canlı destek ariza kaydi canlı destek

Kombi Bakımı Nasıl yapılır ? Detaylı ve Videolu

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır ?

Kombi bakımı kombi konusunda diplomalı ve tecrübeli kişiler tarafından yapılmalıdır. Vergi levhası olmayan kombi konusunda eğitim almamış kişilere gaz, elektrik ve su gibi tehlikeli maddelerin birleştiği cihazlara kendiniz ve sevdikleriniz için müdahale ettirmeyiniz. Sağlıklı bir kombi bakımı yapılması için kombinin en az  2 saattir çalışmıyor olması gereklidir. 

kombi bakimi

Kombi bakım işlemi her zaman söylemiş olduğumuz gibi işinde uzman ekipler tarafından uygulanmalıdır. Yani bu işi ben biliyorum ve bu uygulamayı ben yaparım gibi düşüncelere sahip olarak yakınlarınızdan yardımlar almayın ya da uygulamayı siz yapmaya kalkmayın. Bırakın her işte olduğu gibi kombi bakımında da uzmanı gereken müdahaleyi yaparak kombi bakım işleminde sizlere yardımcı olsun. Kombi bakımı deyip de geçmemeli… Bu işlem her zaman önemsenmeli her zaman konusunda bilgi ve deneyime sahip olan firmalardan ve ekiplerden yardımlar alınmalıdır. Şöyle ki sizleri düşünen firmamız bu alanda günün her saati sizlere yardımcı olmaktadır. Önceleri bakımın önemini sizlere anlatmakta sonrasında gereken uygulamaları anlatımlı bir şekilde sizlere yansıtmaktadır. Uygulamaları yaparken de sorularınızı mutlaka yanıtlamakta sorularınızı kesinlikle yanıtsız bırakmamaktadır. Sonuç itibari ile düşünecek olursak kombi öyle basit görülen ya da önemsenmeyen bir cihaz olmamalı… Nasıl ki kombi arızalandığı zaman aman doğalgazla çalışıyor elektrikle çalışıyor sorun olabilir diye müdahale etmiyorsanız kombi bakımlarında da aynı düşünceye sahip olarak uzman ekiplerden yardım isteyin. Bu konuda yani kombilerinizin yıllık temizlik işlemlerinde Kombi Servisi ailesi olarak sizlere yardımcı olacağız. Üstelik işlemleri sandığınızdan da düşük fiyatlara yapacağız ve işinde uzman olan ekibimizle karşınıza çıkarak sizleri bu konuda da memnun edeceğiz.

Kombi bakımı videosunu izleyerek de işlemler konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kombi Bakımında Neler Yapılır?

1 ) Kombinin içindeki su boşaltılarak kirli su tahliye edilir.

2 ) Genleşme tankının havası ölçülür eğer 0.75 mbar dan az ise 0.75 mbar’a kadar hava basılır.

3 ) Yanma odası sökülür ve içinde oluşan toz ve pislik temizlenir.

4 ) Brülör sökülüp tel fırça yardımı ile gözenekler temizlenir.

5 ) Fan test edilerek eğer ses veya yalpa var ise fırça ve su yardımı ile temizlenir.

6 ) Kalorifer dönüş filtresi sökülerek temizlenir.

7 ) Kombinin tamamınında oluşmuş toz ve kir  temizlenir.

8 ) Kombide sökülen parçaların hepsi titizlikle tekrar toplanır ve kombinin suyu doldurulur.

9 ) Gaz ayarları kontrol edilir.

10 ) Gaz sızdırmazlık testi yapılır.

11 ) Kullanıcı ile birlikte kontrol edilir ve kullanıcıya kombi teslim edilir.

Kombi bakımı konusunda bizler alanında uzman olan ekibimiz 7/24 huzurlarınızda olacağız. Bizleri tercih ederseniz kombi bakımı konusunda her zaman şanslı olursunuz. Ayrıca yapılan bakımlar sırasında ileride oluşabilecek sorunlar da direk olarak uzman ekibimiz tarafından tespit edilip onayınız alındıktan sonra müdahale gerçekleşmiş olur. İşte bizler her işimizde olduğu gibi kombi bakımında da sizleri önemseyerek kesintisiz olarak çalışmaktayız. Her zaman kombi bakım uygulamasında seçimleriniz kombitamircisi.com.tr den yana olsun, sorun yaşamayı unutun bakımı yapılan kombinizle rahatlığı yaşayın… Vaillant kombi bakımı, Baymak kombi bakımı, Demirdöküm kombi bakımı, Ferroli kombi bakımı, Buderus kombi bakımı, Viessmann kombi bakımı ve daha tüm kombi bakım ihtiyaçlarınızda Kombi Servisi iletişim numarasını arayarak bakım talebinde bulunabilir gereken yardımları da alabilirsiniz.