerden ilk haberdar olan siz olun!
rapid ssl

Marka ve Logolardan Bağımsız Özel Servistir.

© Copyright Tüm Hakkı Saklıdır. 2016 Kombitamircisi.com.tr