444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Gebze Kombi Servisislogan
down
Paylaş:

Kocaeli Gebze Kombi Servisi

Kocaeli Gebze ilçesindeki kombi kullanıcılarına her konuda beklediği hizmeti sunabilecek profesyonellikte olan Gebze Kombi Servisi günün kesintisiz huzurlarınızda dır. Gebze ilçesinde aradığı hizmeti bulamayanların adresi olan firmamız başarıları sayesinde kullanıcılarına hizmet öncesi kadar hizmet sonrası da memnuniyet garantisi vermektedir.

 • Gebze Kombi Servisi’ni tercih ederek kombilerinizin bakımı, arıza onarımı konusundaki hizmetleri kesintisiz olarak alabilirsiniz. İşlemlerimiz kombi konusunda sertifikalı ve profesyonel teknisyenlerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Gebze ilçesinde kombiniz ile sorun yaşamakta iseniz marka model ya da çeşit ayırt etmeksizin sizlere beklediğiniz hizmeti sunabilme konusunda garanti veriyoruz. Uygun fiyat seçeneklerimiz, alanında uzman ekibimiz, donanımlı araçlarımız ile hizmete her zaman için hazır bulunmaktayız.

Güvenilir ve Garantili Hizmetin Adresi Gebze Kombi Servisi

Kocaeli Gebze ilçesinde ikamet edip kombisi ile sorun yaşayan ya da kombisine profesyonel bakım yaptırmak isteyen kullanıcılarımıza her zaman yardımcı olmak görevimizdir. Bizler yılların bize katmış olduğu deneyimler ile huzurlarınıza çıkıyoruz. Her bir hizmetimizin arkasında durarak sizlere özellikle de memnuniyet konusunda garanti veriyoruz. Güvenilir ve profesyonel hizmet anlayışımız ile çıktığımız bu yolda her daim başarılı olduk. Başarılarımızın daimi olması ve daimi şekilde sizlere beklediğiniz hizmeti sunmak için de her zaman var olacağız.

 • Aldığınız her bir hizmette güven ve garanti beklentiniz var ise Gebze Kombi Servisi olarak beklentilerinize karşılık vermeye her zaman hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz!

Kombiyi Doğru Kullanmak İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Evde olmadığınız zaman (aynı gün içinde ve özellikle de kış aylarında) kombiyi kapatmamalı, ayarını kısmalısınız.
 • Kombi bakımları ihmal etmeden yılda bir defa yaptırmalısınız.
 • Kombi arızalarında servis öncesi yapılacak birkaç kontrol ve işlemi uygulamalı, çözüm olmayan durumlarda uzman yardımı almalısınız.
 • Oda termostatı kullanırken kombi ayarını yükseltmeli, oda ısısını oda termostatı üzerinden ayarlamalısınız.
 • Konut içinde 1 ya da 2 kaloriferi kullanmamalı en az 3 kaloriferi kullanmalısınız. Bu sayede kombi daha sağlıklı devir daim yapacaktır.
 • Kaloriferlerin daha iyi ısınması ve uzun ömürlü olması açısından temizliğini 3 yılda bir kez yaptırmalısınız.
 • Uzakta kalan petekler ısınmıyorsa veya konut içinde çok sıcak ya da ılık olmasını istediğiniz odalarınız var ise termostatik vana kullanmalısınız. Bu dayede oda ısı kontrolünü yapmış olursunuz ve tasarrufu yaşarsınız.
 • Kombi bacalı ise ortamda havalandırma amacı ile menfez kullanmalısınız ve ortamdaki pencere sürekli açık kalmalı. Aksi taktirde sağlığınızdan hatta yaşamınızdan olabilirsiniz.
 • Kombi arızalanmadan servis çağırılmaz düşünesine uymamalısınız. Kombilerin kış öncesi bakımlarını, genel kontrollerini ve ayarlarını yaptırmalı, işlem sonrası kullanmaya başlamalısınız.

Kombi Arızalandığında Kullanıcı Servis Öncesi Neler Yapmalı?


Servis Çağırmadan Önce Yapılacaklar

Gebze’de Hizmet Verdiğimiz Yerler

Adem Yavuz , Ahatlı , Arapçeşme , Balçık , Barış , Beylikbağı , Cumaköy , Cumhuriyet , Denizli , Duraklı , Elbizli , Eskihisar , Gaziler , Güzeller , Hacıhalil , Hatipler , Hürriyet , İnönü , İstasyon , Kadıllı , Kargalı , Kirazpınar , Köşklü Çeşme , Mevlana , Mimar Sinan , Mollafenari , Muallim , Mudarlı , Mustafapaşa , Osman Yılmaz , Ovacık , Pelitli , Sultan Orhan , Tatlıkuyu , Tavşanlı , Tepemanayır , Ulus , Yağcılar , Yavuz Selim , Yenikent

Gebze Kombi Servisi çalışmalarını; Gebze Vaillant Servisi, Gebze Baymak Servisi, Gebze Eca Servisi, Gebze Demirdöküm Servisi, Gebze Ferroli Servisi, Gebze Viessmann Servisi adı altında sürdürmektedir. Adı geçen markalar ile firmamızın bir bağlantısı bulunmamakta olup firmamız yetkili servis değildir, markalardan bağımsız kullanıcı talebi ve onayı ile özel teknik servis hizmetleri sunmaktadır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (41 Yorum)

  1. merhaba 3 veya 4 aydan beri kullandığımız kombimizi havalar soğuyunca petekleri açtık o günden sonra kütür kütür ses yaparak arıza kodu veriyor kombi bosch marka e9 arıza kodu veriyor

   1. Merhaba Hasan Bey… Bosch kombiler E9 arızası düşük basınç arızasıdır. Kombi tesisatınızdaki su basıncına bakın, 1 barın altında ise kombiye su basmanız gerekir. Basınç normal değerdeyse veya su basma işlemi sonrası sorun düzelmiyorsa servis müdahalesi gerekir. Kombinin sesli çalışması da ayrı bir arıza durumudur. Net teşhis için de sorunu yerinde görmek gerekir. Servis çağırırsanız bu konudaki yardımları alabilirsiniz.

  2. Alarko kombi serene. Model kombin var petekler ısınıyor ama sıcak su tam isitmiyor ateşleme isaretide yanıyor bu arizada ne yapmam gerek

   1. Merhaba Ayşe Hanım… Bu durumda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmuyor maalesef. Kombinizde sıcak su sorunu var. Kombi suyu yeterli şekilde ısıtmıyor. Bu parça arızası demektir. Yani kombide sensör, eşanjör, conta, tribün, üç yollu vana, anakart gibi birçok parçada sorun olabilir. Yine de sorunu yerinde incelemek gerekir. Bu yüzden servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

  3. Baymak baxi luna3 avant 241 Fi kombi kullanıyorum dereceyi 45 e kadar yukseltebiliyorum sanki sabit gibi ve ısınma ihtiyacını karsilayamiyorum.Ne yapmam gerekir arıza kodu da vermiyor.teseķkurler

   1. Merhaba Doğan Bey… Kombinizde yüksek ihtimal anakart arızası var. Çünkü kombinizin modeline göre en yüksek sıcaklık 45°C değildir. Bu sıcaklık değerinin 80°C lere çıkması gerekir. Ancak en yüksek 45°C ye ayarlayabiliyorsanız ve üstüne çıkmıyorsa muhtemel sebep anakart diyebiliriz. Kombide düğmeler yani paneldeki tuş takımları arka kısımda yer alan anakartın potansına bağlıdır. Potans yerinde sorun olabileceğinden servis yardımı almanızı öneriyoruz.

  4. Merhaba kırmızı dugmeye bastıgımızda arıza kodu LP fakat kırmızı dugmeyı sola cevırdıgımızde su sesı gelmıyor ne yapmamız lazım

   1. Merhaba Doğanay Bey… Kombiniz düşük basınç hatası veriyor. Yani tesisat su basıncı 1 barın altında olduğu için kombi arızaya geçmiş. Kombinin modelini tam olarak belirtmemişsiniz ancak alt kısmında monteli genelde mavi veya siyah renkte plastik uçlu bir musluk olması gerekir. Bu musluğu sola çevirerek kombi basıncını 1,5 bara çıkarmanız gerekir. İşlem sonrası sorununuz düzelir, doldurma musluğunu kapatırsınız. İşlemi yapamazsanız yardım almak için 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

  5. immergas mini eolo 24 kombi 5 petek toplam 6,5 m+ havlupan havlupan hariç tüm petekler termostatik vana takılıoda termostatı takılı ara kat ara daire izolasyon yok merak ettiğim kombikalorifer tesisatı ısı değeri kaç derece olmalı peteklerde reglaj ayarı yapmak gereklimi enson petek nispeten az ısınmakta dönüş vanalarını reglaj etmek faydalı olurmu peteksıralaması salon 1 ve 2 3 koridor 3.5 odalar 5 ayarında optimum yakıt tüketmek için öneriniz nedir saygılar.

   1. Merhaba Sedat Bey… Oda termostatı ile termostatik vana aynı anda kullanılamaz. Bu durum sadece büyük sistemlerde yani otel gibi merkezi sistemlerde geçerli olabilir. Kombi kullanılan konutta ya oda termostatı ya da termostatik vana tercih edilebilir. Bu cihazlardan biri takılı ise kombideki kalorifer ayarının en yüksek derecede olması şarttır. Çünkü oda termostatı kadar termostatik vana da kumanda görevindedir. Kombiden ayarı en yükseğe alırsınız oda sıcaklığına bu termostatlar ile karar verirsiniz. Yani kombi ile ilişkiniz tamamen kesilir. En yakın petek her zaman için en uzak peteğe nazaran daha iyi ısınır. Uzakta kalan petekte az ısı oluyorsa eğer pompa gücü yetersizdir. Yani cihaz kapasite açısından daireye yeterli değildir. Reglaj ayarı ile uzaktaki peteğe sıcaklık gönderilebilir. Ancak uzakta kalan petek sürekli kullandığınız bir oda ise diğer odalarda kullanmadığınız petek varsa kapatabilir, bu şekilde uzakta kalan peteğe de ısı gitmesini sağlayabilirsiniz. Dairede en az 3 petek açık olsun, kombiyi demiş olduğumuz gibi en yüksek ısıtma derecesine getirin, termostatik vana ya da oda termostatı arasında bir seçim yaparak diğer seçeneği iptal ettirin. Bu şekilde zaten yakıt tüketimi de düşmüş olur.

   1. Merhaba Oktay Bey… Kum saatinin yanıp sönmesi kuru yanma sorunu olduğunu belirtir. Kombi basıncına bakın. 1 barın altında ise basıncı 1,5 bara kadar yükseltin. Yani kombiye doldurma musluğu ile su basın. Dairede en az 3 petek vanasının açık durumda olduğundan emin olun. Kombi altındaki tesisat vanalarının da açık olduğundan emin olun. Son olarak kombiyi birkaç kez resetleyin. Yine de sorunda düzelme olmuyorsa servis yardımı almanız gerekir.

  6. Arçelik dgk20 kombinin kis modunda sıcak su düğmesi kapalı onu açmam mı gerekiyor normalde sıcak su çok kullanıyorum kis moduna gectigimizde sicak suyu ayarlamamiz gerekiyormu ayarlarsak petek isin mazmi

   1. Merhaba Hale Hanım… Kombi kış konumuna alındığında sıcak su düğmesine herhangi bir ayar yapmanıza gerek yok. Kış konumu peteklerin ve sıcak suyun ortak kullanım konumudur. Sıcak su düğmesi kapalı ise açın. Sıcak suyu çok kullanıyorum demişsiniz zaten. Kapatmayın. Kombi kış konumunda petekleri ısıtır, petekler ısınırken oldu ki sıcak su talebiniz oldu (duş için ya da mutfakta sıcak su için) bu durumda kombi sıcak su beklentinizi karşılar ama siz musluğu kapatana kadar petekleri kapatır, petekler soğumaya başlar. Siz sıcak su musluğunu kapattığınızda ise direk petekler ısınmaya başlar. Bu durumu kombi kendi ayarlıyor zaten. Ekstra bir işlem yapmanıza gerek yok. Siz sadece petek ve sıcak su ayarı yapın, bırakın.

   1. Merhaba Muhammet Bey… Öncelikle dairenizde gaz kesintisi olmadığından ve kombinize gaz geldiğinden emin olmanız gerekir. Bu kontrollerden sonra kombiye gaz geldiğinden eminseniz kombiyi resetlemeniz gerekir. Tek bir resetleme işlemi ile sorun düzelmezse resetleme işlemini arka arkaya en fazla 3 kez uygulamalısınız. Hala sorun devam ediyorsa servis çağırmanız gerekir.

  7. Merhaba kombimiz ev işareti olan arızayı veriyo suyu azalmıştı tamamladım 1.8 e kadar ama gene olmadı aynı arızayı veriyo

   1. Merhaba Uğur Bey… Kombinizin marka ve modelini öğrenseydik daha detaylı bilgiler sunabilirdik. Ancak genel anlamda ev işareti dediğiniz baca işaretidir. Yani cihazınızda muhtemelen atık gaz sorunu var. Cihaz baca yolu ile içeri gereken temiz havayı alamadığında ya da yanma sonrası atık gazı dışarı gönderemediğinde bu sorun yaşanır. Bacanın yerinden çıkmadığından emin olun. Baca yerine takılı durumda ise kombide anakart, fan, prosestat gibi parçalarda sorun olabilir. Bu durumda servis yardımı almanızı tavsiye ederiz.

  8. Ocak ayindayiz karne tatili oldu memlekete gidicez. Van yaşıyoruz. Kombinin ayarını nasıl bırakıp gitmeliyiz

   1. Merhaba Aykut Bey… Kombi açık balkonda ise donmaması adına en düşük kalorifer sıcaklığa ayarlayarak o şekilde bırakmalısınız. Ancak kapalı bir yerde ise ve uzun süre dairede bulunamayacağınız için kombiyi şalterinden ve gaz vanasından tamamen kapatarak gitmenizi öneririz. Geldiğinizde gaz vanalarını açıp, şalteri açıp cihazı kullanmaya devam edebilirsiniz. Kombinin normalde kış dönemlerinde kapatılmamasını öneriyoruz ancak en az 15 gün kadar evde olmayacağınız için açık kalmasının da bir mantığı olmuyor aksine yok yere yakıt tüketimi yapar. Bu yüzden kapatmalısınız.

  9. Selamunaleykum.Ben turkmenistandan sizlere soru sormak istiyorum. Benim kombim elektrikler oynayinca kapanmis. Bende fisi cikarip tekrar soktum. Hic monitor isiklari yanmadi. 10- 15 dakika sonra sadece monitor isiklari yaniyor . Monitorda hic bir sayi veya yazi yazmiyor. Acaba ne problemleri var.

   1. Merhaba…. Elektrik kesintilerinde daireye gelen özellikle de kombiye gelen voltaj inip-çıkar. Yani 220 Volt gibi sabit bir değerde kalmaz. Bu durumdan genelde kombi anakartı etkilenir. Yani anakart yüksek veya düşük gelen voltaj sebebiyle hasar görür ya da yanar. Muhtemelen bu yüzden ekrana ışık gelmesine rağmen herhangi bir derece vs. görünmüyor. Anakartın arızalanmış olma riski yüksek ihtimaldir. Yine de bi servis yardımı alarak cihazı kontrol ettirmenizi tavsiye ederiz.

   1. Merhaba Rano Davlyatova… Eca Proteus model kombilerde L6 ve L7 nin sabit yanması bir sorun değildir. Ancak L4 yanıyor veya yanıp sönüyorsa bu bir arızadır. Dairede gaz kesintisi olup olmadığına bakın. Kombiye gaz geldiğinden emin olun. Kombiye gaz geliyorsa eğer “R” düğmesine birkaç saniye kadar basılı tutarak kombiyi resetleyin. Sorun düzelmezse bu resetleme işlemini birkaç kez daha uygulayın. Yine de sorunda düzelme olmazsa servis yardımı almanız gerekir. Sorunu yerinde incelememiz lazım. Gebze Kombi Servisi olarak çağrı merkezimize (444 1 837) ulaşarak bu konuda yardım talep edebilirsiniz.

   1. Merhaba Murat Bey… Kombide gazı yani alevi kesen birçok sebep vardır. Bunlar; fan, gaz valfi, iyon elektrodu, anakart gibi parçalardır. Bu parçaların kontrol edilmesi gerekir. Arıza durumuna kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için tespit ve müdahale için servis yardımı almanız gerekir. Gebze Kombi Teknik Servisi olarak bizi arayabilir bu konuda yardımlar alabilirsiniz.

  10. İmmargaz kombi suyu ısıtmıyor petekler sıcak ama su 1dk sıcak hemen soguk oluyor neden acaba

   1. Merhaba Zehra Hanım… Sıcak su sensörü, anakart gibi parçalarda sorun olabilir. Ancak kombi bir arıza kodu vermediği için yine de net bilgi vermek çok zor. Servis yardımı almanız gerekir. Bu sayede net arıza tespiti yapılarak sorun çözümlenmiş olur. Çözüm veya yardım için Gebze Kombi Servisi mize ait olan 444 1 837 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

  11. Alarko trendy/ kombinin ana salteri bozuk dedi kombici peteklere sicak su gitmiyodu yanmiyodu musluk sicak suyu calisiyodu elle bisey yapti petekler calisir sadece sicak xu kullanamazsiniz dedi sorun nedir? ayrica petekleri iptal etkp sadece sicak suyu kullanabiliriz tesekkurler.

   1. Merhaba Burak Bey… Kombinin ana şalteri bozuksa kombiye ya elektrik gelmez ya da yeterli voltta gelmeyeceği için cihaz çalışmaz. Ana şalter bozuksa bi elektrikçiden yardım almanız gerekir. Bu kombi servisinin müdahale edebileceği bir arıza durumu değildir. Petekleri iptal edip derken petek konumunu kapatarak kombiyi yaz konumuna alıp sadece sıcak su devresinde çalıştırabilirsiniz. Ancak şuanda sıcak su gelmiyorsa tesisat vanasını kapatmış da olabilirler. Önce bir elektrikçi çağırarak ana şalteri kontrol ettirmenizi öneririz. Daha sonrasında kombide sorun yaşanırsa uzman bir servis yardımı almanızı öneririz.

   1. Merhaba Mehmed Bey… F4 arızası kombi marka modeline göre değişir. Ancak genel olarak gaz yokluğu-ateşleme arızasıdır. Dairenizde gaz kesintisi olmadığından, gaz vanalarının açık olduğundan emin olun. Vanalar açık ve ocak ile kombiye gaz geldiğinden eminseniz kombiyi birkaç defa resetleyin. Resetleme işleminden sonra da sorunda düzelme olmazsa servis yardımı almanız gerekir. Sorunu yerinde incelememiz gerekiyor. Yardım için Gebze Kombi Servisi olarak bizi 444 1 837 numaramızdan arayabilirsiniz.

   1. Merhaba Murat Bey… Kombi anladığım kadarıyla bir arıza kodu da vermiyor. Ekranda yanıp sönen bir arıza kodu varsa eğer arıza kodu açıklamasına göre tahmini bilgiler sunulabilir. Ancak cihaz bir uyarı vermeden direk sıcak su vermiyorsa sorunu yerinde görüp incelemek gerekir. Kombilerin temel kullanım sebebi sıcak su olduğu için, içinde bulunan çoğu parça sıcak su devresinde yer alır ve birçok parçada sorun olabilme ihtimali vardır. Servis yardımı almanızı öneririz.

  12. Merhaba
   Merkezi sistem dogalgaz kullanıyoruz. Fakat sıcak su temini için doğalgaz şofben taktırmak istedim. Halen kullandığım elektrikli termosifonun yerine konmasini istediğim için baca çıkışının mutfaktan geçmesi gerekiyor. Mutfaktan çıkışını alçıya ile kapatabilecegimi belirttim ama ,proje mühendisi Red edilebilecegini söyledi?
   Bunun ile ilgili mevzuat nedir?

   1. Merhaba Beyhan Hanım… Termosifon dediğimiz ürün elektriklidir. Monte edildiği yerler genelde mutfaklar ya da banyolar olur. Çünkü sadece sıcak su cihazıdır. Elektrikli şofben alıyor olsaydınız aynı yere monte ettirmeniz doğru olabilirdi hatta sorun olmazdı. Ancak doğalgazlı bir şofbenden bahsediyorsak eğer mutlaka bir baca çıkışı olması gerekir. Bu baca çıkışı hermetik şofbenlerde her zaman camdan veya balkondan dışarı olur. Bacalı şofbenlerde ise doğalgaz sobası gibi mutlaka bir bina bacası olmalıdır. Eğer monte edilecek yer bu kurallara uygunsa işlem yapılabilir. Ancak uygun değilse hiçbir baca çıkış yeri yoksa alçı işlemleri ile olabilecek bir durum değildir. Doğalgaz gibi sağlık açısından önemli bir gazdan bahsedildiği için her bir uygulama ve düşüncede mutlaka bir uzman yardımı almak gerekir. Böyle bir düşünceniz varsa eğer ürün değişikliği olduğu için proje çizilir, proje ekipleri doğalgazlı şofbenin uygun olabileceği bir yeri belirler siz de işlemleri ona göre yaptırırsınız ya da ona göre kararınızı verirsiniz. Firma olarak proje işlemlerini bilmediğimiz için tam detaylı bilgiye sahip değiliz. Ancak satın alacağınız bir bayilikten bu konudaki hem bilgileri hem de yardımları alabilirsiniz.

  13. ECA proteus marka kombimin su basıncı 1 de sıcak su gelmiyor su basıncını arttırmam gerekiyormuş ama hangi vanadan yapıldığını bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

   1. Merhaba Tuğba Hanım… Basınç değeri 1 bar ise normalde bu değerde sıcak su vermesi lazım cihazın. Basınç düşük olsa cihaz arızaya geçer, düşük basınç uyarısı verir. Yine de her ihtimale karşı basıncı 1,5 bara kadar çıkarın ve cihazı deneyin. İşlem şu şekilde yapılıyor; Kombinin sol altına doğru eğilip bakın siyah renkte musluk göreceksiniz. Bu parçayı sola doğru çevirin, su sesi duyacaksınız. Kombi panelinde olan bar göstergesine bakın, ilerleme olacak. 1,5 barı gördüğünüzde siyah doldurma musluğunu yeniden sağa doğru çevirin kapatın, iyice sıkın. Sorun düzelmezse servis yardımı almanız gerekir.

   1. Merhaba Serap Hanım… Kombinizin marka ve modelini belirtebilirseniz size bu konuda yardımcı olmaya çalışırız. Bize buradan yazabilir ya da yardım için direk 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.