Başiskele Kombi Servisi

Kocaeli Başiskele Kombi Servisi

Kombi cihazlarınızın ilerleyen dönemlerde arıza yapması halinde en etkili çözüm için Başiskele Kombi Servisi çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Başiskele Kombi Servisi

Deneyimli Teknisyen Desteği

Deneyimli teknik ekibi sayesinde kombilerinizdeki arızaları kısa süre içerisinde gideren bu Başiskele Kombi Servisi, uygun fiyatlı hizmet anlayışıyla da tüketicilerinden tam not almayı başarmıştır. Başiskele Kombi Servisi haftanın her gününde ulaşabileceğiniz, güler yüzlü hizmet sunması gibi özellikleri sayesinde bu markaya hizmet veren birçok özel servisten bir adım öne çıkmaktadır.

İçinde bulunduğumuz çağın belki de en önemli buluşları arasında olan kombiler, hala günlük hayatta en sık kullanılan teknolojik ürünler arasındaki yerini korumaktadırlar. Çünkü kombiler yaz ve kış aylarında ev, ofis gibi kapalı mekanlarda hayati önem taşımaktadır.

Kombileriniz ile alakalı herhangi bir arıza durumunda Başiskele Kombi Servisi gibi kaliteli ve deneyimli firmalardan yararlanarak oluşan arızanın kısa sürede giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Başiskele Kombi Servisi deneyimli kadrosu sayesinde kombi cihazlarında oluşan arızayı hızlı bir şekilde tespit edip, gidermekte ve bunu da uygun fiyatlar eşliğinde garanti sunarak yapmaktadır.

Başiskele Kombi Servisinden Birkaç Tavsiye<

 • Yılda bir kez kombinizi, üç yılda bir kez tesisatınızı mutlaka temizletin. Bu uygulamaları önemseyin ve ihmal etmeyin.
 • Kış dönemine girildiğinde kombiyi ihtiyaç halinde açıp ihtiyaç dışı durumlarda kapatmayın. Kombi sürekli açık durumda kalsın. Kış döneminde kombiyi kapatıp açmak yakıt tüketimini artırmaktadır.
 • Kombi ayarları ile sürekli oynamayın. İdeal konfor sıcaklığınızı belirleyin ve kombinizin sabit bir ısıda sürekli çalışmasını sağlayın.
 • Kombiniz arızalandığında içini açıp arızayı tespit etmeye ya da çözümlemeye çalışmayın. Arıza durumunda basıncı kontrol edin, basınç düşük ise su basın veya yüksek ise fazla suyu alın. Kombiyi resetleyin. Dairede gaz elektrik ve su kontrolü yapın. Bu uygulamalar dışında yapacağınız her tür müdahale can ve mal güvenliğinizin tehlikede olduğu anlamına gelir.
 • Kombinizi yaz kış yüksek derecede çalıştırmayın. Sıcak su ve kalorifer ayarı kısık kalsın. Bu şekilde beklentinize yanıt alacaksınız. Peteklerden ya da musluklardan ısı ayarlaması yapmanıza gerek kalmayacak ve yakıt tüketimi fazla olmayacaktır.


Memnuniyetiniz için En İyisi

Başiskele İlçesindeki Hizmet Bölgelerimiz

Altınkent – Atakent – Aydınkent – Barbaros – Camidüzü – Damlar – Doğantepe – Döngel – Fatih – Havuzbahçe – Karadenizliler – Karşıyaka – Kazandere – Kaılıçarslan –  Körfez – Kullar Yakacık – Mahmutpaşa – Mehmetağa – Ocavık – Paşadağ – Sahil – Sepetlipınar – Serdar – Serindere – Servetiye Cami – Servetiye Karşı – Seymen – Şehitekrem – Tepecik – Tepecik Merkez – Vezirçiftliği – Yaylacık – Yeniköy Merkez – Yeşilkent – Yeşilyurt – Yuvacık Yakacık

Başiskele ilçesinde; Başiskele Baymak Servisi, Başiskele Demirdöküm Servisi, Başiskele Eca Servisi, Başiskele Vaillant Servisi, Başiskele Ferroli Servisi hizmetlerini de sunar. Bu hizmetlerinde ise adı geçen markalar ile bağlantısı olmamaktadır. Markalardan bağımsız olarak çalışan özel bir firmadır. Özel servis hizmetlerini de kullanıcı isteği ve talebi ile gerçekleştirmektedir. Firmamız yetkili servis konumunda değildir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (107 Yorum)

 1. Vedat ulas dedi ki:

  Mutfakta bulunan çeşmeyi açtığım zaman kombi ateslemiyor haliyle su ısınmıyor ama lavobodaki çeşmeyi açınca kombi ateşleme yapıyor su ısınıyor duş ta aynı şekilde su ısınıyor sadece mutfaktaki çesme suyu ısınmıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Vedat Bey… Sorun eğer tüm musluklarda olsaydı kombide bir problem var diyebilirdik. Ancak tek bir muslukta böyle bir durum varsa; mutfak musluğu-bataryası bozuk olabilir. Tesisatınız tıkalı olabilir veya filtrede bir tıkanıklık olabilir. Bu durum aslında direk olarak tesisatçının yapabileceği işlem olduğu için uzman bir tesisatçıdan yardım almanızı öneririz.

 2. Huseyin ata dedi ki:

  Selam ben viesman 50 24kw kombi kulanıyorum oda sıcaklığını 40 ta yakıyorum termostatik vana var bütün metallerde bu ayarı kacta olması lazım 2 3 4 5 var termestorik vanalarda bide kombi ateşlemeyi kesince hep çalışıyor bu neden yapıyor kombi daha yeni

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hüseyin Bey… 40°C kombi için düşük bir sıcaklık olabilir ve buna bağlı olarak kombi sık devreye giriyor olabilir. Bu durum dışında tabi termostatik vanadan ayarladığınız sıcaklık da önemlidir. Termostatik vananın modeline bağlı olarak ısı kademelerinin bir karşılığı olan sıcaklık vardır. Bu sıcaklık da düşük olursa cihaz bu sebeple de sürekli çalışıyor gibi gelebilir. Kombiden sıcaklık derecesini yükseltin, aynı şekilde termostatik vana ısı kademesini de yükseltin. Yine aynı durum olursa kombi kartını ve sensörünü kontrol etmek gerekir.

 3. Yalçın yılmaz dedi ki:

  Protherm LYNX kombi sorun şu şekil petekler kapalı ama sıcak su açıkken ekranda arıza kodu yok ama hem petekler yanmaya başlıyor hem ekrandaki değerle sürekli oynuyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yalçın Bey… Muhtemelen; kart, sensör, üç yollu vana gibi parçalarda sorun olabilir. Yine de arızanın teşhisi ve çözümü için servis yardımı almalısınız.

 4. Didar özen dedi ki:

  ferroli domiproject f24 model kombim var. Lavabodaki hortumun su kaçırmasından dolayı soğuk su vanasını kapatıp iki gündür sıcak su kullanıyordum. Dün A03 hatası vermeye başladı. Resetledim, kombiyi açıp kapattım fakat arıza kodu devam ediyor. Kombiyi ilk açışımda A04 hatası verip sonrasında A03 hatası vermeye devam ediyor. Ne yapmalıyım ? Sorun nedir ? Bana ne kadara mâl olacak bir işlem ?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Didar Bey… Kombinin altındaki soğuk su girişini kapatırsanız sıcak su kullanamazsınız. Sıcak su kullanamıyordum demek istediniz sanırım. A03 arızası aşısı ısınma sorunu, A04 arızası ise baca sistemi sorunudur. Aslında her iki arıza durumu da farklıdır ancak ortak parçalar da söz konusudur. Arıza durumunda cihazı resetlemekten başka yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için servis yardımı almalısınız. Sorunu yerinde görmeden arızalı parçayı bilemeyiz ve bu sebeple tahmini de olsa bilgi aktaramayız maalesef.

 5. Ali dedi ki:

  Eca proteus plus blue
  banyodaki havlupandandan basıncı 0 a düşürdüm mini komporasör ile 1 bara hava bastım.Geriye toplayıp suyu 1,5 bar bastım.petek havalarını kontrol ettim olanları aldım. Su basıncı soğukta 1.3 ısınınca 1.8 çıkıyor.
  Hava eksik diye tekrar 1 bardan fazla hava bastım yine aynı oluyor. Sorun nedir.
  Kombi 4 aylık yeni

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Bey… Yeni kombide genleşme tankının havası eksik olmaz. Kullanıma bağlı zamanla havası azalır. Kombinin ısınmasına bağlı basınç değerindeki ufak tefek yükselmeler ve düşmeler normaldir aslında. Ancak ısınma sırasında basınç değeri 1.3 bardan 1.8 bara çıkıyorsa bu durum genel olarak genleşme tankı ve eşanjör gibi parçalara bağlıdır. Kombi yeni olduğu için cihaza müdahale etmemenizi bu konuda servis yardımı almanızı öneririz. Zira cihaza yapacağınız her bir yanlış-eksik müdahale cihazı garanti dışı yapacaktır.

 6. Tuğba Dizdar dedi ki:

  Merhabalar, kombimin markası eca proteus( görseldeki kombi) ve petekler termostat vanalı. Kombiyi en düşük sıcaklık olan 35°, vanalar ise 2-3 arasında çalıştırıyorum. Fakat ne ev istediğim gibi ısınıyor ne de ekonomik bir fatura geliyor. Ayrıca salon peteklerinden birinde 2-3 arası çalıştırırken pat pat sesleri geliyor, vanayı 4 yaptığımda ses kesiliyor. Kombi ve petek bakımı yaptırmama rağmen( peteklerin havası da alındı) her petek, özellikle ses çıkaran yeteri kadar ısınmıyor. Toplamda odalarda 4 petek, banyolarda 2 petek bulunmaktadır. En uygun kombi ve vana derecesini kaç dereceye ayarlamalıyım? Salon peteğindeki ses neden kaynaklanabilir? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Tuğba Hanım… Petekten ses geliyorsa normalde hava olduğu içindir. Ancak havası alındı diyorsanız ve buna rağmen petekten ses geliyorsa bi tesisatçı çağırarak cihazı kontrol ettirmelisiniz. Kombinin sıcaklık derecesine gelecek olursak. Kombiyi en düşük derece veya derecelerde kullanırsanız hem beklediğiniz randımanı alamazsınız hem de kombi sürekli devreye girip çıkarak tüketimi artırır. Normalde düşük dereceler tüketimi düşürür gibi gelse de düşük dereceler cihazın çok daha sık devreye girip çıkmasına neden olduğu için daha fazla tüketim sağlar. Bize kalırsa 45°C civarında kullanmak verimi artırır. Evet belki faturanızda bir değişiklik olmayabilir (belki olabilir de) ancak en azından iyi bir verim elde etmiş olursunuz.

 7. Atila dedi ki:

  Viessmann kombi vıtodens 050 panel gösterge de serv yazısı ne işe yarıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Atila Bey… Cihaz servis müdahalesi gerektiren bir kod veriyor. Bakım uyarısı olabilir. Ancak yine de yerinde incelemek gerekiyor.

 8. Erayb dedi ki:

  Merhabalar,
  Visman marka yoğuşmasız kombim var. Kaloriferler çalıştığında Sürekli su eksiltmekte ve ben de sürekli su seviyesini 1,5-2 bar seviyesine getirerek su basmaktaydım. İlk başta farketmemiştim ama Daha sonra dikkat ettiğimde kombimin arkasından iç tarafından su damladığını farkettim.
  Benim 1,5 bar eklediğim su damlaya damlaya sıfırlıyor.
  Kombi arızaya asla geçmiyor.
  Eğer kaloriferleri kullanmıyorsam sıcak su kullanıyorsam sorun yok su seviyesi eksilmiyor.
  Kalpriferler devreye girdiğinde , Kombi arkadan su atarak 1,5 bar yüklediğim suyu atıyor neden olabilir size zahmet olmazsa bilgi vererek yardımcı olabilirseniz çok sevinirim
  Teşekkür ederim
  Saygılar,

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Eray Bey… Normalde tam tersi olması lazım. Yani kaloriferler devreye girdiğinde basıncın yükselmesi, kaloriferler kapalıyken basıncın düşmesi durumu genleşme tankına bağlıdır. Ancak bu durumun tersi oluyorsa yanlış gözlemlemiş olabilirsiniz veya bu durum su akıtan parçaya bağlı olarak bu şekilde gelişiyor olabilir. Kombinin nereden veya hangi parçadan su akıttığına yerinde bakmak gerekir. Yerinde görmeden uzaktan net bilgi aktarmak çok zor maalesef.

 9. Elektrik kesildi kombi calismiyor dedi ki:

  Weili kombi.. elwktrik kesildi geldi calismiyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba… Elektrik kesintisinden sonra kombi çalışmıyorsa eğer; voltaj dalgalanması sebebiyle kart arızası meydana gelmiş olabilir. Tabi yine de sorunu yerinde görmemiz gerekiyor.

 10. Murat ormanci dedi ki:

  Eca eurostar kombim var f7 arizasi veriyor su basinci arizasi su basinci dusuyor su basincini 1.2 bar yapiyorum bir iki gun sonra tekrar dusuyor sistemde su kacagida yok problem nerede olabilir genlesme tankindaki havadan veya iyonizsyon cubugundami problem var yardimci olursaniz memnun olurum

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Murat Bey… Gözle görülür bir kaçak durumu yoksa eğer; tankın havası eksik olabilir, tank delik olabilir, eşanjör kireçlenmiş olabilir veya sıva altı tesisat kaçağı olabilir. Bu sorunun iyonizasyon elektroduyla bir alakası yoktur. Servis yardımı almanız gerekir. 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayarak bilgi ve yardımları alabilirsiniz.

 11. Yılmaz Akyol dedi ki:

  Ama 2 seçenekten biri mecburi seçili

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   O halde direk ürünü tedarik ettiğiniz firmayla görüşebilirsiniz Yılmaz Bey. Biz oda termostatı hizmeti sunmuyoruz ancak kombide eco, comfort gibi çalışma modları oda termostatıyla kullanımda çakışabileceği için önerilmiyor diye biliyoruz.

   1. Yilmaz Akyol dedi ki:

    Teşekkür ederim

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Rica ederiz Yılmaz Bey.

 12. Yılmaz Akyol dedi ki:

  Demirdöküm atron ve wireless Demirdöküm oda termostati acaba kombi ayarı kaçta olmalı ve Eco moddami confor moddami olmalı

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yılmaz Bey… Kombi oda termostatıyla birlikte kullanılıyorsa kalorifer sıcaklığının 55°C üstünde olması gerekir. Kombide eco veya comfort modlarını ayarlamayın. Manuel olarak direk sıcaklığı 55°C üstünde ayarlayın.

 13. Ali BÖLÜKBAŞI dedi ki:

  Kombi alarko carrier serena marka basınç değeri 1.9 yuksek ısıda çalışırken basınç da problem yok ama ısı derecesini azalınca şu basıncında düşme oluyor 1.4 veya 1.5 bar oluyor işi derecesini tekrar yükseltince aynı 1.9 bar oluyor bu normalmidir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Bey… Isınan su genleştiği için ısıyı artırdığınızda basınç yükseliyor, ısıyı düşürdüğünüzde basınç düşüyor. Normalde ısı yükselmesine bağlı basınçta ufak tefek yükselmeler olabilir. Ancak ısıya bağlı olarak basınçta düşme durumu da oluyorsa kombiye bakım gerekebilir. Bu yüzden bi servis yardımı almanızı öneririz.

 14. Abdullah çağın dedi ki:

  Buderus marka kombinin küçük tablet tarzı ekranında beliren kalorifer devre dışı

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Abdullah Bey… Buderus kombilerde tek bir ekran olur zaten. Kalorifer devre dışı derken? Ekranda kalorifer sembolü mü yok? yoksa bir hata kodu mu var? Arızayı net olarak belirtebilirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

 15. Furkan eroğlu dedi ki:

  Merhaba iyi günler biz merkezi sistem ısıtmalı bir binada oturuyoruz evimizde 6 adet petek bulunuyor 5 petekte herhangi bir sorun yok ısınıyor ama 1 petekte borularıda dahil olmak üzere sıcak su gelmiyor ısınmıyor havasını alalım dedik hava çıkmadan direk su çıkıyor belli bir süre su çıktıktan sonra petek ısınıyor fakat suyu kapattığımızda tekrar soğuyor ne yapmamız lazım acaba. Teşekkür ederim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Furkan Bey… Hava olsa tek bir petekte olmaz ki peteğin hava alma müşürünü açtığınızda direk su gelmiş. Bu hava olmadığı anlamına gelir. Tek bir petek ısınmıyorsa bu direk tesisat sorunudur. Yani bu soruna biz de kombi servisi olarak müdahale etmiyoruz. Bu yüzden uzman bir tesisatçıdan yardım almanızı öneririz.

 16. Yener Alaca dedi ki:

  Baymak star bitince 24 fi yarı yogusmali kombi f03 hatasına geçti kombi hiç bir şekilde devreye girmiyor resetlenmiyor hiç hareket yok

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yener Bey… Baymak Star Bridge 24 Fi model kombilerde E03 arıza kodu vardır. F03 arızası kodu Baymak kombilerin hiçbir modelinde yok. E03 arızası da baca sistemi sorunudur. Yani atık gaz devresiyle alakalı bir sorun diyebiliriz. Cihaz yoğuşmalı olduğu için fan veya kart arızası olabilir. Ancak yine de sorunu yerinde incelemek gerekir. Resetlemenize rağmen düzelme olmadıysa servis yardımı almanız gerekir.

 17. Ramazan yartunç dedi ki:

  Alarko serena eski model ateşleme yapıyor yanıyor 30derece oluyor sönüyor 3 defa yapıyor arızaya Geçiyor E01 yazıyor yardımcı olursanız sevinirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ramazan Bey… Alarko Serena model kombilerde E01 arızası ateşleme sorunudur. Yani gaz yokluğu arızası olarak da adlandırabiliriz. Dairenizde gaz kesintisi olmadığından ve kombiye gaz geldiğinden emin olun. Yine de kombi bu hatayı vermeye devam ediyorsa cihazı birkaç kez resetleyin. Resetleme işlemine rağmen hala sorun devam ediyorsa servis yardımı almanız gerekir.

 18. Reşit ERDOĞAN dedi ki:

  ECA proteus plus doldurma musluğu dönmüyor. Kombi sürekli su boşaltıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Reşit Bey… Kombi sürekli su boşaltıyor yani su akıtıyorsa kombiye su basmak çözüm değildir. Çünkü siz su bastıkça kombi su akıtmaya devam edecektir. Doldurma musluğu hiç dönmüyorsa sıkışmış olabilir. Ancak dediğimiz gibi su basma işlemi uygulasanız bile su akıntısı sorunu için servis yardımı almanızı öneririz.

 19. Ahmet Hamdovalı dedi ki:

  Merhaba,
  Demirdokum nitromix kullaniyorum. Eve kiraci olarak geldim.
  Kombi ekraninda petek ayarini 40 yaptim. Kombi ekranindaki gostergede 35e dustu. Sanirim bu normalde oluyor. Bir sorun yok degil mi?
  Bir diger sorum da el termostati kullanmiyorum. Kombi kac derecede beklemeye gececegini nasil anliyor? Daha onceden mi bir derece ayarlandi? Bunu nasil ogrenebilirim? Gostergede bulamadim.
  Tesekkurler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey… Kombiler ekranda sadece ayar yaptığınız birkaç saniye yaptığınız ayarı görmeniz için ekrana yansıtır. Birkaç saniye sonrasında cihaz sıcaklık ayar tuşlarına basmadığınız sürece kombi içinde bulunan suyun sıcaklığını gösterir. Bu da genelde ayarlanan sıcaklıktan düşük olur. Çünkü kombi bir talep olduğu zaman yani sıcak su musluğu açıldığında veya petekler ısındığında ayarlanan sıcaklığın üstüne kadar çıkabilir. Bu bir sorun değildir. Her kombi bu şekilde çalışır. Diğer bir sorunuza gelecek olursak eğer; kombide bekleme süresini ntc sensör belirler. Brülörde yanma gerçekleşir, talep karşılanır ve ntc sensör bekleme süresi sona erdiğinde ya da sıcaklık düştüğünde brülörde yeniden yanma gerçekleşir ve cihaz devreye girer. Bu durum tabi ayarladığınız sıcaklık derecesine göre de değişir. Sıcaklık ne kadar yüksek olursa bekleme süresi de o kadar uzun olur. Bu elle, ayarla düzeltilebilecek bir durum değildir.

 20. Ali beydoğan dedi ki:

  Eca proteis plus
  Kombimi 1.5 – 2 bar arasinda ayarliyorum. Belli sure sonra bar yukselip 2-3 bar arasinda oluyo ve hortumdan su tahliye ediyo. Ve kombi oda termostatinin belirledigi sicakligi yakaladiktan sonra kendini beklemeye aliyo,ve belirli bir sure sonra f7 arizasi veriyo baktigimda kombide su kalmamis gozukuyo,vanadan suyu tekrar ayarlamama ragmen surekli bu ariza ile karsilasiyorum. Ara sirada f4 arizasi veriyo resetleyince duzeliyo ama daha sonra yine veriyo ama en cok f7 arizasi veriyor. Tesekkur ederim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Bey… Kombi anladığım kadarıyla ısıtmaya geçince basıncı yükselip su akıtıyor, dinlenmeye geçtiğinde de basınç düşüyor ve cihaz düşük basınç arızasına geçiyor. Bu durum genleşme tankı ile alakalı gibi görünüyor. Ancak yine de tabi sorunu yerinde incelememiz gerekir. F4 de alev yokluğu hatasıdır. Bu sorunlardan bağımsız bir arıza durumudur. Her iki sorun için de servis yardımı almanızı öneririz.

 21. Keriman Akkoyun dedi ki:

  Merhaba
  Alarko Serena kombide sık sık basınç düşüyor, kombiyi açtığımda mutfak ve banyoda ılık su akıyor, petekler kapalı olduğu halde peteklere sıcak su veriyor, peteklerin birinde üstten su akıtıyor. Yardımlarınızı rica eder iyi çalışmalar dilerim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Keriman Akkoyun… Öncelikle peteklerin birinde üstten su akıtıyor dediniz. Bu su kaçağı sebebiyle kombinizin basıncı sık sık düşüyor. Bu durum için önce bi tesisatçıdan yardım alarak sorunu çözümletin. Petekteki su kaçağı giderildikten sonra kombi basıncı artık sık sık düşmez. Ancak musluklardaki suyun sıcaklığı düşükse petekler kapalı olduğu halde hepsi ısınıyorsa bu duruma da bizim yani kombi servislerinin bakması gerekir. Üç yollu vana, ntc sensör, kart gibi parçaları kontrol etmemiz gerekiyor. Ancak önceliğiniz tesisattaki yani petekteki su kaçağı durumu olsun. Bu sorun mutlaka çözümlensin.

 22. Mustafa aydın dedi ki:

  Kombimde sıcak su işareti yaniyor petekler kapalı ama musluktan su alınca bir kaç saniye su ısınıyor sonra duruyor petekler kapalı olduğu halde petek derece göstergesi 90 dereceye kadar cikiyor musluk suyu ısınmıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey… Kombi musluğa göndereceği sıcak suyu kalorifere gönderiyor. Bu yüzden kombi yaz konumunda olmasına rağmen petekler ısınıyor ve kombi sıcak su vermiyor. Yani bu demektir ki kombi sıcak suyu kalorifere kaçırıyor. Kombide sıcak suyla kaloriferi birbirinden ayıran parça üç yollu vanadır. Üç yollu vana arızalı olduğu için musluğa göndereceği suyu kalorifere kaçırıyordur ve bu yüzden musluktan sıcak su gelmiyor, kaloriferler de kombi kış konumunda olmamasına rağmen ısınıyordur. Bu durum sadece üç yollu vana değil, elektronik karttan kaynaklı da olabilir. Bu yüzden bi servis çağırarak kombiyi kontrol ettirmenizi öneririz. Bu konuda 444 1 837 numaralı telefonumuzdan bize ulaşarak yardım alabilirsiniz.

 23. Buket aydın dedi ki:

  Lambert lx 24 fi markalı kombimiz var. Bugün dışarıdaki ana vanayı kapatıp açtığımızda sıcak suyun gelmediğini farkettik ne yapabiliriz bu konuda

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Buket Hanım… Dışarıdaki ana vana derken doğalgaz vanasından mı bahsediyorsunuz su vanasından mı? Doğalgaz vanasını kapattıysanız eğer ve kombi açık kaldıysa gazsız çalışmaya zorlandığı için arıza yapmış olabilir. Kombiyi bu durumda resetlemeyi deneyin. Vana açık kalsın bir süre kadar bekleyin. Yine de sorunda düzelme olmazsa servis yardımı almanız gerekir.

 24. Vedat Doğan dedi ki:

  Bosch ben kombiyi actigim halde ısı peteklere gelmiyo

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Vedat Bey… Öncelikle kombide kış konumunu açtığınızdan emin olun. Yani kombiyi kış konumuna aldığınızdan emin olun. Sonrasında petek vanalarına bakın. Petek vanaları kapalıysa açmanız gerekir. Vanalar açık durumdaysa kombi su basıncına bakın. Su basıncı 1 bardan azsa, su basma işlemi uygulayın. Yani kombi basıncını 1,5 bara kadar çıkarın. Bunlara rağmen yine de peteklerde ısı olmazsa servis yardımı almanız gerekiyor. 444 1 837 numaralı telefonumuzdan bize ulaşarak bu konuda yardım alabilirsiniz.

 25. ÖMER ÖLÇER dedi ki:

  dakxon marka doğlgazlı hermateık şohbenım arıza yaptı arızanın tamırı mümkün olmadğı içın yanisini almak zorunda kaldım. yeni sıfır demitdöküm hermatik doğalgazlı şohben aldım. yerine monte ettirdim ve gazım yetkılı servis tarafından acıldı.bunu bandırma badasa bilriemem gereklimi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ömer Bey… Doğalgaz firması açılış işlemini yaptıysa yani onay verildiyse bildiri yapmanıza gerek kalmaz. Ancak yine de her ihtimale karşı bölgenizin doğalgaz firmasıyla görüşmenizi öneririz.

 26. Kadir GÜRBÜZ dedi ki:

  Merhaba,
  Ariston Egis premium marka kombi mevcut. Petekler kapalı sadece su ısıtma konumunda kullanıyorum.Her duş aldığımdan sonra su oranı 1 barın altına düşüyor ve error veriyor. Her defasında su doldurmam gerekiyor. Bugün su basma esnasında vana açık kalmış ve şu an 3,8 bar olarak gözüküyor. Durmadan su basmamız normal mi? Bir de 3,5 bar olan oranı düşürmek için ne yapabiliriz? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler…

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kadir Bey… Elbette ki cihazın kullanıldıkça basıncının düşmesi normal değildir. Her sıcak su kullanımında özellikle düşmesi hiç normal değildir. Bu durum bir kaçak göstergesidir. Ancak bu tesisat kaçağı da olabilir kombi kaçağı da olabilir. Bu durum için servis yardımı almalısınız. Cihaza bakım gerekebilir veya parça arızası olabilir. Kombideki yüksek basıncı düşürmek için kombiye en yakın petekten su almanız gerekir. Siz su aldıkça kombi basıncı düşecektir.

 27. selami danisman dedi ki:

  Merhaba bugün kombinin altımdaki musluğu açtım suyu tamamen boşalttım içinden kirli küçük şeyler çıktı kombinin altındaki musluğu açtım basınç 1 e geldi su daha ısınmıyor mail olarak acil dönüş yaparsanız sevinirim telefonum bozuk karşı tarafa ses gitmiyor ararsınız ses gelmez

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Selami Bey… Kombilerin çoğunda boşaltma musluğu yoktur. Yani yüksek basınç halinde suyu kombiden boşaltamazsınız. Büyük ihtimalle siz emniyet ventilini açtınız. Ancak bu parça kombi basıncı 3 barı geçtiğinde otomatik devreye girer ve su tahliyesi yapar. Yani parçayı siz açmazsınız. Kombinin temizliği gerekirse bunu servis ekipleri yapar. Kombi basıncını 1,5 bara kadar çıkarın. Yine de su ısınmıyorsa servis çağırmanız gerekir.

 28. Recep DÜLGER dedi ki:

  Baymak luna 3 kombi ateşleme yaptığı anda ana sigorta atıyor. Yaz ayarında beklerken sıkıntı yok suyu açıpta kombi devreye girdiğide şalter atıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Recep Bey… Yüksek ihtimalle kombi kartında sorun olabilir. Ancak yine de sorunu yerinde incelememiz gerekiyor. Bağlantı problemi de olabilir. 444 1 837 numaralı telefonumuzdan bilgi ve yardımları alabilirsiniz.

 29. Zafer Bali dedi ki:

  Merhabalar
  Baymak Baxi luna 240fi model kombide yaz konumunda peteklerin tümünde ısınma var fakat musluktan sıcak su yok çok düşük bir derece ılık geliyor kendim üç yollu vanayı söktum temizledim topladım,eşanjörleri söktum temizledim sorunu çözemedim.petek vanasını kapatırsan derce lambaları 1 dakika içerisinde 80 e kadar çıkıyor ve sistemi kapatıyor pompa sağlam ateşleme doğru siviş doğru diyafram kaçirmiyor.
  Koca makinaları söküp topluyorum bakımları ni yapıyorum da usta bu konuda sınıfta kaldım.varmi bir fikriniz.
  Saygılarımla.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Zafer Bey… Elinizin yatkın olması çok iyi ancak önemli olan bilinçli müdahaledir. Mesela yaptığınız işlemlerden doğru olanı sadece üç yollu vanaya yaptığınız müdahaledir. Yaşadığınız sorunun eşanjörle, devir daim pompasıyla, swich ile alakası yok. Kombi yaz konumunda peteklerin hepsini ısıtıyor ancak sıcak suyu da tam olarak vermiyorsa bu durum anakart veya üç yollu vanaya bağlıdır. Eğer sorun üç yollu vana temizliği ile düzeliyor olsaydı maliyet düşük olduğu için servisler de önce bu uygulamayı yapardı. Sorunu yerinde incelemediğimiz için bu iki parçanın ne durumda olduğunu da bilemiyoruz tabi. İki parçanın da teste alınması gerekebilir. Kombinizde zaten kaçırma sorunu var. Yani sıcak suyu kalorifere kaçırıyor. Siz kalorifer vanalarını kapatırsanız kombi bu suyu tesisatta değil kendi içinde dolaştırmak zorunda kalır ve bu yüzden yüksek sıcaklık sorunu yaşanır. Aşırı ısınma sorununda cihaz bloke olur ve bu durumdan en çok etkilenecek parça devir daim pompasıdır. Yani petek vanalarını kapatarak pompa başta olmak üzere kombi içinde bulunan birçok parçaya da zarar vermiş olursunuz. Bize kalırsa bi servis çağırın, cihazı kontrol ettirin, sorun neyse tespit edilsin, müdahale edilsin. Yine de seçim-karar sizin…

 30. Sibel dedi ki:

  Baymak marka eski kombimizi değiştirmek istiyoruz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sibel Hanım… Firmamızda kombi satışı yok maalesef. Satış yapan bayilerden bu konuda yardım alabilirsiniz.

 31. Murat Çelikel dedi ki:

  Merhaba
  Kombi su musluğu açık olunca bar yükseliyor ve tahliye musluğu dan su akıtıyor. Su musluğu kapalı iken kombi petekler normal çalışıyor. Sıcak suya ihtiyaç olunca su musluğu nu açılınca kombi su seviyesi yükseliyor. İyi günler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Murat Bey… Kombide basıncın yükselmesi; eşanjör, doldurma musluğu ve genleşme tankı gibi parçalara bağlıdır. Tankın havası eksik ya da bitmiş olabilir, eşanjör ya da doldurma musluğunda sorun olabilir. Net teşhis için sorunu yerinde görmemiz gerekiyor. Bu yüzden de servis yardımı almanız lazım.

 32. Barış bahçekapılı dedi ki:

  Yeni doğal gaza geçiş yaptık. Kombiyi balkona kuracaz. Baca borusu hakında kimsenin bilgisi yok. Balkona açılan bir pencere var. Kombiyi satan kişi balkondan en az 30 cm dışarı çıkması laızm diyor ve 2 bucuk metre boru gerekiyor. Doğrusu nasıl.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Barış Bey… Kombi montajı için bir proje çizilir, projede montaj yeri belirlenir ve servis ekipleri gelerek montajı yapar. Montaj sırasında cihazla verilen baca seti kullanılır. Ekstra bir baca gerekirse de kullanım kılavuzuna bakılır, kombi desteklerse eğer ilave yapılabilir. Kombi marka modeline göre baca uzunlukları değişir. Bu yüzden de aslında baca uzunlukları konusunda net bir bilgi vermek doğru değildir.

 33. Cihan Topçu dedi ki:

  ECA whiteplus kombim var, c6 arıza kodu veriyor, normal çalışıyordu bi gün musluğu açınca hata kodu vermeye başladı, problemi ve çözümü nedir acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cihan Bey… Eca White Plus model kombilerde C6 arıza kodu; prosestat devreye girmiyor ya da devreyi kapatmıyor anlamına gelmektedir. Yani cihaz yeterli hava akışı sağlayamadığı için bu arızayı veriyor. Prosestat, fan, anakart gibi parçaların kontrol edilmesi gerekir. Net teşhis yapmak için tabi sorunu yerinde incelemek gerekir. Bu yüzden bi servis yardımı almanızı öneririz. Başiskele Kombi Servisi olarak bize 444 1 837 numaralı telefonumuzdan ulaşarak bu konuda yardım alabilirsiniz.

 34. Hasan TURSUN dedi ki:

  Sayın yetkili; Kombi Hava Prosestatı, (Ariston Genus 36FF 34,5Kw için) siparişi verdiğimde istenen malzemeyi tedarik ederbilirmiyim, başka done vermek gerekirmi, İyi çalışmalar.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hasan Bey… Firmamızda parça satışı yoktur. Servis konumunda işlemleri bizzat uzman ekiplerimizle kendimiz yapıyoruz.

 35. Gökhan Ünal dedi ki:

  Merhaba. Demirdöküm nitromix kombi kullanıyorum ama iki gündür kombi çalışırken ekran ışığı çalışıyo sinyal verir bi şekilde. Ekranda su damlası gibi bi işaret çıkıyo üstünde paralel çizgi var. Sonra kendiliğinden ışık kapanıyo işaret siliniyo. Kombinin çalışmasında ya da sıcak suyla alakalı bi problemim yok. Acaba kombim arıza mı yapacak ya da problemi ne olabilir? Kolay gelsin iyi çalışmalar…

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Gökhan Bey… Anlattığınız kadarıyla kombiniz düşük basınç arızası veriyor. Yani tesisat basıncı düşük olduğu için ekranda su damlası sembolü var. Bar değerine bakın 1 barın altını gösteriyorsa kombiye su basmanız gerekir. Tesisat basıncını 1,5 bara çıkardığınızda sorun düzelecektir. İşlemi yapamazsanız 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayarak yardım alabilirsiniz.

   1. Gökhan Ünal dedi ki:

    İlginiz için teşekkür ederim. Kombi de ki su basıncı 1,7. Çalışırken 2,5 bar a kadar çıkıyor. Reset attım düzeldi gibi ama yine yaparsa bi servis çağırmak uygun olacak sanırım. Kolay gelsin iyi çalışmalar

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Rica ederiz Gökhan Bey… 1.7 bar dediğimiz aslında tesisat su basıncıdır. Tesisatta dolaşan suyun basıncı diyebiliriz yani. Kullanım sırasında 1.7 bardan 2.5 bara çıkıyorsa evet bu bir sorundur. Ancak bu durum resetlemeyle düzelmez. Basınç yükseliyorsa her şekilde yükselir. Basınç neden yükselir derseniz; genleşme tankının havası bitmişse, tank delikse, eşanjör veya doldurma musluğu arızası varsa yükselir. Yardım almak isterseniz bizi arayabilirsiniz.

 36. İrfan kayaalp dedi ki:

  Arıston micro kombi 2 dakikada bir devreye giriyor 40 45 derece arası çalışıyor çalışma süresi 25 saniye birde bazen ateşlemeye geçerken patlamalı yanıyor bazende alev sönüyor fan çalışmaya devam ediyor bu durum normalmi yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler iyi akşamlar.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İrfan Bey… Kombiler düşük derecelerde çok sık devreye girip çıkar. Bu normal bir durumdur. Ancak devreye girip çıkma süresi 2 dk. olmaz. Bu çık kısa bir süre. Cihaz belli ki devreye girerken zorlanıyor ve bu yüzden patlamalı yanıyor. Bu gibi durumlarda önce baca sistemini kontrol etmek gerekir. Kullandığınız kombi bacalı ise baca tıkanmış veya çekmiyor olabilir. Hermetikse baca yerinden çıkmış olabilir ya da yerine tam oturmamış olabilir. Baca sistemini incelemek gerekir. Baca ile alakalı bir sorun görülmezse eğer anlattığınız kadarıyla anakartta sorun olabilme ihtimali yüksek. Yine de tabi sorunu yerinde görüp incelememiz lazım. Başiskele Kombi Servisi mizi arayarak bu konuda yardım alabilirsiniz.

 37. Mahmut aridagi dedi ki:

  Demirdöküm aden ledli kombi bar seviyesi düşüyor sonra su takviye ediyorum düzeliyor ama takiye borusundan su dışarı akıyor kapatınca su kesiliyor sonra tekrar azalıyor 60 derece yanıp sönüyor calismiyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mahmut Bey… Su kaçağı olduğu sürece kombi basıncı düşürmeye devam eder ve 60°C ledi yanıp sönerek cihaz sürekli düşük basınç arızasına geçer. Bu durumda önce neden su akıttığını tespit etmek gerekir. Bu tespit neticesinde arızalı olan ya da sorunlu olan parçanın değişimi yapılırsa basınç düşme durumu da düzeltilmiş olur. Servis yardımı almanızı öneririz.

 38. Aydın ÇAPAR dedi ki:

  Gb012 Buderus kombin ayar menü kısmına yani servis kısmına nasıl girebilirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Aydın Bey… Parametre ayarlarını değiştireceksiniz sanırım. İşlemleri biz yapmadığımız için bilgi sahibi değiliz maalesef. Bu yüzden sizi yönlendiremiyoruz.

 39. Murat ogurlu dedi ki:

  Basınç sürekli düşüyor 30 dakikada bir şu basıyorum gene 00 ra iniyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Murat Bey… Kombi basıncının yarım saatte bir düşmesi normal değildir. Öncelikle tesisat borularında, peteklerde ya da kombide su akıntısı yani su kaçağı olup olmadığına bakın. Petek ve tesisat borularında su kaçağı varsa tesisatçıdan yardım alın. Kombide su kaçağı varsa kombi servisi yardımı alın. Gözle görülür bir su kaçağı olmamasına rağmen basınç değeri yarım saatte 0 değerine kadar düşüyorsa bu tesisat kaçağıdır. Sıva altı kaçağı olması riski çok yüksek. Bu durumda uzman bir tesisatçı çağırarak tesisatınızı kontrol ettirmelisiniz.

 40. Yasin turan dedi ki:

  Kombinin içindeki su miktarı ne kadar olması gerekiyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yasin Bey… Kombi içinde su olmaz. Kombi tesisatında su olur. Bu suyun basıncı 1 ile 2 bar arasıdır. Yani 1,5 civarı ideal diyebiliriz.

 41. yücel kabalak dedi ki:

  İYİ GÜNLER GÜNEŞ ENERJİSİ TAKILDIKTAN SONRA EVİN MUTFAK BÖLÜMÜNE SICAK SU VE SOĞUK SU COK İNCE AKMAYA BAŞLADI NEDEN OLABİLİR ONDAN ÖNCE HİÇ BİR SORUN YOKTU BANYO VE TUVALET TANZİKLİ AKIYOR SOĞUK SU AMA SICAK AKMIYOR NEDEN OLABİLİR

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yücel Bey… Tesisatla alakalı bir sorun olabilir. Genelde su tazyiği şebeke basıncına bağlıdır. Sıcak su tesisatınızı kontrol ettirmenizi öneririz. Eşanjörde kireçlenme varsa bu yüzden de tazyik düşük olabilir. Önce tesisatınızı kontrol ettirin, tesisatta sorun görülmezse eğer kombi servisini çağırarak cihazı kontrol ettirebilirsiniz.

 42. Ayşe Güleryüz dedi ki:

  Ariston clas evo
  45 e aldığımız zaman petekler soğuyor arada çalışıyor 45 ‘in üstünde çalıştığı zaman sıkıntı yok .

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ayşe Hanım… Kombilerde en düşük en yüksek sıcaklık dereceleri kombilerin marka ve modeline göre değişmektedir. Kombinizde 45°C en düşük değere yakınsa bu yüzden petekler yeterli şekilde ısınmıyor olabilir, 45°C nin üstüne çıktığında ısıtmayı yeterli şekilde yapıyor olabilir. Ancak cihazınızda en düşük sıcaklık 30°C den başlıyorsa veya daha düşük dereceden başlıyorsa kombi sensör ya da anakartında sorun olabilir. Cihazı incelemek gerekir.

 43. Sezgin Yildiz dedi ki:

  Merhaba,

  100 m2 yerden isitma bahcekat 2016 yapim Dairede oturuyorum Ecofit 20000 Kombi takildi 2018 de.
  Simdi almanyadan tatile geldim 1 haftadir Kombi son derecede ( 50 )haril haril calisiyor .
  Ne yapsam odalarin sicakligi maximum 17-18 dereceyi gecmiyor. Su an disarida eksi derece bilen yok aksine + 4-6 derece sicaklik var.
  Sizce burada sorun ne ola bilir.
  Cevabiniz icin tesekürler.

  Saygilarimla

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sezgin Bey… Daireniz 100 m2 ve bu tür dairelerde normalde 24 kW lık bir hermetik kombi kullanım açısından idealdir. Siz daireniz için Ecofit model 20.000 kW lık bir yoğuşmalı kombi almışsınız. Bahçe katı ısıtma zor olabilir düşüncesi ile aldınız muhtemelen ancak kombi daireniz için yüksek kapasitede. Ancak en düşük derecede bile beklediğiniz sonucu almanız gerekir. Siz oda sıcaklığı en fazla 17-18°C oluyor diyorsunuz. 50°C lik bir ısıtma ayarında ortamın aşırı sıcak olması gerekir (kombi daireniz için büyük olduğundan). Ancak yine de böyle bir durum oluyorsa cihaza gaz ayarı gerekebilir. Kombiniz henüz çok yeni. 1 yıllık bile değil. Montajını yaptırdığınız firmayı arayarak cihazı kontrol ettirin.

   1. Sezgin Yildiz dedi ki:

    Cevabiniz icin cok tesekürler,

    saadece sunuda yazmaliydim fayans olan yerler ( Korridor ile mutfak )öteki odalara bakarak biraz daha iyi isiniyor.
    Yarin teskilati kontroll icin gelecekler, insallah altyapida bir sorun yoktur.

    Saygilarimla

 44. Ahmet Dalgıç dedi ki:

  Tamir işareti çıkıyor ve reset yapınca H6 gibi birşey çıkıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey… Kombinizin marka ve modelini belirtebilirseniz arıza durumu hakkında yardımcı olmaya çalışırız. Kombilerde H6 arızası yok ama arıza kodunu da net olarak belirtebilirseniz yardımcı olalım.

 45. Orhan ekici dedi ki:

  Merhaba bosch konvansiyonel classic plus kombi kullanıuorum çeşmelere giden sıcak su kapalı konum da olduğu halde çeşmelere sıcak su gidiyor çeşme açınca kombi çalışmaya başlıyor ve sıcak su gönderiyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Orhan Bey… Bosch Classic Plus model kombilerde sadece kalorifer konumu gibi bir fonksiyon yok. Yani sıcak su konumunu kapatamazsınız. Musluk simgeli düğmeyi en sola çevirseniz bile “min” ayara gelir. Yani minimum en düşük ayardır. Kombi en düşük ayardayken bile sıcak su verir. Kombinizde bir problem yok.

 46. Memet sabit çelik dedi ki:

  Daxom plus
  Mutfağa sıcak su gelirken banyoya sıcak su gelmiyor. Çözümü yada erzurumda yetkili servisin numarasını alabilirmiyim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Şofbende sorun olsa sıcak suyu hiçbir musluğa vermez. Mutfakta sıcak su var banyoda yoksa banyo bataryasında ya da tesisatında sorun olabilir. Önce bataryayı değiştirmeyi deneyin, düzelme olmazsa tesisatçıdan yardım almanız gerekir.

 47. SİBEL BAYRAKTAR dedi ki:

  İlginiz için çok teşekkür ederim,
  İyi çalışmalar dilerim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Rica ederiz Sibel Hanım, değerli yorum ve görüşünüz için biz teşekkür eder, iyi günler dileriz.

 48. Oğuzhan Dizbay dedi ki:

  Ariston matis 24 ff veya cf. 40-50ışıkları yanıp sönüyor birde ateşleme ışığı kırmızı yanıp sönüyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Oğuzhan Bey… Tesisat basıncı düşük olabilir. Önce ekranın solunda yer alan bar göstergesi yani manometreye bakın. 1 barın altını gösteriyorsa eğer düşük basınç sorunudur. Bu durumda kombinin sağ altında monteli durumda olan mavi renkteki musluğu sola çevirin, su sesini duyduğunuzda bar göstergesine bakın ilerleme göreceksiniz. Basınç değeri 1,5 a geldiğinde mavi doldurma musluğunu kapatın, sorun düzelecektir. Düzelme olmazsa veya basınç ideal seviyedeyse “reset” düğmesine birkaç saniye kadar basılı tutun. Resetleme işlemini sorun düzelmezse birkaç kez daha uygulayın. Yine de sorun devam ederse servis yardımı almanız gerekir.

 49. SİBEL BAYRAKTAR dedi ki:

  Öncelikle iyi çalışmalar dilerim.
  FERROLİ Fer Easy F24 : Kombime su alma işlemi yapamıyorum. Su vanasını çevirdiğim zaman hiç ses gelmiyor. Şu an basınç 2 – 2,5 arasında ısıtma işlemini yapıyor. Sıcak su da kullanabiliyorum. 10 gündür bu durum da. Basınçta düşme de olmadı.
  Teşekkür ederim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sibel Hanım… Teşekkür ederiz. Kombide su alma vanası derken tahliye vanasından bahsediyorsunuz sanırım. Kombi basıncı yüksek olduğunda tahliye işlemlerini vanadan değil petekten yaparsanız daha sağlıklı olur. Kombinize en yakın peteğin üst yan kısmında tornavida girebilecek düz bir yer vardır. Orayı açarak fazla suyu tahliye edebilirsiniz. Ancak kombinizin basıncı çok yüksek değil. Basınç kullanıma bağlı yükselebilir veya düşebilir. Önemli olan çok sık düşmemesi ve çok sık yükselmemesidir. Ya da çok sık 1 barın altına düşmemesi çok sık 2,5 barın üstüne çıkmamasıdır. Su alma işlemi yapamıyorum, su vanasını çevirdiğim zaman hiç ses gelmiyor demişsiniz. Kombinizin tesisat su basıncı zaten normal hatta normalin biraz üstünde, su basma işlemi yaparsanız fazla basınç sebebiyle kombiniz su akıtır. Cihazınızda bir sorun yok, bu şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

 50. levent uysal dedi ki:

  kombiler oda termostadı bağlı iken kaç derecede çalışmalı en iyi kaç olmalıdır teşekürler.

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Levent Bey… Oda termostatı kullanıyorsanız eğer kombideki kalorifer ayarını maksimum yani en yüksek değere getirmeniz gerekir.

 51. Ayhan şahin dedi ki:

  ECA confeo premix kalorifer sicakligi örneğin 40 dereceye ayarlandı 50 derecede duracak 40 derecede yanacak varsayalım kombi yanıyor sıcaklık 41 derecede kalıyor yeniden ateslemiyor aç kapa reset veya sıcaklık yükseltilir ve yeniden ateşliyor..ntc ısı sensörleri değişti arıza kodu vermiyor sebebi ne olabilir..selamlar

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ayhan Bey… Kart potans yerinde sorun olabilir. Yine de sorunu yerinde görmek ve incelemek gerekir. Bu yüzden servis yardımı almanızı öneririz.

Petek Yıkama