canlı destek ariza kaydi canlı destek

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır

Günümüzde kombilerin yoğun şekilde kullanılıyor olması bu cihazlara olan güveni de çoğaltmaktadır. Kombinin mevcut olduğu her bir konutta kullanıcıların dikkat etmesi gereken ve uygulaması gereken bazı kurallar vardır. Mesela bakımlar gibi… Kombi kullanan tüm tüketicilerimize soralım… En son bakımı ne zaman yaptırdılar acaba? Eminiz ki sorumuzun yanıtını veremeyecek birçok kullanıcımız mevcuttur. Çünkü bakım önemsenmeyen bir uygulamadır. Çoğu kullanıcı ise cihazı arızalanmadan servis çağırma gereksinimi bile duymuyor. Hal böyle olunca da bakımsız sebebi ile büyük sorunlar yaşanabiliyor. Kombi bakımı konusunda bilinçli olmak isteyen tüketicilerimiz var ise oluşturduğumuz makalemizi mutlaka incelemelidir. Kombi Bakımı Nasıl Yapılır? Sorusunun yanıtını merak edenler yazımızı okuyabilir. Detaylı bilgiler ve merak ettikleriniz sayfamızdadır.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır

Kombi Bakımı Nedir ve Neden Yaptırılmalı?

Kombi bakımı; cihazın genel kontrolden geçirilmesi, içeriğinin ve parçaların temizlenmesi, gerekli olan ayarların yapılması işlemidir. Her bir kombi kullanıcısının mutlaka yaptırması gereken bir uygulamadır.

Uygulama yapılmadığında; tasarruf yaşanılamaz, sürekli sorunlar yaşanır, beklentinize yanıt alamazsınız, kombi ömrü kısalır ve kısa süreliğine kullanıyor olmanıza rağmen temel kullanım ömrünü yitirir. Bu sebeple bakımlar ihmal edilmeyen veya ihmal edilmemesi gereken uygulamaların başında gelmektedir.

Kombi Bakımı Ne Zaman Kim Tarafından Yapılmalı?

Kombi bakımı yılda sadece bir defa işin uzmanı tarafından yapılmalıdır. Bakım denilen uygulama sadece iç temizlik değildir. Bakımda ileride oluşabilecek arızalar tespit edilir, mevcut sorunlar tespit edilir, gereken müdahale yapılır. Bu uygulamaları kullanıcı olarak yapamazsınız. Bu sebeple de mutlaka uzman yardımı almalısınız.

Kombi bakımı videosunu izleyerek de işlemler konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır 

 1. Kombinin içindeki su boşaltılarak kirli su tahliye edilir.
 2. Genleşme tankının havası ölçülür eğer 0.75 mbar dan az ise 0.75 mbar’a kadar hava basılır.
 3. Yanma odası sökülür ve içinde oluşan toz ve pislik temizlenir.
 4. Brülör sökülüp tel fırça yardımı ile gözenekler temizlenir.
 5. Fan test edilerek eğer ses veya yalpa var ise fırça ve su yardımı ile temizlenir.
 6. Kalorifer dönüş filtresi sökülerek temizlenir.
 7. Kombinin tamamında oluşmuş toz ve kir temizlenir.
 8. Kombide sökülen parçaların hepsi titizlikle tekrar toplanır ve kombinin suyu doldurulur.
 9. Gaz ayarları kontrol edilir.
 10. Gaz sızdırmazlık testi yapılır.
 11. Kullanıcı ile birlikte kontrol edilir ve kullanıcıya kombi teslim edilir.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır konusunda sunulabilecek bilgiler bu şekildedir. Uygulama her daim uzman ekipler tarafından yapılmalıdır. İşlemi ihmal etmemenizi ve işlem ile alakalı mutlaka uzman yardımı almanızı tavsiye ederiz. Bu uygulamada Kombi Tamircisi uzman ekibi ile sizlere yardımcı olmaya hazırdır.

Her zaman kombi bakım uygulamasında seçimleriniz kombitamircisi.com.tr den yana olsun, sorun yaşamayı unutun bakımı yapılan kombinizle rahatlığı yaşayın… Vaillant kombi bakımı, Baymak kombi bakımı, Demirdöküm kombi bakımı, Ferroli kombi bakımı, Buderus kombi bakımı, Viessmann kombi bakımı ve tüm kombi bakım ihtiyaçlarınızda Kombi Servisi iletişim numarasını arayarak bakım talebinde bulunabilir gereken yardımları da alabilirsiniz.

footer logo
Kombitamircisi.com.tr olarak sizlere kombi servisi hizmetini daima HIZLI ve GARANTİLİ olarak sunuyor. Bizleri takip ederek güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.
sosyal medyada biz
facebook twitter youtube google instagram
kredi kartı ile kapıda ödeme
visa master card
iletişim bilgileri
telefon
444 1 837
infomailkombitamircisi.com.tr
adres
Esentepe Mh. Milangaz Cd. Asia Residence A Blok K:7 D:19
biz size ulaşalım
Online Servis Talebinde Bulunarak, Bizlere Ulaşarak Kayıt Bırakabilirsiniz. talep oluştur En Kısa Sürede Dönüş Yapacağız!

E-Bültene Kayıt Olun

Kombitamircisi.com.tr adresine kayıt olarak güncel kampanyalardan ve haberlerden ilk haberdar olan siz olun!
rapid ssl

Marka ve Logolardan Bağımsız Özel Servistir.

© Copyright Tüm Hakkı Saklıdır. 2016 Kombitamircisi.com.tr