444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Başiskele Kombi Servisislogan
down
Paylaş:

Kocaeli Başiskele Kombi Servisi

Kombi cihazlarınızın ilerleyen dönemlerde arıza yapması halinde en etkili çözüm için Başiskele Kombi Servisi çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Başiskele Kombi Servisi

Deneyimli Teknisyen Desteği

Deneyimli teknik ekibi sayesinde kombilerinizdeki arızaları kısa süre içerisinde gideren bu Başiskele Kombi Servisi, uygun fiyatlı hizmet anlayışıyla da tüketicilerinden tam not almayı başarmıştır. Başiskele Kombi Servisi haftanın her gününde ulaşabileceğiniz, güler yüzlü hizmet sunması gibi özellikleri sayesinde bu markaya hizmet veren birçok özel servisten bir adım öne çıkmaktadır.

İçinde bulunduğumuz çağın belki de en önemli buluşları arasında olan kombiler, hala günlük hayatta en sık kullanılan teknolojik ürünler arasındaki yerini korumaktadırlar. Çünkü kombiler yaz ve kış aylarında ev, ofis gibi kapalı mekanlarda hayati önem taşımaktadır.

Kombileriniz ile alakalı herhangi bir arıza durumunda Başiskele Kombi Servisi gibi kaliteli ve deneyimli firmalardan yararlanarak oluşan arızanın kısa sürede giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Başiskele Kombi Servisi deneyimli kadrosu sayesinde kombi cihazlarında oluşan arızayı hızlı bir şekilde tespit edip, gidermekte ve bunu da uygun fiyatlar eşliğinde garanti sunarak yapmaktadır.

Başiskele Kombi Servisi nden Birkaç Tavsiye

 • Yılda bir kez kombinizi, üç yılda bir kez tesisatınızı mutlaka temizletin. Bu uygulamaları önemseyin ve ihmal etmeyin.
 • Kış dönemine girildiğinde kombiyi ihtiyaç halinde açıp ihtiyaç dışı durumlarda kapatmayın. Kombi sürekli açık durumda kalsın. Kış döneminde kombiyi kapatıp açmak yakıt tüketimini artırmaktadır.
 • Kombi ayarları ile sürekli oynamayın. İdeal konfor sıcaklığınızı belirleyin ve kombinizin sabit bir ısıda sürekli çalışmasını sağlayın.
 • Kombiniz arızalandığında içini açıp arızayı tespit etmeye ya da çözümlemeye çalışmayın. Arıza durumunda basıncı kontrol edin, basınç düşük ise su basın veya yüksek ise fazla suyu alın. Kombiyi resetleyin. Dairede gaz elektrik ve su kontrolü yapın. Bu uygulamalar dışında yapacağınız her tür müdahale can ve mal güvenliğinizin tehlikede olduğu anlamına gelir.
 • Kombinizi yaz kış yüksek derecede çalıştırmayın. Sıcak su ve kalorifer ayarı kısık kalsın. Bu şekilde beklentinize yanıt alacaksınız. Peteklerden ya da musluklardan ısı ayarlaması yapmanıza gerek kalmayacak ve yakıt tüketimi fazla olmayacaktır.


Memnuniyetiniz için En İyisi

Başiskele İlçesindeki Hizmet Bölgelerimiz

Altınkent – Atakent – Aydınkent – Barbaros – Camidüzü – Damlar – Doğantepe – Döngel – Fatih – Havuzbahçe – Karadenizliler – Karşıyaka – Kazandere – Kaılıçarslan –  Körfez – Kullar Yakacık – Mahmutpaşa – Mehmetağa – Ocavık – Paşadağ – Sahil – Sepetlipınar – Serdar – Serindere – Servetiye Cami – Servetiye Karşı – Seymen – Şehitekrem – Tepecik – Tepecik Merkez – Vezirçiftliği – Yaylacık – Yeniköy Merkez – Yeşilkent – Yeşilyurt – Yuvacık Yakacık

Başiskele ilçesinde; Başiskele Baymak Servisi, Başiskele Demirdöküm Servisi, Başiskele Eca Servisi, Başiskele Vaillant Servisi, Başiskele Ferroli Servisi hizmetlerini de sunar. Bu hizmetlerinde ise adı geçen markalar ile bağlantısı olmamaktadır. Markalardan bağımsız olarak çalışan özel bir firmadır. Özel servis hizmetlerini de kullanıcı isteği ve talebi ile gerçekleştirmektedir. Firmamız yetkili servis konumunda değildir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (43 Yorum)

  1. ECA confeo premix kalorifer sicakligi örneğin 40 dereceye ayarlandı 50 derecede duracak 40 derecede yanacak varsayalım kombi yanıyor sıcaklık 41 derecede kalıyor yeniden ateslemiyor aç kapa reset veya sıcaklık yükseltilir ve yeniden ateşliyor..ntc ısı sensörleri değişti arıza kodu vermiyor sebebi ne olabilir..selamlar

   1. Merhaba Ayhan Bey… Kart potans yerinde sorun olabilir. Yine de sorunu yerinde görmek ve incelemek gerekir. Bu yüzden servis yardımı almanızı öneririz.

  2. kombiler oda termostadı bağlı iken kaç derecede çalışmalı en iyi kaç olmalıdır teşekürler.

   1. Merhaba Levent Bey… Oda termostatı kullanıyorsanız eğer kombideki kalorifer ayarını maksimum yani en yüksek değere getirmeniz gerekir.

  3. Öncelikle iyi çalışmalar dilerim.
   FERROLİ Fer Easy F24 : Kombime su alma işlemi yapamıyorum. Su vanasını çevirdiğim zaman hiç ses gelmiyor. Şu an basınç 2 – 2,5 arasında ısıtma işlemini yapıyor. Sıcak su da kullanabiliyorum. 10 gündür bu durum da. Basınçta düşme de olmadı.
   Teşekkür ederim.

   1. Merhaba Sibel Hanım… Teşekkür ederiz. Kombide su alma vanası derken tahliye vanasından bahsediyorsunuz sanırım. Kombi basıncı yüksek olduğunda tahliye işlemlerini vanadan değil petekten yaparsanız daha sağlıklı olur. Kombinize en yakın peteğin üst yan kısmında tornavida girebilecek düz bir yer vardır. Orayı açarak fazla suyu tahliye edebilirsiniz. Ancak kombinizin basıncı çok yüksek değil. Basınç kullanıma bağlı yükselebilir veya düşebilir. Önemli olan çok sık düşmemesi ve çok sık yükselmemesidir. Ya da çok sık 1 barın altına düşmemesi çok sık 2,5 barın üstüne çıkmamasıdır. Su alma işlemi yapamıyorum, su vanasını çevirdiğim zaman hiç ses gelmiyor demişsiniz. Kombinizin tesisat su basıncı zaten normal hatta normalin biraz üstünde, su basma işlemi yaparsanız fazla basınç sebebiyle kombiniz su akıtır. Cihazınızda bir sorun yok, bu şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

  4. Ariston matis 24 ff veya cf. 40-50ışıkları yanıp sönüyor birde ateşleme ışığı kırmızı yanıp sönüyor.

   1. Merhaba Oğuzhan Bey… Tesisat basıncı düşük olabilir. Önce ekranın solunda yer alan bar göstergesi yani manometreye bakın. 1 barın altını gösteriyorsa eğer düşük basınç sorunudur. Bu durumda kombinin sağ altında monteli durumda olan mavi renkteki musluğu sola çevirin, su sesini duyduğunuzda bar göstergesine bakın ilerleme göreceksiniz. Basınç değeri 1,5 a geldiğinde mavi doldurma musluğunu kapatın, sorun düzelecektir. Düzelme olmazsa veya basınç ideal seviyedeyse “reset” düğmesine birkaç saniye kadar basılı tutun. Resetleme işlemini sorun düzelmezse birkaç kez daha uygulayın. Yine de sorun devam ederse servis yardımı almanız gerekir.

   1. Rica ederiz Sibel Hanım, değerli yorum ve görüşünüz için biz teşekkür eder, iyi günler dileriz.

  5. Daxom plus
   Mutfağa sıcak su gelirken banyoya sıcak su gelmiyor. Çözümü yada erzurumda yetkili servisin numarasını alabilirmiyim

   1. Merhaba Mehmet Bey… Şofbende sorun olsa sıcak suyu hiçbir musluğa vermez. Mutfakta sıcak su var banyoda yoksa banyo bataryasında ya da tesisatında sorun olabilir. Önce bataryayı değiştirmeyi deneyin, düzelme olmazsa tesisatçıdan yardım almanız gerekir.

  6. Merhaba bosch konvansiyonel classic plus kombi kullanıuorum çeşmelere giden sıcak su kapalı konum da olduğu halde çeşmelere sıcak su gidiyor çeşme açınca kombi çalışmaya başlıyor ve sıcak su gönderiyor

   1. Merhaba Orhan Bey… Bosch Classic Plus model kombilerde sadece kalorifer konumu gibi bir fonksiyon yok. Yani sıcak su konumunu kapatamazsınız. Musluk simgeli düğmeyi en sola çevirseniz bile “min” ayara gelir. Yani minimum en düşük ayardır. Kombi en düşük ayardayken bile sıcak su verir. Kombinizde bir problem yok.

   1. Merhaba Ahmet Bey… Kombinizin marka ve modelini belirtebilirseniz arıza durumu hakkında yardımcı olmaya çalışırız. Kombilerde H6 arızası yok ama arıza kodunu da net olarak belirtebilirseniz yardımcı olalım.

  7. Merhaba,

   100 m2 yerden isitma bahcekat 2016 yapim Dairede oturuyorum Ecofit 20000 Kombi takildi 2018 de.
   Simdi almanyadan tatile geldim 1 haftadir Kombi son derecede ( 50 )haril haril calisiyor .
   Ne yapsam odalarin sicakligi maximum 17-18 dereceyi gecmiyor. Su an disarida eksi derece bilen yok aksine + 4-6 derece sicaklik var.
   Sizce burada sorun ne ola bilir.
   Cevabiniz icin tesekürler.

   Saygilarimla

   1. Merhaba Sezgin Bey… Daireniz 100 m2 ve bu tür dairelerde normalde 24 kW lık bir hermetik kombi kullanım açısından idealdir. Siz daireniz için Ecofit model 20.000 kW lık bir yoğuşmalı kombi almışsınız. Bahçe katı ısıtma zor olabilir düşüncesi ile aldınız muhtemelen ancak kombi daireniz için yüksek kapasitede. Ancak en düşük derecede bile beklediğiniz sonucu almanız gerekir. Siz oda sıcaklığı en fazla 17-18°C oluyor diyorsunuz. 50°C lik bir ısıtma ayarında ortamın aşırı sıcak olması gerekir (kombi daireniz için büyük olduğundan). Ancak yine de böyle bir durum oluyorsa cihaza gaz ayarı gerekebilir. Kombiniz henüz çok yeni. 1 yıllık bile değil. Montajını yaptırdığınız firmayı arayarak cihazı kontrol ettirin.

    1. Cevabiniz icin cok tesekürler,

     saadece sunuda yazmaliydim fayans olan yerler ( Korridor ile mutfak )öteki odalara bakarak biraz daha iyi isiniyor.
     Yarin teskilati kontroll icin gelecekler, insallah altyapida bir sorun yoktur.

     Saygilarimla

  8. Ariston clas evo
   45 e aldığımız zaman petekler soğuyor arada çalışıyor 45 ‘in üstünde çalıştığı zaman sıkıntı yok .

   1. Merhaba Ayşe Hanım… Kombilerde en düşük en yüksek sıcaklık dereceleri kombilerin marka ve modeline göre değişmektedir. Kombinizde 45°C en düşük değere yakınsa bu yüzden petekler yeterli şekilde ısınmıyor olabilir, 45°C nin üstüne çıktığında ısıtmayı yeterli şekilde yapıyor olabilir. Ancak cihazınızda en düşük sıcaklık 30°C den başlıyorsa veya daha düşük dereceden başlıyorsa kombi sensör ya da anakartında sorun olabilir. Cihazı incelemek gerekir.

  9. İYİ GÜNLER GÜNEŞ ENERJİSİ TAKILDIKTAN SONRA EVİN MUTFAK BÖLÜMÜNE SICAK SU VE SOĞUK SU COK İNCE AKMAYA BAŞLADI NEDEN OLABİLİR ONDAN ÖNCE HİÇ BİR SORUN YOKTU BANYO VE TUVALET TANZİKLİ AKIYOR SOĞUK SU AMA SICAK AKMIYOR NEDEN OLABİLİR

   1. Merhaba Yücel Bey… Tesisatla alakalı bir sorun olabilir. Genelde su tazyiği şebeke basıncına bağlıdır. Sıcak su tesisatınızı kontrol ettirmenizi öneririz. Eşanjörde kireçlenme varsa bu yüzden de tazyik düşük olabilir. Önce tesisatınızı kontrol ettirin, tesisatta sorun görülmezse eğer kombi servisini çağırarak cihazı kontrol ettirebilirsiniz.

   1. Merhaba Yasin Bey… Kombi içinde su olmaz. Kombi tesisatında su olur. Bu suyun basıncı 1 ile 2 bar arasıdır. Yani 1,5 civarı ideal diyebiliriz.

   1. Merhaba Murat Bey… Kombi basıncının yarım saatte bir düşmesi normal değildir. Öncelikle tesisat borularında, peteklerde ya da kombide su akıntısı yani su kaçağı olup olmadığına bakın. Petek ve tesisat borularında su kaçağı varsa tesisatçıdan yardım alın. Kombide su kaçağı varsa kombi servisi yardımı alın. Gözle görülür bir su kaçağı olmamasına rağmen basınç değeri yarım saatte 0 değerine kadar düşüyorsa bu tesisat kaçağıdır. Sıva altı kaçağı olması riski çok yüksek. Bu durumda uzman bir tesisatçı çağırarak tesisatınızı kontrol ettirmelisiniz.

   1. Merhaba Aydın Bey… Parametre ayarlarını değiştireceksiniz sanırım. İşlemleri biz yapmadığımız için bilgi sahibi değiliz maalesef. Bu yüzden sizi yönlendiremiyoruz.

  10. Demirdöküm aden ledli kombi bar seviyesi düşüyor sonra su takviye ediyorum düzeliyor ama takiye borusundan su dışarı akıyor kapatınca su kesiliyor sonra tekrar azalıyor 60 derece yanıp sönüyor calismiyor

   1. Merhaba Mahmut Bey… Su kaçağı olduğu sürece kombi basıncı düşürmeye devam eder ve 60°C ledi yanıp sönerek cihaz sürekli düşük basınç arızasına geçer. Bu durumda önce neden su akıttığını tespit etmek gerekir. Bu tespit neticesinde arızalı olan ya da sorunlu olan parçanın değişimi yapılırsa basınç düşme durumu da düzeltilmiş olur. Servis yardımı almanızı öneririz.

  11. Arıston micro kombi 2 dakikada bir devreye giriyor 40 45 derece arası çalışıyor çalışma süresi 25 saniye birde bazen ateşlemeye geçerken patlamalı yanıyor bazende alev sönüyor fan çalışmaya devam ediyor bu durum normalmi yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler iyi akşamlar.

   1. Merhaba İrfan Bey… Kombiler düşük derecelerde çok sık devreye girip çıkar. Bu normal bir durumdur. Ancak devreye girip çıkma süresi 2 dk. olmaz. Bu çık kısa bir süre. Cihaz belli ki devreye girerken zorlanıyor ve bu yüzden patlamalı yanıyor. Bu gibi durumlarda önce baca sistemini kontrol etmek gerekir. Kullandığınız kombi bacalı ise baca tıkanmış veya çekmiyor olabilir. Hermetikse baca yerinden çıkmış olabilir ya da yerine tam oturmamış olabilir. Baca sistemini incelemek gerekir. Baca ile alakalı bir sorun görülmezse eğer anlattığınız kadarıyla anakartta sorun olabilme ihtimali yüksek. Yine de tabi sorunu yerinde görüp incelememiz lazım. Başiskele Kombi Servisi mizi arayarak bu konuda yardım alabilirsiniz.

  12. Merhaba. Demirdöküm nitromix kombi kullanıyorum ama iki gündür kombi çalışırken ekran ışığı çalışıyo sinyal verir bi şekilde. Ekranda su damlası gibi bi işaret çıkıyo üstünde paralel çizgi var. Sonra kendiliğinden ışık kapanıyo işaret siliniyo. Kombinin çalışmasında ya da sıcak suyla alakalı bi problemim yok. Acaba kombim arıza mı yapacak ya da problemi ne olabilir? Kolay gelsin iyi çalışmalar…

   1. Merhaba Gökhan Bey… Anlattığınız kadarıyla kombiniz düşük basınç arızası veriyor. Yani tesisat basıncı düşük olduğu için ekranda su damlası sembolü var. Bar değerine bakın 1 barın altını gösteriyorsa kombiye su basmanız gerekir. Tesisat basıncını 1,5 bara çıkardığınızda sorun düzelecektir. İşlemi yapamazsanız 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayarak yardım alabilirsiniz.

    1. İlginiz için teşekkür ederim. Kombi de ki su basıncı 1,7. Çalışırken 2,5 bar a kadar çıkıyor. Reset attım düzeldi gibi ama yine yaparsa bi servis çağırmak uygun olacak sanırım. Kolay gelsin iyi çalışmalar

     1. Rica ederiz Gökhan Bey… 1.7 bar dediğimiz aslında tesisat su basıncıdır. Tesisatta dolaşan suyun basıncı diyebiliriz yani. Kullanım sırasında 1.7 bardan 2.5 bara çıkıyorsa evet bu bir sorundur. Ancak bu durum resetlemeyle düzelmez. Basınç yükseliyorsa her şekilde yükselir. Basınç neden yükselir derseniz; genleşme tankının havası bitmişse, tank delikse, eşanjör veya doldurma musluğu arızası varsa yükselir. Yardım almak isterseniz bizi arayabilirsiniz.

  13. Sayın yetkili; Kombi Hava Prosestatı, (Ariston Genus 36FF 34,5Kw için) siparişi verdiğimde istenen malzemeyi tedarik ederbilirmiyim, başka done vermek gerekirmi, İyi çalışmalar.

   1. Merhaba Hasan Bey… Firmamızda parça satışı yoktur. Servis konumunda işlemleri bizzat uzman ekiplerimizle kendimiz yapıyoruz.

  14. ECA whiteplus kombim var, c6 arıza kodu veriyor, normal çalışıyordu bi gün musluğu açınca hata kodu vermeye başladı, problemi ve çözümü nedir acaba

   1. Merhaba Cihan Bey… Eca White Plus model kombilerde C6 arıza kodu; prosestat devreye girmiyor ya da devreyi kapatmıyor anlamına gelmektedir. Yani cihaz yeterli hava akışı sağlayamadığı için bu arızayı veriyor. Prosestat, fan, anakart gibi parçaların kontrol edilmesi gerekir. Net teşhis yapmak için tabi sorunu yerinde incelemek gerekir. Bu yüzden bi servis yardımı almanızı öneririz. Başiskele Kombi Servisi olarak bize 444 1 837 numaralı telefonumuzdan ulaşarak bu konuda yardım alabilirsiniz.

  15. Yeni doğal gaza geçiş yaptık. Kombiyi balkona kuracaz. Baca borusu hakında kimsenin bilgisi yok. Balkona açılan bir pencere var. Kombiyi satan kişi balkondan en az 30 cm dışarı çıkması laızm diyor ve 2 bucuk metre boru gerekiyor. Doğrusu nasıl.

   1. Merhaba Barış Bey… Kombi montajı için bir proje çizilir, projede montaj yeri belirlenir ve servis ekipleri gelerek montajı yapar. Montaj sırasında cihazla verilen baca seti kullanılır. Ekstra bir baca gerekirse de kullanım kılavuzuna bakılır, kombi desteklerse eğer ilave yapılabilir. Kombi marka modeline göre baca uzunlukları değişir. Bu yüzden de aslında baca uzunlukları konusunda net bir bilgi vermek doğru değildir.